Connect with us

Featured

שופט אמריקאי דוחה הצעת חוק משמעותית של שלטון ההגירה של טראמפ

Published

on

שופט פדרלי בשיקגו דחה אתמול (ב') כלל הגירה מרכזי שישלול גרין קארד ממהגרים המשתמשים בחותמות מזון או בהטבות ציבוריות אחרות, מכה לממשל טראמפ בערב הבחירות.

בהחלטה כוללת בפריסה ארצית, דחה השופט המחוזי האמריקני גארי פיינרמן את ההלכה שנכנסה לתוקף לאחרונה לאחר שבית המשפט העליון בארה"ב הפך את האחיזה במדיניות בעקבות תביעות. בין היתר, אמר פיינרמן כי הכלל מפר את חוק הנוהל המינהלי, אשר הופך את הסוכנויות הפדרליות לאחריות כלפי הציבור בכך שהוא מתווה תהליך מפורט לחקיקת תקנות.

ההחלטה סימנה את התפנית האחרונה במאבק משפטי מורכב סביב השלטון שהיה בין צעדיו האגרסיביים ביותר של הנשיא דונלד טראמפ בשיפוץ מערכת ההגירה במדינה. התביעה בשיקגו, שהוגשה על ידי קואליציית זכויות המהגרים והפליטים באילינוי ומחוז קוק, הייתה בין אתגרים משפטיים רבים.

על פי מדיניות ממשל טראמפ, פקידי ההגירה יכלו לשלול תושבות קבע למהגרים חוקיים בגין השימוש שלהם בחותמות מזון, Medicaid, שוברי דיור או יתרונות ציבוריים אחרים. מועמדים גרין קארד היו צריכים להראות שהם לא יהיו נטל למדינה או "אישומים ציבוריים".

החוק הפדרלי כבר חייב את מי שמבקש תושבות קבע או מעמד חוקי להוכיח שהם לא יהיו "חיוב ציבורי". אך שלטון ממשל טראמפ כלל מגוון רחב יותר של תוכניות שיכולות לפסול אותן.

תומכי זכויות מהגרים ראו בכך "מבחן עושר", בעוד מומחים לבריאות הציבור אמרו כי המשמעות היא תוצאות בריאותיות ירודות יותר ועלויות עולות כאשר מהגרים בעלי הכנסה נמוכה בחרו בין השירותים הדרושים לבין הצעתם להישאר במדינה באופן חוקי. כמה ערים אמרו כי אפקט מצמרר שכזה כבר ניכר.

פרד צאו, יועץ בכיר למדיניות ICIRR, כינה את השלטון "התקפה" על הגירה חוקית ומתח ביקורת על הדרך בה הנהיג טראמפ הנהיג מדיניות.

"ייתכן שנשיג ממשל חדש או לא," אמר. "אם כן, נרצה לראות הרבה מהנזק הזה מבוטל ובתקווה כמה שינויי חקיקה שבאמת יועילו למהגרים במקום להפחיד אותם."

גורמים רשמיים במחוז קוק, המנהלת את אחת ממערכות הבריאות הציבוריות הגדולות במדינה, טענו כי כאשר אנשים חסרים כיסוי רפואי, הם נוטים פחות לפנות לטיפול מונע ולהסתמך על טיפול חירום יקר יותר. זה גם יגביר את הסיכון למחלות מדבקות.

"מכיוון שכולנו ממשיכים להיות מושפעים מ- COVID-19, חיוני שאף אחד לא חושש מגישה לשירותי בריאות. החלטת בית המשפט לחסום את אכיפת כלל האשמה הציבורית פותחת מחדש דלתות בפני מהגרים לגישה לשירותים חיוניים כמו שירותי בריאות. , "אמר נשיא מועצת מחוז קוק טוני פרקווינקל בהצהרה.

בית המשפט העליון בארה"ב החליט בהצבעה של 5-4 בינואר כי הכלל עשוי להיכנס לתוקף, אך האכיפה הופסקה על ידי שופט פדרלי בניו יורק בגלל מגיפת וירוס הכלילי. אך בספטמבר, בית המשפט לענייני ערעור 2 בארה"ב ביטל את ההחזקה וההלכה נכנסה לתוקף בפריסה ארצית.

ממשל טראמפ תיאר את השלטון כדרך להבטיח שרק מי שמספק את עצמם יגיע לארה"ב, אחד הצעדים הרבים לנסות להניע את המדינה לעבר מערכת המתמקדת בכישורי המהגרים במקום להדגיש את איחוד המשפחות מחדש. .

שירותי ההגירה והאזרחות האמריקנית חדלו להחיל את הכלל בבקשות ועתירות תלויות ועומדות לאחר פסק הדין בשיקגו, אמר דובר הסוכנות, דן הטלאג ', בהצהרה שפורסמה ביום שני בערב.

"USCIS תמלא באופן מלא את ההחלטה ותנחה הנחיות נוספות בקרוב בזמן שהסוכנות תבדוק את ההחלטה", אמר.

אם יש ערעורים נוספים, יתכן וקמט משפטי נוסף בתיק.

בחודש יוני אישר בית המשפט לענייני ערעור בארה"ב השביעי את החלטתו של פיינרמן החוסמת את אכיפת השלטון באילינוי, בעוד שניתן יהיה להכריע לגופו של עניין. זו הייתה החלטה 2-1, כששופטת המעגל דאז איימי קוני בארט מתנגדת. בארט אושרה כשופטת בבית המשפט העליון בחודש שעבר ותצטרך לבטל את עצמה אם התיק יגיע לבית המשפט העליון במדינה.

Featured

בוורלי הילס: גבר עירום פרץ לבית בבל אייר והרג את חיות המחמד המשפחתיות

Published

on

בעל הבית של הנכס בבל אייר שנפרץ, עדיין בהלם לאחר שנאלץ להתמודד פנים אל פנים עם הגבר העירום והאלים שפרץ לביתו והרג את חיות המחמד של המשפחה.

מאט סאבז היה לבדו בבית ביום חמישי אחר הצהריים כשאשתו התקשרה ואמרה לו שרואים במצלמות האבטחה שלהם כי גבר עירום פורץ לביתם.

"אני רואה גבר למטה, עין בעין. מיד נעמדתי מולו והרמתי את קולי, ‘היי מה אתה עושה?‘", אמר סאבז ל-FOX 11. עם זאת, המפגש הזה לא עצר את הפורץ העירום.

"הוא לא הלך. הוא הביט בי ואמר 'זה הבית שלי, מה אתה עושה כאן' ולפני שהספקתי לומר מילה הוא אמר 'אני הולך להתקשר למשטרה'. ומיד הבנתי שלא מדובר באדם שאתה רוצה להתעסק איתו בכלל,“ קבע סאבז.

הפולש הסתובב בבית כאילו הוא הבעלים, ואף הרגיש בנוח להיכנס לבריכה ואז הלך למדוד בגדים בחדר הארונות. החשוד אז ראה את שני התוכיים של המשפחה.

"תחילה הוא חייך אליהם כמו רוצח סדרתי. הוא קירב את ידיו אליהם, הפיל את אחת מהן, ודרך עליה. התוכי השני כנראה הרגישה מה קורה, והיא החלה לצרוח. ואז עשה את אותו הדבר גם לתוכי השני.” סיפר סאבז. “זה שינה את כל הגישה שלנו אליו כשראינו שהוא הרג את שתי החיות חסרות הישע האלה."

בינתיים, בקומה העליונה נמלט סאבז מהבית, קפץ מהמרפסת אל מכוניתו כשהוא בטלפון עם 911.עד מהרה הגיעו אנשי הביטחון של השכונה ועצרו את הפולש.

"מי ידע מה האיש הזה יכול היה לעשות למשפחתי אם הם היו בבית“, סיכם סאבז.

משטרת בוורלי הילס זיהתה את החשוד כפול קיאן בן ה-34. הם אומרים שהוא קיבל גישה לבית דרך הדלת של חניית המכוניות. קיאן עומד בפני כתבי אישום על פריצה ואכזריות כלפי בעלי חיים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות