Connect with us

כלכלה

שיכון ובינוי רוכשת עם קרן השקעות זרה פרויקט אגירת אנרגיה בקליפורניה

Published

on

החברה בבעלות איל ההון מלוס אנג'לס תרכוש 49% מהפרויקט באמצעות חברה בת; הפרויקט ממומן על ידי בנק זר וכפוף לקבל אישורים רגולטוריים

חברת שיכון ובינוי, בבעלות נתי סיידוף ובניהולו של תמיר כהן מלוס אנג'לס לשעבר (בתצלום) מרחיבה את הפעילות שלה בתחום האנרגיה הירוקה. החברה הודיעה שרכשה באמצעות חברה בת כמחצית מחברת אנרגיה קליפורנית בתמורה ל-190 מיליון שקל, יתרת המניות נרכשו על ידי קרן השקעות בינלאומית. החברה הנרכשת עוסקת בהקמה של פרויקט אגירת אנרגיה בקליפורניה בהיקף של 400 קוט"ש. קרן ההשקעות שרכשה את 51% הנותרים בפרויקט עשתה זאת במחיר זהה לזה של שיכון ובינוי. הפרויקט הנרכש נמצא בשלבים אחרונים של הקמה והוא צפוי לעבור לשלב התפעולי ולשלב בו הוא מתחבר לרשת החשמל שמקומית כבר בחודשים הקרובים. הפרויקט עצמו ממומן על ידי בנק זר.

שיכון ובינוי נמצאת במהלך של כניסה לשוק האנרגיה הנקייה בארה"ב. בחודש שעבר השלימה החברה השקעה של 80 מיליון דולר בחברה שמקימה תחנת כוח פוטו-וולטאית בטקסס. לתחנת הכוח יש הסכמים עם רשת החשמל המקומית להספקה של חשמל למשך 12 שנים עד 15 שנים. עלות הקמת הפרויקט הזה מוערכת על ידי שיכוי ובינוי ב-900 מיליון שקל. ההשקעות הגדולות של שיכון ובינוי בתחום האנרגיה הנקייה מקדימה למעשה את התוכנית של הבית הלבן להשקיע 2.3 טריליון דולר בתשתיות ברחבי ארה"ב, תוכנית שתכלול השקעה לא מבוטל במעבר של ייצור אנרגיה ממקורות מזהמים למקורות מתחדשים ונקיים יותר.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

כמעט מיליון דולר: מחירי הבתים בסן פרננדו וואלי זינקו ב-26 אחוזים!

Published

on

כדי להרשות לעצמם את בית ממוצע בעמק סן פרננדו כיום, הקונים יצטרכו להרוויח 178,187 דולר בשנה * החדשות הטובות: המחיר החציוני של דירות קונדו יורד

המחירים החציוניים של בית בעמק סן פרננדו בלוס אנג'לס הגיעו לשיא האחרון בחודש מאי, וזינקו ב 26% בשנה לכדי -945,000 דולר, כך לדברי "האגודה האזורית סאות'לנד". במקביל, המכירות בעמק הוכפלו יותר מהשנה שקדמה לה.

כדי להרשות לעצמם את הבית הממוצע בעמק סן פרננדו כיום, הקונים יצטרכו להרוויח 178,187 דולר בשנה.

"מחירי הנדל"ן מתגמלים את המוכרים, אך עם זאת מחירים גבוהים מקטינים את הנגישות לרכישת נדל"ן באזור ומאיימים על קיימות שוק המגורים כולו", אמר טים ג'ונסון, מנכ"ל אגודת המתווכים האזורית סאות'לנד.

"אנחנו מקווים שלבעלי בתים יהיה יותר נוח והם יהיו מוכנים  למכור, לאחר שהמשק ייפתח מחדש לחלוטין ואיום המגפה יוסר. אם זה יקרה, זה עשוי לשחרר חלק מהלחצים על המחירים ויתן למשפחות אפשרויות לרכישת בתים נוספות".

מכירות החודש עלו על השיא הקודם שנקבע באפריל, כאשר מחיר המכירה החציוני עמד על 935,000 דולר, והיתה זו רק הפעם השלישית ברשומה שהמחיר החציוני של בית משפחתי בעמק סן פרננדו הגיע למעל 900,000 דולר.

המחיר החציוני לדירות קונדו בעמק סן פרננדו בחודש מאי היה 530,000$, עלייה של 18.4% לעומת החודש המקביל אשתקד, אך ירידה של 1.9% לעומת אפריל, אז הגיע המחיר החציוני ל540,000$. כדי לקנות דירה בעמק, אדם יצטרך להרוויח כ- 100,000 דולר בשנה, על פי העמותה.

העמותה דיווחה כי במהלך חודש מאי נמכרו 497 בתים ו-174 דירות קונדו, עלייה של 108.8% ו -163.6% בהתאמה, בהשוואה לשיא באותה תקופה בשנה שעברה, כאשר המגיפה הובילה לסגר לעסקים והישארות בבית.

"אנו גאים באופן שבו מתווכים מקומיים הגיבו לפני שנה לנוכח מצוקה ומאושרים כאשר ההתאוששות הכלכלית נמשכת, עם פתיחה מוחלטת של ממש," אמרה דיאן סידל, נשיאת העמותה המונה 10,300 חברים.

"אין מספיק נכסים למכירה וביקוש אדיר למגורים דוחף את מחירי המכירה מחדש ומעלה אותם בכל חודש", הוסיפה.

בעוד שמחירי המכירה בעמק עלו, והאזור חווה ביקוש כבד של קונים, המכירות היו מוגבלות בגלל חוסר מלאי, כך דיווחה העמותה. העמותה דיווחה על סך 685 רישומים פעילים בסוף מאי, ירידה של 34.1% לעומת השנה שעברה. מספר הרישומים עלה משפל השיא שנקבע באפריל, אז היו באזור 620 רישומים בלבד.

בתים הנמצאים באסקרו, שלדברי העמותה הם מדד לפעילות עתידית, עלו ב 43.4% בחודש מאי בהשוואה לחודש המקביל אשתקד, עם סך של 715 בתים בפיקדון.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות