Connect with us

Featured

שוד מזויין בבוורלי הילס: בני זוג ישראלים בעסקי היהלומים נשדדו בביתם והוכו בהלם

עדויות: אחד מהשודדים איים להרוג את בני הזוג במידה ולא יגלו להם היכן מצויה הכספת בבית

Published

on

משטרת בוורלי הילס מנהלת מצוד אחר כנופייה בת ארבעה פושעים, שביצעו שוד מזויין בבית של משפחה ישראלית  בבוורלי הילס בבוקר יום שלישי.

השוד דווח בשעה 5:10 בבוקר בבלוק 700 של North Camden Drive, כך מדווחת משטרת בוורלי הילס. החשודים חדרו בכוח לתוך הבית וגנבו חפצים אישיים מהקורבנות שבתוכו, כך מסרה המשטרה. איש לא נפגע. המשטרה מאמינה שהשוד לא היה אקראי באופיו, אלא ממוקד. לא נמסר אם השוד תועד בסרטון אבטחה.

לפי עדויות ממקורבים למשפחה, המוכרת היטב וידועה בענף היהלומים בעיר, בבית שהו שני בני הזוג הישראלים. השודדים פרצו לבית דרך הגסט האוס האחורי, התקילו את בני הזוג בקומה השניה של הבית עם נשקים שלופים, והשליכו אותם לריצפה תוך שהם דורשים את כספם והטלפונים הסלולריים שלהם. אחד מהשודדים איים אחר כך להרוג אותם במידה ולא יגלו להם היכן מצויה הכספת. בני הזוג נדחפו לחדר הארונות בבית בשעה שהשודדים חיפשו אחר הכספת ולאחר משא ומתן איתם הצליחה האישה לשכנעם שבבית אין כספת. לפי העדויות, חלפה כחצי שעה מאז שהשודדים נמלטו ועד שבני הזוג, שהיו בהלם, יצאו החוצה ומצאו טלפון כדי לדווח על התקרית למשטרה.

"הבלשים שלנו עוקבים באופן פעיל אחר לידים ומתקדמים בחקירה", מסרה המשטרה בהודעה לעיתונות. בשבוע שעבר נעצרו שלושה חשודים בתקיפת ושוד אדם ברחוב בבוורלי הילס.

משטרת בוורלי הילס מדווחת כי העיר חווה עלייה משמעותית בפשעים אלימים בשלוש השנים האחרונות. העירייה התקינה יותר מ-2,000 מצלמות מעקב במאמץ לבלום את עליית הפשע.

Featured

בעלי עסקים תתכוננו: שכר המינימום בקליפורניה יעלה בגלל האינפלציה

שכר המינימום יזנק ב-1 בינואר 2023, ויהיה הגבוה ביותר בכל מדינות ארה"ב * העלייה עלולה לגרום לזינוק מחירים במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים

Published

on

האינפלציה הגואה תגרום לעלייה אוטומטית בשכר המינימום בקליפורניה בשנה הבאה, כך הודיע הממשל של המושל גאווין ניוסום ביום חמישי.

שכר המינימום יזנק ל-15.50 דולר לשעה ב-1 בינואר 2023, הגבוה ביותר בכל ארה"ב. זה עלייה מ-15 דולר לשעה עבור חברות עם יותר מ-25 עובדים ו-14 דולר לשעה עבור חברות עם 25 עובדים או פחות.

מחוקקים בקליפורניה הצביעו על העלאת שכר המינימום ל-15 דולר לשעה ב-2016, אך ההעלאה בוצעה בהדרגה במשך מספר שנים. החוק אומר ששכר המינימום חייב לעלות ל-15.50 דולר לשעה עבור כולם אם יעלה יותר מ-7%. 

ביום חמישי, משרד האוצר של קליפורניה אמר שהם צופים כי האינפלציה לשנת הכספים 2022 – שתסתיים ב-30 ביוני – תהיה גבוהה ב-7.6% מהשנה הקודמת, מה שיגרום לעלייה.

נתוני האינפלציה הרשמיים לא יהיו סופיים עד הקיץ הקרוב. אבל ממשל ניוסום מאמין שהצמיחה תהיה די והותר כדי להפעיל את העלייה האוטומטית.

האינפלציה הייתה בעיה בכל מקום, שכן המחירים לצרכן זינקו ב-8.3% בחודש שעבר לעומת שנה שעברה ודיללו את כוח הקנייה של הצרכן האמריקאי. מחסור בעבודה לאורך המגיפה גרם לחברות רבות להגדיל את השכר לפעמים מעבר לשכר המינימום רק כדי למשוך ולשמור עובדים.

בקליפורניה ישנם כ-3 מיליון עובדים בשכר מינימום, לפי הערכה שמרנית של משרד האוצר של המדינה. העלייה בשכר המינימום תהיה כ-3 מיליארד דולר, או פחות מ-0.1% מההכנסה האישית של 3.3 טריליון דולר שצפויים להרוויח תושבי קליפורניה.

העלייה עלולה לגרום למחירים לזנק במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים. אבל בסך הכל, היא אמרה שלעליית שכר המינימום "צפויה להיות השפעה מינימלית מאוד על האינפלציה הכוללת בכלכלת המדינה".

החדשות מגיעות כאשר ממשל ניוסום הציע לשלוח צ'קים של 1,000 דולר לעובדים בבתי חולים ובבתי אבות כהכרה בעבודתם המסוכנת במהלך המגיפה. כ-600,000 עובדים יהיו זכאים לכסף, שיגיע לכל מי שעובד בבית חולים או בבית אבות – כולל רופאים, אחיות וצוות תמיכה אחר.

לעובדים יובטח המחאה של 1,000 דולר. אבל אם חברות יסכימו להוסיף עוד 500 דולר, המדינה תשווה את זה בסכום כולל של 2,000 דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות