Connect with us

כלכלה

קשר משפחתי: בנטפליקס הכריזו מלחמה על שיתוף הסיסמאות…

Published

on

ענקית הסטרימינג בוחנת אכיפת איסור שיתוף הסיסמאות שלה. לא פחות משליש מהמשתמשים נוהגים לשתף סיסמאות, והנזק לחברה מוערך במיליארדים

החגיגה עוד לא נגמרת, אבל ייתכן שהיא בדרך לסיום. נטפליקס החלה לאכוף את איסור שיתוף הסיסמאות, כך נודע בימים האחרונים. מספר משתמשים קיבלו הודעה מהחברה בזו הלשון: "אם אינך גר עם הבעלים של חשבון זה, אתה זקוק לחשבון משלך כדי להמשיך ולצפות". לאחר מכן מקבל המשתמש אפשרות לשימוש בשירות ללא תשלום למשך 30 יום, בטרם יידרש לשלם עבור מינוי משלו. דובר החברה מסר כי "הבדיקה נועדה לסייע להבטיח שאנשים המשתמשים בחשבונות באמת מורשים לעשות זאת".

למרות ששיתוף סיסמאות בין משתמשים אסור במדיניות השימוש של נטפליקס, החברה לא אכפה מעולם את הנושא. כעת מבהירים בחברה כי מדובר בניסוי, שתוצאותיו יכריעו לגבי מידת האכיפה בעתיד. בעבר הצהירו בכירים בחברה כי הם מודעים לתופעה אך "צריכים ללמוד לחיות איתה", בעוד לא פחות מ-33% ממשתמשי נטפליקס חולקים את הסיסמה שלהם עם לפחות אדם אחד נוסף. חברת המחקר Parks Associates הוציאה דו"ח בנושא אשתקד, בו מצאה כי ענקיות הסטרימינג מפסידות בכל שנה במשותף 9.1 מיליארד דולר משיתוף סיסמאות, וסכום זה צפוי לגדול עד לכדי 12.5 מיליארד דולר עד 2025. לאור הנתונים ולאחר מיצוי מסוים של מספר המנויים (כ-20 מיליון הצטרפו ב-2020, כשמספר המנויים התייצב על 200 מיליון) שיצטרפו לשירות אחרי שנת שיא במובן זה עבור נטפליקס, החברה החליטה לבחון – בזהירות, כפי שמבהירים שם – את נושא שיתוף הסיסמאות.

נטפליקס הודיעה על רווח של 6.64 מיליארד דולר ברבעון האחרון של 2020 – זאת לעומת 1.9 מיליארד דולר "בלבד" בתקופה המקבילה ב-2019. במקביל לרווחים ההולכים וגדלים, כך גדלים גם הסכומים שנטפליקס מוציאה על הפקה בכל שנה – השנה היא הודיעה כי לא פחות מ-19 מיליארד דולר יופנו להפקת תוכן מקורי.  ב-2019 דווח כי נטפליקס, HBO, חברות כבלים רבות ושירותי סטרימינג נוספים הקימו קואליציה כדי לבחון את מדיניות איסור שיתוף הסיסמאות שלהן "בצורה ידידותית לצרכן". כך שגם שירותים אחרים עשויים בקרוב להגביל חשבונות כאלה – לתשומת לב הסוציאליסטים של הסטרימינג.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

כמעט מיליון דולר: מחירי הבתים בסן פרננדו וואלי זינקו ב-26 אחוזים!

Published

on

כדי להרשות לעצמם את בית ממוצע בעמק סן פרננדו כיום, הקונים יצטרכו להרוויח 178,187 דולר בשנה * החדשות הטובות: המחיר החציוני של דירות קונדו יורד

המחירים החציוניים של בית בעמק סן פרננדו בלוס אנג'לס הגיעו לשיא האחרון בחודש מאי, וזינקו ב 26% בשנה לכדי -945,000 דולר, כך לדברי "האגודה האזורית סאות'לנד". במקביל, המכירות בעמק הוכפלו יותר מהשנה שקדמה לה.

כדי להרשות לעצמם את הבית הממוצע בעמק סן פרננדו כיום, הקונים יצטרכו להרוויח 178,187 דולר בשנה.

"מחירי הנדל"ן מתגמלים את המוכרים, אך עם זאת מחירים גבוהים מקטינים את הנגישות לרכישת נדל"ן באזור ומאיימים על קיימות שוק המגורים כולו", אמר טים ג'ונסון, מנכ"ל אגודת המתווכים האזורית סאות'לנד.

"אנחנו מקווים שלבעלי בתים יהיה יותר נוח והם יהיו מוכנים  למכור, לאחר שהמשק ייפתח מחדש לחלוטין ואיום המגפה יוסר. אם זה יקרה, זה עשוי לשחרר חלק מהלחצים על המחירים ויתן למשפחות אפשרויות לרכישת בתים נוספות".

מכירות החודש עלו על השיא הקודם שנקבע באפריל, כאשר מחיר המכירה החציוני עמד על 935,000 דולר, והיתה זו רק הפעם השלישית ברשומה שהמחיר החציוני של בית משפחתי בעמק סן פרננדו הגיע למעל 900,000 דולר.

המחיר החציוני לדירות קונדו בעמק סן פרננדו בחודש מאי היה 530,000$, עלייה של 18.4% לעומת החודש המקביל אשתקד, אך ירידה של 1.9% לעומת אפריל, אז הגיע המחיר החציוני ל540,000$. כדי לקנות דירה בעמק, אדם יצטרך להרוויח כ- 100,000 דולר בשנה, על פי העמותה.

העמותה דיווחה כי במהלך חודש מאי נמכרו 497 בתים ו-174 דירות קונדו, עלייה של 108.8% ו -163.6% בהתאמה, בהשוואה לשיא באותה תקופה בשנה שעברה, כאשר המגיפה הובילה לסגר לעסקים והישארות בבית.

"אנו גאים באופן שבו מתווכים מקומיים הגיבו לפני שנה לנוכח מצוקה ומאושרים כאשר ההתאוששות הכלכלית נמשכת, עם פתיחה מוחלטת של ממש," אמרה דיאן סידל, נשיאת העמותה המונה 10,300 חברים.

"אין מספיק נכסים למכירה וביקוש אדיר למגורים דוחף את מחירי המכירה מחדש ומעלה אותם בכל חודש", הוסיפה.

בעוד שמחירי המכירה בעמק עלו, והאזור חווה ביקוש כבד של קונים, המכירות היו מוגבלות בגלל חוסר מלאי, כך דיווחה העמותה. העמותה דיווחה על סך 685 רישומים פעילים בסוף מאי, ירידה של 34.1% לעומת השנה שעברה. מספר הרישומים עלה משפל השיא שנקבע באפריל, אז היו באזור 620 רישומים בלבד.

בתים הנמצאים באסקרו, שלדברי העמותה הם מדד לפעילות עתידית, עלו ב 43.4% בחודש מאי בהשוואה לחודש המקביל אשתקד, עם סך של 715 בתים בפיקדון.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות