fbpx
Connect with us

בריאות

רוצים להוסיף ארבע או חמש שנים לחיים? תאכלו ענבים!

Published

on

אין כמעט מי שלא אוהב ענבים, ואנחנו לגמרי מבינים את זה. כעת מחקר חדש מאוניברסיטת מערב ניו אינגלנד מראה כי אכילת ענבים עשויה להוסיף עד חמש שנים לחייכם על ידי מניעת מחלות כרוניות. החוקרים אף מתארים את תוצאות המחקר כ"מדהימות".

ענבים עשירים בכימיקלים המגבירים את חיידקי המעיים ומורידים את הכולסטרול. הם גם מכילים נוגדי חמצון המדכאים דלקתיות בגוף, ומפחיתים את הסיכון למחלות לב וסרטן. החוקרים במחקר הנוכחי טוענים שאכילת ענבים באופן קבוע יכולה להילחם גם בהשפעות הרעות של ג'אנק פוד על ידי סילוק שומנים וסוכרים מזוקקים במזון מעובד. מחבר המחקר, ד"ר ג'ון פזוטו, בעל למעלה מ-600 מאמרים בספרות המדעית, אמר שהוא נדהם במיוחד מהתוצאות הללו. "כולנו שמענו את האמירה 'אתה מה שאתה אוכל', שהיא כמובן נכונה מכיוון שכולנו מתחילים כעוברים ובסופו של דבר למבוגרים מאכילת מזון. אבל המחקרים האלה מוסיפים מימד חדש לגמרי לאמרה הישנה הזו. לא רק שהמזון הופך לאיברי הגוף שלנו, אבל כפי שהוכח מהעבודה שלנו עם ענבים, זה בעצם משנה את הביטוי הגנטי שלנו. זה באמת מדהים"

בסדרת ניסויים, עכברים ניזונו מדיאטה עתירת שומן הנצרכת בדרך כלל במדינות המערב. חלק מהם גם קיבלו תוסף אבקת ענבים יומי, שווה ערך לצלוחית קטנה של הפרי. התוצאות הראו שלמכרסמים שלתפריטם התווספו ענבים היה פחות כבד שומני והם חיו יותר מבני גילם. "השינוי שנצפה במחקר יתאים לארבע עד חמש שנים נוספות בחייו של אדם", אומר פזוטו. הצוות גם מצא שענבים משפרים את תפקודם של נוירונים, ומגנים מפני מחלת האלצהיימר. בנוסף, היו להם השפעות חיוביות על התנהגות וקוגניציה -שנפגעה בעכברים שניזונו בתזונה עתירת שומן ללא תמצית הענבים.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

קליפורניה – בירת ההפלות האמריקאית: תקצה 200 מיליון דולר לשירותי הפלות בחינם 

Published

on

בעוד מדינות ברחבי ארה"ב ממשיכות לאסור הפלות בעקבות החלטת בית המשפט העליון בארה"ב לבטל את רו נגד ווייד, המושל גאווין ניוסון חתם ביום שלישי על חוק 13 להגנה על הפלות ובריאות פוריות.

הצעות החוק שנחתמו בחוק מגדילות את מספר נותני שירותי הבריאות, מרחיבות את הגישה למניעת הריון ומספקות הגנה מפני חבות פלילית ואזרחית לתושבים במדינה ומחוצה לה. לצד הצעות החוק שהתקבלו היום, המדינה השיקה לאחרונה אתר אינטרנט במימון ציבורי שמקל על המבקשים לבצע הפלות למצוא סיוע.

"האתר החדש הזה", אמר נשיא שותפי הורות מתוכננת של קליפורניה, ג'ודי היקס, "הוא משאב קריטי, המספק מידע חיוני לחולים בקליפורניה ומחוצה לה, ובתקווה יכול לשמש מודל לשאר המדינה."

המושל ניוסום הצהיר על תקוותו להפוך את קליפורניה למדינת מקלט עבור אנשים בתוך ומחוץ לקליפורניה המבקשים להימנע מהאשמות פליליות או אזרחיות – מרחיק לכת עד כדי קידום האתר על גבי שלטי חוצות בשש מדינות עם האיסורים המגבילים ביותר להפלות.

"מספר מדאיג של מדינות ממשיכות להוציא מחוץ לחוק הפלות ולהפליל נשים, וחשוב מתמיד להילחם עבור אלה שזקוקים לשירותים החיוניים האלה. אנחנו עושים כל שביכולתנו כדי להגן על אנשים מכל נקמה על גישה לטיפול בהפלות, ובמקביל הופכים את זה למשתלם יותר לקבל אמצעי מניעה", אמר ניוסום בהודעת יום שלישי. "בית המחוקקים שלנו היה בחזית המאבק הזה, ואף גוף מחוקק אחר במדינה לא עושה יותר כדי להגן על זכויות היסוד האלה – אני גאה לעמוד איתם שוב ולחתום על הצעות החוק הקריטיות האלה לחוק".

חבילת החשבונות, הכוללת למעלה מ-200 מיליון דולר במימון חדש, נועדה לעזור לאנשים המחפשים טיפול בקליפורניה ולתמוך בארגונים ובספקים הקהילתיים. בנוסף, חבילת החוק השיקה התחייבות מרובת מדינות חדשה, ביטלה את התשלום עבור שירותי טיפול בהפלות ותאפשר לבוחרים לתקן את חוקת המדינה, תוך הבטחת הזכות להפלה.

"קליפורניה מחויבת לקיים ולהרחיב את ההגנות המבטיחות שטיפול רפואי הוא זכות ולא פריבילגיה", אמר ד"ר מארק גאלי, מזכיר סוכנות הבריאות ושירותי האנוש בקליפורניה. "חבילת החקיקה שנחתמה בחוק מחזקת את פעולות התקציב שנקט המושל מוקדם יותר הקיץ כדי להגן ולהרחיב את טיפול הרבייה בקליפורניה, תוך שבירת המחסומים שגרמו לחוסר שוויון היסטורי בגישה ולתוצאות הבריאותיות של הקהילות הפגיעות ביותר שלנו. אנו מוכנים להגשים את החזון הזה של קליפורניה בריאה לכולם, המגינה על הבריאות והרווחה של כל מי שמחפש שירותי רבייה קריטיים בקליפורניה."

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות