שבירת שיאים: לוס אנג'לס מדווחת על 21,411 מקרים חדשים של COVID-19 ושיא חדש של מתים ביום – שבוע ישראלי
Connect with us

Featured

שבירת שיאים: לוס אנג'לס מדווחת על 21,411 מקרים חדשים של COVID-19 ושיא חדש של מתים ביום

Published

on

מחוז לוס אנג'לס דיווח ביום רביעי על 21,411 מקרים חדשים של COVID-19.

המקרים החדשים העלו את הסכום המצטבר ברחבי המחוז מכל רחבי המגפה ל -539,079.

כתוצאה מהזרם בשיעורי ההדבקה ב- COVID-19, "תהיה לנו עלייה במקרי המוות בימים ובשבועות הבאים", הזהירה ד"ר כריסטינה גאלי, מנהלת שירותי הבריאות במחוז.

המחוז דיווח גם על כמות ההרוגים הגבוהה ביותר ביום אחד מאז תחילת המגיפה, עם 131 מקרי מוות נוספים. מביא את מספר ההרוגים הכולל של המחוז ל -8,127.

"בכל שעה, בממוצע, שניים משכנינו, בני המשפחה והחברים מתים מ- COVID-19", אמרה מנהלת בריאות הציבור במחוז, ד"ר ברברה פרר.

כמו כן, עדיין חלה עלייה באשפוזים, כאשר המחוז דיווח על סך של 4,656 אנשים שאושפזו ב- COVID-19, עלייה של כ -400 מיום שני.

אשפוזים הולכים וגדלים הפכו לדאגה הולכת וגוברת, במיוחד משום שהם משפיעים על מיטות הטיפול נמרץ.

"אני רוצה להיות מאוד ברור, בתי החולים שלנו נמצאים במצור ולפי הצפי שלנו לא נראה סוף," אמר גאלי. "הגרוע ביותר עדיין לפנינו."

מכיוון ששטח האשפוז הכולל אינו מבוסס על מספר המיטות הפיזיות, אלא על כוח אדם זמין לטיפול בחולים, המספר הכולל של המחוזות יכול להשתנות באופן דרמטי מדי יום.

המושל גאווין ניוסום ציין ביום שלישי כי העומס על כוח האדם בבתי החולים ברחבי קליפורניה הביא למדינה להוריד באופן זמני את דרישות האיוש הנדרשות ביחידות טיפול נמרץ, מהעובד הרגיל לכל שני מטופלים, ועד לעובד אחד לכל שלושה מטופלים. המדינה גם תיקנה את דרישות ההסגר שלה לעובדי שירותי הבריאות שנחשפו לנגיף, והורידה את המנדט לשבעה ימים בלבד, בהנחה שהעובד נבדק שלילי לנגיף ביום החמישי או מאוחר יותר להסגר.

היכולת ההולכת ופוחתת של טיפול נמרץ הובילה את המדינה להטיל צו אזורי בבית על אזור דרום-קליפורניה במחוז 11 המחוזות בתחילת החודש. ההזמנה הופעלה כאשר קיבולת ה- ICU הכוללת ירדה מתחת ל -15%. נכון ליום שלישי, יכולת ה- ICU המוערכת של המדינה באזור – מותאמת על פי אחוז הנוכחי של COVID-19 לעומת חולי ICU שאינם COVID-19 – ירדה ל -1.7%.

Featured

בשורות רעות לבעלי הדירות: איסור פינוי הדיירים שלא משלמים שכירות בעקבות נגיף הקורונה הוארך עד סוף יוני

Published

on

קליפורניה מתכננת להאריך את איסור פינוי דיירים עד סוף יוני תוך שימוש בכספים פדרליים לתשלום של עד 80% משכר הדירה של רוב הדיירים שלא שולמו, על פי הסכם שהוכרז ביום שני בין המושל גאווין ניוסום לבין שני מנהיגי החקיקה המובילים במדינה.

ההצעה, אשר חייבת להיות מאושרת על ידי המחוקק הממלכתי, תאריך את חוק המדינה המתוכנן להסתיים ביום שני הבא, שמונע מבעלי הדירות לפנות דיירים שלא יכלו לשלם את שכר הדירה שלהם בין מרץ לאוגוסט בגלל ה-COVID-19.

כדי להיות זכאים להגנה זו, על הדיירים לחתום על "הצהרת קשיים" לפיה הם הושפעו מהמגפה ועליהם לשלם לפחות 25% משכר הדירה המגיע להם בין ה -1 בספטמבר ל-31 בינואר.

הצעה חדשה זו תאריך את ההגנות הללו עד ליום 30 ביוני. אולם היא תשתמש גם ב -2.6 מיליארד דולר שקונגרס אישר לאחרונה לקליפורניה כדי לשלם חלק מאותה שכר דירה שלא שולם.

המדינה תשלם למשכירים עד 80% משכר הדירה שלא שולם – אך רק אם בעלי הבית יסכימו לסלוח על 20% הנותרים ויתחייבו שלא לפנות דיירים.

אם בעלי הבית יסרבו לעסקה זו, המדינה תשלם להם 25% משכר הדירה שלא שולם לדיירים. זה יבטיח שדיירים אלו יהיו זכאים להגנת הפינוי של המדינה ולא יוכלו להיפטר מבתיהם עד לאחר 30 ביוני.

ההסכם הוא בין ניוסום, יו"ר האסיפה אנתוני רנדון ונשיא הסנאט פרו טם טוני אטקינס – כולם דמוקרטים. המחוקק הממלכתי, הנשלט על ידי הדמוקרטים, אמור להצביע על הצעת החוק ביום חמישי.

בהצהרה אמרו שלושת המנהיגים כי ההצעה "שומרת על הגנות פינוי COVID בקליפורניה כשלטון החזק ביותר ברחבי המדינה במדינה."

"אבל יש לנו עוד עבודה לעשות, יחד, כדי להתמודד עם משבר עלויות הדיור המבניות בקליפורניה", נכתב בהצהרה. "המגיפה החמירה את הנושאים הללו, היא לא יצרה אותם. ועבודתנו לטיפול בנושאים בסיסיים אלה חייבת להמשיך בדחיפות ובפתרון."

חבר האסיפה דייוויד צ'יו, דמוקרט מסן פרנסיסקו, אמר כי הוא "מטריד" כי סכום שוכרי החוב ישתלם "נקבע אך ורק על ידי שיתוף פעולה של בעל הבית שלהם." אך הוא שיבח את ההצעה להרחיב את "הגנות הפינוי הקריטיות עד סוף יוני."

"אני מצפה שיהיה צורך לבחון מחדש את החקיקה הזו בכדי לטפל בפערים ולספק הקלות לדיירים נוספים," אמר צ'יו. "אני עומד מוכן ומוכן להמשיך בעבודה עד שכל דיירי קליפורניה יהיו ללא חובות ובדיור מאובטח."

כספי הקלה בשכר דירה פדרלי יהיו זמינים רק לאנשים העומדים בדרישות זכאות פדרליות מסוימות, כולל הכנסה למשק בית 80% או פחות מההכנסה החציונית באזור. זה יתן עדיפות להקלה עבור משקי בית בגובה 50% או פחות מההכנסה החציונית באזור ולאלה שהיו מובטלים לפחות שלושה חודשים. זה יפטור כמה שוכרים בעלי הכנסה בינונית עד גבוהה יותר.

סנאטור המדינה סקוט ווינר, דמוקרט מסן פרנסיסקו ויו"ר ועדת השיכון בסנאט, חושש שההצעה תשאיר כמה דיירים בחוץ. והוא דאג שממשל ניוסום עלול להכשיל את חלוקת הכסף, "בהתחשב בבעיות הלוגיסטיות של קליפורניה במהלך המגיפה" עם דמי אבטלה וחיסונים.

אולם וינר אמר כי המדינה "חייבת להעביר את ההצעה הזו עד סוף השבוע כדי למנוע פינוי המוני."

"הצעה זו מהווה צעד לעבר היעדים הקריטיים של יציבות דיור והתאוששות כלכלית ובריאותית", אמר.

קליפורניה איבדה יותר מ -2.6 מיליון משרות במרץ ובאפריל בגלל מגיפת נגיף הקורונה.

המדינה חזרה ליותר מ 44% מאותם משרות, אך היא עדיין יורדת ב -1.4 מיליון משרות בהשוואה לתקופה זו אשתקד. אבל היה קשה למדוד את ההשפעה שהייתה לכך על השוכרים.

ניתוח שערך בנק הפדרל רזרב בפילדלפיה באוקטובר העריך ששוכרים בקליפורניה צברו שכר דירה ללא תשלום ששולמו.

משרד האנליסט המחוקק הלא מפלגתי אמר כי דמי האבטלה הפדרליים – שהקונגרס הגדיל והרחיב בכל המגפה – הפחיתו את המספר הזה לכ -400 מיליון דולר.

זה מהווה 2% מכלל השוכרים, או כ- 90,000 משקי בית, עם חוב ממוצע של 4,500 $.

קבוצות סנגור לדיור עוררו מחלוקת על כך ואמרו כי המספר בפועל גבוה בהרבה. ניתוח שערך אטלס המניות באזור המפרץ ודיור עכשיו! בקליפורניה מצאו כי 1.1 מיליון משקי בית שכירים עמדו מאחור על שכר הדירה שלהם בדצמבר, מול סכום חוב של כ -3.6 מיליארד דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות