fbpx
Connect with us

Featured

שופטת דחתה את תביעת ארגון Let Them Breathe להורות למושל ניוסם לבטל את חובת המסכות בבתי ספר

הקבוצה טענה בתביעה כי אין עוד מצב חירום בשל המגיפה כדי להצדיק צווים כמו חובת עטיית מסכה בבתי הספר בקליפורניה

Published

on

שופטת במחוז סן דייגו דחה תביעה שקראה תיגר על המנדט למסכות בית הספר של המדינה, ואמר שלמושל גאווין ניוסום יש את הסמכות המשפטית לאכוף מיסוך אוניברסלי. השופטת סינתיה א. פרילנד דחתה את התביעה שהוגשה על ידי Let Them Breathe, קבוצה שהובילה מאמצים המתנגדים לאמצעי זהירות חובה של COVID-19 בבתי ספר ברחבי המדינה.

ביולי, "תן להם לנשום" תבעו את מנהיגי המדינה לבטל את מנדט המסכה, כמו גם את הנחיות המדינה הקוראות בדיקות נגיף קורונה בבתי ספר והסגר כאשר תלמידים באים במגע עם מישהו שנבדק חיובי. הקבוצה טענה כי מסכות פוגעות בבריאותם החברתית, הנפשית והפיזית של ילדים וכי מסכות צריכות להיות בחירה עבור משפחות, לא דרישה.

קליפורניה דורשת כיום מכל התלמידים לעטות מסכות בבתי ספר ל-K-12, ללא קשר למצב החיסון. חברי הצוות חייבים גם ללבוש מסכות בתוך הבית כאשר הם עובדים עם תלמידים. ניתן להוריד מסכות כשהם בחוץ, וניתן לבצע שינויים או חריגים על בסיס כל מקרה לגופו עבור אנשים עם מצבים רפואיים.

מנהיגי המדינה אמרו שהם דורשים מסכות בבתי ספר מכיוון שמחקרים מראים שמסכות יעילות מאוד בהפחתת התפשטות נגיף הקורונה, ומסכות שומרות על בתי הספר בטוחים מספיק כדי שכל התלמידים יוכלו ללכת לבית הספר באופן אישי.

בפסיקתה, פרילנד אמרה שניוסום פועל תחת סמכות החירום שלו באכיפת מנדט המסכה. היא הוסיפה כי הנחיות המדינה לבדיקות והסגר הן רק המלצות, לא דרישות.

"תן להם לנשום" טענו שההמלצות הן מנדטים דה פקטו מכיוון שחלק ממחוזות בתי הספר היו מודאגים מהעונש מהמדינה אם לא ימלאו אחריהם. הקבוצה טענה בתביעה כי אין עוד מצב חירום מגיפה כדי להצדיק פקודות כמו מנדט המסכה. אבל פרילנד אמר שמצב החירום לא הסתיים וש"תן להם לנשום" סותרים את עצמם מכיוון שהקבוצה גם הודתה שהמגיפה נמשכת. "התובעים אינם יכולים ואינם מכחישים כי COVID-19 והסיכונים הבריאותיים הקשורים בו ממשיכים להתקיים", כתבה פרילנד. פרילנד הוסיפה כי למדינה יש אינטרס לגיטימי בהגנה על בריאות הציבור ובמניעת התפשטות ה-COVID-19 באמצעות מנדט אמצעים כגון מסכות.

היא ציינה שבתי משפט איפשרו באופן עקבי לבתי ספר להוציא תלמידים שמסרבים לציית לצעדים של בריאות הציבור שהם "הרבה יותר פולשניים ממנדט מסכה", כמו חיסוני ילדות.

"תן להם לנשום" חלקו על יעילותן של מסכות במניעת התפשטות נגיף הקורונה. אבל פרילנד אמר כי למרות שהקבוצה לא מסכימה לגבי מידת היעילות של מסכות, "האשמות של התובעים עצמם מוכיחות שמסכות מספקות לפחות רמה מסוימת של הגנה מפני הנגיף", מה שמצדיק את מנדט המסכה.

Let Them Breathe גם טענו שהמדינה שוללת באופן לא הוגן תלמידים מלמידה אישית בגלל סירובם לחבוש מסכה. פרילנד ציין כי חוקי המסכה של המדינה אינם מורים לבתי ספר לשלוח תלמידים הביתה על אי מיסוך; הכללים משאירים זאת למחוזות להחליט כיצד לאכוף את מנדט המסכה.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות