fbpx
Connect with us

Featured

ריבית נמוכה, נהירה לפריפריה: זינוק שיא של 25% במכירות בתים יד 2 בארה"ב

Published

on

שוק הנדל"ן האמריקאי שורד את הקורונה – מכירות בתים מיד שנייה בארה"ב רשמו זינוק שיא בחודש יולי, לצד עלייה ניכרת במחיר וירידה בהיצע: המכירות המריאו בחודש שעבר ב-24.7% לעומת חודש יוני. מדובר בעלייה החודשית החדה מעולם (מאז שהחל להתפרסם הנתון באופן רשמי ב-1968). כמו כן, מדובר בחודש עם קצב המכירות השנתי הגבוה מאז דצמבר 2006. בנוסף, לעומת יולי 2019, זינקו המכירות ביולי 2020 ב-8.7%.

במקביל לכך, ההיצע של בתים יד שנייה צנח בסוף החודש שעבר ב-21.1% ל-1.5 מיליון בתים סה"כ, נכון לסוף יולי. יחד עם זאת, המחיר החציוני לבית מיד שניה קפץ ביולי בקצב שנתי של 8.5%.

לצד הריבית האפסית שמהווה תמריץ מרכזי לרוכשים, עובדים רבים שנאלצים מעתה לעבוד מהבית בשל הקורונה, ויתרו על השכירות היקרה בערים – היכן שנמצא מקום העבודה, או על בתיהם שם, על מנת לעבור לפריפריה לבתים זולים יותר.

ביום שני האחרון פורסם כי מדד שוק הדיור של איגוד הבנאים הלאומי בארה"ב זינק לשיא – לאחר שרשם עלייה חדה של 6 נק' ל-78 נק' בחודש אוגוסט. המדד פועל לפי סנטימנט הקבלנים ברחבי ארה"ב – 900 קבלנים נבחרים להשתתף, ואלה מתבקשים להעריך את קצב מכירות הבתים החדשים. 

המדד אמנם צנח ב-30 נק' באפריל בשעת שיא של המגפה ששיתקה את המשק האמריקאי, אך שוק הנדל"ן למגורים התאושש מאז בקצב חד. כמו בשוק הבתים הקיימים, ההתאוששות במכירת בתים חדשים נובעת בעיקר הודות לריבית הנמוכה, אך גם לעבודה מהבית אצל רבים מהעובדים, שלא ראו עוד צורך במגורים יקרים בערים באזור מקום העבודה – שבמקום זאת רכשו בתים בפריפריה.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות