Connect with us

כלכלה ועסקים

תוכנית הסיוע בוושינגטון: 1200 דולר לכל אמריקאי, דמי אבטלה מופחתים, הקפאת תשלום שכר דירה

Published

on

הקורונה ממשיכה להשתולל בארה"ב ובוושינגטון רבים: הרפובליקנים והבית הלבן מציעים עוד טריליון דולר וקוראים לחבילת הסיוע הדמוקרטית, בגובה של 3 טריליון דולר, "מניפסט סוציאליסטי"

מנהיגי הרפובליקנים בסנאט חשפו השבוע חבילת סיוע בגובה של טריליון דולר, שמטרתה לסייע לאמריקאים ולעסקים שנפגעו מההשלכות הכלכליות הקשות של מגפת הקורונה. התוכנית, שגובשה ביחד עם הבית הלבן, תעמוד כעת במוקד משא ומתן על פשרה עם הדמוקרטים, שמקדמים מצדם תוכנית נרחבת הרבה יותר – בגובה של שלושה טריליון דולר. 

התפרצות הקורונה בארה"ב, הביאה עמה משבר כלכלי בהיקפים שלא נראו כדוגמתם מאז השפל הכלכלי הגדול של שנות ה-30 במאה הקודמת, ומיליוני אמריקאים מצאו עצמם מובטלים. הממשל הפדרלי כבר הוציא 3.7 טריליון דולר כדי להפחית את עוצמת המכה הכלכלית שגרמו ההגבלות שנועדו למנוע את התפשטות הנגיף – הגבלות שבמקומות רבים בארה"ב מוטלות כעת מחדש עקב התפרצותו המחודשת של הנגיף.

מנהיג הרוב הרפובליקני בסנאט מיץ' מקונל אמר כי התוכנית של הדמוקרטים היא בגדר "מניפסט סוציאליסטי", ודחק בהם לתמוך בהצעה שלו. לדבריו התוכנית הרפובליקנית מתמקדת גם בטיפול במגפה עצמה וגם בשיקום הכלכלי. התוכנית כוללת לפחות דבר אחד שהדמוקרטים מסכימים עליו, והוא סבב נוסף של מענקים כספיים ישירים לאמריקנים, בגובה של 1,200 דולר לכל אזרח ו-500 דולר לילד. התוכנית כוללת גם 105 מיליון דולר לבתי ספר ומוסדות אקדמיים, כשחלק מהכספים מיועדים לפתיחה מחדש של המוסדות הללו בלימודים פרונטליים.

מוקד המחלוקת המרכזי בין הרפובליקנים לדמוקרטים עוסק בכספי הבטחת ההכנסה עבור מיליוני אמריקאים שאיבדו את עבודתם. החל ממרץ מקבלים מובטלים מהממשל הפדרלי 600 דולר בכל שבוע, בנוסף לסיוע שהם מקבלים מהרשויות המקומיות, אך התוכנית תסתיים ב-31 ביולי, ביום שישי הקרוב. הרפובליקנים דורשים לקצץ את הסיוע ל-200 דולר בשבוע, ולהמשיך את התוכנית הזו במשך חודשיים בלבד שלאחריהם מובטלים יוכלו להמשיך לקבל הבטחת הכנסה בגובה של עד 70% ממשכורתם המקורית, מהרשויות המקומיות. הדמוקרטים טוענים כי התוכנית מצומצמת מדי, בשעה שמספר הנדבקים בארה"ב כבר עומד על יותר מ-4.3 מיליון איש. ביום שישי הקרוב גם יפוג גם תוקפו של האיסור הזמני על פינוי אמריקאים שלא שילמו את שכר הדירה שלהם, ובסוגיה זו גם הבית הלבן תומך בהארכת תוקף האיסור.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

סקר ענק: 49 מתוך 50 עובדים באמריקה רוצים להמשיך לעבוד מהבית

Published

on

זמן קורונה: עובדים מבסוטים ממעבר לעבודה מהבית וגם המעסיקים מגלים את היתרונות של העסקה מרחוק 

