Connect with us

Featured

שיקגו: סטודנט יהודי נורה בזמן נסיעתו ברכבת ומת מפצעיו

Published

on

מקס לואיס, סטודנט יהודי מקולורדו, שלמד בשיקגו, נפגע מכדור תועה בזמן שישב ברכבת, ימים ספורים לאחר מכן נפטר. על פי דיווחי המשטרה עד כה, נראה כי לואיס כלל לא היה על הכוונת של היורה. החוקרים טרם מסרו תיאור אפשרי של היורה. אפילו לא ברור מאיזה כיוון הגיע הירי.

האוניברסיטאי בן ה-20, הלומד באוניברסיטה בשיקגו זכה באפשרות לעבוד מהבית למען ההתמחות מיוחדת שהתקבל אליה בחברת השקעות. למרות זאת, בחר בכל זאת להגיע פיזית לקמפוס כיוון שהוא "אהב להכיר כמה שיותר אנשים", סיפר חברו הטוב, זאק קוגן.

לואיס נסע הביתה בשעות העומס ביום חמישי, כאשר כדור חדר דרך חלון הרכבת שלו בתחנת הקו הירוק של רחוב 51 ונכנס לצווארו. הוא נפטר בבית חולים בבוקר יום ראשון.

"זו טרגדיה חסרת טעם מכל כך הרבה סיבות", אמר קוגן. חבריו של לואיס מספרים כי היה בחור מיוחד, נלהב, חברותי מאוד, חרוץ ובעיקר אחד כזה שיוצא מגדרו בכדי לגרום לאחרים להרגיש רצויים.

"הוא היה אכפתי להפליא, נאמן ואמיתי", אמר קוגן, שפגש את לואיס ביומם הראשון בקמפוס הייד פארק היוקרתי והתארח עמו באלפא אפסילון פי, האחווה היהודית בה לואיס היה נשיא האחווה. "הוא אהב לעבוד קשה למען אנשים אחרים בגלל שהיה כל כך חסר אנוכיות. והוא מעולם לא רצה שאנשים יודו לו על מה שהוא עשה."

"הוא היה כדור אור," אמרה חברתו ללימודים ויקטוריה ג'ין. במיוחד בימים החשוכים הראשונים של COVID-19, כאשר פגישות הקבוצה היו וירטואליות. "מקס היה מביא את האנרגיה שלו כמו שהוא היה באופן אישי. הוא היה נותן 120%, והרגשת את זה דרך המסך."

Featured

הבלאק פריידיי של עולם הפשע: גל חריג של גניבות בקניונים בקליפורניה

שורה של מעשי "שוד והרס" – פריצות מהירות לחנויות ובזיזה של סחורה – ליווה השנה את בלאק פריידיי, בעיקר בלוס אנג'לס וסן פרנסיסקו • משטרת לוס אנג'לס דיווחה על שני מקרים אלימים – במקרה אחד רוססו העובדים בגז מדמיע ובמקרה נוסף נדחפו העובדים לרצפה במנוסתם של השודדים

Published

on

בלאק פריידיי , יום הקניות העמוס ביותר בשנה בארצות-הברית, לווה השנה בשורה ארוכה וחריגה של מעשי בזיזה המוניים. למשל, אל סניף של הכלבו נורדסטרום בלוס אנג'לס פרצו כ-80 שודדים ברגע אחד והצליחו להימלט עם שקים מלאים בסחורה גנובה. כוח המשטרה שהגיע למקום הצליח לעצור רק שלושה מהם.

הדוגמאות רבות: במונטריי שבקליפורניה נשדדו משקפי שמש בשווי של 30 אלף דולר על ידי ארבעה שודדי ממרכז קניות הומה ביום שישי האחרון אחר-הצהריים, באירוע שנמשך שתי דקות בלבד, לפי עדותו של מנהל החנות; בשיקגו, דיווחו כלי התקשורת על ארבעה מקרי שוד דומים בסוף השבוע של בלאק פריידיי ממרכז מסחרי מקומי; במינסוטה, קבוצה המונית של כ-30 אנשים פרצה לסניף של בסט ביי ויצאה ממנו עם שלל מוצרי אלקטרוניקה. גם בסן פרנסיסקו דיווחו חנויות היוקרה ברברי ולואי ויטון על מעשי שוד מהירים. סן פרנסיסקו פגיעה יותר מהשאר מול התופעה, בגלל הכמות הגדולה של קמעונאי היוקרה שם והריכוז הגבוה של תושבים עשירים.

בסרטונים שמופצים בימים האחרונים ברשתות החברתיות נראות דמויות רעולות-פנים שפורצות לחנויות, אוספות מכל הבא ליד ונסות החוצה עם שקי הסחורה הגנובה, אל מכוניות מילוט שממתינות להן בחוץ. מנכ"לית בסט ביי, קורי בארי, סיפרה בקשר לתופעה הזאת שלעתים השודדים שולפים אקדח מאיים ולעתים משתמשים במוטות ברזל, ומשטרת לוס אנג'לס דיווחה על שני מקרים אלימים – במקרה אחד רוססו העובדים בגז מדמיע ובמקרה נוסף נדחפו העובדים לרצפה במנוסתם של השודדים.

המשטרה חוקרת האם מדובר בתופעה של פשע מתוכנן, ומודאגת בעיקר מהאופי חסר הבושה של המעשים הללו, בהם מעורבים עשרות שודדים המסתערים בבת אחת אל תוך החנויות, בשעות צפופות לעיני כל.

קרימינולוגים טוענים כי הזינוק במקרי שוד מהסוג הזה מאפיין את עונת החגים לאורך שנים רבות, אלא שבשנים האחרונות הם נעשו אלימים ותוקפניים יותר, בין השאר בגלל שיפור אמצעי האבטחה בחנויות. עוד מוסיפים המומחים כי קשה לבודד גורם אחד להקצנה של התופעה, אבל ציינו במיוחד את המחסור העונתי במוצרים קמעונאיים מול הביקוש העצום בעונת בחגים, וכן את ארגוני פשע העוסקים בסחר קמעונאי "שחור", המבקשים להצטייד בסחורה לקראת עונת החגים – ממש כמו הקמעונאיות הלגיטימיות. לפי ההערכות, אם אכן מדובר בארגוני פשע – המשטרה תצליח לעקוב אחרי מסלול הכסף והסחורה ביתר יעילות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות