Connect with us

ארה"ב-ישראל

שבת אחים גם יחד

ארי בוסל פגש כ- 180נציגי כלי תקשורת נוצרית מרחבי העולם, שנאספו השבוע באדיבות לשכת העיתונות הממשלתית לכנס הסברה מרתק ומקיף במיוחד בירושל – רה"מ נתניהו פירגן להם באריכות, נשיא המדינה ריבלין הסתחבק איתם וראש עיריית ירושלים ברקת סעד בחברתם בארוחה חגיגית בגג מלון ממיל – על חומותיך ירושלים הפקדתי שומרים – המראות והקולות

משלחת חברי המדיה הנוצרית בחזית בניין הכנסת. התאספו מ-35 מדינות

מאת: ארי בוסל, ירושלים צילומים: ארי בוסל ולע"מ

חיים לפעמים טוב לקחת פסק זמן, לנשום עמוקות, לבחון את הסביבה ולהנות לרגע מכל שאלוהים נתן לנו ובו אין אנו אפילו מבחינים. פסק זמן כזה בדיוק ניתן למשך ארבעה ימים בירושלים הבירה, מרחק הליכה קצרה לחומות העיר העתיקה.

הגעתי מבוורלי הילס במיוחד עם עוד כ-180 משתתפים ל״כנס תקשורת נוצרית״ שאירגנה לשכת העיתונות הממשלתית (לע"מ). לכנס הגיעו נציגים מ-35 מדינות מרחבי העולם כולל אלבניה, אוקראינה ואסטוניה, אוסטרליה וניו זילנד, בלגיה והולנד, קנדה, ארה״ב ומקסיקו, סין, שבדיה, פינלנד, נורבגיה ודנמרק, גרמניה ואנגליה, פולין ורומניה ורוסיה, ספרד ושוויץ, דרום אפריקה, חוף השנהב, גאנה וקניה, אינדונזיה, קוריאה, פיליפינים ונפאל.

זו הפעם השניה שהכנס נערך, ומחשבה רבה הושקעה בו, כמו גם מאמץ ואמצעים כספיים לא מבוטלים, ועיקרו: החדשות הטובות של ישראל. חדשות שעיקרן: אנחנו חיים וקיימים, בועטים וצורחים (אם להשתמש בביטוי האמריקאי), נפעמים ונרגשים. ארץ קטנה אך חזקה, ולעיתים (קרי-לרוב) אנחנו שוכחים עד כמה מעטים וקטנים אנחנו ומתנהגים כאילו העולם כולו פרוש לרגלינו ואנחנו ״אור לגויים.״

אריה שאג, מי לא ירא

הגעת המשתתפים טובה וחיובית מאוד, שכן מדובר בקבוצה מגוונת, מכל קצוות העולם, מיבשות שונות, שחבריה כולם מתחרים זה בזה, כולם אנשי מקצוע פר אקסלנס, ולמרות כל זאת, הם מגובשים, מאוחדים בגישתם, באהדתם ובאהבתם אותנו. איפה עוד ניתן למצוא אנשים כאלו, קבוצה שכזאת?

זו בדיוק היתה הסיבה שראש הממשלה נתניהו הרגיש כה נינוח, לאחר שקיבל את פנינו במפגש מיוחד שאורגן בהאנגר מתחם תחנת הרכבת הראשונה בבירה. הוא הקדיש את הזמן להקשיב לנו, לענות בשלווה ובנינוחות לכל שאלותינו. אין זה דבר של מה בכך בכלל, כי ראש הממשלה בד״כ מגיע, מוקף ביחידה לאבטחת אישים, כשכולם כבר ישובים, אומר דברו, לוחץ יד המכובדים ביותר ועוזב כשהוא מוקף קבוצה שלמה של אנשי עזר שונים ומשונים שלא מרפים ממנו לשניה ומונעים כל גישה אליו.

לא רק שביבי הקדיש לבאים תשומת לב מיוחדת, הוא הרגיש כל כך בנוח, שהוא הזמין את שגריר ארה״ב ישראל דיוויד פרידמן, שהיה בין הקרואים, לשאת דברים, בעוד הוא עצמו התיישב על כיסא יחיד שהובא אל הבמה והאזיםו בקשב גם הוא, כאחד מאתנו.

טוב לפעמים להיזכר (או להיחשף) שישנם עשרות מיליונים ברחבי העולם (ויש הטוענים אפילו שהמספר גדול ביותר) של מאמינים נוצרים התומכים במדינת ישראל ובעם היהודי, חלקם נלהבים ביותר, כל אחד ומניעיו איתו, המתפללים לשלום ישראל, באים אליה, תורמים לה ועוזרים להפיץ את החדשות הנהדרות של עצם קיומה.

הם-הם, אותם נוצרים מאמינים, הלוחמים שלנו בחזית ההסברה הבינלאומית. הם עומדים על משמר ציון וירושלים, שומרים על חומותיה, לא נמים ולא ישנים, כה חרדים הם לגורלה ולגורל העם היהודי.

נציגי התקשורת שלהם לא יוצרים ״חדשות שיקריות״ כי אם מדווחים את האמת כפי שהיא. לא מפחדים ולא מעונינים לסלף או להמציא, שכן הבוס שלהם אינו מתפשר ואינו מוכן לעגל פינות או לקצר את הדרך. כל אחד ואחת מהם נותנים ויתנו את הדין, בהווה כמו בעתיד, ומה רצונם לפיכך? רק לעשות טוב, בדרכם הם, לא לתת לעשוק את העני, היתום והאלמנה או את הגר והזר, ולא לסטות מן הדרך, דרך החיים שלהם.

איזה רגע נפלא זה, המתאפשר לעיתים כה נדירות, וכך ישב לו ראש הממשלה, יותר המום – למרות שהוא ידע וכבר צריך להיות רגיל – שכן מה שניגלה לפניו היה לא פחות מאשר נפלאות וכוחו העצום ועצם היצירה של הקב״ה בעצמו!

ארי בוסל מצטלם יחד עם נשיא המדינה ראובן ריבלין

אהיה לו לאב, יהיה לי לבן

גם נשיא המדינה ראובן ריבלין נפגש עם הקבוצה במשכנו. בעוד כולנו יושבים וממתינים, שכן הנשיא עסוק עד מאד בייצוג המדינה שעה אחר שעה, קרא ניצן חן, ראש לשכת העיתונות הממשלתית והמארח של הכנס, לנורמה זייגר מבוורלי הילס, להוביל את כל הישובים בשירה. זוהי מסורת שהחלה בשנה שעברה, והשנה כבר היינו מוכנים. אך לאחר כמה שירים, כשהנשיא עדיין בושש לבוא, היינו זקוקים לשיר נוסף, והפעם היה זה תפקיד הנוצרים, שכן נורמה היא אחת משני מוזמנים בינלאומיים שאינם נוצרים (הם חלק מהתקשורת הנוצרית, אך יהודים בעצמם). קמה ארלין מארה״ב, שגם היא כמו נורמה בתחילת שנות ה-70 לחייה, לאחר שהקדישה עשור לעבודה עבור אייפא"ק, השדולה למען ישראל בארה״ב, ופצחה בשיר Amazing Grace.

הנוכחים כולם הצטרפו לשירה, והועברנו כמו על מרבד קסמים לזמן ומקום אחרים, בהם עמד המלך דוד לפני מלך מלכי המלכים ושאל ״מי אני ה׳ אלוהים, ומי ביתי, כי הביאותני עד הלום?״

וממשיך המלך דוד: ״ה׳ אין כמוך ואין אלוהים זולתך, בכל אשר שמענו באוזנינו, ומי כעמך ישראל, גוי אחד בארץ ותתן את עמך ישראל לך לעם עד עולם, ואתה ה׳ היית להם לאלוהים.״

וכך היו רגלינו ניצבות בציון ירושלים, ליד הר המוריה, מקום שם אומר דוד המלך ״כי אתה אלוהי גלית את אוזן עבדך, לבנות לו בית, על כן מצא עבדך להתפלל לפניך ועתה הואלת לברך את בית עבדך, להיות לעולם לפניך, כי אתה ה׳ ברכת ומבורך לעולם" (דברי הימים א׳, י״ז:16-27 וכך, בעוד שרים הנוצרים כולם שיר תודה והלל ויקר, על חסדו המופלא של האל, נכנס הנשיא וכולם קמו לקבלו בהתרגשות כה רבה.

נשיא מדינת ישראל, מקבל פני נוצרים מיבשות התבל כולה, והם נרגשים מקדושת המקום בו בחר הקב״ה לשכון בקרב עמו, כמו גם מהקרבה לאלוהיהם, שהוא אלוהי העברים וישראל. והנה מקבל אותם ישראלי-ירושלמי אחד שמשפחתו הגיעה למקום זה בדיוק לפני כמאתיים שנה בכדי לקבל את פני המשיח (היתה זו שנת תק״ע, והאמינו כולם שהמשיח יגיע ויתגלה באותה שנה בדיוק), ומאז פרו והתרבו אבותיו-רבותיו וכבר מונים הם כשלוש רבבות ומחצית הרבבה אנשים.

מי שהיה בשנה הקודמת זוכר, שלאחר שהנשיא ישא דבריו, הוא יצטרף ליושבים בשורה הראשונה לצילום קבוצתי. עד כמה נפלאות דרכי אלוהים חיים, ונשיא שזוכר שבקרב עמו הוא יושב ואת כולם מייצג, שלאחר שהצלמים סיימו את מלאכתם, באופן ספונטני לחלוטין, קם הנשיא והלך לשתי השורות האחרונות, אלו שהתבקשו לעמוד מהלך התצלום כך שיראו גם אותם, ובעוד הוא עומד שם הצטלמנו פעם נוספת.

ואז התקדם הוא במרכז שהיה חסום מקדימה ע״י שורת המכובדים-יותר, ונזכרנו בים סוף שנחצה, ונעצר הוא במרכז, זכר לימים עברו להזכירנו את גדולות השם ואת העובדה שהיהודים כולם נכחו אז, כמו היום, והניח ידיו על כתפי מחד וכתפי שכני מאידך, והצטלמנו פעם נוספת.

לנוצרים, עבורם נשיא מדינת ישראל הוא הנציג הבכיר ביותר של מאווי נפשותיהם, לחוות רגע זה – בו הנשיא כיבד אותם באופן אישי – היה דבר מופלא ונהדר גם יחדיו.

ראש לע"מ ניצן חן עם שגריר ארה"ב דיוויד פרידמן

הבשורה מציון: צוק איתן

180 נוצרים מ-35 מדינות התקבצו והגיעו לארץ. הם מייצגים עולם אחר לגמרי; עולם ההולך כשספר התנ״ך בידו ובלבו, מנחה כל צעד ושעל לפניו, דברי אלוהים חיים ולא ספר מעלה אבק על מדף שהילדים אפילו לא בטוחים איך לבטא הרבה מילים בו ומה פירוש הכתוב.

הנוצרים אוהבי ישראל חיים לפי העקרונות התנ״כיים, ולא סוטים הם ימינה או שמאלה. צוק איתן הם. מים אדירים מכרסמים, מתנפצים, מנסים להרוס, לבקע, לפורר, אך הסלע מסרב, עומד בשלו, עיקש ועקשן וגאה גם יחד, מלגלג-כביכול על נסיונות השווא לערער את עמידתו האיתנה. יודע הוא שלא איתני הטבע יוכלו לו, שכן דברי אלוהים חיים הוא מייצג, אלוהים שהבדיל בין האור ובין החושך, ועשה את הרקיע, והפריד בין היבשה לבין הימים, והדשיא את הארץ וזרע עץ פרי עושה פרי למינהו, והבדיל בין היום ובין הלילה, בין האור ובין החושך, ע״י מאורות, ובהם המאור הגדול לממשלת היום והמאור הקטן לממשלת הלילה והכוכבים כולם, ומילא את הימים בנפש חיה ואת כל עוף כנף למינהו, ומילא את הארץ בם, ומהארץ הוציא נפש חיה למינה, בהמה ורמש האדמה וחית הארץ, וברא את האדם בצלמו, זכר ונקבה ברא אותם… וירא אלוהים את כל אשר עשה והנה טוב מאד.

ויכולו השמים והארץ וכל צבאם, וישבות ביום השביעי מכל מלאכתו אשר עשה, ויברך אלוהים את יום השביעי ויקדש אותו כי בו שבת מכל מלאכתו אשר ברא אלוהים לעשות. כך מסופר לנו בספר בראשית, ומאז הבריאה … נפלאות דרכי אלוהים חיים. אלה שאנחנו, בנו הוא בחר לו לעם, נעשנו לגוי גדול שאלוהים ברך וגידל את שמנו, ושכחנו שמוטלת עלינו המשימה להיות ברכה.

כיסאות מוזיקליים: נורמה זייגר וארי בוסל במשכן הנשיא בירושלים

באו הנוצרים והתכנסו מכל רחבי העולם להזכירנו את שנאמר בבראשית י״ב:3, ״ונברכו בך כל משפחות האדמה". והנה מתגשמים דברי הנביא ישעיה, לעינינו ממש, בציון ירושלים, ״ובאו עמים רבים וגויים עצומים לבקש את ה׳ צבאות בירושלים ולחלות את פני ה׳״ חיל גדול מאד, עושה דברו, ״וראו גויים צדקך וכל מלכים כבודך.״

הם, הנוצרים, המקיימים את הנבואה: ״על חומותיך ירושלים הפקדתי שומרים, כל היום וכל הלילה תמיד, לא יחשו". באו ״וראו גויים צדקך וכל מלכים כבודך".

כך ישבנו, נפעמים, וניצב נשיא מדינת ישראל ביננו ובתוכנו ועמנו, וכולנו כאחד הרגשנו באותו רגע את שיר המעלות לדוד: ״הנה מה טוב ומה נעים, שבת אחים גם יחד״.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

קאמפ קימאמה: מחנה קיץ ישראלי-אמריקאי

Published

on

הזמנה פתוחה למחנה קיץ חדש לילדים ובני נוער מכל רחבי אמריקה – אם הייתם היום בגיל של הילדים שלכם – לא הייתם חושבים פעמיים

אתר האינטרנט של קאמפ קימאמה עמוס בימים אלו באלפי גולשים צעירים ישראל ומכל העולם. הם מחליפים זכרונות, מעלים תמונות וקטעי וידאו מן הקיץ הקודם, מתכננים את חוויית הקיץ הבא – וכמדי שנה קובעים שוב להיפגש יחדיו, עם חברים וחברות מכל העולם, במחנות הקיץ הבינלאומיים של קאמפ קימאמה.

ילדים ובני נוער מישראל, מארה"ב, מאירופה, מדרום אמריקה, מאסיה, מאוסטרליה חכים בקוצר רוח שיגיע כבר הקיץ, לשוב ולהפליג בסירות המפרש אל מול חופי מכמורת בקימאמה ישראל; לחוות סדנאות בישול עם שפים מובילים במחנה הקיץ של קימאמה בברצלונה; ולשיר לצלילי גיטרות לאור הירח מסביב למדורה עם כל החבר'ה במחנה הקיץ קימאמה ניו יורק.

בקיץ הקרוב ייפתח מחנה קיץ חדש מבית קימאמה: "קימאמה ניו יורק". זהו מחנה עם לינה בן עשרה ימים (שבועיים כולל טיולים), המיועד לחניכים בגילאים 7-14 מארה"ב ומישראל המגיעים למפגש משמעותי וחווייתי המקרב אותם אלו לאלו – ומקרב את החניכים מארה"ב לתרבות הישראלית ולשפה העברית. המחנה מתקיים בעברית ובאנגלית ומשלב חינוך לערכים ולאהבת ישראל. במחנה ישתתפו מדריכים מנוסים שמגיעים במיוחד מקימאמה ישראל, לצד מדריכים נוספים מארה"ב ומהעולם. בתוכנית טיולים בחוף המזרחי של ארה"ב והרבה חברים חדשים.

תכנית המחנה מלאה בפעילויות אתגר וחוויה מבוקר עד ערב וכוללת: שחייה בבריכה, מסלול חבלים וטיפוס, אומגה בטבע, רפטינג בנהר הדלאוור, פעילויות ספורט: כדורגל, כדורסל, טניס, כדורעף ובייסבול. מוסיקה ואולפן הקלטות, קימאמה שף: בישולי מטבח, בישולי שדה ומתחם חממה לגידולים אורגניים. מחול וריקוד, אומנויות ובמה, מחנאות, שבילים ומסלולי הליכה בטבע ועוד.

מחנות הקיץ הייחודיים של קימאמה הגיחו לאוויר העולם לפני 15 שנים. מאז הפך "קאמפ קימאמה" למושג מוכר, אהוב ומבוקש המייצר עבור אלפי ילדים חוויית חיים עוצמתית ובלתי נשכחת. הוא מייצר רשת עולמית של קשר בין בני נוער, המבוססת על תחושת חברות, משפחה וקהילה – רשת חיה ותוססת של ילדים מכל רחבי העולם, מעין תנועת נוער יהודית בינלאומית מזן חדש, הפעילה במשך כל השנה אשר ליבה בישראל ופעילותה בכל העולם. זה הזמן לפתוח בפני הילדים שלכם דרך חדשה. קשרים שמתחילים בקימאמה בקיץ – נמשכים כל החיים.

לאורך השנים נוצרו בקימאמה יחסי חברות אמיצים וקרובים, ממש יחסי משפחה, בין מדריכים וחניכים ישראלים ואמריקאים. אנחנו רתומים לדיאלוג הישראלי-אמריקאי בכל מאודנו", אומר אבישי נכון, מנכ"ל קימאמה. 'כולנו משפחה אחת גדולה. אנחנו מגיעים לטנפליי שבניו-ג'רזי, לפאלו אלטו שבקליפורניה, לבוסטון, לשיקאגו ולמקומות נוספים ברחבי ארה"ב, פוגשים את ההורים ואת החניכים, מעבירים חוגי-בית, בונים יחד עם הקהילות המקומיות בארה"ב סמינרים ותכניות חינוכיות משותפות – ובכך משתתפים במאמצים החינוכיים והערכיים התורמים לקשר החשוב כל כך בין הדור הצעיר בישראל לבין בני הנוער בקהילות כאן בארה"ב'".

המדריכים בקימאמה הופכים את חוויית הקיץ לבלתי נשכחת, לחינוכית, לערכית, לבטוחה ולמהנה – ברמה שלא ניתן למצוא כמוה בתוכניות קיץ אחרות. רובם הוכשרו ויצאו כשליחים מטעם הסוכנות היהודית למחנות קיץ בארה"ב. באמתחתם ניסיון רב בהדרכה ובהקניית מיומנויות חינוכיות ומקצועיות – כל מדריך בתחומו. המדריכים עוברים הכשרה נוספת לפני הקיץ, המכינה אותם להוביל את חוויית קימאמה הייחודית על כל גווניה ומרכיביה. הם מהווים השראה אישית וקבוצתית – ודואגים לתחושת המשפחה והקהילה שכל-כך מאפיינת את משפחת קימאמה.

קימאמה מחזירה לילדים את היופי והפשטות שבילדות ובנערות. היא מנתקת אותם מהמסכים המרצדים ומהתזזית הטכנולוגית 'מפוצצת-המוח'. היא מאפשרת להם לחזור ולהביט זה לזה פשוטו כמשמעו, לשוחח ולהקשיב ללא גירויים מלאכותיים חיצוניים, להלך בכף רגל יחפה על חוף הים, להתרגש ממראה של פרח או פרפר, לטעום את טעם תפוח-האדמה המפויח סביב המדורה, להתנתק ממסך המחשב ומהמציאות הווירטואלית. קימאמה איננה זקוקה למציאות ווירטואלית; היא מציאות בפני עצמה – נוכחת, מאפשרת, מכבדת את האדם גם כשהוא ללא מכונות ומכשירים. קימאמה היא המציאות האמיתית, סוחפת, מאתגרת, רותמת, נוסכת שמחה ואושר.

המסע האישי וההתפתחותי שהחניכים עוברים, כל אחד עם עצמו וגם עם חבריו – כל אלו הופכים את קימאמה לחוויה שהיא הרבה מעבר לכיף, להנאה ולבילוי. הערכים יוצרים מהות – והמהות מייצרת חוויית חיים של ממש.

קאמפ קימאמה מתקיים בחודשים יולי-אוגוסט במחזורים של שבוע או שבועיים בישראל, בברצלונה ובניו יורק.

לפרטים נוספים בקרו באתר האינטרנט: WWW.CAMPKIMAMAUSA.ORG טלפון: 646.779.5579
דוא"ל: usa@campkimama.org

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

אופסי: הביקור בישראל סיבך את טורי ספלינג

Published

on

כוכבת "בוורלי הילס90210 " דילגה על התייצבות בבית משפט בלוס אנג'לס. השופט האשים אותה בביזוי ואיים להוציא נגדה צו מעצר…

הביקור שתקע אותי. טורי ספלינג ובעלה דין מקדרמונט

עכשיו כשהאופוריה מהביקור של כוכבות "בוורלי הילס 90210" בישראל חלפה והן שבו ללוס אנג'לס, אפשר לחזור ולהתעסק בחיים האמיתיים ובצרות: טורי ספלינג, שגילמה את דונה בסדרה המיתולוגית, פספסה שימוע שנקבע לה בבית המשפט מקומי כי שהתה בישראל באותו הזמן. השופט, שלא ראה את ההברזה בעין יפה, האשים אותה בביזוי והוציא צו שמורה לעצור אותה במידה ולא תגיע לשימוע שיערך בחודש הבא. ע"פ דיווח בדיילי מייל, השימוע הוא חלק ממשפט שנערך בשנים האחרונות נגד ספלינג ובעלה, דין מקדרמוט, שנתבעו על ידי הבנק שלהם לאחר שלא החזירו הלוואה שלקחו. החובות תפחו ל-400 אלף דולרים לאחר שצברו קנסות וריביות בעקבות הפיגור בתשלומים. בנוסף, בני הזוג הסתבכו עם חברת "אמריקן אקספרס" ולא שילמו לרשויות המס סכום שמתקרב למיליון דולר. על פי דיווחים, חשבונות הבנק שלהם רוקנו עד שהחוב ישולם.

המצב הכלכלי הקשה של בני הזוג לא מקל עליהם לגדל את ילדיהם ליאם (11), סטלה (10), האטי (7), פין (6 ובו(שנתיים). קנדי, אימה של של ספלינג, סיפרה בעבר לאתר TMZ שהמצב הכלכלי הקשה של בתה נובע מהתנהלות כלכלית לקויה: "אני משלמת את החשבונות שלהם, אבל לא מוכנה לשלם על מותרות שהיא רוכשת בכרטיסי האשראי שלה. אני משלמת על הבית, החינוך של הילדים והאוכל".

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

ווג: "אלה הפנים של סצינת ההיפ-הופ התל אביבית"

Published

on

דרסו. חולמת להצליח בארץ ובחו"ל

עדן דרסו, ראפרית צעירה בת 21 שעד לפני מספר חודשים שירתה בצה"ל בסדיר, מככבת השבוע במגזין האופנה היוקרתי ווג. בכתבה תחת הכותרת עדן דרסו היא הפנים של השינוי בסצינת ההיפ-הופ התל אביבית", מספרת דרסו על אהבתה למוסיקת ראפ ועל ילדותה ברחובות. בראיון דרסו מספרת על החיים כישראלית ממוצא אתיופי, על סגנון השירה שלה וגם על החיים הלא פשוטים של הקהילה האתיופית בישראל. דרסו עדיין מתגוררת ברחובות בבית הוריה ועם חמשת אחיה. היא שרה מגיל 12 ואת סגנון ההיפ הופ סיגלה לעצמה לפני ארבע שנים. היא פרסמה סרטונים ברשת ובחודש אוגוסט האחרון הוציאה אלבום בכורה עם שירים ראשונים שחיברה, שזכו להשמעה בכלי התקשורת.

בעקבות הפרסום בווג, חשבת על קריירה בינלאומית?

"הלוואי, אני עובדת על שירים באנגלית ומקווה לפרוץ בארץ ובחו"ל, להיות מודל לחיקוי עבור ילדות אתיופיות. מבחינתי אני כבר חיה את החלום יום יום, אני קמה בבוקר ועושה את מה שאני הכי אוהבת – לשיר".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות