Connect with us

חדשות

רץ ברשת: האם ביידן השתמש במיקרופון נסתר במהלך הדיבייט הנשיאותי בקליבלנד?

Published

on

תגובות רבות מציפות את המרשתת אחרי  הדיבייט הנשיאותי, הראשון מבין שלושה, בין הנשיא המכהן דונלד טראמפ לבין יריבו, סגן הנשיא לשעבר ג׳ו ביידן. במהלך הדיבייט הסוער  הטיחו המתמודדים זה בזה קריאות גנאי כגון ״תסתום״, ״שקרן״ ו״ליצן״, ופעמים רבות נדרש המנחה כריס וואלאס לקרוא למתגוששים לסדר כשהוא מרים את קולו. 

הפרשנים הפוליטיים עסוקים בשאלה מי גבר על מי בדיבייט, מי הוליך שולל ומי עבר את גבול הטעם הטוב, אך את תשומת הלב של הרשתות החברתיות תופס ביום המחרת עניין אחר בעימות: מספר גולשים חדי עין שמו לב לפריט מיכשור כלשהו שקצהו בצבץ מעת לעת משרוולו השמאלי של המועמד הדמוקרטי ביידן, בייחוד כאשר הוא הרים את ידו השמאלית מעלה במהלך דיבורו. נוסף על כך, חוט שחור דק הגיח מדי פעם מתוך חזית המקטורן של ביידן.

קונספירציה רפובליקנית או חוסר אונים דמוקרטי?

תמונות של הפריטים המוזרים הללו הגיעו כבר לעשרות אלפי שיתופים וצפיות ברשת. בקרב תומכי טראמפ, הטוענים שביידן בן ה-77 סובל מדמנציה חלקית וחווה נסיגה קוגניטיבית, התיעוד של מערכת השמע לכאורה מהווה ראיה שהמועמד הדמוקרטי אינו כשיר להנהיג את מעצמת המערב ואפילו בעימות טלווזיוני מול הנשיא טראמפ הוא נאלץ לקבל סיוע חיצוני. 

ביידן כבר נתפס במספר ראיונות שנערכו בשידור חי כשהוא מקריא מצג מסך (טלפרומפטר) תשובות כתובות מראש. בראיון שערך עמו מגיש תוכנית האירוח הפופולרית ג׳יימס קורדן, ביקש קורדן מהמועמד הדמוקרטי להבהיר לציבור אחת ולתמיד האם הוא עושה שימוש בטלפרומפטר בראיונותיו. ביידן הגיב בגיחוך אך בהמשך הראיון, כאשר הציג תמונה ממוסגרת מול המצלמה, זכוכיתה חשפה בטעות למצלמה את השתקפותו של הצג, שעליו הוצג הטקסט המוכן מראש לשאלות המנחה.

ועם זאת, כחודש לפני מועד הבחירות, רוב הסקרים מלמדים שרק אחוז קטן ביותר מהאזרחים טרם החליט למי יצביע בבחירות. עוד מראים הסקרים שרוב האמריקאים יצביעו למועמד המועדף עליהם ללא קשר לביצועיו בדיבייטים הנשיאותיים. כלומר, למרות אירועי הדיבייט האחרון, הוא כנראה לא ישפיע משמעותית על המצביעים.

Featured

משטרת לוס אנג׳לס מבקשת את עזרת הציבור בזיהוי אישה שנראתה בסרטון המנסה לחטוף ילד בן שנה

Published

on

משטרת לוס אנג׳לס מבקשת את עזרת הציבור בזיהוי חשודה שניסתה לכאורה לחטוף שני ילדים

על פי נתוני משטרת לוס אנג'לס, בסביבות השעה 18:00. ב- 18 באוקטובר נסע הקורבן למסעדה מקומית על שדרת מערב מנצ'סטר. החשודה נראתה הולכת אל הקורבן לרכבה ודרשה ממנה למסור את אחיה הצעיר. מהמשטרה נמסר כי האישה ניסתה לתפוס את הילד בן השנה מזרועות הקורבן וטענה כי הילד הוא ילדה.

סרטון מעקב מראה את הקורבן צועדת לרכבה כשאחיה הצעיר בזרועותיה. החשוד עקב אחר הזוג החוצה בחניה וניסה שוב לקחת את הילד מזרועות הקורבן. הקורבן קראה לעזרה ורצה חזרה למסעדה.

הבלשים סיפרו כי החשודה עשתה אז את דרכה לגוש 8000 של רחוב מיין ונכנסה לחצר דירות מגודרת בה שיחקו כמה ילדים. החשודה תפסה לכאורה ילד בן 5 מאותו מקום וניסתה לחטוף אותו מביתו ולברוח. בני המשפחה ראו את החשודה מנסה לצאת עם הילד ועצרו אותה מייד.

החשודה תוארה על ידי ה- LAPD כ"נקבה היספנית בגילאי 20 עד 35, שגובהה כ -5.6" ומשקלה כ -135 ק"ג עם שיער חום קצר קצוץ. היא לבשה חולצה לבנה, מכנסיים ירוקים בהירים, ונעלי בית כהות."

ה- LAPD ממליץ לתושבים באזור לשקול את הדברים הבאים:
• היו תמיד ערניים לסביבתיכם ולאנשים סביבכם.
• נסו להישאר באזורים מוארים היטב.
• אם אתה מרגיש שעוקבים אחריך, צא לאזור מיושב היטב.
• לדווח על הפשע למשטרה. נסו לתאר את התוקף במדויק.
• פעולותיכם יכולות למנוע מאחרים להפוך לקורבנות.

כל מי שיש לו מידע בנוגע לאירוע זה הוזעק לפנות לאוגדה 77, פשעים נגד בלשי אדם, הבלש Preciado בטלפון 323-786-5412. בשעות שאינן עסקיות או בסופי שבוע, יש להפנות את השיחות למספר 1-877-527-3247.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות