fbpx
Connect with us

Featured

אינגלווד: שני הרוגים ופצוע קשה בתאונה קטלנית לאחר מרדף משטרתי

Published

on

שני אנשים נהרגו והנהג החשוד ב-DUI, נהיגה בשיכרות, נפצע לאחר מרדף משטרתי מסוכן שהסתיים בהתנגשות אלימה באינגלווד בשעות הערב המאוחרות של יום רביעי, 28 באפריל.

המרדף התרחש מעט אחרי השעה 22:30 באינגלווד שבלוס אנג’לס. המרדף החל לאחר שהשוטרים הבחינו בטנדר דודג‘ כחול נוסע במהירות מופרזת ועובר באור אדום קרוב ל-405, כך לפי הרשויות.

הנהג המשיך בכביש המהיר 405, שם השוטרים ניסו לגרום לו לעצור אך הנהג סרב להיענות לפקודה. לאחר מכן הוא יצא לשדרת מנצ'סטר ונסע כמה רחובות לפני שפנה לשדרת גלזגו, שם התנגש במכונית לבנה.

בסרטון המעקב ניתן לראות את הטנדר ברגע שהוא מגיע לרמזור אדום וממשיך לנסוע, ואז למעשה מתנגש באופן קטלני במכונית הלבנה ומעיף אותה למדרכה.

"בעקבות פגיעה זו, בגלל הכוח והמהירות הגבוהה, הטנדר הכחול פגע גם ברכב אחר, שלמעשה חנה לאורך שפת המדרכה", אמר פרנקו פאפי מטעם פטרול הכביש המהיר בקליפורניה CHP.

לאחר מכן החשוד ברח ברגל, ולאחר מרדף קצר הוא הועבר למעצר. החשוד, שזוהה כגוסטבו רולאס בן ה-42, מואשם במספר אישומים, כולל DUI של סם.

גבר ואישה שהיו במכונית הלבנה נהרגו בהתרסקות, על פי גורמים רשמיים. המכונית נפגעה קשות בהתרסקות, וכוחות ההצלה נאלצו לחלץ את הקורבנות מתוך הרכב.

”קורבן אחד נפטר במקום, השני היה הנהג במכונית הלבנה אשר הועבר לבית חולים מקומי, ולמרבה הצער, הוכרז כמנוח בבית החולים," הוסיף פרנקו פאפי. הנהג והנוסעת הנוספת שניהם. היו צעירים בני. 27 בלבד. 

עם החשוד ברכב היה גור כלבים קטן שהיה איתו במהלך כל המרדף. הכלב לא נפצע בתקרית ונמסר לארגון למען בעלי חיים, מסרו CHP.

Featured

לראשונה מזה עשור: ירידה במחירי הבתים בארה"ב; עליה במכירות בגלל ירידת הריבית למשכנתאות

Published

on

מחירי הבתים הקיימים בארה"ב רשמו בפברואר ירידה שנתית ראשונה מזה למעלה מעשור. במקביל נרשמה עלייה במכירות לאחר שנה של ירידות חודשיות. 

לפי נתונים שפרסם איגוד סוכני הנדל"ן הארצי (NAR), המחיר החציוני הארצי של הבתים הקיימים נפל בחודש שעבר ב-0.2% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ל-363 אלף דולר. זוהי הירידה השנתית הראשונה במחירים מאז פברואר 2012. המחירים החציוניים, שאינם מותאמים עונתית, ירדו ב-12.3% לעומת השיא שנרשם ביוני. 

עוד פורסם כי מכירות הבתים הקיימים המייצגים את מרבית שוק הדיור, עלו ב-14.5% בפברואר לעומת ינואר. עם זאת, המכירות היו נמוכות ב-22.6% לעומת פברואר 2022. המכירות ירדו במשך 12 חודשים רצופים עד ינואר.

אחת הסיבות לעלייה החודשית במכירות היא הירידה בריבית המשכנתאות, ל-6% בפברואר, לאחר שבאוקטובר-נובמבר טיפסה לשיא של 20 שנה – מעל 7%. 

ההאטה בשוק הדיור האמריקאי בשנה האחרונה היא דוגמה בולטת להשפעות של העלאות הריבית האגרסיביות של הבנק הפדרלי המרכזי על הכלכלה. דיור נחשב לאחד הסקטורים הרגישים ביותר לשינויים בשיעורי הריבית, ועלויות הדיור הגבוהות נחשבות לאחד הגורמים המרכזיים להעלאת האינפלציה. היום הכריזו קובעי המדיניות בפד על עליה נוספת בריבית בשיעור 0.25%.

בטווח הקצר כל ירידה בריבית המשכנתאות צפויה לעודד עוד פעילות של קניית בתים, כך לדבריו של אורפי דיוונגאי, כלכלן ראשי בחברת הנדל"ן המקוונת  Zillow Group. ואולם הוא הוסיף שאי היציבות בסקטור הבנקאות מעוררת חשש בקרב הצרכנים מפני מיתון אפשרי, וזה עלול להשפיע על הביקוש. 

האנליסטים בחברת קפיטול אקונומיקס הוסיפו כי הבנקים גם עשויים להקשיח את תנאי ההלוואות ובכך להקשות על הקונים להשיג משכנתאות. "הקונים מגיבים לשינויים בשיעורי הריבית", אמר דיוונגאי. "השחיקה באמון בסקטור הפיננסי עלולה להוביל למשבר חמור יותר". 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות