fbpx
Connect with us

Featured

שיכון ובינוי: נתי סיידוף יוצא מאפריקה ומתרכז בהשקעות בארה"ב

החברה זכתה בפרויקט להקמת תשעה גשרים בפנסילבניה בהיקף של 1.8 מיליארד דולר ולהקמת שדה תעופה בפיטסבורג ב-154 מיליון דולר

Published

on

כמעט 4 שנים לאחר ששרי אריסון מכרה את השליטה בשיכון ובינוי לנתי סיידוף לפי שווי חברה של 2.3 מיליארד שקל, נמצאת חברת ההשקעות בתשתיות ובבנייה בעיצומה של העברת מרכז הכובד של פעילותה בשוק התשתיות הבינלאומי מאפריקה לארה"ב. בעוד השקעותיה בשוק זה עדיין לא הבשילו, תוצאותיה הכספיות עדיין מושפעות משתי פעילויותיה הוותיקות : קבלנות תשתית ובנייה בישראל, באמצעות החברה הבת סולל בונה וייזום נדל"ני בישראל על בסיס עתודות הקרקע שקיבל לידיו אביה של שרי אריסון, תדי אריסון, כשרכש את השליטה בשיכון עובדים מידי ההסתדרות ב-1996.

החברה, המנוהלת על ידי תמיר כהן (לשעבר יו"ר ועד ההורים של שבט חן בלוס אנג'לס), הרוויחה 52 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2022 בהשוואה ל-20 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2021. הרווחים עלו הודות לירידה בהוצאות המסים של החברה בשל הקריסה ברווחיה של החברה הבת SBI, שפעילה בשוקי התשתיות באפריקה ובמרכז אמריקה, 

שיכון ובינוי פעילה ב-7 מגזרי פעילות: קבלנות תשתית ובנייה בישראל, קבלנות תשתית ובנייה בחו"ל (למעט ארה"ב), קבלנות תשתית ובנייה בארה"ב, יזמות נדל"ן בישראל, יזמות נדל"ן בחו"ל, אנרגיה וזכיינות. הכנסותיה של שיכון ובינוי צמחו ב-8% ברבעון הראשון של 2022 בהשוואה לרבעון המקביל לו ב-2021 והסתכמו ב-1.6 מיליארד שקל.  בשאר מגזרי הפעילות המשמעותיים של שיכון ובינוי – כמו קבלנות תשתית ובנייה מחוץ לארה"ב, קבלנות תשתית ובנייה בארה"ב, וזכיינות – נשמרה יציבות בהכנסות.

הרווח התפעולי של קבוצת שיכון ובינוי ירד ב-7% ברבעון הראשון של 2022 לעומת המקביל ב-2021 והסתכם ב-148 מיליון שקל. הירידה ברווח התפעולי נובעת בעיקר מנפילה של 92% ברווח התפעולי של החברה הנכדה SBI, שפעילה בשוק קבלנות התשתית והבנייה בחו"ל מחוץ לארה"ב. SBI סיבכה את שיכון ובינוי בחקירה מורכבת בחשד לתשלום שוחד לבכירים בממשלות אפריקאיות כדי לקבל חוזים.

שיכון ובינוי מסיטה את עיקר פעילות קבלנות התשתית והבנייה בחו"ל לארה"ב ואף זכתה במיזמי ענק כמו הקמת תעלה להסטת מי שיטפונות בעיר פארגו בצפון דקוטה בהיקף של 1.5 מיליארד דולר ומחזיקה ב-35% ממניות חברת הקבלן של הפרויקט. כמו כן זכתה החברה בפרויקט להקמת תשעה גשרים בפנסילבניה בהיקף של 1.8 מיליארד דולר ולהקמת שדה תעופה בפיטסבורג ב-154 מיליון דולר שבו היא מחזיקה ב-50% ממניות החברה הקבלנית. על אף הגידול בצבר העבודות, ספגה פעילות קבלנות התשתית והבנייה בארה"ב הפסד תפעולי של 12 מיליון שקל ברבעון החולף -ירידה של 25% בהשוואה להפסד התפעולי ברבעון המקביל ב-2021. בשיכון ובינוי מציינים כי ההפסד נובע עדיין מהפסדי חברת הקבלן של פרויקט כביש האגרה ביוסטון, אך זרוע הפעילות בארה"ב , חברת FAY עברה לאיזון.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

טראמפ בקליפורניה: העשירים בבוורלי הילס מסריחים כי המדינה מגבילה להם את זמן המקלחת… אם ביידן יישאר נשיא – אמריקה תמות

Published

on

הנשיא לשעבר דונאלנד טראמפ נאם בסוף השבוע בכנס של המפלגה הרפובליקנית באנהיים, דרום קליפורניה, והתייחס למאבק בפשיעה באמריקה ולמירוץ מול הנשיא הדמוקרטי ג'ו ביידן. טראמפ אמנם טרם הבטיח את המועמדות הרפובליקנית בבחירות לנשיאות 2024, אך כרגע מוביל על יריביו בפער עצום. 

בנאום הזהיר טראמפ שאם ביידן יישאר נשיא "המדינה הזאת תמות", ובנוסף לעג ליריבו וחיקה אותו על הבמה. נאומו של טראמפ היה יומיים אחרי שבספריית רייגן בסימי וואלי נערך  עימות בין המועמדים הרפובליקניים בפריימריז . כמו בעימות הקודם, גם הפעם טראמפ לא התייצב. 

בזמן ביקורו של הנשיא לשעבר בקליפורניה ניסו מחוקקים רפובליקנים שתומכים בו להשבית את הממשל הפדרלי בוושינגטון ולמנוע את אישור התקציב, אך לבסוף לא צלחו במשימתם.

טראמפ אמר לקהל באנהיים כי אם הוא ייבחר לנשיא, ויחזור לבית הלבן, המשטרה בארה"ב תקבל הוראה לירות בשודדים. לשיטתו, בעקבות הצעד הזה אמריקה "תהיה תוך יום אחד מקום שונה לחלוטין. הם חייבים להיענש על הגניבה וההרס, ועל החרבת המדינה שלנו". 

על רקע העלייה במקרי הרצח ובפשיעה האלימה בקליפורניה אמר טראמפ למשתתפים בכנס הרפובליקני: "אנחנו נעצור מיד את כל הגניבות והביזה. מאוד פשוט: אם אתה שודד חנות אתה צריך לצפות שיירו בך כשאתה עוזב את החנות". הוא קיבל תשואות מהקהל על דבריו. 

סוכנות הידיעות AP ציינה שבשעה שאמירות רבות שהשמיע טראמפ בעצרת המפלגה הרפובליקנית באנהיים הן עמדות מוכרות של הנשיא לשעבר, הקריאה לפתוח באש לעבר פושעים מהווה הסלמה במסרים שהשמיע בנוגע למאבק בפשיעה. הצהרות לוחמניות שכאלה מתקבלות היטב ב"בייס" שלו, אך לא ברור מה תהיה השפעתן על מצביעים שלא נוטים בבירור לטובת אחת המפלגות הגדולות.  

בכנס הרפובליקני באנהיים חזר טראמפ על הטענה השקרית שבחירות 2020 נגנבו ממנו. הוא השמיע טענה שקרית נוספת, כשאמר שתושביה העשירים של בוורלי הילס "מסריחים" בגלל שקליפורניה הטילה הגבלות על משך המקלחת שלהם, בשל מצוקת מים שקיימת במדינה. 

"הם משלמים מיסים של מיליוני דולרים. כשהם מתקלחים אומרים להם להזדרז, ושמותר להם להשתמש רק בכמות קטנה של מים. לכן האנשים העשירים מבוורלי הילס, בדרך כלל, לא מריחים כל-כך טוב. אבל זה נכפה עליהם". בניגוד לדבריו קליפורניה לא מגבילה את צריכת המים בבתים. בתקופות בצורת היא מגבילה את השימוש במים מחוץ לבתים – למשל למטרות השקייה. 

קליפורניה היא מדינה דמוקרטית מובהקת, והסיכויים של כל מועמד רפובליקני לנשיאות לנצח בקליפורניה ולגרוף את האלקטורים שלה קלושים. עם זאת, לקליפורניה יש תפקיד חשוב בפריימריז הרפובליקניים שייפתחו בינואר, וניצחון בה יקרב את טראמפ להבטחת המועמדות. סקר שפורסם השבוע הראה שבקרב בעלי זכות ההצבעה בפריימריז הרפובליקניים, טראמפ מקבל כמעט 50 אחוזי תמיכה. במקום השני, הרחק מאחור, נמצא מושל פלורידה רון דסנטיס נמצא עם 14%.

"קליפורניה הייתה בעבר סמל לשגשוג וליצירתיות האמריקאית, אך הפכה לסמל שקיעתה של האומה שלנו. זו כבר לא מדינה מובילה, זו מזבלה. העולם זורק לקליפורניה אסירים, מחבלים וחולי נפש", אמר טראמפ לקהל. "עם התמיכה שלכם נתגבר על המתקפות המרושעות של ה'דיפ סטייט' ונסלק את ג'ו ביידן הרמאי מהבית הלבן. הוא הנשיא המושחת ביותר בהיסטוריה שלנו, והנשיא הכי בלתי-כשיר שהיה בהיסטוריה שלנו. המדינה הזאת תמות אם ניאלץ לעבור עוד ארבע שנים עם האיש הזה". 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 שבועות ago

חשד: רוצח סדרתי בדאון טאון לוס אנג'לס לאחר ששתי דוגמניות נמצאו תוך שבוע ללא רוח חיים בדירות יוקרה

Featured4 שבועות ago

הרצח שמעזע את לוס אנג'לס: בני זוג הוצאו להורג במכוניתם במגרש חניה – כשהתינוק בן השנה שלהם במושב האחורי

Featured4 שבועות ago

ישראלים בין עשרות האלפים שנלכדו בפסטיבל ׳ברנינג מן׳ בנבאדה אחרי שכמות גשם של חודשיים ירדה ביממה אחת

Featured3 שבועות ago

הטרנד החדש בלוס אנג'לס: מנצלים את משבר הדיור ומשכירים קרוואנים למשפחות של הומלסים

Featured4 שבועות ago

דודי אזולאי הפיק והזמר ישי ריבו עשה היסטוריה בהופעה בפני 15 אלף מעריצים במדיסון סקוור גארדן

Featured4 שבועות ago

קלאבסס: גנב בקבוק בשווי 1,000 דולר לאחר מאבק  עם עובד חנות המשקאות האלכוהוליים. צפו בסרטון

Featured4 שבועות ago

קניה ווסט בקאמבק שערורייתי: מציג שיר אנטישמי חדש בשם "ישראל" על "ניגר-מוזס" ומפגש עם השטן 

Featured4 שבועות ago

היקום אוהב פעולות! כך ספיר שוקרון מלמדת אנשי מכירות מקצוע לחיים, הגשמה עצמית והגדלת תודעת השפע

כתבות שבועיות