Connect with us

כלכלה ועסקים

רוצים לעשות תואר ראשון באוניברסיטה הטובה בארה"ב? תכינו 300 אלף דולר

Published

on

עפ"י דירוג מגזין U.S. News & World Report , אוניברסיטת פרינסטון שמרה על תוארה כאוניברסיטה הפרטית הטובה בארה"ב לתואר ראשון • UCLA מובילה בדירוג האוניברסיטאות הציבוריות ביבשת

אוניברסיטת פרינסטון שמרה על תוארה כאוניברסיטה הטובה בארה"ב לתואר ראשון, כך לפי הדירוג השנתי שמפרסם מגזין U.S. News World Report &. אחריה מדורגות אוניברסיטאות היוקרה הרווארד, קולומביה, MIT וייל. בדירוג נכללו 1,400 מוסדות שדורגו בהתבסס על קריטריונים כמו שיעור הבוגרים, משאבי הפקולטות, ביניהם גודל הכיתות, והצלחת הסטודנטים במבחני הקבלה.

פרינסטון קיבלה ניקוד גבוה בחלק גדול מהקטגוריות, כולל שיעור גבוה של מסיימים (98%). אך כל הטוב הזה מגיע עם תג מחיר גבוה למדי: דמי הלימוד לשנה עומדים על 73,450 דולר. מכיוון שמדובר על תואר של ארבע שנים הסכום המלא עומד על 293 אלף דולר. המחיר הגבוה מורכב מ-51,870 דולר דמי לימוד, 10,090 דולר למעונות, 7,060 דולר לארוחות, 930 דולר בתשלומים נוספים הקשורים למגורים ו-3,500 דולר בהוצאות נוספות כמו ספרי לימוד והוצאות אישיות.

אוניברסיטת הרווארד המדורגת שנייה גובה שכר לימוד דומה שנע בין 73 ל-78 אלף דולר, תלוי בגובה ההוצאות על נסיעות. על המחיר הזה יש להוסיף 3,700 דולר לכיסוי ביטוח הבריאות. עם זאת, בפרינסטון מנסים לבוא לקראת הסטודנטים ומציעים כמה תכניות לתשלומים, כולל פריסה לעשרה תשלומים והלוואות. בהתאם, שיעור החובות של הסטודנטים המסיימים את התואר הוא בין הנמוכים בקרב האוניברסיטאות בארה"ב: 4% בלבד מהבוגרים סיימו את התואר עם חוב חציוני של 7,500 דולר בלבד.

סטנפורד והאוניברסיטאות של שיקגו ופנסילבניה חולשות יחד על המקום השישי בדירוג, נורת'ווסטרן מדורגת תשיעית ודיוק וג'ונס הופקינס מדורגות יחד במקום העשירי.

בנוסף לאוניברסיטאות הפרטיות, פרסם המגזין גם דירוג של האוניברסיטאות הציבוריות הטובות ביותר. אוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס דורגה ראשונה בדירוג זה, ואחריה אוניברסיטת קליפורניה בברקלי ואוניברסיטת מישיגן.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

מיאמי: קיבל מענק סיוע ממשלתי – ורכש למבורגיני…

Published

on

עקץ את המערכת? צעיר מפלורידה קיבל מענק של מיליוני דולרים להתמודדות עם המצב הכלכלי הקשה, ויצא לשופינג היסטרי • הוא עשוי להישלח ל-70 שנים בכלא

דיויד היינס, צעיר ממיאמי שבפלורידה, לקח את מענק הסיוע הממשלתי שקיבל צעד אחד רחוק מדי – ורכש איתו רכב למבורגיני חדש בשווי של כ-320 אלף דולר.היינס בן ה-29 נעצר בשבוע שעבר על ידי המשטרה, שהגישה נגדו כתב אישום בשלושה סעיפים – הונאה בנקאית, מסירת הצהרת שווא למוסד הלוואות ומשיכת כספים בצורה לא חוקית. אם יורשע בכל האישומים נגדו, הוא יכול להישלח לעד 70 שנות מאסר.

בחודש אפריל, היינס ביקש מהרשויות עזרה כלכלית כדי שיעזרו לו עם ההפסדים הצפויים מהעסקים שלו. לפי המסמכים שהגיש, ברשותו היו ארבעה עסקים שבהם הועסקו 70 עובדים, כשהוצאה חודשית ממוצעת של כולם ביחד עמדה לדבריו על ארבעה מיליון דולרים. חודש אחר כך, היינס קיבל מענק בשווי של 3,984,557 דולר. בהמשך, היינס ביקש לקבל מענקים נוספים שהצטברו לסכום של 13.5 מיליון דולר.

בפועל, התפעול החודשי של עסקיו של היינס עומדים על כ-200 אלף דולר, אך זה לא מנע ממנו לבזבז את הכסף שקיבל על תכשיטים יוקרתיים, בגדים יקרים, בילוי במלונות נחשבים במיאמי ביץ' ורכישת מנויים באתרי היכרויות –בניגוד למטרה שלשמה הוא קיבל את הכסף."לא נראה כי חלק מההוצאות האלה, אם לא כולן, בוצעו כחלק מעסקיו של היינס", אמר בריאן מאסמלה, חוקר מטעם הרשויות, בתצהיר שמסר בנושא. צ'אד פיוטרווסקי, עורך דינו של היינס, אמר כי מרשו הוא "בעל עסקים לגיטימי שכמו מיליוני אמריקנים אחרים, נפגע כלכלית במהלך המגפה. הוא מחכה למסור את הצד שלו בסיפור בהמשך".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות