fbpx
Connect with us

Featured

שרמן אוקס / אנסינו: האחים מזרחי הורשעו בהונאת משקיעים במיליוני דולרים בחברה שניהלו מבית הוריהם

Published

on

ישראלי תושב עמק סן פרננדו נמצא אשם על ידי חבר מושבעים במזימה יחד עם אחיו להשגה במרמה של יותר מ-6 מיליון דולר מלפחות 40 משקיעים באמצעות חברת השקעות אותה ניהלו מבית הוריהם, לפי הצהרה של משרד המשפטים 

סאסי מזרחי, בן 58 משרמן אוקס, נמצא אשם בחמישה סעיפי הונאה. חבר המושבעים מצא את מזרחי לא אשם בעבירה של הונאה אחת. אחיו, מוטי מזרחי, בן 51 מאנסינו, הודה ב-6 בינואר באשמה בשישה עבירות של הונאת wire fraud וסעיף אחד של גניבת זהות בנסיבות מחמירות.

על פי ראיות שהוצגו במשפט, שנמשך ששת הימים, מוטי מזרחי הציג את עצמו  כמתווך מורשה, רואה חשבון מוסמך וסוחר מנוסה והשתמש באסטרטגיות מתוחכמות של אופציות פיננסיות וגידור ביטוח באמצעות העסק של האחים, חברת MBIG. שני האחים מזרחי הפעילו את MBIG מבית הוריהם באנסינו. מיוני 2012 ועד מרץ 2019, האחים מזרחי גייסו יותר מ-6 מיליון דולר ממשקיעים, הבטיחו להם תשואות "מובטחות" בין 2% ל-3% לחודש, הבטיחו שיעורי תשואה שנתיים שנעים בין 30% ל-102%, והבטיחו כי ניתן היה למשוך את הכספים שלהם לאחר תקופת החזקה ראשונית לפי דרישה.

עם זאת, אף אחד מהאחים המזרחי לא השקיע מעולם כספים של הקורבנות-משקיעים בחשבון תחת השם של MBIG. במקום זאת, מוטי מזרחי העביר את רוב כספי הקורבנות לחשבונות המסחר האישיים שלו ב-E*TRADE וב-TD Ameritrade, בהם צבר הפסדים מתמשכים ונרחבים. כתוצאה מהשקעותיהם ב-MBIG, ספגו המשקיעים הפסדים של לפחות 3.3 מיליון דולר. סאסי מזרחי קיבל מאות אלפי דולרים מכספי משקיעים, ועזר לאחיו להסתיר את האמת על התוכנית מהמשקיעים של MBIG.

סאסי מזרחי ואחיו הגישו דוחות חודשיים מזויפים שהתיימרו להראות רווחים חודשיים עקביים והראו שייתרות החשבון של MBIG נעו בין 6 ל-9 מיליון דולר. עם זאת, מוטי מזרחי הפסיד במקום זאת את כספי המשקיעים – הפסדים שהוא וסאסי מזרחי הכחישו כאשר התעמתו עם קורבנות שדרשו את כספם בחזרה, ללא הצלחה.

השופט המחוזי קורמק ג'יי קרני, קבע ב-26 ביוני דיון בגזר הדין עבור סאסי מזרחי, שיעמוד בפני עונש מרבי סטטוטורי של 20 שנות מאסר פדרלי עבור כל סעיף של הונאה. בדיון בגזר הדין שלו, המתוכנן ל-15 במאי, מוטי מזרחי ירצה עד 20 שנות מאסר פדרלי עבור כל סעיף של הונאה תיל ועונש חובה של שנתיים מאסר ברציפות לתקופת המאסר שלו על הונאה באמצעות עבירת גניבת זהות בנסיבות מחמירות.

באוקטובר 2020, רשות ניירות ערך האמריקאית השיגה פסק דין של יותר מ-3 מיליון דולר נגד מוטי מזרחי ו-MBIG בגין הנצחת ההונאה. ה-FBI היה מעורב בחקירת החשדות נגד צמד האחים. 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

סקר חדש ומדאיג: 73% מהסטודנטים היהודים בארה"ב חוו אנטישמיות בקמפוסים

Published

on

ברקע המלחמה בעזה, נרשם זינוק באנטישמיות באירופה ובארצות הברית, כשהקמפוסים הפכו לזירת עימות בין מפגינים פרו ישראלים ומפגינים פרו פלסטינים. סקר חדש שמפרסמים הליגה נגד השמצה וארגון הלל העולמי מצייר תמונה מדאיגה.

"מהנתונים שנאספו עולה כי 73% מהסטודנטים היהודים בארצות הברית חוו תקריות אנטישמיות מאז פרוץ המלחמה, זאת לעומת סקר שנערך לפני פרוץ המלחמה, אז כשליש מהסטודנטים בלבד העידו על תקריות אנטישמיות, וכשליש נוסף היו עדים לפעילות אנטישמיות שלא כוונה אליהם אישית.

בצד זאת, חווים הסטודנטים היהודים ירידה בתחושת הביטחון האישי בקמפוסים. 46% מהסטודנטים דיווחו כי חשים ביטחון פיזי בקמפוס, וכשליש חשים בטוחים מבחינה רגשית. מדובר בצניחה חדה מאז הסקר הקודם, אז העידו 67% מהסטודנטים על ביטחון פיזי ו-66% על ביטחון רגשי בקמפוס.

"סטודנטים יהודים חווים גל של אנטישמיות שמעולם לא ראינו כמותו בעבר ובאופן די מדהים, סטודנטים לא יהודים כמעט שלא רואים זאת," אמר ג'ונתן גרינבלט, המנכ"ל העולמי של הליגה נגד השמצה. "מאז טבח ה-7 לאוקטובר בישראל, סטודנטים יהודים חשים מאוימים יותר ויותר בקמפוס – אלא שמנהיגי המכללות והאוניברסיטאות אינם עושים די כדי לטפל בפחד המאוד אמיתי הזה מאנטישמיות".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured4 שבועות ago

מיצג באוניברסיטה היוקרתית של לוס אנג'לס: תצלומי החטופים ובלונים במקום הכי מרכזי בקמפוס 

Featured3 שבועות ago

חשד בלוס אנג'לס: פרו-פלסטיני היכה במגפון מפגין ישראלי מבוגר, שצנח לאדמה ומת יום לאחר מכן

Featured3 שבועות ago

מיצג האמנות המטלטל של תומר פרץ בלוס אנג'לס: מאות "נרצחים" בפארק בדאון טאון, כמו במסיבה ברעים

Featured3 שבועות ago

יותר מ-8 מיליון צפיות: המערכון של "ארץ נהדרת" על צביעות הסטודנטים בארה"ב חורך את הרשת. צפו בסרטון

Featured4 שבועות ago

בן שפירו טס לעימות עם פרו פלסטינית באוניברסיטת אוקספורד היוקרתית – ונתן לאנטישמים בראש. צפו בסרטון

Featured3 שבועות ago

קטטה אלימה בעקבות הקרנת סרטון הזוועות של צה"ל במרכז ויזנטל בלוס אנג'לס; גל גדות וגיא נתיב הבריזו

Featuredשבוע 1 ago

בושה: הפרופסור היהודי התבטא נגד חמאס – והורחק מהאוניברסיטה הכי יוקרתית בדרום קליפורניה 

Featured3 שבועות ago

השבוע, בעזרת גיא נתיב וגל גדות: סרטון הזוועות של צה"ל ישודר בלוס אנג'לס בפני בכירי הוליווד

כתבות שבועיות