fbpx
Connect with us

Featured

תוגברה השמירה סביב בתי כנסת בלוס אנג'לס; החשוד בירי הכפול בפיקו-רוברטסון נעצר ביום שישי בריברסייד

Published

on

משטרת לוס אנג'לס הודיעה ביום שישי כי עצרה אדם שחשוד בירי בשני יהודים מחוץ לבתי כנסת בעיר ביומיים האחרונים, מתקפה שהחוקרים סבורים כי נעשתה ממניע אנטישמי. פרטיו של החשוד טרם נחשפו, אבל גורם המעורה בחקירה אמר לעיתון "לוס אנג'לס טיימס" כי לאיש שנעצר יש "היסטוריה של עוינות" כלפי יהודים. בהודעת המשטרה לא צוין כיצד הוא נתפס, אבל נמסר כי לאחר שזהותו התבררה הוא נעצר במחוז ריברסייד, מזרחית ללוס אנג'לס. במהלך מעצרו תפסו השוטרים רובה ואקדח. 

לא נמסר מה מצבם של שני היהודים שנפצעו, אך לא נשקפת להם סכנת חיים. שניהם נורו כשיצאו מבתי כנסת נפרדים בשכונת פיקו-רוברטסון, שגובלת בבוורלי הילס ומהווה מוקד מרכזי לקהילה היהודית הגדולה של לוס אנג'לס, עם מספר רב של בתי כנסת וישיבות. 

לפי המשטרה, הירי הראשון התרחש ביום רביעי בשעה 10:00 בבוקר: הקורבן, גבר בשנות ה-40 לחייו שחבש כיפה, נורה בגבו כשיצא מבית הכנסת וצעד לעבר רכבו. החשוד, כך לפי המשטרה, ברח בנסיעה. הירי השני התרחש יממה לאחר מכן, ביום חמישי ב-08:30 בבוקר, כאשר יהודי נוסף, בשנות ה-70 לחייו, נורה בידו מרכב חולף כשהלך לעבר ביתו. החשוד נעצר תשע שעות לאחר מכן.

המתקפה עוררה חשש גדול בקרב יהודי לוס אנג'לס, כשברקע מגמת העלייה בפשעים אנשיטמיים בארה"ב. המשטרה בעיר הגבירה את הנוכחות שלה סמוך למוסדות הקהילה, והודיעה כי תמשיך לעשות זאת "ליתר ביטחון" גם לאחר מעצר החשוד ולאורך סוף השבוע. 

ראש העיר קארן בס הודתה לשוטרים על פעילותם ומסרה: "בתקופה של עלייה באנטישמיות, פעולות שכאלו מעוררות דאגה. רק בדצמבר האחרון עמדתי לא הרחק מהמקומות שבהם התרחשו המקרים הללו כשחגגנו את הלילה הראשון של חג החנוכה. כעת, ההבטחה שלי לקהילת פיקו-רוברטסון ולעיר לוס אנג'לס בכללותה, היא שניאבק בתקיפות בשנאה הזו, ונפעל יום-יום על מנת להביס אותה".  

אריאלה לוונסטיין, סגנית ראש הסניף המקומי של "הליגה נגד השמצה", אמרה כי גם לאחר המעצר נותרו יהודי לוס אנג'לס מוטרדים מאוד: "כל פעם שבה קהילה מותקפת בגלל מי שהיא – ובמקרה הזה בגלל אמונתה והיותה יהודית – זה תמיד מחריד". למרות זאת, מעצר החשוד מרגיע כמובן במידה מסוימת את הקהילה, ובציוץ של "הליגה נגד השמצה" בטוויטר נכתב: "הלילה, אנחנו יכולים לישון בשקט. מחר, נמשיך את המאבק באנטישמיות". 

Featured

מזעזע: נהג אובר בן 30 ואב לשניים נחטף, נורה ונהרג לאחר שהוריד שני נוסעים ליד סבן אילבן 

Published

on

LYNWOOD, קליפורניה – החיפושים נמשכים אחר שני חשודים לאחר שנהג אובר נחטף במכונית ולאחר מכן נורה ונהרג זמן קצר לאחר שביצע הורדת נוסעים בתחנת דלק בלינווד.

הירי דווח קצת אחרי 1:30 בבוקר ביום שישי ב-7-Eleven, שחגג בדיוק את הפתיחה החגיגית שלו יום קודם לכן, בבלוק 2800 של Imperial Highway.

חוקרים ממחלקת השריף של מחוז לוס אנג'לס אמרו כי הקורבן אסף שני נוסעים שביקשו להוריד אותם בחנייה של חנות הנוחות. בשלב מסוים, על פי הדיווחים, הנהג נקלע לוויכוח עם הנוסעים כאשר אחד מהם שלף אקדח וירה בו בפלג גופו העליון. הזבן בחנות היה עד לירי ויצר קשר עם הרשויות. כשהגיעו הכוחות הראשונים, נקבע מותו של הקורבן במקום.

ההונדה אקורד של הקורבן נחטפה לאחר מכן על ידי אחד החשודים, בעוד החשוד השני נמלט בריצה, לפי הרשויות. הונדה סדאן נמצאה נטושה בשכונה סמוך לזירת הפשע ומאז נגררה על ידי חוקרי LASD כראיה.

תיאור מפורט של החשודים לא היה זמין, ומידע נוסף לא פורסם מיד על ידי הרשויות. גורמים רשמיים לא פרסמו את שמו של הקורבן. עם זאת, הוא זוהה כגבר בסוף שנות ה-30 לחייו והיה אב לשניים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 ימים ago

מזעזע: נהג אובר בן 30 ואב לשניים נחטף, נורה ונהרג לאחר שהוריד שני נוסעים ליד סבן אילבן 

Featured2 ימים ago

כנופיית מהגרים לא חוקיים מרומניה שיבטה כרטיסים וגנבה מאות אלפי דולרים מכספומטים בוואלי ובהוליווד 

Featured2 ימים ago

ספר הספרים ישבור שיא: התנ"ך העתיק בעולם יעקוף במכירה פומבית את הסכום ששולם על חוקת ארה"ב 

Featured2 ימים ago

כמחצית מהנדבקים מתים תוך 90 יום: חוקרים בארה"ב מתריעים מפני פטרייה עמידה לתרופות, עם ריכוז גדול בקליפורניה

Featured2 ימים ago

מתנדנדים בדרך לפלייאוף: האם לברון ג'יימס יחזור לשורות הלייקרס  בשבוע האחרון של העונה הרגילה 

Featured3 ימים ago

הטורנדו בדרום קליפורניה – הטרנד החדש במקום רעידות אדמה? כל מה שצריך לדעת 

חדשות3 ימים ago

דו"ח הליגה נגד השמצה: רמת התקריות האנטישמיות בארה"ב – בשיא מאז שנות ה-70, בעיקר בניו יורק וקליפורניה

Featured3 ימים ago

החל משנת הלימודים הבאה: קונדומים יחולקו חינם בכל בתי הספר הציבוריים בקליפורניה 

כתבות שבועיות