האתר "הקפיטליסט הויזואלי" פרסם לאחרונה נתונים שנאספו ממספר סקרים עדכניים ברחבי העולם והיוצרים תמונה של תרבות "העבודה מהבית" הטרנד החדש שיצרה הקורונה. "המצב לא יחזור לאחור, העבודה מהבית פה להישאר", אומר מנכ"ל חברת הייטק גדולה המעסיק מאות עובדים בישראל ובארה"ב. "החברות הגדולות מבינות שהן יכולות להעסיק עובדים במקומות כמו וויומינג, מונטנה, רחבי טקסס ואלבמה בעלות זולה יותר בעשרות אחוזים מזו של ניו יורק וסן פרנסיסקו. זה כבר לא קשור לרצון של העובדים, זה כאן בשביל להישאר. שוק העבודה בארה"ב השתטח ברגע אחד". אז איך נראה הטרנד שמשנה את אמריקה ואולי את העולם?

על פי לשכת מרשם האוכלוסין של ארה"ב, כשליש מכוח העבודה האמריקאי יכול לעבוד מרחוק – הכוונה לעבודה לא במקום העבודה, אלא מהבית, מבית קפה, וכו'. בשנים האחרונות, חלה עלייה הדרגתית במספר העובדים שעובדים באופן חלקי או מלא מרחוק. עכשיו, מסתמן שהתפרצות מגפת הקורונה גרמה להאצה משמעותית של התהליך. אחד הנתונים המדהימים ביותר הוא ש-98% מהאנשים שעובדים כיום מרחוק היו שמחים אם הייתה להם האפשרות להמשיך לעבוד מרחוק, לפחות חלק מהזמן, עד סוף הקריירה שלהם. 97% היו מתכוונים להמליץ לאחרים על עבודה מרחוק.

הנשאלים דירגו את האתגרים המשמעותיים ביותר לעבודה מרחוק כ- תקשורת\שיתוף פעולה עם קולגות, בדידות, התנתקות מהעבודה אחרי שעות העבודה, והסחות דעת בבית. 35% מהנשאלים דיווחו שהם לא מודאגים שהצמצום במגע ישיר במקום העבודה יוביל לכך שהמאמצים וההשקעה שלהם יוערכו פחות על ידי הבוסים שלהם, ו-32% דיווחו שהם כן מודאגים מכך. 40% מהנשאלים דיווחו שיותר קל להם לנהל שיחות קשות עם הבוסים שלהם באמצעות הטלפון או זום, לעומת 26% שדיווחו שיותר קל להם לנהל שיחות קשות פנים אל פנים.

מה לגבי המנהלים? כשנשאלו לגבי מחסומים העומדים בפני יישום של מדיניות עבודה גמישה יותר במקום העבודה, דיווחו מנהלים שהאתגר הגדול ביותר הוא פשוט שינוי ההרגלים המושרשים במדיניות העבודה. במקום שני – דאגה משמירה על פרטיות. כשנשאלו לגבי חששות ספציפיים הקשורים לעבודה מרחוק, ציינו מנהלים את החששות הבאים: ירידה במיקוד (עובדים לא מפוקסים – 82%), ירידה בתפוקה (85%), ירידה בלכידות הקבוצתית (75%), וקושי בשמירה על התרבות הארגונית של החברה (70%).

מתן גמישות בעבודה אינה רק דרך לשמור על עובדים מרוצים אלא גם אלמנט תחרותי. כשני שליש ממחפשי העבודה דיווחו שהם ישמחו להצטרף למקום עבודה חדש כעובדים מרחוק. גמישות בעבודה היא גורם חשוב במיוחד להורים לילדים. לפני התפרצות הקורונה, 46% מההורים העדיפו עבודה גמישה. כיום – 86%. 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות