Connect with us

ארה"ב-ישראל

רוזאן נגד נטלי פורטמן: "אני חושבת שהיא דוחה!"

Published

on

"היא לא יודעת כלום על אנטישמיות, היא הדרלינג של השמאל היהודי בהוליווד, והיא צבועה מוחלטת, שאין לה מושג על מה היא מדברת" • הראיון המלא – בגיליון הקרוב של "שבוע ישראלי"

רוזאן ופורטמן. "זה היה מחליא בעיניי"

עשרות אתרי בידור ותרבות – מה"דיילי מייל", ה"מטרו" וה"אינדיפנדנט" הבריטיים ועד ה"הוליווד ריפורטר" ו"פוקס ניוז" האמריקאים דיווחו בסוף השבוע האחרון פרטים נבחרים מהראיון שהעניקה הקומיקאית רוזאן בר למוסף סוף השבוע של ישראל היום". בר, שהתראיינה לחינמון הנפוץ ביותר בישראל לרגל ביקורה בארץ, שמתוכנן לסוף החודש. הביקור אורגן על ידי הרב שמואל "שמולי" בוטח, המדריך הרוחני של בר כבר תקופה ארוכה, ובמהלכו בר צפויה גם לנאום בכנסת – יוזמה של חבר הכנסת חיליק בר מהמחנה הציוני. אולם משנתה הפוליטית של בר היא לא הנושא שזכה לעיקר הסיקור, אלא ההאשמות שהטיחה בקולגות לשעבר מהסדרה "רוזאן" וכן דעותיה על השמאל האמריקאי, ובעיקר – העלבונות שחלקה לשחקנית נטלי פורטמן.

כזכור, בשנה שעברה ביטלה פורטמן את השתתפותה בקבלת פרסי "בראשית" עקב "חוסר נוחות מהאירועים האחרונים בישראל" והתנגדותה למדיניות החוץ של ראש הממשלה נתניהו. "זה היה מחליא בעיני", אמרה בר על פרשיית פורטמן, "אני חושבת שהיא דוחה. היתה לה הפריבילגיה האדירה לגדול בביטחון שהעניקה לה המדינה היהודית… היא לא יודעת כלום על אנטישמיות. היא הדרלינג של השמאל היהודי בהוליווד, והיא צבועה מוחלטת, שאין לה מושג על מה היא מדברת". פורטמן אכן נולדה בירושלים, אולם עברה לארצות הברית עם משפחתה כבר כשהיתה בת 4.

רוזאן: "אותי גידלו בארה"ב בקהילה מורמונית, עם זרמים תת־קרקעיים של אנטישמיות פראית. עד גיל 9 שברו לאחי את האף תשע פעמים. הקניטו אותו בבית הספר וכינו אותו 'יהודי' וכל מיני כינויים אחרים. אנחנו ראינו את זה, חיינו את זה. אנחנו מבינים את הצורך למקום מוגן לעם היהודי, מכיוון שגדלנו בארה"ב. לא כמו נטלי פורטמן".

על פיטוריה מהסדרה "רוזאן" (אותה יצרה בסוף שנות ה-80, וכיכבה בה לאורך 8 עונות, וכן בעונת חידוש שעלתה ב-2017) בעקבות ציוץ גזעני, אמרה בר: "הם רשת ABC) ביטלו את 'רוזאן' תוך 45 דקות בלי לאפשר לי להסביר את הציוץ… הם חיכו לי בפינה, מכיוון שהעזתי שתהיה לי דמות שלא השפילה את הנשיא טראמפ. הסיבה שהם רוצים להשמיץ את הנשיא היא שהם לא אוהבים את ישראל… חברים שלי יעצו לי לעולם לא להתנצל בפני השמאל, כי הוא רוצה דם והוא אף פעם לא סולח. אם אתה מתנצל בפניהם, זה מעניק להם את האנרגיה לרדוף אותך יותר, עד שאתה מת. והם ניסו להרוג אותי. בכנות, הם הרסו לי את החיים".

גרסת ההמשך של "רוזאן", שזכתה לנתוני צפייה גבוהים ולהערכת המבקרים בארצות הברית, חודשה לעונה נוספת, אולם עברה מתיחת פנים. הסדרה נקראת כיום "הקונרים", ועוסקת בבני משפחתה של רוזאן שמתמודדים עם מותה של הדמות הראשית לשעבר.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

רמת טראמפ: מתנת ישראל לנשיא ארה"ב ביומולדת ה -73

Published

on

"תודה לך ראש הממשלה נתניהו ולמדינת ישראל על הכבוד הגדול הזה", טראמפ צייץ בטוויטר לאחר שהממשלה אישרה הקמת ישוב בגולן על שמו

Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu (2nd-R) and US Ambassador to Israel David Friedman (L) applaud after unveiling the place-name sign for the new settlement of "Ramat Trump", or "Trump Heights" in English, named after the incumbent US President, during an official ceremony in the Israeli-annexed Golan Heights on June 16, 2019. (Photo by Jalaa MAREY / AFP)

נשיא ארה"ב דונלד טרמאפ הודה לראש הממשלה בנימין נתניהו שעות אחרי שהממשלה אישרה קריאת
יישוב ברמת הגולן על שמו – "רמת טראמפ". "תודה לך ראש הממשלה נתניהו ולמדינת ישראל על הכבוד הגדול הזה", טראמפ צייץ בטוויטר.

קודם לכן הממשלה קיימה ישיבה חגיגית בצפון רמת הגולן לציון ההכרה של טראמפ בריבונות הישראלית בגולן ובמהלכה אושר קריאת היישוב על שמו. בפתח הישיבה, שבה נכח גם שגריר ארה"ב בישראל, נתניהו בירך את טראמפ ואמר המחווה נועדה לחלוק "כבוד גדול לידיד גדול של ישראל".

"אנחנו ביום היסטורי", אמר נתניהו בפתח הישיבה שהתקיימה ביישוב ברוכים קלע אלון. "אנחנו הולכים
לעשות שני דברים: להקים יישוב חדש ברמת הגולן, דבר שלא נעשה שנים רבות, אקט של התיישבות
וציונות ראשון במעלה; ושנית, לכבד את ידידנו, ידיד גדול מאוד של מדינת ישראל, הנשיא דונלד טראמפ,
שהכיר לאחרונה בריבונות ישראל ברמת הגולן, המנהיג הבינלאומי הראשון שעשה זאת".

עוד אמר נתניהו: "הוא פשוט קרע את המסכה מעל כל מסך הצביעות הזה, שלא מכיר במובן מאליו. לכן בגין אמר, כשהעביר את 'חוק הגולן', שלפעמים גם את המובן מאליו צריך לעשות".

דיוויד פרידמן, שגריר ארה"ב בישראל, הודה בשמו של הנשיא טראמפ על הקמת היישוב הנושא את שמו. "ביום שישי חגג טראמפ את יום הולדתו ואני לא יכול לחשוב על מתנה יותר נאותה ויפה להעניק לו מאשר רמת טראמפ. האוויר כאן טהור, השמש מרהיבה, הנוף מדהים", אמר.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

מרגש: משפחת נרצחי הפיגוע בפיטסבורג ב"בית אורי" בעפולה

Published

on

בני משפחתם של ססיל ודיוויד רוזנטל, שנרצחו בפיגוע בפנסילבניה, ביקרו במוסד לבעלי מוגבלויות ושתלו עץ לזכר יקיריהם

כשמונה חודשים לאחר הפיגוע הקטלני בבית הכנסת בפיטסבורג שבפנסילבניה, שגבה את חייהם של 11 מתפללים ונחשב כמתקפת הטרור הגדולה ביותר על הקהילה היהודית בארה"ב, הגיעו קרובי משפחתם של שניים מהרוגי הפיגוע לסיור מרגש במוסד לבעלי מוגבלויות בעפולה. הוריהם ושתי אחיותיהם של ססיל ודיוויד רוזנטל ז"ל, שני אחים בעלי צרכים מיוחדים שנרצחו בפיגוע, הגיעו ל"בית אורי" שבעפולה, המשמש ככפר לילדים ומבוגרים בעלי מוגבלות שכלית-התפתחותית. זאת לאחר שדיירי המקום שתלו עץ זיכרון למען שני האחים וריגשו את משפחתם עם המחווה לשני יקיריהם שנרצחו בפיגוע. אלי רוזנטל (האב) אמר בהתרגשות: "זכינו לבקר במקום מקסים ומיוחד בזכות הבנים שלנו".

בני המשפחה הגיעו לארץ בעזרת קרן פרס בראשית וארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה JFNA . הפיגוע בבית הכנסת "עץ החיים" בפיטסבורג התרחש באוקטובר 2018 , לאחר שרוברט באוורס, בעל רקע אנטישמי, התפרץ למקום במהלך תפילת שחרית ביום שבת ופתח בירי לעבר המתפללים תוך שהוא צועק "כל היהודים חייבים למות". בפיגוע נהרגו 11 איש ו 6- נפצעו, בהם 4 שוטרים.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

"הייתי מסוגל בוודאי להגיע למספר גופות של 30 יהודונים"

Published

on

צעיר מקליפורניה איים בצ'אט לבצע ירי המוני בבית כנסת בהשראת הירי בבית הכנסת בפאווי ליד סן דייגו, "רק עם מדים נאציים"

רוס פארקה, צעיר בן 23 מאזור סן פרנסיסקו, מואשם שאיים בצ'אט לבצע ירי המוני בבית כנסת בהשראת הירי בבית הכנסת בפאווי, "רק עם מדים נאציים" – כך נמסר מהמשטרה המקומית. על פי ההודעה מואשם הצעיר, תושב העיירה קונקורד, באיומים, החזקה לא חוקית של נשק וייצור נשק. הרשויות מצאו בביתו
של פארקה, המתגורר יחד עם אמו, רובה AR-15 חצי אוטומטי, ספרות נאצית, בגדי הסוואה, חרב ומחסניות עם קיבולת גדולה. במשטרה אמרו כי הוא רכש מוקדם יותר השנה את הרובה כשהוא אינו שלם, ובהמשך שדרג אותו.

מכתב האישום עולה כי פארקה היה על הרדאר של ה- FBI והמשטרה כטרוריסט פוטנציאלי. חוקרי ה- FBI איתרו את הדברים שהוא כתב ברשת, וכללו בנוסף גם איומים לפגוע בשוטרים. הוא נהג להשתמש ברשת החברתית ,Steam שם היו כינויו " Adolf Hitler ((( 6 Million )))". פארקה כתב שהושפע מאירוע הירי ההמוני בבית הכנסת בפאווי שבאזור סן דייגו ומהטבח במסגדים בקרייסטצ'רץ' בניו זילנד מוקדם יותר השנה, וכינה את המחבל שביצע אותו "גיבור". פארקה כתב שישדר את הטבח בחי. בפוסטים אחרים, לפי הפרסום, הוא כתב שיבחר מטרה טובה יותר מאשר "סתם בית כנסת אקראי", והתייחס ליהודים כאל "תתי אדם".

"הייתי מסוגל בוודאי להגיע למספר גופות של 30 יהודונים ואז בערך חמישה שוטרים, כי גם הייתי מחליט להיאבק עד מוות", הוא כתב באחד הפוסטים. פארקה אושפז במוסד לחולי נפש בשנת 2011 לאחר שנאבק בשוטרים שהועזקו לביתו בעקבות סכסוך משפחתי. עובדת מרכז האזורי של איסט ביי, המסייע לאנשים הסובלים ממוגבלות התפתחותית, אמרה לרשויות בשנת 2015 כי היא מאמינה שהוא מתאים לפרופיל של מבצעי ירי המוני. האירוע מצטרף לידיעות נוספות על פשעי שנאה נגד יהודים ברחבי ארה"ב מהימים האחרונים.

בין היתר, תושב פלורידה, ג'ושוע ג'ון לף בן ה -40 , נעצר לאחר שאיים ברשתות החברתיות להרוג
קבוצות מיעוט שונות, בהן יהודים. בפוסטים שכתב ברשת, שיבח הנאשם את ג'ון ארנסט, בן ה 19- שביצע את הירי בבית הכנסת בפאווי, ואמר כי הוא מצטער שהוא לא הרג יותר בני אדם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות