Connect with us

הורים וילדים

שבט חן בקמפ רמה: יום ישראל, פרידה מהשמיניסטים

Published

on

מי מאיתנו לא מחכה לסוף שבוע ארוך כדי לצאת מהעיר לנפוש עם המשפחה והחברים? גם חניכי שבט חן שנה מחכים בכל-Memorial Day Weekend אבל לא כדי לצאת לחופשת חלומות עם המשפחה אלא להשתתף במחנה קיץ ב Camp Rama ב-Ojai.

גם השנה הצטרפו חניכי שבט חן למחנה הקיץ ההנהגתי יחד עם עוד חמישה שבטים מהחוף המערבי עם מספר שיא של מעל 1000 חניכים מכל השבטים . החניכים התחילו את המחנה בקבלת שבת הנהגתית – 1000 ילדים יהודים ,אמריקאים ישראלים לבושים בחולצות לבנות מקבלים את השבת ביחד.

קבלת השבת נפתחה בטקס זיכרון קצר ל-10 הניספים בשיטפון בנחל צפית בניהם אגם לוי ז״ל, בת דודתם של חניכות משבט גלים בסן דייגו. לאחר הדלקת נרות ובין הברכות על הגפן והמוציא שרים כולם ביחד שירים ישראלים ונכנסים לחדר האוכל לארוחת שבת – מבצע לא פשוט להאכיל 1000 בני נוער רעבים, אבל גם כאן המשימה הצליחה ולא נשאר פה רעב במחנה.

מסדרי הבוקר במחנה מרגשים ומרהיבי עין; כל השבטים על חאקי מלא עם תוספות של קישוטים דגלים בצבעי השבט. עם מוראלים ושירים ישראלים שבוקעים מהרמקולים אין ספק שהשכנים של של קמפ רמה יודעים שהנהגת צבר במחנה ובסוף הקרוב אוהיי כבר לא תהיה מקום שקט ורגוע . בין פעילות שכבתית הנהגית בנושא סיפורי התנ״ך כיתות ט׳ מדריכי העתיד של השבט העבירו פעולות לגדודים הצעירים וצברו נסיון לשנת ההדרכה הבאה.

במקום הבריכה בבית המלון נהנו החניכים מהבריכה במחנה עם מגלשות מים ומקפצות. חניכי גדוד ז׳ שלהם זוהי שנת הבר/בת מצווה עברו טקס מרגש שבסיומו הוענק לכל אחד מהם ספר תורה. יום ראשון היה יום ישראל כל שבט היה צריך לצלם תמונה שבטית לכבוד 70 שנה למדינת ישראל. חניכי שבט חן הסתדרו בתוך המספר 70 מחייכים למצלמה ומוכנים להתחיל את יום הפעילות. חניכי קורס ההדרכה היו אחראים על הפעילות של יום ישראל. השבטים התגלשו רטובים וצוהלים לכנרת צבעו חולצות בצבעי הדגל, ענו על שאלות טריוויה, יצרו חולצות עם הדפסים של סמלי המדינה, רקדו ביחד וסיימו בארוחת צהרים ישראלית על המדשאה הענקית.

בסוף היום התקיים מסדר סיום הנהגתי למחנה קיץ 2018 המסדר נפתח בהופעה קצרה של להקת הצופים הקרוואן שהגיעה לסיבוב הופעות בארה״ב. ההנהגה העניקה פרס ישראל לכל שבט. טל אנקורי ראש״ד קבוצת צמי״ד קיבל את הפרס שהוענק לשבט חן.

כבכל שנה נפרדנו מהשמינסטים שלנו, שעוזבים אחרי 10 שנות פעילות בצופים, עם בלונים לבנים והרבה דמעות של השמינסטים, החניכים וההורים. כשברקע מתנגן שירו של אריק איינשטין ‘עוף גוזל׳ הופרחו הבלוניםלשמיים.

ביום שני בבוקר לפני הזריחה טיפסו חניכי כיתות ח׳ במעלה ההר לטקס ההבטחה שהוא תמיד מרגש בו החניכים מבטיחים את הבטחת הצופה שם הם הופכים מחניכים לחברי תנועה בעלי אחריות, שבעוד מספר חודשים יתחילו את קורס ההדרכה בשבט.

עוד מחנה הגיע לסיומו וגם שנת הפעילות. תודה רבה למאי לנציאנו מרכזת השבט שנשארת איתנו לעוד שנת פעילות למרכזות הצעירות אורין אליהו, אלה שרון, קים פיל ועדי אנקורי. לחניכים המדריכים הרשג״דים והשכב״ג הנהדר שלנו, להורים המלווים, לארגון ה-IAC שלאורך כל השנה עוזר ותומך בפעילות של שבט חן; ואחרונים חביבים לחברי הוועד היקרים שדואגים ללא הפסקה לחניכי השבט.

מאחלים חופשת בטוחה ומהנה
מחכים כבר לשנת הפעילות הבאה עם שבט חן!

 

 

 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

הורים וילדים

מנהלת מערך חינוך און ליין בחב"ד מסבירה: זו הדרך לשרוד את היום

Published

on

אלישבע רוסו היא שליחת חב"ד במומביי ומנהלת מערכת החינוך לילדי השלוחים בכל העולם • ויש לה כמה טיפים בשביל ההורים המיואשים

Father reading a book to his daughter while lying on the floor in bedroom *** Local Caption *** 04.04.18

במצב של האנדרלמוסיה הכללית השוררת בשל נגיף הקורונה, כשהילדים מטפסים על הקירות, ההורים משוועים לדרך לסדר את היום ולהרגיע את המצב בבית. בתור שליחת הרבי במומביי החיים שלי הצריכו ממני ליצור, כמו להרבה שליחות של חב"ד בעולם, מערכת חינוך ביתית. בנוסף זכיתי ואני מנהלת מערכת חינוך אונליין לילדי השלוחים של חב"ד ברחבי העולם. ויש לי טיפים שיעזרו לכם לסדר את היום.

מערכת כתובה

בנו לעצמיכם מערכת שעות ופעילות כתובה. כל פעילות רגילה הכניסו לתוך טבלה לפי שעות. השקמה, מקלחת, הכנת ארוחת בוקר ועוד. השתדלו לעשות מכל פעילות שגרתית עניין ולשתף את הילדים בפעילות. לדוגמא, במקום מקלחת מהירה תוכלו לקחת את הזמן ולתת לילדים לשחק באמבטיה. כמובן לשמור על חיסכון במים כדי לשמור על הכנרת מלאה ונהדרת.

עכשיו כשיש לכם מערכת שיש בה זמנים לקימה, ארוחות והתארגנות שבשגרה, יש לכם משבצות שצריך למלא. הגדירו פעילויות כגון: לימודים, משחק מחשב, משחקי קופסה, הכנת עוגה, ספורט, ריקוד, מוזיקה ושיר, קריאה בספרים וכדומה. שבצו את הפעילויות בתוך המערכת.

חשבו בכל ערב איזה תכניות אתם מעוניינים לבצע מחר, תחת הכותרות שהגדרתם במערכת.

אפשר להכין מערכת גדולה ומקושטת יחד עם הילדים ולתת לכל ילד להיות אחראי על פעילות.

מדפסת מדפסת מדפסת

אם אין לכם מדפסת, השתמשו בזו של השכנים. אל תחסכו בהדפסות. אם לא הספקתם להשתמש במה שהדפסתם היום, בטח יהיה מספיק זמן מחר. הרשת מלאה בדפי עבודה ודפי צביעה חינמים מכל סוג ולכל גיל. השתמשו בהם.

תיצרו, וכמה שיותרֿ

יעדו קופסה לציוד, קשטו אותה ועשו לה כבוד. אספו מרחבי הבית מכשירי כתיבה וציוד בית הספר, דבק, מספריים, ודפים צבעוניים. אם יש לכם פריטים כמו פייטים, מקלות ארטיק, מחוררים, חוטים, סיכות מתפצלות, צדפים קטנים וכדומה הכניסו גם אותם לקופסה. אין צורך לפזר את הפריטים בבלגן. ניתן לארגן כל קטגוריה בשקית אוכל. תוכלו לצרף גם דברים נפסדים כגון חתיכות בד, גלילי טישו ומכל הבא ליד.

את כל הציוד אפסנו בקופסה שהכנתם. אל תתנו לאביזרים להתפזר בבית. את הקופסה הוציאו לשימוש רק תחת אחת הכותרות במערכת שהכנתם. כמו כל דבר צריך להשאיר טעם טוב לפעם הבאה ולכן אל תתנו לקופסה הזו לאבד את הייחודיות שלה.

שימוש במסכים? לגיטימי, אך נצלו זאת לטובתכם

הגבילו את השימוש במסך לזמנים מוגדרים והיו עיקשים לפחות כמו הילדים שלכם כשמגיע הזמן לסיים.

תהיו כנים עם עצמכם. אם אתם רוצים שעה של שקט אל תגידו לילדים שלכם שעוד רבע שעה הם צריכים לשחרר את המחשב. תתנו לעצמכם את הזמן אבל כשהזמן מסתיים עמדו על כך שהילד שלכם עוזב את המחשב.

כשאתם נותנים לילדכם לשבת על המחשב הגדירו את הפעילות. אני ממליצה לכם למצוא ברשת כיתות אונליין או פעילויות אונליין חינוכית אחרת. הירשמו לאתרי פנאי איכותי כמו האתר של צבאות השם, ערוץ מאיר לילדים וכדומה, ניתן להשתמש גם בתכנים שמשרד החינוך מציע.

העצה הזו תעזור גם לכם וגם לילדים שלכם. תוכלו להשתמש במסך כפרס על התנהגות טובה במקום להמציא פרסים ותמריצים יש מאין.

תעזבו את הספיידרמנים: שחקו במשחקי קופסה

עדיף לשחק במשחקי קופסה על פני רובוטים, ספיידרמאנס ושלל דמויות האקשן האחרות. קאפלה, קליקס ולגו יעסיקו את הילדים שלכם הרבה יותר.

עטפו כל קופסת קרטון בסלוטייפ עבה כמה פעמים מכל צד כדי שהקופסה תהפוך לעמידה. אני נוהגת כך גם בקופסאות של עפרונות צבעוניים וכל מארז מקרטון. 

דאגו שהילדים אוספים את המשחקים כדי שיהיה לכם איך להעסיק אותם גם מחר.

והעיקר לנשום עמוק

עמודה במערכת שהכנתם תוקדש לצל״ש עבורכם. בסוף היום, כשאתם מתכננים את היום הבא, תכתבו לעצמיכם בטוש ענק זורח: כל הכבוד!!!! תנו לעצמיכם פרסים על יום נעים שעבר בשלום!

הכותבת היא מנהלת בית הספר משיח קידס אונליין, בית הספר האינטרנטי של שלוחי חב"ד בעולם

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות