Connect with us

כללי

ראש השנה: הזמן לקבל כל מה שביקשתם הגיע!

Published

on

בחג הקרוב מומלץ להיות באחדות עם כולם; עם בני משפחה, חברים וקהילה. הרחמים תמיד שורים היכן שיש קהל של אנשים ופחות על אדם יחיד

אנו עומדים בפיתחה של תקופה מיוחדת של חגי תשרי, המביאה עימה הזדמנות חד פעמית לשנות את גורלנו לשנה שלמה.

המילה תשרי מופיעה במילה בראשית, והיא כוללת בתוכה את הצופן לכל אותם זמנים מיוחדים בהם ניתן לשנות כל מה שרק נרצה, בהיבט הרוחני, הזוגי והכלכלי.

בראש השנה, כל האנושות עומדת בפני בית הדין הקוסמי, שבו שוקלים לא רק את מעשיהם של בני האדם בשנה החולפת, אלא בעיקר בודקים, לאן פנינו מועדות בשנה הבאה.

אדם אשר מתכוון לשפר את ההתנהגות שלו ולהשתמש בחוזקות ובכישרון שלו, על מנת להשפיע לטובה על אחרים, יקבל באותו יום, יותר ברכות, בריאות וחיים.

לעומת זאת, אדם אשר מתכוון להמשיך באותה דרך שבה הוא רגיל ללכת, יוצר באותו יום שנה שבה הכל יהיה אותו דבר אם הוא בר מזל.

סרט החיים של כל אחד מאיתנו

״ובחודש השביעי באחד לחודש מקרא קודש יהיה לכם כל מלאכת עבודה לא תעשו יום תרועה יהיה לכם״ (ספר במדבר, פרק כט, פסוק א׳).

ראש השנה מוזכר בתורה כחג השופר, אך מדוע נבחר היום הראשון של החודש השביעי כראש לכל השנה? הרי חודש ניסן ומזל טלה הוא החודש הראשון לחודשי השנה. התשובה נמצאת בהבנה הבסיסית של מבנה עשר הספירות, אשר דרכן עובר אור הבורא לכל העולמות. חכמת הקבלה מלמדת, שאור הבורא חייב לזרום דרך עשר תחנות המצמצמות את עוצמת האנרגיה, כדי שאנו נוכל להכיל אותו בצורה מאוזנת.

דוגמא פשוטה לכך, היא תחנת הכוח הראשית בחדרה, המעבירה חשמל בסדר גודל של אלפי וולט, אשר חייבת לעבור דרך תחנות ממסר, על מנת לצמצם את זרם החשמל ל 220 וולט.

שלושת הספירות הראשונות, (כתר, חכמה ובינה) מקושרות יותר לעולם המטאפיסי, ואילו שבע הספירות התחתונות, מקושרות יותר לעולם הפיסי שלנו.

כאשר סופרים שבעה חודשים מניסן, מגיעים לחודש תשרי, חודש אשר שולט בגורל של כל בני האדם,

ביום הראשון של החודש השביעי, נקבע סרט החיים של כל אחד ואחת מאיתנו. אם האדם יחיה או ימות חס ושלום במהלך השנה, זה לא מקריות אלא דבר שנקבע בראש השנה.

ספר הזוהר מלמד שגם סכום הכסף שהאדם יקבל השנה, ומצבו המשפחתי – הריון, זוגיות וכו', נקבע גם כן בראש השנה.

אז מה כדאי לעשות בראש השנה?

הדבר הראשון שכדאי לעשות,זה להיות בענווה, ולהתנהג כבוד והערכה לכל אדם. הדבר הבא שמומלץ לעשות, הוא להיות באחדות עם כולם, עם בני משפחה, חברים וקהילה.

הרחמים תמיד שורים היכן שיש קהל של אנשים ופחות על אדם יחיד. אם היו לנו קונפליקטים עם אנשים מסוימים במהלך השנה שעברה, מומלץ לסלוח לכולם, ולדבר איתם בצורה מפויסת וטובה.

זיכרו שכל מילה שאתם אומרים ביומיים האלו יכולה להשפיע על הגורל שלכם לשנה שלמה. בחרו את המילים שאתם מוציאים מהפה בקפידה!

בנוסף, כדאי לחשוב לפני ראש השנה, על סוג מסויים של התנהגות שלילית שחוזרת על עצמה שאנו מתחייבים לשנות. לדוגמא: אדם אשר לוקח את הזוגיות שלו כדבר מובן מאליו, יכול להתחייב לשנות זאת, ולהתחיל להשקיע בעשייה המביעה הערכה כלפי בת זוגו.

אדם אשר מרצה אחרים על מנת לזכות בהכרה, יכתוב לעצמו רשימה של ערכים אשר הוא לא יוותר עליהם עבור אף אחד.

אדם אשר לא מתנהג ביושר בעבודה (כגון מקבל כסף על עבודה שהוא לא עשה) או בנתינת שירות לא הוגן, מסעדה לא נקייה שמוכרת אוכל לא נקי לציבור, עסק שמוכר מוצרים שמתפרקים ולא יעילים, רק על מנת עשות רווח, זיכרו שזה עיקר העניין בראש השנה!

יחד עם זאת, לא מומלץ להזכיר או לדבר על השליליות שלנו במהלך החג, מכיוון שאלו ימים שבהם המלאך השלילי מקטרג עלינו, ומחפש לדבר עלינו שלילית, לכן כדאי לכוון רק על השינוי שאנו רוצים לעשות בשנה הבאה.

כוחו של השופר

״מן המיצר קראתי יה ענני במרחב יה״ (דוד המלך, ספר תהילים פרק קיח). חכמת הקבלה מלמדת על כוחו העצום של השופר אשר יכול לנקות את כל הזרעים השליליים אשר זרענו במהלך השנה שעברה.

למעשה, התקשורת הרוחנית החשובה ביותר במהלך ראש השנה היא שמיעת השופר!

הפתח הצר של השופר מייצג את העולם הפיסי, את הזמנים בהם אנו חווים צער וכאב בליבנו. הפתח הרחב של השופר, מייצג את העולם הרוחני, את אנרגיית הרחמים של הבורא. ישנם שלושה סוגי צלילים לשופר: תקיעה, שברים ותרועה.

התקיעה היא צליל ארוך ומתמשך, והיא מייצגת זרימה של אור בחיינו. שברים ותרועה הם צלילים מקוטעים, אשר מייצגים חוסר בזרימת האנרגייה. לכן, בכל סט של תקיעות, תמיד תהייה תקיעה בהתחלה, שברים ותרועה באמצע ואח״כ עוד תקיעה.

הדבר דומה ל״סנדוויץ״: לוקחים אנרגיה של רחמים תקיעה) שמים אנרגיה של דין באמצע – (שברים, תרועה) ואז מסיימים באנרגיה של רחמים – (תקיעה) בפעולה זאת אנו שוטפים את כל השליליות שלנו באמצעות אור הבורא, ובכך אנו מעוררים את עצמנו להיות כמו הבורא.

השופר מסוגל ללכת לכל אותם זמנים אשר פעלנו בצורה אנוכית, לנקות את האנרגיה השלילית שיצרנו, ובכך לאפשר לנו לקבל ברכות חדשות לכל השנה. חשוב שהאדם אשר תוקע בשופר, לא ינסה להרשים את הציבור, אלא יחשוב בליבו, על כל הקהל הקדוש, אשר גורלו נתון בידיו. רבי שמעון בר יוחאי, היה נוהג ללמד את האדם שתוקע בשופר במשך שלושה ימים ולילות, על מנת לוודא שהוא ראוי לשאת באחריות הגדולה.

חשוב לשמוע את כל תקיעות השופר בראש השנה. בכל יום יש 101 תקיעות מכיוון שהערך המיספרי של 101 עולה לערך המיספרי של השם מיכאל, המלאך המגן של ישראל.

מאחל לכולם שנה מלאה באור וברכות, שנה שבה כל ההורים שרצו להביא ילדים, יזכו להביא ילדים רוחניים לעולם, שנה שבה תקבלו פרנסה בשפע בלתי מוגבל, שנה שבה יתמלאו כל משאלות ליבכם לטובה ב״ה. שנה טובה לכולם!

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כללי

מדוע פשטו סוכני ה- FBI לפנות בוקר על ביתו של כוכב היוטיוב בקלאבסס?

Published

on

By

ה- FBI פשט לפנות בוקר על ביתו של כוכב היוטיוב ג'ייק פול בקאלבסס בהקשר לחקירה פדרלית מתמשכת. הרשויות הוציאו לפועל צו חיפוש פדרלי בווילה של פול בקלאבסס.

רוקלט דלבריס, דובר ה- FBI בלוס אנג'לס, אישר כי צו חיפוש פדרלי הוצא לפועל בבית מגוריו של הסלבריטאי הפופולרי ביוטיוב. עם זאת, תצהיר הצו חתום ולכן אין מידע נוסף לרשות הציבור מדוע הרשויות מעוניינות לחפש בביתו של פול.

פול, 23, מפעיל את אחד מערוצי היוטיוב הפופולאריים בעולם עם יותר מ- 20.2 מיליון מנויים. הוא מפורסם במרשתת בזכות תיעוד חייו בוידיאו. לאחרונה הוא הואשם בהסגת גבול פלילית לאחר שהצטרף לקבוצה של בוזזים בקניון בסקוטסדייל, אריזונה, כחלק מהמהומות ברחבי המדינה בעקבות מותו של ג'ורג 'פלויד.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות