רומנטיקה ויחסי ממון - מה הקשר? - Page 2 of 3 - שבוע ישראלי
Connect with us

ארה"ב-ישראל

רומנטיקה ויחסי ממון – מה הקשר?

Published

on

2 of 3
Use your ← → (arrow) keys to browse

עובדות המקרה:

– בני הזוג: הוא היה רווק. היא הייתה גרושה ואם לשניים.

– הם לא נישאו מעולם, וחיו כבני זוג ידועים בציבור עם הילדים כארבעים שנה.

– תחילה התגוררו יחד בדירה בהדר הכרמל בחיפה ובעת מגוריהם המשותפים שם, רכש האיש בית בקרית חיים.

– בשנת 1936 עברו בני הזוג להתגורר בבית החדש ושם התגוררו כל חייהם. הזכויות על הבית נרשמו על מו של האיש בלבד.

– חלק מהסכום עבור הדירה שולם עם רכישתה, חלקו האחר שולם במשך השנים.

– בשנת 1973 האישה נפטרה.

לאחר פטירתה, בנה של המשיבה פנה לבית המשפט בתביעה להכריז כי עזבון המנוחה (כלומר ילדיה- יורשיה החוקיים), הינו הבעלים של מחצית הזכויות בבית והאיש, בן זוגה של אמם, בעלים של מחצית הזכויות בלבד, וזאת למרות שהרישום היה על שמו של האיש בלבד. התביעה התבססה על הלכת השיתוף בנכסים.

כיצד פסק בית המשפט?
פסק הדין מפיו של כב׳ השופט אהרון ברק:

״זמן קצר לאחר שבני הזוג החלו את חייהם המשותפים נרכשו הזכויות בבית. תוך שחלק מהסכום שולם בו במקום, וחלקו האחר שולם במשך השנים. לאור הזמן הקצר שעבר בין תחילת החיים המשותפים ללא נישואין לבין מועד רכישת הזכויות בבית, ולאור שאר נסיבות העניין, אין להניח כי אותה עת התגבשה אצל בני הזוג גמירת הדעת לשיתוף בבית.

אין להניח, כי אילו נשאלו אותה עת, היו משיבים, כי גמרו בדעתם לשתף עצמם בבית. דומה, כי העדרו של טקס הנישואין, היותה של המנוחה מטופלת בילדים קטנים המצויים במעון ושאר הנסיבות מצביעים על ארעיותו של היחס אותה עת. אין להניח איפוא, כי בעת רכישת הבית קם שיתוף בו בין בני הזוג״.

״מאז נרכש הבית עד למותה של המנוחה עברו כארבעים שנה. בכל אותה עת היה אורח חיי בני הזוג תקין, והם חיו ביחד ובשלום. בכל אותה עת, מילא כל אחד מבני הזוג את חלקו במאמץ המשפחתי המשותף. ובאותה תקופה שולמה יתרת מחיר הבית.

בנסיבות אלה נראה לי, כי על לוח הזמן הארוך הזה מצויה אי שם נקודת מפנה, אשר ממנה ואילך ניתן להניח, כי בני הזוג גמרו בדעתם לראות את הזכויות בבית בו גרו – הוא הקן המשפחתי שלהם – כמצוי בבעלותם המשותפת.

״זו המסקנה המתבקשת ממכלול החיים המשותפים. אכן, אילו הוכחה הפרדה בין רכושם של בני הזוג, ואילו הוכח קיומו של קו הפרדה ביניהם, הייתי מגיע למסקנה אחרת. אך הוכחה כזו לא באה, ומתוך מכלול הנסיבות כפי שהוכחו עולה גמירת דעת של שיתוף. כפי שראינו, התובע אינו חייב להוכיח כתנאי מוקדם העדר קו ההפרדה, ושאלת השיתוף נקבעת על-פי מכלול הנסיבות הכולל״.

״גמירת דעתם של בני הזוג באשר לשיתוף הנכסים משתרעת, בעניין שלפנינו, על בית, שנרכש על-ידי אחד מהם לעצמו בתקופה שבה לא חל שיתוף ביניהם, אך אין בכך ולא כלום, שכן מנסיבות העניין ניתן להסיק הסכם מכללא, שיחול על נכס שכזה.

2 of 3
Use your ← → (arrow) keys to browse

ארה"ב-ישראל

קווין דוראנט ה-MVP של האולסטאר בעזרת הגורו הישראלי תמיר כפיר

Published

on

תמיר כפיר מדגים את רגלו של דוראנט

אירוע השיא של סופ"ש האולסטאר, המשחק המסורתי בין השחקנים הטובים ב-NBA, נערך בתחילת השבוע בשארלוט, נורת' קרוליינה. הקבוצה של לברון ג'יימס והקבוצה של יאניס אנטטוקומפו, שנבחרו בקפידה על ידי שני הקפטנים, התחרו זו מול זו ובסופו של דבר ידו של קינג ג'יימס היתה על העליונה, וקבוצתו ניצחה 164:178. באולסטאר כמו באולסטאר, נרשם מעט מאוד מאמץ הגנתי מצד שתי הקבוצות בסופו של דבר מי שהכריע את המשחק היה קווין דוראנט, שסיים עם 31 נקודות ו-7 ריבאונדים, הוכתר כ-MVP בפעם השנייה בקריירה ודאג שלברון – ששימש שוב קפטן – ינצח זו השנה השנייה ברציפות.

הנקודה הישראלית: תמיר כפיר, הגורו הישראלי של עולם הספורט ודואג לכפות הרגליים של כוכבי העל כמו הטניסאים מריה שארפובה וג'וקוביץ', הכדורגלן ניימאר ועוד, הציג השבוע את כף רגלו הימנית של דוראנט – בגודל טבעי. מדובר במידה 53וחצי (אירופאית), ובנעל בהזמנה אישית…

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

היסטריה: אזלו הכרטיסים למופע "הכלה מאיסטנבול" ביד אליהו

Published

on

אוג'אן דניז ואסלי אנבר, כוכבי "הכלה מאיסטנבול

הטירוף סביב הסדרה הטורקית "הכלה מאיסטנבול" וכוכביה ממשיך בישראל: בתוך שבע שעות בלבד נמכרו כל הכרטיסים למופע של אוזג'אן דניז, שמגלם את דמותו של פארוק, כוכב הטלנובלה שגרמה לישראלים רבים להתמכר. מכירת הכרטיסים למופע החלה בבוקר יום ראשון השבוע בשעה 10:00, וכבר בשעה 17:00 הודיעה ההפקה כי כל 11,000 הכרטיסים נמכרו.

המופע יתקיים ב-6 באפריל בהיכל מנורה שבתל אביב, ותשתתף בו גם השחקנית אסלי אנבר, שמגלמת בסדרה את דמותה של סוריה, אשתו של פארוק. במקביל, הגיע לארץ כוכב נוסף של הסדרה, בירקאי הארדל, שמגלם את האח הקטן של פארוק, לטובת צילומי הקמפיין של קסטרו, ועל מנת להשתתף במשימה בבית האח הגדול.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

דיווח: יהודה לוי ושלומית מלכה בדרך לאל-איי!

Published

on

מלכה את לוי. אודישנים בעיר המלאכים

מתברר שחלומות מתגשמים, לפעמים יותר מפעם אחת: שנים אחרי שיהודה לוי ניסה את מזלו בהוליווד – השחקן החשוב מאוד יטוס בקרוב לתקופה ארוכה נוספת בעיר המלאכים, כדי לבחון הצעות שאולי ישלבו אותו בתעשיית הבידור הגלובלית. הפעם, הוא יעשה זאת יחד עם אשתו האוהבת שלומית מלכה, שלא רק תתמוך בו, אלא תעבוד כאן בעצמה. ועל כך נאמר, המציאות עולה על כל דמיון, או סדרה שהשתתפת בה.

אם אתם צופים בהרפתקאות יהודה באל-איי על המסך במסגרת העונה השנייה של הסדרה האישית שבה הוא מככב, "איש חשוב מאוד" (אז שהה כאן לטובת הצילומים בראשם עמדה דנה לוסטיג), או שמעתם איך הוא סיפר שבפעם הקודמת שבה ניסה להשתלב בביזנס של עיר המלאכים זה נגמר בתפקיד קטן – אז מתברר שהפעם הציפיות אולי יבשילו לפריצה אמיתית גם באמריקה. לפי אתר וואלה! מלכה את לוי יארזו את הכלב והחתול שלהם, ויתעופפו יחד עד לחוף המערבי ולוס אנג'לס, כאן הם צפויים לשהות מספר חודשים. בעוד שהוא יהיה עסוק בפגישות ואודישנים, מלכה תמשיך את עבודתה כדוגמנית, כאשר בין לבין יגדלו את חיות המחמד שלהם בנחת הרחק מההמולה בארץ הקודש. גו ברייק איי לג!

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות