Connect with us

Featured

תושבת וודלנד הילס שאבדה כשבועיים בפארק הלאומי ציון שרדה עם… מים!

Published

on

מידע חדש סביב גילויה של תושבת וודלנד הילס שנעדרה בפארק הלאומי ציון ביוטה במשך כשבועיים, לפני שאותרה ביום ראשון האחרון.

המשטרה הצליחה לאתר את תושבת לוס אנג'לס, הולי סוזן קורטייה (38), בעזרת "טיפ אמין", שהוביל את המחפשים למצוא אותה "באזור מיוער מאוד לאורך נהר וירג'ין", אמרה דוברת הפארק הלאומי ציון. אמנדה רולנד בהודעת דוא"ל לפוקס ניוז. "היא הצליחה לעזוב את האזור בעזרה מינימלית," הוסיפה רולנד. גורמים רשמיים לא פרסמו שום מידע על מוסר הטיפ.

בתה של קורטייר, קיילי צ'יימברס, אמרה לרשת CNN כי אמה פגעה בראשה מוקדם בטיול של בפארק ואיבדה את הכיוון להמשך. "היא נפצעה בראשה מעץ", אמרה צ'יימברס. "היא הייתה מבולבלת מאוד כתוצאה מכך ולמרבה המזל הגיעה ליד מקור מים – ערוץ נהר. היא חשבה שהסיכוי הטוב ביותר שלה לשרוד הוא להישאר ליד מקור מים".

צ'יימברס סיפרה כי אמה הייתה כל כך חלשה שהיא לא הצליחה לעשות יותר מצעד או שניים בלי להתמוטט. "זה מנע ממנה אפשרות לחפש עזרה. היא אמרה לי שהיא כל כך מיובשת שהיא לא יכולה לפתוח את הפה", סיפרה צ'יימברס.

החיפושים אחר קורטייר החלו לאחר שלא הגיעה להסעה פרטית שתוכננה לאסוף אותה בפארק ב-6 באוקטובר. הפארק והעיירה ספרינגדייל הסמוכה הוצפו בשלטים של נעדרים ובהם תמונות של קורטייר והבגדים שלבשה.

אחותה, ג'יליאן קורטייה-אוליבר, אמרה ל"בוקר טוב אמריקה "ב-ABC כי אחותה מחלימה לאחר שנמצאה עם חבורות בכל גופה ועם ירידה גדולה במשקלה.

קורטייר-אוליבר אמרה שהחלה לאבד תקווה כשאחותה נעלמה בפארק הידוע בצוקי הסלע האדומים המתנשאים שלו. "רק לפני יומיים אמרתי בפועל, 'אני מתחילה לאבד תקווה'", אמרה. "היו למחפשים הרבה כלבי גישוש, וידעתי שמה שהם מחפשים זה גופה, לא אדם. זו הייתה הפעם הראשונה שהתחלתי לאבד תקווה. קיבלנו הרבה עזרה בידיעה שאנחנו צריכים למצוא אותה”.

Featured

"אריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור"

אריזונה משכה 143 מיליון דולר מהשקעתה בחברה, ואליה הצטרפה מדינת פלורידה * שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action: ״חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS"

Published

on

המלחמה בחרם נגד ישראל: אחרי שאריזונה הציבה אולטימטום ליוניליוור, חברת האם של בן אנד ג'ריס, המדינה עלתה שלב נוסף ומשכה השבוע 143 מיליון דולר שהושקעו בחברה באמצעות מניות ואג"ח.   מדינת פלורידה ביצעה צעד דומה והפסיקה גם היא את ההשקעות בחברת יוניליוור בשל ההחלטה שלא לאפשר את מכירת מוצריה בשטחי ישראל.

אריזונה היא הראשונה שמשכה את כל השקעותיה בחברת בן אנד ג׳ריס בתגובה לחרם נגד ישראל. גזברית מדינת אריזונה, קימברלי יי, נימקה את ההחלטה בכך שבעצם החרם החברה עברה על חוקי המדינה. ״הצבתי לחברת יוניליוור, החברה האם של בן אנד ג׳ריס, אולטימטום: בטלו את החלטת בן אנד ג׳ריס או היפרדו מחברת בן אנד ג׳ריס כדי לציית לחוק מדינת אריזונה, או שתישאו בהשלכות. הם בחרו באופציה השנייה,״ אמרה גזברית מדינת אריזונה. היא הוסיפה: ״ישראל היא שותפת סחר גדולה של אריזונה וכך היא תמשיך להיות. כמנהלת הכספים והמשקיעה הראשית של המדינה, אני עומדת לצד ישראל, ולא אאפשר שימוש בכספי מיסים למאמצים אנטישמיים ומפלים נגדה״. על פי הודעת הגזברית, השקעות מדינת אריזונה ביוניליוור – במניות ובאג"ח – ירדו בחודש יוני מ-143 מיליון דולר ל-50 מיליון דולר, וב-21 בספטמבר, ירדו לאפס.

נקיטת הצעדים נגד בן אנד ג׳ריס ויונילוור התבצעה בעקבות פניית ארגון IAC for Action, ארגון האחות של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שאחראי על מדיניות וחקיקה, שלקח חלק פעיל בקידום החקיקה נגד BDS באריזונה בשנת 2016.

"IAC for Action" מוביל בימים אלה בארה״ב קמפיין נרחב לאכיפת חוקי ה-BDS נגד בן אנד ג׳ריס ויוניליוור במדינות רבות.
שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action, אמר: ״אלו חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS, ששמה לה למטרה לערער את עצם קיומה של מדינת ישראל. אנחנו גאים בעבודה שעשינו בשנים האחרונות כדי לוודא שישנם חוקים נגד ה-BDS, כולל באריזונה.

אבן חיים: "אנחנו מאמינים שאריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור ונמשיך לעשות כל שניתן בשביל שיהיה מחיר ברור וכבד לכל מי שמשלב ידיים ומשתף פעולה עם תנועות שנאה אנטי-ציוניות ואנטישמיות״.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות