fbpx
Connect with us

Featured

אינגלווד: שני הרוגים ופצוע קשה בתאונה קטלנית לאחר מרדף משטרתי

Published

on

שני אנשים נהרגו והנהג החשוד ב-DUI, נהיגה בשיכרות, נפצע לאחר מרדף משטרתי מסוכן שהסתיים בהתנגשות אלימה באינגלווד בשעות הערב המאוחרות של יום רביעי, 28 באפריל.

המרדף התרחש מעט אחרי השעה 22:30 באינגלווד שבלוס אנג’לס. המרדף החל לאחר שהשוטרים הבחינו בטנדר דודג‘ כחול נוסע במהירות מופרזת ועובר באור אדום קרוב ל-405, כך לפי הרשויות.

הנהג המשיך בכביש המהיר 405, שם השוטרים ניסו לגרום לו לעצור אך הנהג סרב להיענות לפקודה. לאחר מכן הוא יצא לשדרת מנצ'סטר ונסע כמה רחובות לפני שפנה לשדרת גלזגו, שם התנגש במכונית לבנה.

בסרטון המעקב ניתן לראות את הטנדר ברגע שהוא מגיע לרמזור אדום וממשיך לנסוע, ואז למעשה מתנגש באופן קטלני במכונית הלבנה ומעיף אותה למדרכה.

"בעקבות פגיעה זו, בגלל הכוח והמהירות הגבוהה, הטנדר הכחול פגע גם ברכב אחר, שלמעשה חנה לאורך שפת המדרכה", אמר פרנקו פאפי מטעם פטרול הכביש המהיר בקליפורניה CHP.

לאחר מכן החשוד ברח ברגל, ולאחר מרדף קצר הוא הועבר למעצר. החשוד, שזוהה כגוסטבו רולאס בן ה-42, מואשם במספר אישומים, כולל DUI של סם.

גבר ואישה שהיו במכונית הלבנה נהרגו בהתרסקות, על פי גורמים רשמיים. המכונית נפגעה קשות בהתרסקות, וכוחות ההצלה נאלצו לחלץ את הקורבנות מתוך הרכב.

”קורבן אחד נפטר במקום, השני היה הנהג במכונית הלבנה אשר הועבר לבית חולים מקומי, ולמרבה הצער, הוכרז כמנוח בבית החולים," הוסיף פרנקו פאפי. הנהג והנוסעת הנוספת שניהם. היו צעירים בני. 27 בלבד. 

עם החשוד ברכב היה גור כלבים קטן שהיה איתו במהלך כל המרדף. הכלב לא נפצע בתקרית ונמסר לארגון למען בעלי חיים, מסרו CHP.

Featured

עוד מכה לטראמפ: חבר מושבעים בניו יורק הרשיע את הביזנס העיקרי שלו בהונאת מס

Published

on

חבר מושבעים בניו יורק הרשיע ביום שלישי את "טראמפ אורגניזיישן" בהונאת מס ובפשעים כלכליים נוספים. הארגון הורשע בכל 17 סעיפי האישום נגדו, לאחר יום של דיונים בבית משפט במנהטן. בית המשפט קבע, בין היתר, כי שתי ישויות משפטיות בארגון קשרו קשר לביצוע עבירה וכן זייפו מסמכים עסקיים. ההרשעה נעשתה ברקע הכרזתו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ על התמודדותו לנשיאות ב-2024.

במהלך המשפט הואשמו בכירים בארגון כי התחמקו מתשלום מס על הטבות אישיות שקיבלו, כמו דירות ורכבי יוקרה, ואפילו תשלום שכר לימוד עבור בני משפחותיהם. העסק המשפחתי של טראמפ עשוי להיקנס בעד 1.6 מיליון דולרים— סכום נמוך יחסית לחברה בסדר גודל כמו ארגון טראמפ. עם זאת, ההרשעה עלולה לסבך עסקאות עתידיות. טראמפ טוען כי התיק נגד החברה, שנפתח על ידי פרקליטות מחוז ניו יורק, הוא חלק מ"ציד מכשפות" פוליטי מצד הדמוקרטים.

טראמפ עצמו לא עמד למשפט, אך התובעים טענו כי הוא ידע על המזימה. עם זאת, הוא ועורכי דינו מכחישים את הטענה הזו. התיק נגד ארגון טראמפ התבסס בעיקר על עדות שסיפק מנהל הכספים לשעבר של הארגון, אלן וייסלברג, שהודה כי טיפלל את רישומי המס של החברה ואת הטבות השכר שלו על מנת להפחית בצורה לא חוקית את המיסים שהוא משלם. וייסלברג העיד נגד הארגון בתמורה לחמישה חודשי מאסר.

פסק הדין לא שם סוף לקרב המשפטי של טראמפ עם פרקליט מחוז ניו יורק הדמוקרטי, אלווין בראג, שנכנס לתפקיד בינואר השנה. בראג אמר כי חקירה נוספת הקשורה לטראמפ, שנפתחה עוד קודם לכן עדיין פעילה. החקירה הזו בוחנת האם טראמפ הוליך שולל בנקים וגורמים נוספים בנוגע לשווי האמיתי של נכסיו.

התובעת הכללית של מדינת ניו יורק, לטישה ג'יימס, הכריזה  על הגשת תביעה אזרחית נגד טראמפ ובני משפחתו, לאחר חקירה ארוכת שנים של התנהלותו הפיננסית של הארגון. לטענת התביעה, טראמפ וילדיו — דונלד טראמפ ג'וניור, איוונקה טראמפ ואריק טראמפ — וכן בכירים בארגון טראמפ "ניפחו בצורה שקרית" את השווי הנקי שלו במיליארדי דולרים במטרה לגרום לבנקים להלוות כספים בתנאים טובים יותר וכן לקבל הטבות מס.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות