רומנטיקה ויחסי ממון - מה הקשר? - שבוע ישראלי
Connect with us

ארה"ב-ישראל

רומנטיקה ויחסי ממון – מה הקשר?

Published

on

Prev1 of 3
Use your ← → (arrow) keys to browse

מאמר שלישי בסידרה

השבוע נתמקד בשאלה מהי הלכת השיתוף בין בני זוג? וכיצד היא קשורה לזכות הירושה של בני הזוג?ֿ

הלכת השיתוף איננה קבועה בשום חוק: זוהי דוגמא מובהקת למה שנקרא ״חקיקה שיפוטית״, כלומר היא נוצרה על ידי פסיקת בתי המשפט. הקו־נסטרוקציה המשפטית העומדת בבסיסה של חקיקה שיפוטית זו היא : הסכם בלתי כתוב בין בני זוג לפיו הם שותפים בזכויות ברכוש מסוים, ואת זאת מסיק בית המשפט מנסיבות החיים המשותפים שלהם.

מי שטוען לקיומו של שיתוף בנכסים עליו נטל השכנוע. כדי להוכיח קיומה של חזקת שיתוף, יש להביא ראיות מאופן התנהלות החיים המשותפים. כל זוג ונסיבותיו הוא, שכן החיים עצמם עולים על כל דימיון.

יחד עם זאת, עם השנים הפסיקה חזרה על שני אלמנטים חשובים במיוחד שאם הם מקיימים כי אז תה חזקת שיתוף מוכחת:
(ערעור אזרחי 4385 / 91רחל סלם נגד רם כרמי)

1. מאמץ משותף של שניהם ברכישת הנכסים או, לכל הפחות בניהול משק הבית המשותף ובגידול הילדים.

2. קיום אורח חיים תקין ביניהם.

הילכת השיתוף לימים העמידה את ״חזקת השיתוף״. הראשונה מורה את הדין המהותי והשנייה מספקת אמת-מידה ראייתית להחלתו. ברוב המקרים, בהתקיים התנאים לתחולתה של חזקת השיתוף, ובהיעדר ראיה לסתור, המסקנה הנלמדת היא שבין בני-הזוג מתקיים שיתוף בנכסים.

הנטל הרובץ על ידוע בציבור, הטוען לזכות לשיתוף בנכסי בן-זוגו, הוא כבד יותר מן הנטל הרובץ בנסיבות דומות על בן-זוג נשוי.

אצל בני-זוג נשואים, בהיעדר ראיה לסתור די בה־תקיימות התנאים להקמתה של חזקת שיתוף (קרי: אורח חיים תקין ומאמץ משותף) כדי להחיל עליהם דין שיתוף ביחס לכל נכסיהם מכל סוג שהוא, ואילו אצל בני-זוג ידועים בציבור, הקמתה של חזקת שיתוף שלא הובאו ראיות לסתירתה, עשויה להעיד רק על שיתוף בנכסים המשמשים את בני-הזוג בחייהם היום-יומיים או בנכסים שנרכשו על ידיהם במשותף.

להחלת דין שיתוף על נכסים אחרים של מי מהם, ולו גם כאלה שנצברו על ידיו בתקופת החיים המשותפים, תידרש ראיה נוספת כלשהי, שתעיד לפחות באורח נסיבתי) על כוונה לשיתוף בנכס המסוים (או בכלל נכסיו) של בן-הזוג.

בענין ע״א 52/80 ישעיהו שחר נגד מנדל פרידמן בית המשפט העליון הניח את התשתית להלכת השיתוף כפי שהיא מופעלת עד היום.

Prev1 of 3
Use your ← → (arrow) keys to browse

ארה"ב-ישראל

קווין דוראנט ה-MVP של האולסטאר בעזרת הגורו הישראלי תמיר כפיר

Published

on

תמיר כפיר מדגים את רגלו של דוראנט

אירוע השיא של סופ"ש האולסטאר, המשחק המסורתי בין השחקנים הטובים ב-NBA, נערך בתחילת השבוע בשארלוט, נורת' קרוליינה. הקבוצה של לברון ג'יימס והקבוצה של יאניס אנטטוקומפו, שנבחרו בקפידה על ידי שני הקפטנים, התחרו זו מול זו ובסופו של דבר ידו של קינג ג'יימס היתה על העליונה, וקבוצתו ניצחה 164:178. באולסטאר כמו באולסטאר, נרשם מעט מאוד מאמץ הגנתי מצד שתי הקבוצות בסופו של דבר מי שהכריע את המשחק היה קווין דוראנט, שסיים עם 31 נקודות ו-7 ריבאונדים, הוכתר כ-MVP בפעם השנייה בקריירה ודאג שלברון – ששימש שוב קפטן – ינצח זו השנה השנייה ברציפות.

הנקודה הישראלית: תמיר כפיר, הגורו הישראלי של עולם הספורט ודואג לכפות הרגליים של כוכבי העל כמו הטניסאים מריה שארפובה וג'וקוביץ', הכדורגלן ניימאר ועוד, הציג השבוע את כף רגלו הימנית של דוראנט – בגודל טבעי. מדובר במידה 53וחצי (אירופאית), ובנעל בהזמנה אישית…

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

היסטריה: אזלו הכרטיסים למופע "הכלה מאיסטנבול" ביד אליהו

Published

on

אוג'אן דניז ואסלי אנבר, כוכבי "הכלה מאיסטנבול

הטירוף סביב הסדרה הטורקית "הכלה מאיסטנבול" וכוכביה ממשיך בישראל: בתוך שבע שעות בלבד נמכרו כל הכרטיסים למופע של אוזג'אן דניז, שמגלם את דמותו של פארוק, כוכב הטלנובלה שגרמה לישראלים רבים להתמכר. מכירת הכרטיסים למופע החלה בבוקר יום ראשון השבוע בשעה 10:00, וכבר בשעה 17:00 הודיעה ההפקה כי כל 11,000 הכרטיסים נמכרו.

המופע יתקיים ב-6 באפריל בהיכל מנורה שבתל אביב, ותשתתף בו גם השחקנית אסלי אנבר, שמגלמת בסדרה את דמותה של סוריה, אשתו של פארוק. במקביל, הגיע לארץ כוכב נוסף של הסדרה, בירקאי הארדל, שמגלם את האח הקטן של פארוק, לטובת צילומי הקמפיין של קסטרו, ועל מנת להשתתף במשימה בבית האח הגדול.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

דיווח: יהודה לוי ושלומית מלכה בדרך לאל-איי!

Published

on

מלכה את לוי. אודישנים בעיר המלאכים

מתברר שחלומות מתגשמים, לפעמים יותר מפעם אחת: שנים אחרי שיהודה לוי ניסה את מזלו בהוליווד – השחקן החשוב מאוד יטוס בקרוב לתקופה ארוכה נוספת בעיר המלאכים, כדי לבחון הצעות שאולי ישלבו אותו בתעשיית הבידור הגלובלית. הפעם, הוא יעשה זאת יחד עם אשתו האוהבת שלומית מלכה, שלא רק תתמוך בו, אלא תעבוד כאן בעצמה. ועל כך נאמר, המציאות עולה על כל דמיון, או סדרה שהשתתפת בה.

אם אתם צופים בהרפתקאות יהודה באל-איי על המסך במסגרת העונה השנייה של הסדרה האישית שבה הוא מככב, "איש חשוב מאוד" (אז שהה כאן לטובת הצילומים בראשם עמדה דנה לוסטיג), או שמעתם איך הוא סיפר שבפעם הקודמת שבה ניסה להשתלב בביזנס של עיר המלאכים זה נגמר בתפקיד קטן – אז מתברר שהפעם הציפיות אולי יבשילו לפריצה אמיתית גם באמריקה. לפי אתר וואלה! מלכה את לוי יארזו את הכלב והחתול שלהם, ויתעופפו יחד עד לחוף המערבי ולוס אנג'לס, כאן הם צפויים לשהות מספר חודשים. בעוד שהוא יהיה עסוק בפגישות ואודישנים, מלכה תמשיך את עבודתה כדוגמנית, כאשר בין לבין יגדלו את חיות המחמד שלהם בנחת הרחק מההמולה בארץ הקודש. גו ברייק איי לג!

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות