fbpx
Connect with us

Featured

רביעית בעולם: 107 אלף מיליונרים בישראל, מתוכם 5,560 ששווים יותר מ-10 מיליון דולר

דוח בלונדון: לישראל צפויים להגר השנה 2,500 מולטי-מיליונרים. 260 ישראלים הם בעלי הון של מעל 100 מיליון דולר ויש 25 מיליארדרים!

Published

on

לישראל צפויים להגר עד סוף השנה 2,500 מיליונרים, כך לפי דו"ח שפרסמה חברת הנלי אנד פרטנרס מלונדון המספקת שירותים פיננסיים לאנשים אמידים, שעוקב אחר נדידת המיליונרים השנה בעולם. 

מיליונרים מוגדרים כבעלי שווי הון אישי של מעל למיליון דולר. לפי הדו"ח, מתגוררים כעת בארץ 107 אלף מיליונרים. מתוכם, 5,560 שמוערכים ביותר מ-10 מיליון דולר, 260 הם בעלי הון של מעל 100 מיליון דולר ו-25 מיליארדרים. 

המדינה שמושכת השנה הכי הרבה מיליונרים, לפי הדו"ח, היא איחוד האמירויות הערביות שאליה יצטרפו עד סוף השנה 4,000 מיליונרים. אחריה מדורגות אוסטרליה עם 3,500 מיליונרים חדשים וסינגפור עם 2,800 מיליונרים. ישראל מדורגת רביעית ברשימה הזו, מעל מדינות כמו שוויץ עם תוספת של 2,200 מיליונרים, ארה"ב עם 1,500 מיליונרים שעברו אליה, ובריטניה שנחשבה בעבר ליעד מועדף על העשירים והשנה יעזבו אותה 1,500 מיליונרים. 

רוסיה, על פי הדו"ח, תאבד השנה את המספר הרב ביותר של מיליונרים – 15 אלף שצפויים לעזוב את המדינה עד סוף השנה. גם סין, שם המדינה פצחה בקמפיין נגד עושר מופרז ובזבזנות, תאבד על פי הדוח עד סוף השנה מספר מכובד של 10 אלף אנשים המוערכים ביותר ממיליון דולר. באשר לאוקראינה, המלחמה הובילה לכך ש-2,800 מיליונרים צפויים לעזוב אותה עד סוף השנה – מדובר במקרה זה ב-42% מכלל המיליונרים במדינה. 

"רוסיה מדממת מיליונרים", הגיב אנדרו אמוליס ממחברי הד"ח. "אנשים אמידים מהגרים מרוסיה ומספרם גדל בעקביות בכל שנה בעשור האחרון, מה שיכול לשמש כתמרור אזהרה לגבי הבעיות הנוכחיות שעמן מתמודת המדינה. מבחינה היסטורית, כל מדינה גדולה שקרסה חוותה לרוב קודם לכן עלייה בהגירה של עשירים, שנוטים להיות הראשונים שעוזבים כי יש להם את האמצעים לעשות זאת". 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות