fbpx
Connect with us

Featured

שופט אמריקאי דוחה הצעת חוק משמעותית של שלטון ההגירה של טראמפ

Published

on

שופט פדרלי בשיקגו דחה אתמול (ב') כלל הגירה מרכזי שישלול גרין קארד ממהגרים המשתמשים בחותמות מזון או בהטבות ציבוריות אחרות, מכה לממשל טראמפ בערב הבחירות.

בהחלטה כוללת בפריסה ארצית, דחה השופט המחוזי האמריקני גארי פיינרמן את ההלכה שנכנסה לתוקף לאחרונה לאחר שבית המשפט העליון בארה"ב הפך את האחיזה במדיניות בעקבות תביעות. בין היתר, אמר פיינרמן כי הכלל מפר את חוק הנוהל המינהלי, אשר הופך את הסוכנויות הפדרליות לאחריות כלפי הציבור בכך שהוא מתווה תהליך מפורט לחקיקת תקנות.

ההחלטה סימנה את התפנית האחרונה במאבק משפטי מורכב סביב השלטון שהיה בין צעדיו האגרסיביים ביותר של הנשיא דונלד טראמפ בשיפוץ מערכת ההגירה במדינה. התביעה בשיקגו, שהוגשה על ידי קואליציית זכויות המהגרים והפליטים באילינוי ומחוז קוק, הייתה בין אתגרים משפטיים רבים.

על פי מדיניות ממשל טראמפ, פקידי ההגירה יכלו לשלול תושבות קבע למהגרים חוקיים בגין השימוש שלהם בחותמות מזון, Medicaid, שוברי דיור או יתרונות ציבוריים אחרים. מועמדים גרין קארד היו צריכים להראות שהם לא יהיו נטל למדינה או "אישומים ציבוריים".

החוק הפדרלי כבר חייב את מי שמבקש תושבות קבע או מעמד חוקי להוכיח שהם לא יהיו "חיוב ציבורי". אך שלטון ממשל טראמפ כלל מגוון רחב יותר של תוכניות שיכולות לפסול אותן.

תומכי זכויות מהגרים ראו בכך "מבחן עושר", בעוד מומחים לבריאות הציבור אמרו כי המשמעות היא תוצאות בריאותיות ירודות יותר ועלויות עולות כאשר מהגרים בעלי הכנסה נמוכה בחרו בין השירותים הדרושים לבין הצעתם להישאר במדינה באופן חוקי. כמה ערים אמרו כי אפקט מצמרר שכזה כבר ניכר.

פרד צאו, יועץ בכיר למדיניות ICIRR, כינה את השלטון "התקפה" על הגירה חוקית ומתח ביקורת על הדרך בה הנהיג טראמפ הנהיג מדיניות.

"ייתכן שנשיג ממשל חדש או לא," אמר. "אם כן, נרצה לראות הרבה מהנזק הזה מבוטל ובתקווה כמה שינויי חקיקה שבאמת יועילו למהגרים במקום להפחיד אותם."

גורמים רשמיים במחוז קוק, המנהלת את אחת ממערכות הבריאות הציבוריות הגדולות במדינה, טענו כי כאשר אנשים חסרים כיסוי רפואי, הם נוטים פחות לפנות לטיפול מונע ולהסתמך על טיפול חירום יקר יותר. זה גם יגביר את הסיכון למחלות מדבקות.

"מכיוון שכולנו ממשיכים להיות מושפעים מ- COVID-19, חיוני שאף אחד לא חושש מגישה לשירותי בריאות. החלטת בית המשפט לחסום את אכיפת כלל האשמה הציבורית פותחת מחדש דלתות בפני מהגרים לגישה לשירותים חיוניים כמו שירותי בריאות. , "אמר נשיא מועצת מחוז קוק טוני פרקווינקל בהצהרה.

בית המשפט העליון בארה"ב החליט בהצבעה של 5-4 בינואר כי הכלל עשוי להיכנס לתוקף, אך האכיפה הופסקה על ידי שופט פדרלי בניו יורק בגלל מגיפת וירוס הכלילי. אך בספטמבר, בית המשפט לענייני ערעור 2 בארה"ב ביטל את ההחזקה וההלכה נכנסה לתוקף בפריסה ארצית.

ממשל טראמפ תיאר את השלטון כדרך להבטיח שרק מי שמספק את עצמם יגיע לארה"ב, אחד הצעדים הרבים לנסות להניע את המדינה לעבר מערכת המתמקדת בכישורי המהגרים במקום להדגיש את איחוד המשפחות מחדש. .

שירותי ההגירה והאזרחות האמריקנית חדלו להחיל את הכלל בבקשות ועתירות תלויות ועומדות לאחר פסק הדין בשיקגו, אמר דובר הסוכנות, דן הטלאג ', בהצהרה שפורסמה ביום שני בערב.

"USCIS תמלא באופן מלא את ההחלטה ותנחה הנחיות נוספות בקרוב בזמן שהסוכנות תבדוק את ההחלטה", אמר.

אם יש ערעורים נוספים, יתכן וקמט משפטי נוסף בתיק.

בחודש יוני אישר בית המשפט לענייני ערעור בארה"ב השביעי את החלטתו של פיינרמן החוסמת את אכיפת השלטון באילינוי, בעוד שניתן יהיה להכריע לגופו של עניין. זו הייתה החלטה 2-1, כששופטת המעגל דאז איימי קוני בארט מתנגדת. בארט אושרה כשופטת בבית המשפט העליון בחודש שעבר ותצטרך לבטל את עצמה אם התיק יגיע לבית המשפט העליון במדינה.

Featured

מזעזע: נהג אובר בן 30 ואב לשניים נחטף, נורה ונהרג לאחר שהוריד שני נוסעים ליד סבן אילבן 

Published

on

LYNWOOD, קליפורניה – החיפושים נמשכים אחר שני חשודים לאחר שנהג אובר נחטף במכונית ולאחר מכן נורה ונהרג זמן קצר לאחר שביצע הורדת נוסעים בתחנת דלק בלינווד.

הירי דווח קצת אחרי 1:30 בבוקר ביום שישי ב-7-Eleven, שחגג בדיוק את הפתיחה החגיגית שלו יום קודם לכן, בבלוק 2800 של Imperial Highway.

חוקרים ממחלקת השריף של מחוז לוס אנג'לס אמרו כי הקורבן אסף שני נוסעים שביקשו להוריד אותם בחנייה של חנות הנוחות. בשלב מסוים, על פי הדיווחים, הנהג נקלע לוויכוח עם הנוסעים כאשר אחד מהם שלף אקדח וירה בו בפלג גופו העליון. הזבן בחנות היה עד לירי ויצר קשר עם הרשויות. כשהגיעו הכוחות הראשונים, נקבע מותו של הקורבן במקום.

ההונדה אקורד של הקורבן נחטפה לאחר מכן על ידי אחד החשודים, בעוד החשוד השני נמלט בריצה, לפי הרשויות. הונדה סדאן נמצאה נטושה בשכונה סמוך לזירת הפשע ומאז נגררה על ידי חוקרי LASD כראיה.

תיאור מפורט של החשודים לא היה זמין, ומידע נוסף לא פורסם מיד על ידי הרשויות. גורמים רשמיים לא פרסמו את שמו של הקורבן. עם זאת, הוא זוהה כגבר בסוף שנות ה-30 לחייו והיה אב לשניים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 ימים ago

מזעזע: נהג אובר בן 30 ואב לשניים נחטף, נורה ונהרג לאחר שהוריד שני נוסעים ליד סבן אילבן 

Featured2 ימים ago

כנופיית מהגרים לא חוקיים מרומניה שיבטה כרטיסים וגנבה מאות אלפי דולרים מכספומטים בוואלי ובהוליווד 

Featured2 ימים ago

ספר הספרים ישבור שיא: התנ"ך העתיק בעולם יעקוף במכירה פומבית את הסכום ששולם על חוקת ארה"ב 

Featured2 ימים ago

כמחצית מהנדבקים מתים תוך 90 יום: חוקרים בארה"ב מתריעים מפני פטרייה עמידה לתרופות, עם ריכוז גדול בקליפורניה

Featured2 ימים ago

מתנדנדים בדרך לפלייאוף: האם לברון ג'יימס יחזור לשורות הלייקרס  בשבוע האחרון של העונה הרגילה 

Featured2 ימים ago

הטורנדו בדרום קליפורניה – הטרנד החדש במקום רעידות אדמה? כל מה שצריך לדעת 

חדשות2 ימים ago

דו"ח הליגה נגד השמצה: רמת התקריות האנטישמיות בארה"ב – בשיא מאז שנות ה-70, בעיקר בניו יורק וקליפורניה

Featured2 ימים ago

החל משנת הלימודים הבאה: קונדומים יחולקו חינם בכל בתי הספר הציבוריים בקליפורניה 

כתבות שבועיות