Connect with us

Featured

רשמי: מושל קליפורניה מטיל עוצר לילי החל מיום שבת למשך חודש

Published

on

המושל גאווין ניוסום הורה על עוצר לכל מחוזות קליפורניה בשכבה הסגולה על רקע עלייה בנדבקים בנגיף. העוצר ישפיע על 41 מתוך 58 מחוזות המדינה – רוב מוחלט של האוכלוסייה.

העוצר, שהמדינה מכנה "צו מוגבל להישאר בבית" יהיה בתוקף החל מהשעה 22:00. עד חמש בבוקר החל מיום שבת. המגבלות בין שעות אלה יהיו דומות לסגר שהיה בחודש מרץ. כלומר כל העבודה, התנועה וההתכנסויות הלא חיוניות יצטרכו להפסיק בכל מחוזות השכבה הסגולה.

העוצר אמור להישאר בתוקף עד 21 בדצמבר בשעה 5 בבוקר.

"אנו מבקשים שבמסגרת השהייה המוגבלת הממוקדת הזו נבקש שאנשים יהיו בבית עד 10 ויישארו עד חמש לפנות בוקר", אמר שר הבריאות ושירותי האנוש של קליפורניה, ד"ר מארק גאלי, בתדרוך אחר הצהריים (חמישי).

גאלי המשיך ורשם כמה פעילויות המותרות במהלך אותה פרק זמן בן לילה. הוא אמר, למשל, אם אתה צריך ללכת לקנות מצרכים בשעות הלילה המאוחרות או לקחת אוכל ממסעדה אחרי השעה 22:00, פעילויות אלה עדיין היו מותרות מכיוון שעסקים אלה נחשבים חיוניים. (ארוחות בישיבה אינן חיוניות, לעומת זאת, ומושפעות מההגבלות החדשות.) גם אנשים לא יימנעו מפעילות גופנית כמו הליכה עם כלביהם.

עם זאת, גאלי היה ברור: "אסור להתכנס בין 22:00 לחמש בבוקר.

ביום שני, 40 מחוזות הועברו לשכבות מגבילות יותר מכיוון שמקרי וירוס הקורונה ממשיכים לטפס ברחבי המדינה.

מאז ששמענו לאחרונה מניוסום וגאלי ביום שני, מקרי COVID-19 המשיכו בטיפוס תלול במדינה. למעלה מ -11,000 מקרים חדשים דווחו בקליפורניה במהלך 24 השעות האחרונות – המספר הגבוה ביותר שראינו מאז תחילת הנפילה. 106 בני אדם נוספים מתו כתוצאה מהנגיף, מה שמספר ההרוגים של המדינה הוא 18,466.

שיעור החיוביות של המדינה, שהוא אחוז האנשים שעוברים בדיקת COVID-19 ומחזירים תוצאה חיובית, עלה מ -3.3% רק לפני מספר שבועות ל -5% השבוע.

"זה מרגיש שזה רק הבדל קטן בין 3.3% ל -5%, אבל זה הבדל מאוד משמעותי", אמר גאלי והצביע על כך שקפיצה מייצגת עלייה של 52% בחיוב.

אחוז האשפוז טיפס עוד יותר – 64% בשבועיים האחרונים.

"הנגיף מתפשט בקצב שלא ראינו מאז תחילת המגיפה הזו ובימים ובשבועות הקרובים יהיה קריטי כדי לעצור את הזינוק. אנו משמיעים אזעקה", אמר מושל ניוזום בהודעה לעיתונות. "חיוני כי נפעל להפחתת ההעברה ולהאטת אשפוזים לפני עלייה בספירת המוות. עשינו זאת בעבר ועלינו לעשות זאת שוב."

גאלי הצביע על מחוז לוס אנג'לס כאזור שמדאיג במיוחד, שם מספר המקרים החדשים היה בסביבות 1,500 ביום ביום 1. בנובמבר. המספר הזה היה 3,742 ביום רביעי – עלייה של 147%. מחוז מאדרה, צפונית לפרזנו, חלה עלייה של 460% במקרים חדשים (משישה ביום 1 בנובמבר ל -34 ביום רביעי).

העיר פרזנו הודיעה כי היא מבקשת מהתושבים לעמוד מרצונם בהנחיית מגבלת הבית בבית המוגבלת, אך כי משטרת פרזנו "תתרכז באחריותם הקבועה לשרת ולהגן על תושבי פרזנו."

Featured

אילון מאסק התארח ב-SNL ולא תאמינו במה הוא הודה על הבמה

Published

on

אילון מאסק התארח ביום שבת האחרון בתוכנית הקומדיה הנצפית ביותר באמריקה Saturday Night Live. כאורח בתוכנית הוא נתן את מונולוד הפתיחה, כאשר החליט להניח לרגע את הקומדיה בצד ולספר כי יש לו תסמונת אספרגר.

הוא סיפר ​​על כך כבר בתחילת המונולוג שלו, כשהוא מדבר בקול מונוטוני. מאסק הצהיר, ״אני המארח הראשון של "סאטרדיי נייט לייב" עם תסמונת אספרגר", והתבדח, ״או לפחות הראשון שמודה בזה״.

עם זאת גם לדן אייקרויד, חבר צוות "SNL" לשעבר, יש את תסמונת האספרגר והוא הנחה את התוכנית בשנת 2003.

תסמונת אספרגר היא הפרעה עצבית-התפתחותית. זה מתבטא בקשיים באינטראקציות חברתיות ובתקשורת לא מילולית. זה מאופיין כהפרעה בספקטרום האוטיסטי. זה לא משפיע על האינטליגנציה או יכולות השפה של האדם.

יחד עם זאת, אילון היה מצחיק מצחיק מאוד בהופעתו בתוכנית, הוא נראה נינוח ונראה כי הרגיש בנוח לצחוק על עצמו. 

הוא התבדח על איך שהוא עישן ג'וינט בפודקאסט של ג'ו רוגן ועכשיו כולם חושבים שהוא ״סטלן״.

הוא הוסיף בדיחה על או.ג'יי. סימפסון, ואמר כי גם הוא התארח ב-SNL פעמיים “והוא הרג את זה”, (killed it!).

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות