fbpx
Connect with us

קהילה

רודי רושמן מציג: איך מסבירים מה נכון ומה פייק

Published

on

כשזה מגיע להסברה ואקטיביזם רודי רושמן, הקול הכי חם ברשת עם מאות אלפי עוקבים בערוצים החברתיים השונים, הוא שחקן בתפקיד חלוץ * בהרצאה בפני בני נוער והורים במרכז שפר בוודלנד הילס הוא חשף השבוע את משנתו הצעירה-רעננה וגם נפגש עם השחקנית ג'דה פינקט-סמית * קרן בר אור, מנהלת תוכנית האקטיביזם של ה-IAC: "ישראלים לא רגילים להרגיש את עצמם בעמדת המיעוט. עכשיו האנטישמיות החדשה מתחפשת לאנטי ציונות" * דוח מצב

מסופר על יהודי שלקח את בנו אל הרבי מלובביץ' לקבל ברכה לקראת הבר-מצווה שלו. לאחר שברכו שאל אותו הרב מה הוא אוהב. הילד ענה שהוא אוהב 'בייסבול'. 

"את מי אתה אוהד? את היאנקיז או הדודג'רס?" שאלו הרב.

 "את הדודג'רס" ענה הילד המופתע.

 "האם אבא לוקח אותך לראות משחקים?" 

"כן, ראינו משחק לפני כחודש, והיה מאכזב. הדודג'רס הפסידו ליאנקיז 9-2 בסיבוב השישי ועזבנו את המשחק לפני הסוף"    

 "האם השחקנים גם עזבו את המגרש כשאתם עזבתם?" שאל הרבי.

"לא רבי, הרי השחקנים לא יכולים לעזוב באמצע המשחק!" 

"למה?" היתמם הרב.

"ישנם שחקנים וישנם אוהדים, הסביר אוהד הבייסבול הצעיר. האוהדים יכולים לעזוב כשמתחשק להם – הם לא חלק מהמשחק, והמשחק יכול להתנהל, ואכן מתנהל, בלעדיהם. אבל השחקנים חייבים להישאר ולנסות לנצח, עד סוף המשחק". 

"זוהי בדיוק ההוראה שרציתי ללמד אותך ביהדות" – אמר הרבי בחיוך. "אם אתה יכול להיות אוהד, או שחקן – תבחר בלהיות שחקן!". 

התמסכנות אאוט, גאווה אין

כשזה מגיע להסברה ואקטיביזם יהודי רודי רושמן, הקול הכי חם ברשת, עם מאות אלפי עוקבים בערוצים החברתיים השונים, הוא שחקן בתפקיד חלוץ. הוא מאמין בפעולות ויוזמות בשטח דוגמת סדנת האקטיביזם שהעביר ביום ראשון האחרון לבני נוער והוריהם במרכז שפר בוודלנד הילס במסגרת תכנית ארצית חדשה שמקדם ארגון ה- IAC במלחמה באנטישמיות הגואה. 

רודי בן 29 בלבד, משופשף כדיפלומט ותיק אך נטול 'מניירות' וחשיבות עצמית המתלווה פעמים רבות למסבירנים מטעם. הוא שייך לדור חדש של הסברה ישראלית ויהודית, שאינה מתנצלת או מגמגמת לגבי זכויותיו של העם היהודי לחיות בארצו ולהמשיך את מורשתו באשר יהיה. רודי מוביל הסברה שמסתכלת לצד שמנגד בלבן של העין, לא ממצמצת ולא מפחדת לומר במה היא מאמינה ומה היא מייצגת. היא עושה זאת מתוך קונטקסט רחב, הוליסטי, הבאה לאחר עבודת הכנה רצינית, בקיאה בהיסטוריה, בתרבות ובתהליכים אנתרופולוגיים, הכוללים גם את אלו שמנגד. זוהי הסברה מתודית, הנמנעת מלחיצה על כפתור השואה והקורבנות היהודית שלא לצורך. התמסכנות אאוט גאווה אין. 

הדיבור על כאב, אובדן ועוולות מוחלפות בשמחה על ההצלחות הגשמיות עד כה ועל מה שעוד בדרכה של אומה בעלת מורשת עשירה בערכים עם ייעוד אוניברסלי של תיקון עולם, פשוטו כמשמעו. הטון המוכיח מוחלף ברגש מכיל המתחשב בנקודות המבט והצרכים שמנגד. רושמן מוביל אקטיביזם לא מתפשר בעל מודעות עצמית ואינטליגנציה רגשית. זהו איננו משחק סכום אפס, בו יש מנצחים ומפסידים, הצד השני איננו נתפס רק כיריב, אלא כשותף פוטנציאלי למסע בו  סטיגמות ואמונות תפלות מפורקות ונושרות  ומפנות מקום להבנה והכרה בדרך לעתיד משותף טוב יותר. זו גישה הומאנית רחבה בבסיסה הרואה בגוונים האתניים תרבותיים השונים פסיפס של יצירה אנושית אחת תחת שמיים משותפים. זה אמנם מתקיים כרגע אי שם בתוך אידיאל אוטופי, אבל הכיוון הוא בקירוב ובאפשרות ולא בהתמקדות במפריד ובבלתי אפשרי. בשטח כמובן הדברים מורכבים יותר. 

רודי, נולד בצרפת ועלה בגיל שלוש ארצה יחד עם משפחתו. כעבור מספר שנים היגרה משפחתו לארה"ב והתמקמה במיאמי. בגיל 7 חווה על בשרו אירוע אנטישמי קשה, כשנהג לונדוני גירש אותו ואת אמו מאוטובוס תיירים לאחר שגילה את יהדותם. רודי נשבע בלבו שלעולם לא יישאר עוד חסר אונים מול מתקפה אנטישמית, ושתמיד יהיה מוכן לתרחיש כזה אם ישנה בעתיד. 

הוא התגייס לצה"ל ושרת שירות מלא בצנחנים כצלף, עבר מאוניברסיטת UCLA בדרום קליפורניה לאוניברסיטת קולומביה בניו-יורק דווקא בגלל היותה האוניברסיטה המאתגרת ביותר עבורו כיהודי וציוני גאה. שם, יחד עם שותפים נוספים, הקים תא סטודנטים יהודי תומך ישראל המונה מעל ל-800 חברים, הגדול ביותר מבין הקמפוסים האמריקאים. 

אז מהו סוד ההצלחה של רודי? מה הוא עושה טוב יותר מאחרים? 

מעבר לעבודת שטח, הכנה ויכולות רטוריות מצויינות, המוקד של רודי הוא בהנגשה של תכנים מורכבים לציבור הכללי. הוא מצליח לייצר תוכן איכותי ולפשט נושאים ומושגים מורכבים וטעונים, לפרקם עבור הצופה באופן שיוכל לעכל ולהבין מי נגד מי, מה נכון ומה פייק, ולגבש עמדה קוהרנטית המבוססת על עובדות ועל נרטיב מאוזן. 

למשל, הדגשת המכנה המשותף שיש לסיפור היהודי עם שאיפות דומות להגדרה עצמית בקרב מיעוטים אחרים ברחבי העולם. למשל הילידים האמריקאים, האבוריג'נים האוסטרלים, וקהילות אפרו-אמריקאיות החיות בארה"ב, כולם מחפשים את שורשי הזהות ואת החיבור האותנטי אל ארץ מוצאם. 

רודי, שהוא עצמו בעל זהות היברידית, (מרוקו מצד האם, אשכנזי מצד האב) מזדהה עם הכמיהה המשותפת הזו. לכן, הוא אולי כל כך טוב בלספר את הסיפור היהודי בהקשר הילידי-תרבותי(Indigenous). בעיני רודי העם היהודי הוא המודל להצלחה בשמירה על רצף הזהות עד לאיחוד עם עברו במקום מושבו ושפתו המקוריים. הוא לובש את יהדותו (Visible Jew) עונד תליון עם מגן דוד, עוטה על צווארו סודרה עם כיתוב בעברית, מניח תפילין, שומר כשרות ושבת ומקרין את יהדותו החוצה. בהיצמדותו לסיפור הילידי ממנו הוא שואב את הצידוק לציונותו הוא מתנתק במקביל מצידוקים אחרים שאינם מוחצים כמו הסיפור הילידי. 

לדבריו, "לא העובדה שישראל היא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון היא המצדיקה את הלגיטימיות שלה להתקיים באזור. עובדה שאין ערעור על הלגיטימציה  של אומות אחרות באזור, דוגמת הממלכה ההאשמית, אף אחד לא מערער על זכות קיומה בגלל שהיא מונרכיה". מאותה הסיבה רודי גם מדגיש את לאומיותה של היהדות על פני דתיותה. האמונה הדתית היהודית בקדוש ברוך הוא ובקיום מצוות התורה היא מרכיב חשוב אבל לא תנאי הכרחי (כמו בדתות אחרות) על מנת להשתייך לעם היהודי. ומתוקף כך, יש לראות ביהדות לאום ולא דת, והצידוק לשיבה ארצה היא מתוקף הקשר לאדמה אליה נשאו יהודים עיניים במשך אלפיים שנה.  

"אין יותר דרך אמצע"

במישור הפרקטי, לאור כמעט הכפלה(!) במקרי האנטישמיות ברחבי ארצות הברית בשנה האחרונה, מעבר לשינוי התפיסתי כיצד מדבררים יהדות וציונות באקלים עוין, נדרשת תכנית פעולה של ממש, ועל כך אמונה קרן בר אור, מנהלת תכנית אקטיביזם של ה-IAC  – תוכנית ארצית שעונה באופן מערכתי נגד גילויי אנטישמיות בקהילה עם דגש מיוחד במערכת החינוך הציבורית. 

"אם עד היום עיקר הפעילות הייתה בקמפוסים, המוקד עבר למערכת החינוך שם נתקלנו במקרים מובהקים של אנטישמיות ואנטי-ציונות שדרשו מענה והדרכה", אומרת קרן. "הקמנו את schoolwatch.me המשמשת פלטפורמה אינטרנטית לתלונות על מקרי אנטישמיות. עבור הקהילה הישראלית כאן ההיתקלות עם אנטישמיות הוא דבר חדש. ישראלים לא רגילים להרגיש את עצמם בעמדת המיעוט. כמו כן, האנטישמיות החדשה מתחפשת לאנטי ציונות דוגמת אותו מורה לפיזיקה ממסצ'וסטס שכתב על הלוח " לזרוק את הפולשים – תשוחרר פלסטין", או מורה מג'ורג'יה שחילק דפי עבודה בכיתה על משבר המים במזה"ת ממנו משתמע שישראל גונבת מים מהירדנים (בפועל ישראל מעניקה מים לירדן). במקרים הללו, אנחנו מלווים את ההורים לביה"ס, נפגשים עם ההנהלה ומוודאים שהעניין יטופל בצורה אפקטיבית. לרוב ישנו שיתוף פעולה טוב והדברים מיושבים ונשמרים בפרופיל מקומי". 

האם הגל הזה של אנטישמיות מוחצנת חפה מהתנצלות (קניה ווסט  וקיירי אירווינג ) היא תחילתה של מגמה בה אירועי השטנה ילכו ויגברו? קשה לדעת אבל דבר אחד בטוח: הסנקציות הקשות מצד חברות מסחריות כמו אדידס והנהלת הברוקלין נטס מה-NBA הם סימן מעודד לכך שלהתבטאויות מהסוג הזה אין מקום בשיח הציבורי והן מסכנות את שלום הציבור. בנוסף, הגישה האקטיבית של גיבורים מקומיים כמו רודי רושמן, של ארגון ה-IAC ושל שחקנים נוספים שפועלים בנחישות בסמוי מן העין, נותנים את ההרגשה שגם כאן יש דין ויש דיין, ושכולנו בתוך זה יחדיו ולא לבד. 

לסיום, אני שואל את רודי מה הוא היה אומר לחברים יהודיים שהסירו את המזוזה מפתח ביתם מחשש למתקפת שנאה. הוא עונה בלהט של לוחם צדק: "או שתחזירו מלחמה שערה עכשיו – או שתעזבו. אין יותר דרך אמצע, אין יותר להתחבא, אין יותר להיטמע. אין כניעה. או שנלחמים בחזרה או שעוזבים". 

רודי עלה לפני מספר שנים לישראל ומנהל את פעילותו כעת משם. החיבור בין העם היהודי חשוב לו מאוד ובשלב מסוים תוך כדי מסעותיו בעולם הוא החליט להתחיל לברר על שבטים באפריקה שנוהגים מנהגי יהדות, ולנצל את הפלטפורמה שלו, המגיעה למיליוני צפיות על מנת להביא את סיפורם של אותם שבטים, שחלקם נרדפים ממש כמו היהודים.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

קהילה

"הקהל הוא הוא הכוכב האמיתי של ההופעה"

Published

on

יותר מ-350 אלף איש השתתפו במיצגים של פרויקט "קולולם" מסביב לעולם, עם אירועים שצברו כבר כ-150 מיליון צפיות * עכשיו מגיע הצוות ללוס אנג'לס ב-15 בדצמבר, להופעה משותפת בתיאטרון סבן בבורלי הילס * הקהל לוקח חלק פעיל בהופעה, שר, רוקד ונהנה מחוויה ויזואלית אור קולית * המטרה: לרתום את הכוח שבהרמוניה מוזיקלית ליצירת הרמוניה אנושית * ההרשמה בעיצומה, באמת שלא כדאי להחמיץ 

רגע לפני שעונת החגים האמריקאים נכנסת לשיאה, בין חג ההודיה לחג המולד והשנה החדשה, התבשרנו על הגעתה של אחת ההופעות המעניינות של חורף 2022: קולולם – מיזם חברתי מוזיקלי מהחדשנים והמרגשים בישראל בשנים האחרונות, ינחת להופעה יחידה בתיאטרון סבן בבוורלי הילס. 

צוות קולולם שמו להם למטרה לעשות שינוי חברתי באמצעות הכלי החזק ביותר לחיבור בין אנשים; מוזיקה. הם מתמחים בהבאת קהל גדול של אנשים מקהילות שונות להופעה משותפת ואומנותית מיוחדת מסוגה. 

הקהל לוקח חלק פעיל בהופעה: הוא שר, רוקד ונהנה מחווה ויזואלית אור קולית ייחודית. המטרה: לרתום את הכוח שבהרמוניה מוזיקלית ליצירת הרמוניה אנושית.  

בישראל, קולולם הם כבר שם דבר. הם מסמנים מאות הופעות ברחבי הארץ ושיתופי פעולה עם מוזיקאים ישראלים מובילים.האירועים של קולולם מוקלטים ומצולמים על ידי צוותי קולנוע ומוזיקה מקצועיים שביחד יוצרים קליפים מושקעים שהופכים ויראלים ברשתות החברתיות. הקליפים הללו מעבירים חוויה מוזיקלית הכוללת מסר חברתי מאחוריו ורצון לשינוי בסוגיות חברתיות שונות ומחברים בין קהילות.  

המיזם החברתי-ייחודי הזה כבש לראשונה את המיין סטרים הישראלי באפריל 2018, כשיצר אירוע מיוחד של 12 אלף איש לקראת יום הולדת 70 למדינת ישראל. במהלכו שרו המשתתפים את הקלאסיקה הנצחית של נעמי שמר ״על כל אלה״; בין המשתתפים היו הזמר שלומי שבת ונשיא המדינה דאז רובי ריבלין.  

אז איך זה עובד, אתם שואלים? הצוות המפיק באמת לא רוצה לגלות את כל ההפתעות של המופע. מותר רק לגלות שהקהל ברובו הם אנשים כמו כולנו, אוהבים מוזיקה והופעות, ללא רקע מקצועי בשירה או מוזיקה, אבל עם רצון לחוות משהו אחר ושונה. במהלך האירוע הקהל מחולק לקבוצות על פי הקולות השונים. אנשי צוות קולולם, הכולל מנצחים ומוזיקאים מקצועיים, מלמדים את הקבוצות לשיר במספר קולות שיר מפורסם שמביא מסר ערכי ומלכד. לאחר מכן, כולם מתכנסים יחדיו ללימוד וביצוע משותף של השיר. התוצאה – לא פחות ממדהימה. 

מאחורי קולולם עומדים שלושה מייסדים: אור טייכר – המנהל האמנותי, מיכל שחף – מנכ"לית, ובן יפת, המנהל המוסיקלי של המיזם. בחודשים האחרונים הם שהו בסיבוב הופעות בארצות הברית, צרפת, קנדה ושוויץ. בראיון טלפוני הם מספרים על התגובות של הקהילות השונות בהם ביקרו ברחבי העולם, וגם על הצעדים הראשונים של המיזם השאפתני. 

עם הרעיון להקים את קולולם הגיעה החלטה ליצור שפה תרבותית חברתית חדשה. השלושה חיפשו מילה שלא קיימת באף שפה אחרת. ההשראה לשם, לדבריהם, הגיעה מצהלולי הקולולו המפורסמים המבטאים בתרבות היהודית – קריאה גדולה לשמחה באירועים וחתונות. מנגד, בתרבות המוסלמית הצהלולים הם אות קריאה לאבל, ומושמעים בעיקר בהלוויות. הפער הזה בין מה שמבטא שמחה בתרבות אחת ועצב כל כך גדול בתרבות אחרת מהווה מקום לגשר שיחבר בין שתי התרבויות. את הגשר הזה, הסבירו לי, הם מייצרים במהלך ההופעה. 

כיצד למעשה נולד הרעיון להקמת קולולם?

אור:״זה היה ב-2016, באותן שנים עבדתי כבמאי פרסומות וקולנוע. שמתי לב שהדיאלוג החברתי בארץ ובעולם הפך להיות מאוד קשוח ואלים, פחות סבלני וסובלני. באותה נשימה, אני זוכר שראיתי סרטון של אלפי אנשים עומדים מול הכותל בירושלים ומתפללים בשבוע סליחות לפני יום כיפור. הם שרו את 'חטאנו לפניך' וזה היה מחזה מרגש. 

"חשבתי לעצמי, ואוו, איך בזמן שהשיח ברחובות, בתקשורת ובמדיה שלנו כל כך אלים וכוחני, הנה כאן, עומדים לפני 100 אלף איש בלי שום הבדלים ביניהם: גברים, נשים, לבנים ושחורים, דתיים וחילונים, וכולם שרים יחד, בהרמוניה מטורפת. כנראה שהאלימות המילולית והפילוג ברחוב יכולה להתפוגג ולהתחלף באחדות כשכולם עומדים ביחד מתפללים לתקווה. 

"אני זוכר ששאלתי את עצמי האם התפילה הזו שראיתי בכותל יכולה להיות גם תפילה חברתית. זאת אומרת, האם אנחנו יכולים לקחת את הדבר הזה ובמקום תפילות להזמין אלפי אנשים מכל מיני קהילות ומגזרים עם רקעים שונים ופשוט ללמד אותם שיר; שהרי מוזיקה מחברת בין עולמות, מוזיקה היא  שפה בינלאומית. אז בואו ניתן להם שיר טוב, נקליט ונצלם אותם ביחד ונוציא את הקליפ הזה כמסר לעולם טוב יותר. 

"מכיוון שאני לא מגיע מעולם המוזיקה ידעתי שאני צריך גאון מוסיקלי לידי. אנשים אמרו לי בהתחלה שזה לא יעבוד ושלא אוכל ללמד קהל בלי רקע ויכולת שירה לשיר בכמה קולות. אבל אז פגשתי את בן, שהוא בוגר האקדמיה למוסיקה בירושלים, פסנתרן וגם למד ניצוח והלחנה. זה היה באחת ההופעות לנוער בסיכון של  “VocaTikva”  הרכב א- קפלה חברתי שהוא יצר. בן האמין במיזם והתחלנו לקחת אותו קדימה. יחד עם מיכל, שהיא אשת מדיה ודיגיטל מעולה שאחראית על כל הצד העסקי והשיווקי".

ההצלחה של השלושה בישראל הייתה רק ההתחלה. המיזם המרתק מופיע בכל העולם, מוזמן על ידי קהילות וארגונים ששמו להם למטרה לחבר אנשים יחדיו בעזרת מוזיקה. 

למעלה מ-350 אלף איש השתתפו ביותר מ  250 אירועים של קולולם מסביב לעולם, עם אירועים שהפכו לסופר ויראלים וצברו כמעט 150 מיליון צפיות ומצאו את דרכם למנהיגים בינלאומיים, ארגונים חברתיים וסלבריטאים מכל העולם. ביניהם ג׳ניפר לופז, שהתרשמה רבות מהביצוע של הקליפ של קולולם ללהיט הענק שלה “Lets get loud” באירוע להעלאת מודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד בו השתתפו אלפי נשים. ג׳י לו אהבה כל כך את העיבוד המחודש שהכניסה אותו להופעת המחצית האייקונית שלה עם הזמרת שאקירה בסופרבול ב-2020. 

אתם מופיעים ברחבי הגלובוס. יש איזושהי הופעה שזכורה לכם במיוחד? 

״כן, לפני שלוש שנים בערך, היה שבוע מאוד קשה במדינה.  ישראל  הייתה תחת מתקפה, נורו 500 טילים כל יום, בעיקר לעבר הישובים בדרום. האווירה והמורל בישראל היו מאוד ירודים. 

"החלטנו שלמרות הסיכון הביטחוני אנחנו חייבים לעשות כדי משהו להרים את המורל. ירדנו לעוטף עזה, ואני לא יודע איך זה קרה אבל בדיוק הודיעו על הפסקת אש. הרמנו אירוע לתושבים בעוטף, והגיעו 4000 אנשים שיצאו מחוץ למקלטים אחרי שהם היו תקועים בהם במשך כל השבוע. חילקנו לכל אחד פנס וביצענו ביחד את ״מעלי דממה״ של אהובה עוזרי ושי צברי. זה היה אירוע מדהים וכל כך מרגש. להביט בפנים של האנשים האלו שהיו במקלטים כל השבוע, בסכנת חיים, עם רקטות שנופלות עליהם, פתאום חוזרים לחיים ומחייכים. זה היה רגע מכונן עבורנו״.

אור: ״יש את המראה הזה שתמיד חוזר על עצמו. אתה רואה את הפנים של האנשים כשהם נכנסים להופעה; בהתחלה הם נראים קצת סקפטים כאלו, לא ממש בטוחים לאן הם הגיעו. הם לא מבינים מה הדבר הזה שהם ראו באינטרנט. הם נאלצים לסמוך אחד על השני כדי ליצור את החוויה הזאת איתנו. לאט לאט המבט המבולבל שלהם מתחלף במבט של תקווה. בסוף ההופעה יש להם אור בעיניים והמון אושר ואופטימיות. זה מדהים לראות את זה".

בן: ״התהליך הזה במהלך ההופעה כשהקהל מתחיל להבין שהוא בעצם מופיע יחד איתנו שזור בהמון רגעים מצחיקים ומרגשים. אתה מרגיש שאתה חלק ממשהו מאוד גדול".

מיכל שחף, מנכ"לית הארגון, חושפת מכתבים מרגשים של קהל מוסלמי שצפה בהופעה של קולולם המבטאים את האהבה לרעיון האחדות. 

ביניהם מתבלט מכתב מרגש מבחור מסודן שכתב כי עכשיו הוא רואה את הישראלים בצורה אחרת לגמרי: ״כל חיי לימדו אותי לשנוא את ישראל ואת הרעיון מאחוריה, היום אני מבין שיש אצלכם אנשים טובים עם כוונות טובות״.

מיכל: "זה מאוד מרגש אותי מפני שאנחנו רוצים להראות לאנשים שיש גם צורות חיים אחרות בישראל ושאפשר גם אחרת".

מה החלום שלכם?

״להיות יום אחד ההופעה המרכזית במחצית של הסופרבול יכול להיות חלום ענק. אבל באמת, החלום הכי גדול שלנו זה לגרום לכך שכל בן אדם בעולם יוכל להיות חלק מהחוויה של קולולם. אנחנו רוצים להגיע לכל הקהילות, לבתי ספר, לילדים ולמבוגרים ולחלוק איתם את המיזם שלנו. הקהל הוא חלק מאיתנו, הוא הכוכב האמיתי של ההופעה״. 

מספר המקומות מוגבל. להרשמה והבטחת השתתפות: teevtix.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured7 שעות ago

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Featured7 שעות ago

לוחם ה-MMA נתן לוי בתגובה לדברי קניה ווסט – אם יש לך בעיה איתי או עם מישהו מהעם שלי, אתה מוזמן לבוא לפגוש אותי!

Featured7 שעות ago

פגוש את העיתונות: נתניהו מרגיע את התקשורת האמריקאית- לא אתן לפגוע בקהילת הלהט"ב בישראל

Featured7 שעות ago

חברת הענק האמריקאית לוקהיד מרטין מצטרפת לרפאל הישראלית לפיתוח מערכת הלייזר ליירוט טילים 

Featured7 שעות ago

 מייסד חברת 'לייף אלרט', איש העסקים והפילנתרופ יצחק שפר, הלך לעולמו בביתו בבל אייר

Featured4 ימים ago

משעמם לה? ברברה פרר מאיימת שוב בהחזרת חובת חבישת המסכות במחוז לוס אנג'לס

Featured4 ימים ago

מקרי המוות מפנטניל עלו ביותר מאלף אחוזים בלוס אנג'לס: הרצאה ועידכון להורים ובני נוער ישראליים במרכז שפר בוודלנד הילס

Featured4 ימים ago

מחקר של רדפין: אנשים שעוזבים את לוס אנג'לס נוהרים כעת לשתי הערים הללו

כתבות שבועיות