Connect with us

חדשות ואקטואליה

ריצ׳רד גיר בפרמיירה האנג'לוסית של "נורמן"

Published

on

הקרנה מיוחדת ל״נורמן״, סרטו החדש של הבמאי הישראלי יוסף סידר, נערכה בהוליווד באירוע שאורגן על ידי JEWISH FILM FESTIVAL וֹ SONY CLASSIC. רבים מחובבי הסרטים בקהילה הישראלית של עיר המלאכים כולל נציגי הקונסוליה הגיעו לצפיה ראשונה בסרט המדובר. ״נורמן״ בכיכובו של השחקן ההוליודי הגדול ריצ׳רד גיר (אישה יפה, ג׳גולו אמריקאי, ,קצין וג׳נטלמן) והשחקן הישראלי הכי הוליוודי שיש, ליאור אשכנזי,.

כתב וצילם: אלעד מסורי

הסרט עורר עניין תקשורתי רב לאחר ביקורו של גיר בישראל, שם השמיע ביקורת כלפי בנימין נתניהו כשאמר בין היתר ״אני לא שותה שמפניה ולא מעשן סיגרים״. גיר ידוע כמי שנוהג לבקר את ישראל בהתנהלותה אל מול האוכלוסיה הפלסטינית. מציאות לחוד והוליווד לחוד – גיר הגיע לשטיח האדום לפני ההקרנה וכבש את לבבות הנוכחים נשים וגברים כאחד. למרות גילו המתקדם, 67, הוא עדיין נראה מצויין, שולח חיוכים שרמנטים לעבר המצלמה, מתראיין בסבלנות ומצטלם עם חלק מהאורחים, ביניהם קונסול התרבות בלוס אנג׳לס מאיה קדוש, שגם נשאה דברים טרם ההקרנה: ״אני רוצה לברך את יוסף סידר על ההישג הגדול שלו להביא כשרונות יחודיים ישראלים ואמריקאים יחדיו משתי המדינות על מסך אחד". קדוש גם דיברה על היחסים בין ישראל לעולם ועל היהודים בישראל ומחוצה לה, ועל המשמעות החזקה בסרטיו של סידר שגורם לנו קודם כל לחשוב.

מאיה קדוש וריצ׳ארד גיר בהוליווד

סידר, ששמח לראות קהל כל גדול הזמין את גיר לבוא ולשאת מילים וחלק איתו את הבמה: ״מוזר איך סוני שמו אותנו ביחד והיום הסתובבנו בברלי הילס וריצארד הציע לקנות לי חולצות (אירוע שמזכיר את הסצנה ״מאישה יפה״ המפורסם של גיר וג׳וליה רוברטס)… ", התבדח הבימאי הישראלי עם הקהל.

גיר שהיה מודע לביקורות סביבו, מיהר לנסות לתקן את הרושם שיצר אחר ביקורו בישראל: ״אני רוצה להגיד אני בדיוק חוזר מישראל וזה היה קשה בשבילי לבקר שם כי היו הרבה גורמים שלא רצו שאסע לישראל. אבל עכשיו שנסעתי אני יכול לומר לכם ואני רוצה להיות מאוד ברור: אני חזרתי מהטיול עם תחושות שונות על מה שקורה שם ואולי יש לי תחושות מסויימת וחילוקי דעות לגבי מה שהממשלה עושה שם, אבל חזרתי אוהב אפילו יותר מתמיד את חבריי היהודים בישראל. אני מקווה שזה יגיע לקהילה פה – יש לי יותר אהבה, הערכה ודאגה לחבריי בישראל וזה לעולם לא יעלם, אלא יהפוך להיות עמוק יותר ויותר, לא משנה מה יהיה הנסיבות״.

אחרי שטיפל בפיל שבחדר, החלה ההקרנה של ״נורמן״ סרט מצויין בו מגלם גיר את המאכער היהודי וסדרת הקשרים שהוא רוקם עם ראש הממשלה אותו משחק ליאור אשכנזי. את השניים מלווה צוות מרשים של שחקנים הוליוודים בינהם מייקל שיין כאחיינו של נורמן, סטיב בושמי רב בית הכנסת בניורק עבורו נורמן מנסה לגייס כספים, ג׳וש צ׳רלס ודן סטיבנס מ״היפה והחיה״. בצד הישראלי תוכלו למצוא את דוב׳לה גליקמן, טלי שרון כרעייתו של ראש הממשלה וגם נטע רסקין ויהודה אלמגור.

נורמן מתרחש בעיקר בניורק, עוסק ברובו בקהילה היהודית והעיתוי בו יצא סמוך לחקירות ראש הממשלה נתניהו הוא הטריגר הגדול להשוואה. היחסים המתוארים בסרט מראים את יחסי הון ושילטון, קשרים וטובות הנאה בעולם הפוליטי הם לא משהו שלא תוכלו למצוא במערכות פוליטיות במדינות אחרות ברחבי העולם. ניתן לברך על שיתוף פעולה באמת מרשים בין שחקנים אמריקאים לישראלים ועל עוד סרט מצויין של הבמאי יוסף סידר.

חדשות ואקטואליה

נכשל בתפקידו

Published

on

אחרי שלא הצליח לפתור את בעיית ההומלסים בחוצות לוס אנג'לס, ממשיך ראש העיר אריק גרסטי לאמלל את תושבי העיר בהוראות דרקוניות * הגיע הזמן לשלוח אותו הביתה

מחלקת בריאות הציבור במחוז לוס אנג'לס דיווחה ביום שני האחרון על 12 מקרי מוות הקשורים לנגיף הקורונה. זהו המספר השני הנמוך ביותר של מקרי המוות המדווחים ביום אחד מאז שהפנדמיה החלה לפשוט כאש בשדות קוצי לוס אנג'לס, בחודש במרץ. כמו כן דווח על 1,047 מקרים חדשים ולמעלה מ- 46,000 תושבי המחוז הנגועים בווירוס, כמחצית מכל המקרים שפורסמו בקליפורניה.

מספרים מבהילים? לא ממש. בסך הכל  2,116 בני אדם במחוז לוס אנג'לס מתו מסיבוכים הקשורים ל- COVID-19 (המהווה יותר ממחצית ממקרי המוות הכוללים במדינה). המחוז בדק עד עכשיו כחצי מיליון איש, כאשר בערך 8% מהם נמצאו חיוביים לנגיף. במחלקת האשפוזים, אחד המדדים החשובים ביותר לדעת אם התפשטות הנגיף מאטה, נמשכה העקומה כלפי מטה כאשר 1,440 איש אושפזו בלוס אנג'לס. בשיא ההתפרצות בעיר ב- 29 באפריל אושפזו כמעט 2,000 איש. גורמי הבריאות במחוז יהיו ככל הנראה עסוקים השבוע.: מושל קליפורניה גאווין ניוסאם אישר בתחילת השבוע פתיחה מחדש של קניות קמעונאיות ומתן שירותי דת בבתי כנסת, כנסיות או מסגדים עם פחות 100 איש או עם קיבולת של 25%. כדי שההנחיות הללו ייכנסו לתוקף בלוס אנג'לס, יידרש אישור ממחלקת הבריאות במחוז.

אבל לוס אנג'לס עדיין סגורה ומסוגרת, וממש ללא סיבה טובה. תושבי לוס אנג'לס מגרדים את ראשם ותוהים מדוע אמריקה, כולל אפילו העיר ניו יורק, נפתחת מחדש בעוד לוס אנג'לס נותרה כמעט סגורה לחלוטין. ד"ר ברברה פרר, פקידת בריאות ציבורית שלא נבחרה, האחראית על חירותם של תושבי המחוז, הודיעה שהיא מצפה לפתיחה מחודשת נוספת רק ברביעי ביולי. ראש עיריית ניו יורק ביל די בלסיו (אימבציל לא קטן), אמר כי עירו נפתחת מחדש בתחילת יוני. משהו פה לא הגיוני.

בעוד ש-LA מכונה "מוקד ההתפרצות" של COVID-19 בקליפורניה, מספרם למעשה נמוך מאוד. שיעור התמותה בעיר ניו יורק מ- COVID-19 הוא 1 מ- 532. שיעור התמותה במחוז לוס אנג'לס הוא כמעט פי 10 פחות,  – מתוך 5,000.

קליפורניה הצליחה לעומת מניו יורק, ככל הנראה בגלל המניעה המוקדמת של הטיסות מסין. מזג האוויר כאן חם יותר והצפיפות פחותה בהרבה. בניו יורק אנשים מתגוררים בגורדי שחקים, משתמשים במעליות, הולכים ברחובות צפופים, נוסעים ברכבת התחתית הצפופה, וקונים וסועדים בחנויות ומסעדות צפופות. אנשים בלוס אנג'לס נוטים להתגורר בבתים או בבנייני דירות קטנים, נוהגים במכוניותיהם, ונוהגים לשמצה לא ללכת לשום מקום. יש בה פחות משליש מהצפיפות שבניו יורק.

עם זאת, הוראות השעה בלוס אנג'לס נותרו אולי הדרקוניות ביותר ביבשת. המחוז פתח לאחרונה סוף סוף את חופי הים, המחוז האחרון במדינה שעשה זאת. אבל, לשבת או לשכב על חוף מחוז, אפילו לבדך, אסור. אתה נדרש ללבוש מסיכה כשאתה על החוף (היזהר מקווי שיזוף מביכים), אך הצו מבהיר שמותר לך להסיר אותה לפני שאתה נכנס למים (ככל הנראה חכם). המחוז גם סוף סוף פתח את הפארקים ומסלולי ההליכה שהיו סגורים במשך חודשיים, בעוד העיר ניו יורק מעולם לא סגרה את הפארקים שלה.

ראש העיר אריק גרסטי הודיע בשבוע שעבר כי הוא מרחיב את "הפתיחה המחודשת" לחנויות לטיפוח חיות מחמד ושטיפות רכב. שיער חיות המחמד נראה כעת טוב; בני אדם, לא ממש. כנסיות נותרו עד השבוע חסומות, ואילו חנויות ליקר ומריחואנה נחשבו "חיוניות" ומעולם לא היו סגורות. במקביל, הוא הודיע כי ההגבלות יישארו במקום עד שתמצא "תרופה". מומחים מזהירים כי ככל הנראה זה ייקח יותר משנה. בינתיים, התושבים ממשיכים לסבול תחת שלטונו של גרסטי ונציגת מחלקת הבריאות שלא נבחרה.

בכלי התקשורת הלאומית זיהו סוף סוף את מה שרבים בלוס אנג'לס, (חוץ מרוב הכלבלבים הכנועים בתקשורת המקומית) לוחשים זה מכבר: ראש עיריית לוס אנג'לס, אריק גרסטי, הוא יצור פוליטי מזיק ומדכא, הנאבק מדי יום להשיג כוח ותשומת לב כדי לספק את התשוקות המוזרות שלו ולא לעשות את מה שהוא נשכר לעשות: לשלוט בהגינות, בשקיפות ובכנות. 

בשבוע שעבר, הפרשן הפוליטי טאקר קרלסון עשה זאת בתוכנית הערב הפופלרית שלו ב"פוקס ניוז". "אריק גרסטי הוא מגלומני ונוירוטי", קבע קארלסון וחשף בצורה מבריקה כיצד גרסטי כפה על כללי התנהגות מגוחכים ב-22 המיילים של חופי דרום קליפורניה: בלי שמץ של ראיות מדעיות, מדוע איננו יכולים לשכב על חול יבש, אך זה בסדר שנצעד בחול רטוב? הוא טוען כי החלטותיו מבוססות על הקשבה המדענים ואנשי המקצוע הרפואי, למרות שלד"ר ברברה פרר, מנהלת המחלקה לבריאות הציבור במחוז לוס אנג'לס, אין תואר רפואי, או לכל מסלול לימודים הקרוב אליו.

גרסטי הוא פוליטיקאי צבוע במיוחד. כך, במצעד האליפות של הקינגס בלוס אנג'לס הוא נתפס עם בקבוק בירה ביד, ואמר "יש שני חוקים בפוליטיקה. הם אומרים 'לעולם אל תצטלמו אי פעם עם משקה ביד, ואף פעם אל תישבע על כך', אבל זה יום גדול ומזוין!" הכישלון המחפיר שלו בפיתרון בעיית ההומלסים מזדקר ומתעצם בעת משבר הקורונה, עד שרבים וטובים (כולל אני) אומרים די! השבוע חתמתי על עצומה להדחתו  (recall Garseti) באתר change.com

החשיפה של טאקר קרלסון רלוונטית לא פחות מכיוון שהמגלומניה הנוירוטית של גרסטי פוגעת עכשיו בכל אחד מאיתנו, ומיליונים רבים מעבר לעיר שהוא אמור להוביל, מכיוון שהוא מופיע בטלוויזיה כל יום ויום כדי להסביר למה אנחנו, וגם אלה שמחוץ לעיר, מנועים מלחזור ולחיות את חיינו  על סמך גחמותיו. המדיניות שלו אינה מנומקת, מהורהרת. קארלסון: "זהו ביטויו של אוטוקרט שהחליט שהוא חייב להיראות קשוח בכך שהוא עושה משהו, או שהוא לא ייבחר לנשיא, מה שהייתה תמיד המטרה העיקרית של אריק גרסטי. זה מפחיד אם אתה חושב מה זה אומר. המשמעות היא שהעיר השנייה בגודלה של אמריקה נפלה תחת שליטה מוחלטת של מגלומנית נוירוטית שמפוחדת מחול יבש. הפוביות האישיות של אריק גרסטי הינן חוקיות כיום בלוס אנג'לס. זה גורם לך לחשוב על ימיו האחרונים של ניקולאי צ'אושסקו ברומניה, כשהוא מתלהם על נתיניו מהבמה ומטיל את האובססיות המוזרות שלו על האוכלוסייה חסרת האונים".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות