שופט אמריקאי דוחה הצעת חוק משמעותית של שלטון ההגירה של טראמפ – שבוע ישראלי
Connect with us

Featured

שופט אמריקאי דוחה הצעת חוק משמעותית של שלטון ההגירה של טראמפ

Published

on

שופט פדרלי בשיקגו דחה אתמול (ב') כלל הגירה מרכזי שישלול גרין קארד ממהגרים המשתמשים בחותמות מזון או בהטבות ציבוריות אחרות, מכה לממשל טראמפ בערב הבחירות.

בהחלטה כוללת בפריסה ארצית, דחה השופט המחוזי האמריקני גארי פיינרמן את ההלכה שנכנסה לתוקף לאחרונה לאחר שבית המשפט העליון בארה"ב הפך את האחיזה במדיניות בעקבות תביעות. בין היתר, אמר פיינרמן כי הכלל מפר את חוק הנוהל המינהלי, אשר הופך את הסוכנויות הפדרליות לאחריות כלפי הציבור בכך שהוא מתווה תהליך מפורט לחקיקת תקנות.

ההחלטה סימנה את התפנית האחרונה במאבק משפטי מורכב סביב השלטון שהיה בין צעדיו האגרסיביים ביותר של הנשיא דונלד טראמפ בשיפוץ מערכת ההגירה במדינה. התביעה בשיקגו, שהוגשה על ידי קואליציית זכויות המהגרים והפליטים באילינוי ומחוז קוק, הייתה בין אתגרים משפטיים רבים.

על פי מדיניות ממשל טראמפ, פקידי ההגירה יכלו לשלול תושבות קבע למהגרים חוקיים בגין השימוש שלהם בחותמות מזון, Medicaid, שוברי דיור או יתרונות ציבוריים אחרים. מועמדים גרין קארד היו צריכים להראות שהם לא יהיו נטל למדינה או "אישומים ציבוריים".

החוק הפדרלי כבר חייב את מי שמבקש תושבות קבע או מעמד חוקי להוכיח שהם לא יהיו "חיוב ציבורי". אך שלטון ממשל טראמפ כלל מגוון רחב יותר של תוכניות שיכולות לפסול אותן.

תומכי זכויות מהגרים ראו בכך "מבחן עושר", בעוד מומחים לבריאות הציבור אמרו כי המשמעות היא תוצאות בריאותיות ירודות יותר ועלויות עולות כאשר מהגרים בעלי הכנסה נמוכה בחרו בין השירותים הדרושים לבין הצעתם להישאר במדינה באופן חוקי. כמה ערים אמרו כי אפקט מצמרר שכזה כבר ניכר.

פרד צאו, יועץ בכיר למדיניות ICIRR, כינה את השלטון "התקפה" על הגירה חוקית ומתח ביקורת על הדרך בה הנהיג טראמפ הנהיג מדיניות.

"ייתכן שנשיג ממשל חדש או לא," אמר. "אם כן, נרצה לראות הרבה מהנזק הזה מבוטל ובתקווה כמה שינויי חקיקה שבאמת יועילו למהגרים במקום להפחיד אותם."

גורמים רשמיים במחוז קוק, המנהלת את אחת ממערכות הבריאות הציבוריות הגדולות במדינה, טענו כי כאשר אנשים חסרים כיסוי רפואי, הם נוטים פחות לפנות לטיפול מונע ולהסתמך על טיפול חירום יקר יותר. זה גם יגביר את הסיכון למחלות מדבקות.

"מכיוון שכולנו ממשיכים להיות מושפעים מ- COVID-19, חיוני שאף אחד לא חושש מגישה לשירותי בריאות. החלטת בית המשפט לחסום את אכיפת כלל האשמה הציבורית פותחת מחדש דלתות בפני מהגרים לגישה לשירותים חיוניים כמו שירותי בריאות. , "אמר נשיא מועצת מחוז קוק טוני פרקווינקל בהצהרה.

בית המשפט העליון בארה"ב החליט בהצבעה של 5-4 בינואר כי הכלל עשוי להיכנס לתוקף, אך האכיפה הופסקה על ידי שופט פדרלי בניו יורק בגלל מגיפת וירוס הכלילי. אך בספטמבר, בית המשפט לענייני ערעור 2 בארה"ב ביטל את ההחזקה וההלכה נכנסה לתוקף בפריסה ארצית.

ממשל טראמפ תיאר את השלטון כדרך להבטיח שרק מי שמספק את עצמם יגיע לארה"ב, אחד הצעדים הרבים לנסות להניע את המדינה לעבר מערכת המתמקדת בכישורי המהגרים במקום להדגיש את איחוד המשפחות מחדש. .

שירותי ההגירה והאזרחות האמריקנית חדלו להחיל את הכלל בבקשות ועתירות תלויות ועומדות לאחר פסק הדין בשיקגו, אמר דובר הסוכנות, דן הטלאג ', בהצהרה שפורסמה ביום שני בערב.

"USCIS תמלא באופן מלא את ההחלטה ותנחה הנחיות נוספות בקרוב בזמן שהסוכנות תבדוק את ההחלטה", אמר.

אם יש ערעורים נוספים, יתכן וקמט משפטי נוסף בתיק.

בחודש יוני אישר בית המשפט לענייני ערעור בארה"ב השביעי את החלטתו של פיינרמן החוסמת את אכיפת השלטון באילינוי, בעוד שניתן יהיה להכריע לגופו של עניין. זו הייתה החלטה 2-1, כששופטת המעגל דאז איימי קוני בארט מתנגדת. בארט אושרה כשופטת בבית המשפט העליון בחודש שעבר ותצטרך לבטל את עצמה אם התיק יגיע לבית המשפט העליון במדינה.

Featured

בשורות רעות לבעלי הדירות: איסור פינוי הדיירים שלא משלמים שכירות בעקבות נגיף הקורונה הוארך עד סוף יוני

Published

on

קליפורניה מתכננת להאריך את איסור פינוי דיירים עד סוף יוני תוך שימוש בכספים פדרליים לתשלום של עד 80% משכר הדירה של רוב הדיירים שלא שולמו, על פי הסכם שהוכרז ביום שני בין המושל גאווין ניוסום לבין שני מנהיגי החקיקה המובילים במדינה.

ההצעה, אשר חייבת להיות מאושרת על ידי המחוקק הממלכתי, תאריך את חוק המדינה המתוכנן להסתיים ביום שני הבא, שמונע מבעלי הדירות לפנות דיירים שלא יכלו לשלם את שכר הדירה שלהם בין מרץ לאוגוסט בגלל ה-COVID-19.

כדי להיות זכאים להגנה זו, על הדיירים לחתום על "הצהרת קשיים" לפיה הם הושפעו מהמגפה ועליהם לשלם לפחות 25% משכר הדירה המגיע להם בין ה -1 בספטמבר ל-31 בינואר.

הצעה חדשה זו תאריך את ההגנות הללו עד ליום 30 ביוני. אולם היא תשתמש גם ב -2.6 מיליארד דולר שקונגרס אישר לאחרונה לקליפורניה כדי לשלם חלק מאותה שכר דירה שלא שולם.

המדינה תשלם למשכירים עד 80% משכר הדירה שלא שולם – אך רק אם בעלי הבית יסכימו לסלוח על 20% הנותרים ויתחייבו שלא לפנות דיירים.

אם בעלי הבית יסרבו לעסקה זו, המדינה תשלם להם 25% משכר הדירה שלא שולם לדיירים. זה יבטיח שדיירים אלו יהיו זכאים להגנת הפינוי של המדינה ולא יוכלו להיפטר מבתיהם עד לאחר 30 ביוני.

ההסכם הוא בין ניוסום, יו"ר האסיפה אנתוני רנדון ונשיא הסנאט פרו טם טוני אטקינס – כולם דמוקרטים. המחוקק הממלכתי, הנשלט על ידי הדמוקרטים, אמור להצביע על הצעת החוק ביום חמישי.

בהצהרה אמרו שלושת המנהיגים כי ההצעה "שומרת על הגנות פינוי COVID בקליפורניה כשלטון החזק ביותר ברחבי המדינה במדינה."

"אבל יש לנו עוד עבודה לעשות, יחד, כדי להתמודד עם משבר עלויות הדיור המבניות בקליפורניה", נכתב בהצהרה. "המגיפה החמירה את הנושאים הללו, היא לא יצרה אותם. ועבודתנו לטיפול בנושאים בסיסיים אלה חייבת להמשיך בדחיפות ובפתרון."

חבר האסיפה דייוויד צ'יו, דמוקרט מסן פרנסיסקו, אמר כי הוא "מטריד" כי סכום שוכרי החוב ישתלם "נקבע אך ורק על ידי שיתוף פעולה של בעל הבית שלהם." אך הוא שיבח את ההצעה להרחיב את "הגנות הפינוי הקריטיות עד סוף יוני."

"אני מצפה שיהיה צורך לבחון מחדש את החקיקה הזו בכדי לטפל בפערים ולספק הקלות לדיירים נוספים," אמר צ'יו. "אני עומד מוכן ומוכן להמשיך בעבודה עד שכל דיירי קליפורניה יהיו ללא חובות ובדיור מאובטח."

כספי הקלה בשכר דירה פדרלי יהיו זמינים רק לאנשים העומדים בדרישות זכאות פדרליות מסוימות, כולל הכנסה למשק בית 80% או פחות מההכנסה החציונית באזור. זה יתן עדיפות להקלה עבור משקי בית בגובה 50% או פחות מההכנסה החציונית באזור ולאלה שהיו מובטלים לפחות שלושה חודשים. זה יפטור כמה שוכרים בעלי הכנסה בינונית עד גבוהה יותר.

סנאטור המדינה סקוט ווינר, דמוקרט מסן פרנסיסקו ויו"ר ועדת השיכון בסנאט, חושש שההצעה תשאיר כמה דיירים בחוץ. והוא דאג שממשל ניוסום עלול להכשיל את חלוקת הכסף, "בהתחשב בבעיות הלוגיסטיות של קליפורניה במהלך המגיפה" עם דמי אבטלה וחיסונים.

אולם וינר אמר כי המדינה "חייבת להעביר את ההצעה הזו עד סוף השבוע כדי למנוע פינוי המוני."

"הצעה זו מהווה צעד לעבר היעדים הקריטיים של יציבות דיור והתאוששות כלכלית ובריאותית", אמר.

קליפורניה איבדה יותר מ -2.6 מיליון משרות במרץ ובאפריל בגלל מגיפת נגיף הקורונה.

המדינה חזרה ליותר מ 44% מאותם משרות, אך היא עדיין יורדת ב -1.4 מיליון משרות בהשוואה לתקופה זו אשתקד. אבל היה קשה למדוד את ההשפעה שהייתה לכך על השוכרים.

ניתוח שערך בנק הפדרל רזרב בפילדלפיה באוקטובר העריך ששוכרים בקליפורניה צברו שכר דירה ללא תשלום ששולמו.

משרד האנליסט המחוקק הלא מפלגתי אמר כי דמי האבטלה הפדרליים – שהקונגרס הגדיל והרחיב בכל המגפה – הפחיתו את המספר הזה לכ -400 מיליון דולר.

זה מהווה 2% מכלל השוכרים, או כ- 90,000 משקי בית, עם חוב ממוצע של 4,500 $.

קבוצות סנגור לדיור עוררו מחלוקת על כך ואמרו כי המספר בפועל גבוה בהרבה. ניתוח שערך אטלס המניות באזור המפרץ ודיור עכשיו! בקליפורניה מצאו כי 1.1 מיליון משקי בית שכירים עמדו מאחור על שכר הדירה שלהם בדצמבר, מול סכום חוב של כ -3.6 מיליארד דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות