fbpx
Connect with us

Featured

חברות הקונגרס שונאות ישראל דורשות: לעצור את עסקת הנשק הבאה שממשל ביידן אישר!

חברות הפלג הרדיקלי במפלגה הדמוקרטית הגישו הצעת החלטה לחסימת העברת מערכות חברת בואינג לפצצות מדויקות וטילים מונחים לישראל • "מעולם לא דרשנו מהם לכבד את זכויות האדם של הפלשתינים", נכתב במסמך

Published

on

נציגת בית הנבחרים האמריקאית, אלכסנדריה אוקסיו קורטס, עומדת בראש יוזמה שמטרתה להביא לביטול עסקת נשק בין ארצות הברית לישראל בשווי של 735 מיליון דולרים.

קורטס, יחד עם שישה חברים אחרים באגף הרדיקלי של המפלגה הדמוקרטית, בהן גם חברות בית הנבחרים ראשידה טליב ואילהאן עומאר, הגישו הצעת החלטה שתחסום עסקת נשק בין חברת בואינג לישראל.

"במשך עשורים, ארצות הברית העבירה מיליארדי דולרים של נשק לידי ישראל מבלי שאי פעם דרשה ממנה לכבד את זכויותיהם הבסיסיות של הפלשתינים", כתבה חברת הקונגרס מניו יורק והוסיפה כי "בכך, תרמנו באופן ישיר למוות גירוש ונישול מזכויות של מיליונים".

חברת הקונגרס ממוצא פלסטיני ראשידה טאליב כתבה: "אישור העסקה הזו עכשיו, מבלי אפילו לנסות להשתמש בה כקלף מיקוח להפסקת אש, שולחת מסר ברור לעולם כי ארצות הברית איננה מעוניינת בשלום ולא אכפת לה מזכויות האדם של הפלשתינים".

על אף המילים הקשות, הצעד של חברי האגף הרדיקלי הוא הצהרתי בלבד. יש לו התנגדות גורפת משתי סיעות בית הנבחרים וכמו כןןהוא הוגש כמה ימים לאחר פקיעת המועד להגיש קובלנות על העסקה המתקרבת ובאה.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

עוד מכה לטראמפ: חבר מושבעים בניו יורק הרשיע את הביזנס העיקרי שלו בהונאת מס

Published

on

חבר מושבעים בניו יורק הרשיע ביום שלישי את "טראמפ אורגניזיישן" בהונאת מס ובפשעים כלכליים נוספים. הארגון הורשע בכל 17 סעיפי האישום נגדו, לאחר יום של דיונים בבית משפט במנהטן. בית המשפט קבע, בין היתר, כי שתי ישויות משפטיות בארגון קשרו קשר לביצוע עבירה וכן זייפו מסמכים עסקיים. ההרשעה נעשתה ברקע הכרזתו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ על התמודדותו לנשיאות ב-2024.

במהלך המשפט הואשמו בכירים בארגון כי התחמקו מתשלום מס על הטבות אישיות שקיבלו, כמו דירות ורכבי יוקרה, ואפילו תשלום שכר לימוד עבור בני משפחותיהם. העסק המשפחתי של טראמפ עשוי להיקנס בעד 1.6 מיליון דולרים— סכום נמוך יחסית לחברה בסדר גודל כמו ארגון טראמפ. עם זאת, ההרשעה עלולה לסבך עסקאות עתידיות. טראמפ טוען כי התיק נגד החברה, שנפתח על ידי פרקליטות מחוז ניו יורק, הוא חלק מ"ציד מכשפות" פוליטי מצד הדמוקרטים.

טראמפ עצמו לא עמד למשפט, אך התובעים טענו כי הוא ידע על המזימה. עם זאת, הוא ועורכי דינו מכחישים את הטענה הזו. התיק נגד ארגון טראמפ התבסס בעיקר על עדות שסיפק מנהל הכספים לשעבר של הארגון, אלן וייסלברג, שהודה כי טיפלל את רישומי המס של החברה ואת הטבות השכר שלו על מנת להפחית בצורה לא חוקית את המיסים שהוא משלם. וייסלברג העיד נגד הארגון בתמורה לחמישה חודשי מאסר.

פסק הדין לא שם סוף לקרב המשפטי של טראמפ עם פרקליט מחוז ניו יורק הדמוקרטי, אלווין בראג, שנכנס לתפקיד בינואר השנה. בראג אמר כי חקירה נוספת הקשורה לטראמפ, שנפתחה עוד קודם לכן עדיין פעילה. החקירה הזו בוחנת האם טראמפ הוליך שולל בנקים וגורמים נוספים בנוגע לשווי האמיתי של נכסיו.

התובעת הכללית של מדינת ניו יורק, לטישה ג'יימס, הכריזה  על הגשת תביעה אזרחית נגד טראמפ ובני משפחתו, לאחר חקירה ארוכת שנים של התנהלותו הפיננסית של הארגון. לטענת התביעה, טראמפ וילדיו — דונלד טראמפ ג'וניור, איוונקה טראמפ ואריק טראמפ — וכן בכירים בארגון טראמפ "ניפחו בצורה שקרית" את השווי הנקי שלו במיליארדי דולרים במטרה לגרום לבנקים להלוות כספים בתנאים טובים יותר וכן לקבל הטבות מס.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות