Connect with us

לוס אנג'לס

שוב יוצא הזמר: רעננה, וניס ביץ', שירה בציבור עם מת"י… / עתליה עינב

Published

on

את מוטי בניאס פגשתי עוד בהיותי בישראל, לפני כ-6 שנים, באחד מערבי הזמר ברעננה. מכל מנחי ערבי הזמר והיו רבים כאלו, מאוד "התחברתי" לאופן הגשת השירים , למגע שיצר מוטי עם הקהל ולקולו החם, עד כדי כך שניגשתי אליו בסיום חלקו בערב והבעתי את התפעלותי. דברים טובים זוכרים, לא.?! אז זהו, שכן! … * מאת עתליה עינב

DSCF4203

כמה שנים לאחר מכן, דרור ואני עברנו להתגורר בארצות הברית. כתיירים מתחילים ובמסגרת המסלול המוכר והידוע , כאשר טיילנו ב- Venice Beach , היה לי "דה-ז'בו": מולי אני רואה את מוטי ואורלי, גם הם מלווים תיירים שהגיעו לביקור כאן. "אוי, רגע, אני זוכרת אותך! מרעננה! אהלן, אהלן!"

משם, הכל היסטוריה. מסתבר שגם מוטי ואורלי "עשו עלייה" לארצות הברית. החלפנו מספרי טלפון מתוך הרגשה ואפילו ידיעה שדרכינו ייפגשו שוב מתי שהוא.

למרות שהיינו עדיין "ירוקים" כאן בארצות הברית, כבר היו לנו קשרים חברתיים כאלו ואחרים. ואכן כשהגיעה "שעת הכושר", חידשנו את הקשר.שידכנו אל מוטי את אבי ויריב, נגנים מוכשרים שהכרנו עוד קודם. וכישראלים, כמו אצל ישראלים, מכירים אחד את השני, אם לא מבית הספר, אז מהצבא. גם כאן התגלה קשר משכבר הימים בין מוטי ואבי. לא, זהו לא סוד מעברם, אבל כן, הם הכירו , מסתבר עוד לפני כ – 20 שנה. נראה ממש כמו ה" מדור לחיפוש קרובים".

אז זהו. מכאן התחילו הדברים להתגלגל לכיוון שקיווינו לו, בעקבות פניית מת"י (מרכז תרבות ישראלי) בוואלי לקיים ערב שירה  בט"ו בשבט. כמובן שנרתמנו למשימה במרץ ובהנאה. אחריו, בין לבין ארועים אחרים שלקחנו בהם חלק, קיימנו במת"י ערב מוצלח של שירי אהבה לט"ו באב.

דודו זר בערב השירה בציבור האחרון

דודו זר בערב השירה בציבור האחרון

את ערב השירה "סתיו בחלונות", קיימנו בבית הכנסת "אור התורה"  11827 Venice Boulevard. בעקבות יזמה של אב  ושל מירב מ"אור התורה". נענינו בשמחה לפנייה ואכן במוצאי שבת 15 באוקטובר, ערב רביעי של חג סוכות , בית הכנסת ברוב תיפארתו ארח אותנו באווירה מיוחדת האופיינית למקום. לאורחים ניתנה ההזדמנות גם למלא אחר מצוות הישיבה בסוכה וליהנות מהכיבוד הקל.

ולימינו אלה: כ-160 חובבי זמר עברי התכנסו במוצ"ש ב-Masonic Center בטרזנה לערב – בהפקת מת"י (מרכז תרבות ישראלי) – שכולו חגיגה של שירה ישראלית, בהנחיית מוטי בניאס, בניהולו המוסיקלי של הקלידן המוכשר יניב פרבר ובהשתתפות דרור עינב על מערכת כלי ההקשה.

מוטי בניאס ועתליה עינב מובילים את השירה בציבור; דרור עינב מאחורי התופים

הערב, שנשא את הכותרת "הצדעה לזמרי הזמר העברי: מאריק לביא ועד עידן רייכל", עשה כבוד לזמרים שמהווים את אושיות הזמר העברי ושרו משיריהם של שמוליק קראוס, אריק איינשטיין, יהודה פוליקר, רבקה זוהר, חוה אלברשטיין, יהורם גאון, בועז שרעבי ואחרים. השירים הקיפו תקופות שונות, מקצבים וסגנונות שונים – מ"אחרי 20 שנה" ו"שכשנבוא", דרך "חלום לים התיכון" ו"אני אשיר לך שיר" ועד "זמר שלוש התשובות"; זה מה שעשה את הערב לכל כך מהנה.

דודו זר ולהקת הערב, בניהולו המוסיקאלי של יניב פרקש (מימין)

דודו זר ולהקת הערב, בניהולו המוסיקאלי של יניב פרבר (מימין)

הפתעת הערב היתה בדמותו של הזמר-שחקן דודו זר, המוכר כל כך מתכנית הילדים הנוסטלגית "פרפר נחמד", שהתמקם לאחרונה בלוס אנג'לס. חמוש בגיטרה דודו שר את השיר המרגש "עוף גוזל", עבר ל"פרפר נחמד" כמובן, כשהקהל כולו – בלי הבדלי גיל – הצטרף לשירה כאילו רק אתמול צפו בעוד פרק של התכנית – ומשם המשיך להוביל שירה בציבור של עוד כמה משירי הילדים שהפכו לנכסי צאן ברזל בשירה העברית, כמו "על שפת הנחל עומדת אני ומחכה (למי למי למי)".

ערב שירה ישראלית בלוס אנג'לס

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

לוס אנג'לס

מחנה שכב"ג 2020: מנהיגות ,ערב צבבה ומקום ראשון בכדורסל

Published

on

חניכי ומדריכי שבט חן בלטו בסמינר בן 5 ימים בקמפ רמה בו השתתפו כ-400 צופים ישראליים משמונה שבטים החוף המערבי 

להיות בשכב"ג  – השכבה הבוגרת של השבט בצופים – זה לא קל! זה לא רק להיות במקום של חניך כל הזמן, לא רק לקבל ולקבל אלא גם לתת ולהיות במקום הלוקח אחריות בשבט, הנותן מעצמך בשביל שדברים יקרו ובסופו של דבר להיות אלה שמחנכים את דור העתיד שלנו. לצד כל העבודה הקשה והמוערכת, ישנם רגעים כיפיים וטובים שמוקדשים כולו לחוויה של השכב"ג ולהעצמה שלהם והבולטים ביניהם הוא המחנה שכב"ג שהתקיים בשבוע שעבר במחנה רמה, קליפורניה.
המחנה הוא האירוע שכל חבר שכב"ג מחכה כל השנה לקראתו ואחרי כל ההכנות יצאו חברי השכבה הבוגרת של שבט חן בהתלהבות גדולה. המחנה נפרס על פני חמישה ימים והתתפו בו חניכי השכבות הבוגרות משמונה שבטי צופים ישראליים מרחבי החוף המערבי בצפון אמריקה.

במחנה עברו החניכים פעילויות הן באחוות מעורבות עם כלל השבטים והן שבטיות עם החברים מהבית. כ-400 בני נוער התכנסו יחד על מנת לעצור את המירוץ הבלתי פוסק של בני הנוער, להתנתק ולצאת לחוויה בה הם מקבלים וסופגים תוכן חדש ומעניין (כל אחד בהתאם לשכבת הגיל שלו): מנהיגות, לקיחת אחריות ומעורבות חברתית. בשכבת י"ב מתחילים במסגרת המחנה לחשוב ולעצב רעיונית עם עצמם איך יראה היום של אחרי.

במחנה כולם הכירו חברים חדשים, חיזקו את זהותם הישראלית והיהודית וכן את כישורי המנהיגות שלהם, שאיתם יוכלו להוביל בשבט ולהמשיך לקחת את המושכות בשתי ידיים. 

מידי בוקר נפתח המחנה במסדר הנהגתי – מופע ראווה צבעוני. כל שבט נצבע בצבעי השבט וכמובן שהשכב"ג של שבט חן הגיעו עם אנרגיות מלוות בכל לבוש אפשרי בצבעי ורוד וירוק, כך אי אפשר היה שלא לזהותם מרחוק.

קבלת שבת הנהגתית במהלך המחנה הייתה מאוד מרגשת. המחנה נצבע לבן, וכולם  שרו שירי שבת וציינו את יום האהבה שהתקיים באותו סופ"ש.

בצאת השבת נערכה הבדלה הנהגתית כאשר כל השבט עמד במעגל ושר את שירי ההבדל. לאחר מכן נערך ערב השירים ההנהגתי המהווה מסורת ארוכת שנים בהנהגה, ערב צבבה. כל חברי השכבה הבוגרת של השבט שרו ורקדו על הבמה עם תלבושות, תפאורה, וחיוך גדול מאוזן לאוזן .

ביום הספורט ההנהגתי למחרת, אחרי טורנירים מעייפים וארוכים, זכה שבט חן במשחק הכדורסל – כבוד לשבט ולנבחרת המדהימה.
את המחנה סיימנו בטקס מרגש, במרכזו עמד תורן מרשים וכתובות אש ובו הוענקו עניבות בוגרים לשמיניסטים המסיימים את דרכם בשבט. הטקס היווה חתימה מרשימה למחנה מדהים ומשמעותי.

רגע לפני שעלינו לאוטובוסים ישבו חברי השכבה הבוגרת של שבט חן לסיכום מחנה; זה היה היה רגע מאחד ומיוחד שלא ניתן לראות בשום מקום אחר.

אז בין כל האינטנסיביות של המחנה – כולם חזרו עייפים אך מאוד מרוצים, עם אנרגיות להמשך הפעילות בשבט. כבוד גדול לשכב"ג שלנו! 

המשך לקרוא

אירועים

לילה שכולו אהבה

Published

on

ביום חמישי האחרון יותר מ-500 בליינים ישראלים את ליל האהבה מעל 500 איש במועדון לג'רדין בהוליווד בהפקה של ליאור גוב וצוות lg enterprises.

באחד המועדונים היפים ביותר בהוליווד, מתחת לאור הירח, רוב הבליינים התלבשו באדום לבן במסיבה שכולה אהבה. בכניסה חולקו ורדים אדומים לכל בנות ישראל והמועדון כולו קושט בצבעי אהבה. השולחנות היו מלאים במתנות בצורת לבבות, אורות צבעוניים, בלונים ובובות.

הדיג'ייז עלו זו אחר זה עם המוזיקה: התחילה דיג'יי נטלי, אחריה עלו דיג'יי נירו ודיג'יי יוצי ודיג'יי אסי וידל נעל את הערב.

גוב הודה לכל המשתתפים ומזמין את כולם למסיבה הבאה ב13.4 מסיבת פורים המרכזית של הקהילה במועדון הלור הנוצץ. מעל 2000 בליינים צפויים להגיע! להזמנות צלצלו לטל':818-2621100 או www.israeli-parties.com.

המשך לקרוא

חדשות ואקטואליה

ארה"ב: תנועת הצופים בהליך פשיטת רגל

Published

on

אלפי גברים טוענים שעברו התעללות מינית בתנועה שהצמיחה פוליטיקאים ואסטרונאוטים. כעת היא מתמודדת עם תביעות לפיצויים

תנועת הצופים בארצות הברית הכריזה השבוע כי הגישה בקשה להפעלת פרק 11 בחוק פשיטות הרגל האמריקנאי, על רקע שלל תביעות שהוגשו נגדה בגין טענות להתעללות מינית בילדים. הטענות נוגעות לאלפי מקרים שאירעו בעשרות השנים האחרונות. הבקשה היא רגע דרמטי וכואב בתולדות הארגון, שבמשך דורות היה מעמודי התווך של החיים האזרחיים האמריקאיים ושהכשיר מנהיגים לעתיד, בהם פוליטיקאים, אנשי עסקים ואסטרונאוטים.

על-ידי הפנייה לבית המשפט לפשיטות רגל יכולה תנועת הצופים להביא להשהיה של התביעות, אולם בסופו של דבר ייתכן שתיאלץ למכור חלק מנכסיה הרבים, בהם מתחמי פעילות ומסלולי טיולים, כדי לגייס כסף לפיצוי הנפגעים. הליך פשיטת הרגל בא בתקופה שבה מתמודדת תנועת הצופים האמריקנית עם שלל בעיות, בין השאר ירידה במספר החברים בה. אם בימי השיא של שנות ה-70 היו בארגון יותר מארבעה מיליון חברים, במרוצת השנים ירד המספר לפחות משני מיליון. בניסיון להתמודד עם ההתמעטות הזו החליט הארגון לקבל לשורותיו גם ילדות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות