ראש השנה: הזמן לקבל כל מה שביקשתם הגיע! – שבוע ישראלי
Connect with us

כללי

ראש השנה: הזמן לקבל כל מה שביקשתם הגיע!

Published

on

בחג הקרוב מומלץ להיות באחדות עם כולם; עם בני משפחה, חברים וקהילה. הרחמים תמיד שורים היכן שיש קהל של אנשים ופחות על אדם יחיד

אנו עומדים בפיתחה של תקופה מיוחדת של חגי תשרי, המביאה עימה הזדמנות חד פעמית לשנות את גורלנו לשנה שלמה.

המילה תשרי מופיעה במילה בראשית, והיא כוללת בתוכה את הצופן לכל אותם זמנים מיוחדים בהם ניתן לשנות כל מה שרק נרצה, בהיבט הרוחני, הזוגי והכלכלי.

בראש השנה, כל האנושות עומדת בפני בית הדין הקוסמי, שבו שוקלים לא רק את מעשיהם של בני האדם בשנה החולפת, אלא בעיקר בודקים, לאן פנינו מועדות בשנה הבאה.

אדם אשר מתכוון לשפר את ההתנהגות שלו ולהשתמש בחוזקות ובכישרון שלו, על מנת להשפיע לטובה על אחרים, יקבל באותו יום, יותר ברכות, בריאות וחיים.

לעומת זאת, אדם אשר מתכוון להמשיך באותה דרך שבה הוא רגיל ללכת, יוצר באותו יום שנה שבה הכל יהיה אותו דבר אם הוא בר מזל.

סרט החיים של כל אחד מאיתנו

״ובחודש השביעי באחד לחודש מקרא קודש יהיה לכם כל מלאכת עבודה לא תעשו יום תרועה יהיה לכם״ (ספר במדבר, פרק כט, פסוק א׳).

ראש השנה מוזכר בתורה כחג השופר, אך מדוע נבחר היום הראשון של החודש השביעי כראש לכל השנה? הרי חודש ניסן ומזל טלה הוא החודש הראשון לחודשי השנה. התשובה נמצאת בהבנה הבסיסית של מבנה עשר הספירות, אשר דרכן עובר אור הבורא לכל העולמות. חכמת הקבלה מלמדת, שאור הבורא חייב לזרום דרך עשר תחנות המצמצמות את עוצמת האנרגיה, כדי שאנו נוכל להכיל אותו בצורה מאוזנת.

דוגמא פשוטה לכך, היא תחנת הכוח הראשית בחדרה, המעבירה חשמל בסדר גודל של אלפי וולט, אשר חייבת לעבור דרך תחנות ממסר, על מנת לצמצם את זרם החשמל ל 220 וולט.

שלושת הספירות הראשונות, (כתר, חכמה ובינה) מקושרות יותר לעולם המטאפיסי, ואילו שבע הספירות התחתונות, מקושרות יותר לעולם הפיסי שלנו.

כאשר סופרים שבעה חודשים מניסן, מגיעים לחודש תשרי, חודש אשר שולט בגורל של כל בני האדם,

ביום הראשון של החודש השביעי, נקבע סרט החיים של כל אחד ואחת מאיתנו. אם האדם יחיה או ימות חס ושלום במהלך השנה, זה לא מקריות אלא דבר שנקבע בראש השנה.

ספר הזוהר מלמד שגם סכום הכסף שהאדם יקבל השנה, ומצבו המשפחתי – הריון, זוגיות וכו', נקבע גם כן בראש השנה.

אז מה כדאי לעשות בראש השנה?

הדבר הראשון שכדאי לעשות,זה להיות בענווה, ולהתנהג כבוד והערכה לכל אדם. הדבר הבא שמומלץ לעשות, הוא להיות באחדות עם כולם, עם בני משפחה, חברים וקהילה.

הרחמים תמיד שורים היכן שיש קהל של אנשים ופחות על אדם יחיד. אם היו לנו קונפליקטים עם אנשים מסוימים במהלך השנה שעברה, מומלץ לסלוח לכולם, ולדבר איתם בצורה מפויסת וטובה.

זיכרו שכל מילה שאתם אומרים ביומיים האלו יכולה להשפיע על הגורל שלכם לשנה שלמה. בחרו את המילים שאתם מוציאים מהפה בקפידה!

בנוסף, כדאי לחשוב לפני ראש השנה, על סוג מסויים של התנהגות שלילית שחוזרת על עצמה שאנו מתחייבים לשנות. לדוגמא: אדם אשר לוקח את הזוגיות שלו כדבר מובן מאליו, יכול להתחייב לשנות זאת, ולהתחיל להשקיע בעשייה המביעה הערכה כלפי בת זוגו.

אדם אשר מרצה אחרים על מנת לזכות בהכרה, יכתוב לעצמו רשימה של ערכים אשר הוא לא יוותר עליהם עבור אף אחד.

אדם אשר לא מתנהג ביושר בעבודה (כגון מקבל כסף על עבודה שהוא לא עשה) או בנתינת שירות לא הוגן, מסעדה לא נקייה שמוכרת אוכל לא נקי לציבור, עסק שמוכר מוצרים שמתפרקים ולא יעילים, רק על מנת עשות רווח, זיכרו שזה עיקר העניין בראש השנה!

יחד עם זאת, לא מומלץ להזכיר או לדבר על השליליות שלנו במהלך החג, מכיוון שאלו ימים שבהם המלאך השלילי מקטרג עלינו, ומחפש לדבר עלינו שלילית, לכן כדאי לכוון רק על השינוי שאנו רוצים לעשות בשנה הבאה.

כוחו של השופר

״מן המיצר קראתי יה ענני במרחב יה״ (דוד המלך, ספר תהילים פרק קיח). חכמת הקבלה מלמדת על כוחו העצום של השופר אשר יכול לנקות את כל הזרעים השליליים אשר זרענו במהלך השנה שעברה.

למעשה, התקשורת הרוחנית החשובה ביותר במהלך ראש השנה היא שמיעת השופר!

הפתח הצר של השופר מייצג את העולם הפיסי, את הזמנים בהם אנו חווים צער וכאב בליבנו. הפתח הרחב של השופר, מייצג את העולם הרוחני, את אנרגיית הרחמים של הבורא. ישנם שלושה סוגי צלילים לשופר: תקיעה, שברים ותרועה.

התקיעה היא צליל ארוך ומתמשך, והיא מייצגת זרימה של אור בחיינו. שברים ותרועה הם צלילים מקוטעים, אשר מייצגים חוסר בזרימת האנרגייה. לכן, בכל סט של תקיעות, תמיד תהייה תקיעה בהתחלה, שברים ותרועה באמצע ואח״כ עוד תקיעה.

הדבר דומה ל״סנדוויץ״: לוקחים אנרגיה של רחמים תקיעה) שמים אנרגיה של דין באמצע – (שברים, תרועה) ואז מסיימים באנרגיה של רחמים – (תקיעה) בפעולה זאת אנו שוטפים את כל השליליות שלנו באמצעות אור הבורא, ובכך אנו מעוררים את עצמנו להיות כמו הבורא.

השופר מסוגל ללכת לכל אותם זמנים אשר פעלנו בצורה אנוכית, לנקות את האנרגיה השלילית שיצרנו, ובכך לאפשר לנו לקבל ברכות חדשות לכל השנה. חשוב שהאדם אשר תוקע בשופר, לא ינסה להרשים את הציבור, אלא יחשוב בליבו, על כל הקהל הקדוש, אשר גורלו נתון בידיו. רבי שמעון בר יוחאי, היה נוהג ללמד את האדם שתוקע בשופר במשך שלושה ימים ולילות, על מנת לוודא שהוא ראוי לשאת באחריות הגדולה.

חשוב לשמוע את כל תקיעות השופר בראש השנה. בכל יום יש 101 תקיעות מכיוון שהערך המיספרי של 101 עולה לערך המיספרי של השם מיכאל, המלאך המגן של ישראל.

מאחל לכולם שנה מלאה באור וברכות, שנה שבה כל ההורים שרצו להביא ילדים, יזכו להביא ילדים רוחניים לעולם, שנה שבה תקבלו פרנסה בשפע בלתי מוגבל, שנה שבה יתמלאו כל משאלות ליבכם לטובה ב״ה. שנה טובה לכולם!

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

מחלקת הבריאות של מחוז לוס אנג'לס: "אל תגיעו לחדרי המיון בבתי החולים – הם מלאים בחולי קורונה!"

בתי חולים ברחבי לוס אנג'לס התחילו לקבל את המינונים הראשונים של חיסון Pfizer COVID-19, הצעד הראשון בתוכנית שאפתנית לחיסון של שישה מיליון מתושבי לוס אנג'לס בחצי השנה הקרובה

Published

on

מחוז לוס אנג'לס ראה יום שיא נוסף של אשפוזי נגיף קורונה ביום שני, 14 בדצמבר, כאשר גורמים רשמיים במדינה דיווחו כי 4,403 אנשים מטופלים בנגיף בבתי החולים במחוז. ברחבי אזור דרום קליפורניה רק 2.7% ממיטות הטיפול הנמרץ למבוגרים היו זמינות.

ביום שני 48 בני אדם נוספים מתו מסיבות הקשורות לנגיף במחוז לוס אנג'לס והביאו את מספר המתים ל-8,345. והמחוז דיווח על 7,344 מקרים נוספים ביום שני; 532,730 מקרים דווחו במחוז לוס אנג'לס מאז שהמגפה החלה. המספרים לא כללו מקרים חדשים או מקרי מוות מלונג ביץ 'או מפסדינה, המפעילות מחלקות בריאות משלהם. 

מנהלת בריאות הציבור במחוז ברברה פרר אמרה המחוז חווה עיכובים מאחת המעבדות הגדולות ביותר שלה, כך שלמרות 7,344 המקרים שדווחו היו גבוהים, סביר להניח שהוא נמוך ממספר המקרים בפועל. הידיעה הגיעה על מה שפרר כינה "יום מונומנטלי" עבור המחוז. לדבריה, בעוד שהפצת החיסון הן חדשות טובות, עדיין אנו עומדים בפני הזינוק הגרוע ביותר של המגפה כולה. "המציאות שלנו מפחידה כרגע," אמרה. "כמעט מחצית ממיטות הטיפול התרופתי שלנו מאוכלסות על ידי חולי COVID. בסוף השבוע הבא, ככל הנראה יש יותר מ-5,000 חולים המאושפזים עם COVID-19, ומעל 50% ממיטות ה- ICU שלנו יאוכלסו על ידי חולי COVID-19 שלנו".

בגלל היעדר משאבים זמינים, מנהלת שירותי הבריאות במחוז, ד"ר כריסטינה גאלי, דחקה בתושבים שאינם זקוקים לטיפול חירום להימנע מחדר המיון ובמקום זאת לבקר אצל הרופא הראשי שלהם או במרפאות "ארג'נט קר". "הם לא יכולים לעמוד בקצב העלייה הזה", אמר גאלי על בתי החולים במחוז. "מיצינו את הצוות שלנו פיזית ונגמרו לנו המיטות המאוישות".

במונחים של מה שתושבי מחוז לוס אנג'לס יכולים לעשות כעת בכדי לסייע במניעת מתיחה נוספת של מערכת בתי החולים, גאלי אמר שחשוב שכולם יישארו בבית ככל האפשר כדי למנוע התפשטות נוספת של הנגיף.  "אנחנו לא יכולים לחזור אחורה בזמן, אבל אנחנו צריכים לשמור על המיקוד שלנו במה שאנחנו מסוגלים לעשות," אמרה. "מה שאנחנו צריכים לעשות זה להישאר בבית כמה שיותר כדי שכולנו נוכל לשבור את מעגל ההדבקה האכזרי הזה."

במקביל, בתי חולים ברחבי לוס אנג'לס התחילו לקבל את המינונים הראשונים של חיסון Pfizer COVID-19 ביום שלישי, הצעד הראשון בתוכנית שאפתנית לחיסון של שישה מיליון מתושבי לוס אנג'לס בחצי השנה הקרובה.

אחות קיבלה אתמול את אחד מחיסוני הנגיף הראשונים של המדינה במתקן קייזר פרמננטה בהוליווד, והרשויות מקוות לחזור על התהליך עבור אלפי אנשי מקצוע בתחום הרפואה בתשעה בתי חולים ברחבי המחוז השבוע. החיסון של פייזר מהווה אתגר ייחודי מכיוון שהוא חייב להיות מאוחסן במתקני אחסון קרים במיוחד. תשעה אתרים ברחבי המחוז המצוידים במתקני האחסון הקרים במיוחד יעבדו את החיסונים ל 83 בתי חולים אקוטי ברחבי הארץ.

המצב קשה כבר לעובדי בית החולים בלוס אנג'לס, מאות מהם חלו לאחרונה עם עלייתם של אשפוזים. כמה אחיות מקומיות נפטרו במהלך ההתפרצות. פקידי המדינה לא צופים שיש מספיק חיסונים לכל 2.4 מיליון אנשי מקצוע בתחום הבריאות לפני סוף השנה. חיסון Pfizer COVID-19 דורש שתי זריקות בהפרש של שבועות, כך שאנשי מקצוע בתחום הבריאות המקבלים את החיסון השבוע לא יהיו בעלי חסינות מלאה עד לשנה הבאה.

החיסון, שקיבל אישור פדרלי בסוף השבוע לשימוש מיידי, אמור להיות יעיל ב 95% במניעת הנגיף. גורמים במרכז הרפואי סידר-סייני הודיעו ביום שלישי כי "הגעתו של החיסון ל- COVID-19 מסמל שינוי משמרת חזק וחיובי עבור הקהילה שלנו לאחר חודשים של פחד, תשישות ומחלות", כך ד"ר ג'ף סמית', מנהל התפעול הראשי של סידר-סיני. "עד היום החיסון היה הכלי החסר בערכת הכלים ההולכת וגדלה שלנו של טיפולים ושיטות מניעה נגד הנגיף".

המרכז הרפואי יכול לאכלס יותר מ-450,000 מנות של החיסון במקום בכמה מקפיאים קרים במיוחד, ועובדי שירותי בריאות ביחידות לטיפול נמרץ בסידר-סייני ובמיון החירום יהיו בין הראשונים שיוצעו להם חיסונים.

ביום שני קיבלה אחות היחידה לטיפול נמרץ בלוס אנג'לס, קייזר פרמננטה, הלן קורדובה, אחת המנות הראשונות במדינה. ארבעה עובדי קייזר אחרים חוסנו גם הם ביום שני. כ- 17,000 מנות מהתרופות התקבלו בקייזר. "אנו עובדי החזית עבדנו מסביב לשעון במהלך תשעת החודשים האחרונים, והקרבנו כל כך הרבה ממה שאנחנו עושים ואוהבים לטפל בחולים שלנו", אמרה אחות חדר המיון של קייזר, קים טיילור, לאחר שקיבלה מנה. "עשינו את זה כשניסינו לדאוג למשפחות שלנו ולשמור על ביטחונם. מה שאני רוצה שתדעו שעזרה בדרך. היום זה רק שלב ראשון. בקרוב יחולקו חיסונים נוספים לעובדי קו החזית והאוכלוסיות היותר פגיעות שלנו".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות