fbpx
Connect with us

Featured

שכר הדירה ממשיך לזנק בדרום קליפורניה: המחיר החציוני בלוס אנג"לס – 3,000 דולר!

העלייה בדמי השכירות על רקע מגיפת נגיף הקורונה עולה בקנה אחד עם העלות המרקיעה שחקים של בתים צמודי קרקע, מה שמעניק לשוכרים סוג של "הלם כפול"

Published

on

שכר הדירה עולה ברחבי דרום קליפורניה ללא סימנים להאטה. הנתונים העדכניים ביותר של Realtor.com גילו שממוצע השכירות החציוני באזורי לוס אנג'לס-לונג ביץ'-אנהיים הוא 3,000 דולר, זינוק של 19% משנה לשנה. במקביל, באזורי ריברסייד-סן ברנרדינו-אונטריו היה שוק השכירות הגדל במהירות הגבוהה ביותר במדינה, עם שכר דירה משנה לשנה זינק ב-28.5% לכ-2,500 דולר.

גורמים ב-Realtor.com אמרו כי מגמות הקשורות לנגיף הקורונה, כגון עובדים שנמלטו מאזורים עירוניים בשנה הראשונה של המגיפה, הצורך בשטח נוסף מכיוון שרבים עברו לעבודה מהבית, ושכר דירה זול בפרברים הובילו לעלייה המהירה של ריברסייד במחירי השכירות. .

בפריסה ארצית, דמי השכירות צמחו פי חמישה מהר יותר ב-2021 מאשר ב-2020, כך דיווח Realtor.com. "בממוצע בשנת 2021, דמי השכירות הלאומיים היו גבוהים ביותר מ-10% מאשר בשנת 2020", אמרה דניאל הייל, כלכלנית ראשית ב-Realtor.com. הייל אמר שלמרות שכר הדירה כבר גבוה, הוא מצפה שהם ימשיכו לעלות וכי "סבירות השכירות תאתגר יותר ויותר אמריקאים רבים ב-2022".

העלייה בדמי השכירות על רקע מגיפת נגיף הקורונה עולה בקנה אחד עם העלות המרקיעה שחקים של בתים צמודי קרקע, מה שמעניק לשוכרים סוג של "הלם כפול".

על פי מרכז המחקר Pew, המצטט נתונים של מפקד האוכלוסין, כ-36% מ-122.8 מיליון משקי הבית בארה"ב הם שוכרים.

על פי California Budget & Policy Center, צוות חשיבה עצמאי, ישנם כ-17 מיליון שוכרים במדינה ורבע מהם מוציאים יותר מ-50% מההכנסה שלהם על שכר דירה.

עם האינפלציה ועלות הסחורות ב-7% ב-2021, שכר הדירה עולה דו ספרתי, מחיר הבתים עולה ב-20%, שיעורי המשכנתאות עולים אך ההכנסות עומדות בסטגנציה, השוכרים נמצאים בבעייה. "התמונה הזו הולכת ומחמירה עוד יותר", אמר טיילור מאר, סגן הכלכלן הראשי ב-Redfin, בראיון ל-Spectrum News. "אנחנו רואים ביקוש חזק בשוק השכירות. שכר הדירה עולה ב-14% לעומת שנה שעברה, וזה מכביד על השוכרים".

לפי Redfin, בלוס אנג'לס ובאנהיים, שכר הדירה זינק ב-9% ל-3,300 דולר. בינתיים, בריברסייד, הדו"ח של רדפין מצא ששכר הדירה הממוצע הוא 2,700 דולר. מאר מייחס את העלייה בשכר הדירה של לוס אנג'לס ואנהיים לאנשים שעוברים חזרה לאזורים עירוניים ולבעלי בתים שמשחקים בהדביקות.

גורמים רשמיים במחוז לוס אנג'לס האריכו לאחרונה הקפאת פינוי והקפאת שכר דירה עד 2023, אבל רק עבור יחידות עם 'רנט קונטרול' שנבנו לפני 1978.

מאר אמר כי הוא חושב שעליית שכר הדירה הפתאומית היא תופעה לטווח קצר, וכאשר ריביות המשכנתא עולות, הוא מצפה שמחירי הנדל"ן יתקררו. "ככל שמחירי הנדל"ן מואטים, אנו מצפים לראות ששכר הדירה יתאים את עצמו למצב בשוק".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

אחרי  סערות המאה: שיא היסטורי של שלגים בהרי קליפורניה; אתרי הסקי במאמוט' ישארו פתוחים עד חודש יולי

Published

on

מומחים לחקר האקלים ידברו על שנת השלג של קליפורניה 2022-2023 במשך עשרות שנים.

כשנותרו פחות משבועיים ל"עונה הרטובה" המסורתית, נתונים שנאספו על ידי מחלקת משאבי המים של קליפורניה ביום שלישי הראו חבילת שלג ברחבי המדינה בשיעור מדהים של 225% מהממוצע לתאריך זה (21 במרץ), ו-219% מהממוצע של שנה שלמה. .

סיירה הדרומית, שבה השלג העמוק ביותר, הגיעה ל-277% מהממוצע. חבילת השלג בסיירה המרכזית היא 227% ואזור צפון סיירה/טריניטי הוא 182% מהממוצע, לפי DWR.

אזור סיירה הדרומית צועד הרבה מעל שנת השיא הקודמת של 1982-1983 והסיירה המרכזית לא רחוקה מאחור.

"יש יותר מקביל למי שלג בדרום הסיירה מאשר בכל נקודה מאז שנות החמישים לפחות… וסביר להניח שיותר זמן מזה", אמר דניאל סוויין, מדען אקלים מאוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס.

ה-1 באפריל הוא בדרך כלל סוף שנת השלג כשהטמפרטורות מתחילות להתחמם ורווי השלג יורד, אם כי בעונת 1982-83, השלג המשיך להיערם בהרי קליפורניה גם באביב.

סוויין אומר שסערות הנהר האטמוספרי הקר שפוגעות בגולדן סטייט השבוע, ה-12 מאז דצמבר, רק יוסיף לסיכומים ההיסטוריים.

"הסערות השבוע לא הולכות להמיס את חבילת השלג. הם הולכים להוסיף לזה עוד יותר, "אמר סווין. "אנחנו הולכים לראות עוד דברים לבנים על גבי עשרות הרגליים שכבר נפלו במקומות מסוימים."

בעוד שמנהלי המים אינם ששים להכריז על סיום הבצורת באופן רשמי, החורף הרטוב והמושלג הוביל להקלה בהגבלות המים.

בשבוע שעבר, מחוז המים המטרופוליטן של דרום קליפורניה הסיר את הגבלות המים החירום שהשפיעו על כמעט שבעה מיליון בני אדם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות