Connect with us

כלכלה

קשישה יהודיה גרפה 20 מיליון דולר – אחרי שתבעה את נכדיה

Published

on

קבוצת בוררות פיננסית העניקה כמעט 19 מיליון דולר לאישה בת 94 מפלורידה שטענה ששני נכדיה מ-JP Morgan Securities, טיפלו בצורה לא נכונה בכספה 

לפי הדיווח של הניו יורק טיימס, הקשישה, בוורלי שוטנשטיין, יהודייה אמריקאית שהונה המשפחתי נצבר משורת רשתות קמעונאיות, כולל אמריקן איגל, DSW ו-American Signature Furniture, הגישה את התלונה באמצעות הסוכנות לתקנת התעשייה הפיננסית, FINRA, ארגון לא ממשלתי האוכף חוקים ומיישב סכסוכים הקשורים סוחרי בורסה. בתלונה שהוגשה, מצאו בוררים בסוכנות הרגולטורית את נכדיה של שוטנשטיין, אוון ואבי שוטנשטיין, וכן את הבנק הגדול בארה"ב, ג'יי.פי מורגן, אחראים להונאה וניצול לרעה של חובת נאמנות. הם נמצאו גם אחראים להתעללות בקשישים בעיני החוק בפלורידה. פסק הדין מייחס לשניים ולבנק הפרה של חוזה הנאמנות עמה. 

לפי תלונת הסוכנות הרגולטורית, אוון ואבי שוטנשטיין החלו לנהל את הכסף של סבתם לפני מספר שנים – תחילה אוון עם מורגן סטנלי ב-2009, ובהמשך שניהם כשהחלו לעבוד עבור JP Morgan ב-2014. בוורלי שוטנשטיין טענה כי נכדיה ביצעו מספר השקעות "מורכבות ביותר, מסוכנות ביותר" בשווי של יותר מ-72 מיליון דולר, שהובילו להפסדים של יותר מ-10 מיליון דולר, אך הניבו לשניים ולג'יי.פי מורגן עמלות של מאות אלפים. בין השנים 2015 ל-2018, נטען כי השניים היו אחראים למאות עסקאות בשווי מאות מיליוני דולרים. לאחר ההחלטה על הפיצויים, העביר הבנק לשוטנשטיין את חלקו בפיצוי על סך של 9 מיליון דולרים, אולם נכדיה של שוטנשטיין מנסים לבטל את התביעה נגדם. אחד מעורכי הדין של אוון ואבי שוטנשטיין, ג'ון ברנן, אמר בהצהרה שהם "מאוכזבים מאוד מהתוצאה" ושוקלים בקשה לביטול פסק הדין. לדבריו, ראיות בדיונים "הוכיחו באופן מוחץ שחשבונה של גברת שוטנשטיין הושקע בהתאם לרצונותיה. הפיצוי אינו עולה בקנה אחד עם הראיות המהותיות שהוצגו ואשר הראו שלאורך כל הזמן אוון שוטנשטיין שימש כיועץ הפיננסי של סבתו, חשבונותיה של גברת שוטנשטיין הרוויחו ביותר מ-30 מיליון דולר".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

כמה טוב להתחתן עם כסף: גרושתו של ג'ף בזוס תתרום עשרות מיליונים להומלסים ולמהגרים בלוס אנג'לס

Published

on

שני בתים בבוורלי הילס שבבעלותה של מקנזי סקוט, גרושתו של מייסד אמזון ג'ף בזוס, יימכרו וההכנסות ייתרמו לפרוייקטים לדיור בר השגה ולתוכנית לשילוב מהגרים בלוס אנג'לס. שווי שני הבתים מוערך ב-55 מיליון דולר, כך לפי הודעה שמסרה סקוט, שמאז הגירושים מאחד מהאנשים העשירים בעולם, הפכה לנדבנית פעילה במיוחד. 

בחודש מרץ השנה פורסם כי הונה הנוכחי של מקנזי סקוט נאמד ב-48.9 מיליארד דולר, ועד כה היא העבירה תרומות ל-1,257 גופים בסך 12 מיליארד דולר.

התרומה הנוכחית תעבור ל"עמותת הקהילה של קליפורניה" (CCF), מלכ"ר שבסיסו בלוס אנג'לס ומטרתו ליצור שינוי סיסטמטי חיובי בקהילות נחשלות על ידי תמיכה בתוכניות בתחומי החינוך, הדיור, הבריאות ויוזמות אחרות בעיר. 

דובר של העמותה מסר כי הבתים עוד לא נמכרו ואף לא הוצעו למכירה. הוא סירב למסור את הכתובת שלהם. "אנחנו מצדיעים ומוכירי תודה להשקעה הפילנתרופית יוצא הדופן של מקנזי סקוט בלוס אנג'לס", מסרה אנטוניה הרננדז, נשיאת ומנכ"לית העמותה. "ההתחייבות שלה – כאן ובשאר המדינה – לנדבנות טרנספורמטיבית כבר הבטיחה את העתיד ארוך הטווח של עשרות מלכ"רים. בעמותה שלנו, הנדבנות שלה תתמוך בארגונים המתקשים לפתור כמה מהבעיות הקשות ביותר שעומדות בפני הקהילה שלנו. אנחנו אסירי תודה על השותפות שלה". 

זו התרומה השנייה שמעבירה סקוט לעמותה בשנים האחרונות. ב-2021 היא תרמה 20 מיליון דולר להקמת קרן התרומות לאמנויות בלוס אנג'לס. הקרן אמורה לתמוך ולממן ארגוני אמנות קטנים עד בינוניים המקדמים גיוון תרבותי. 

לפי הודעת העמותה, לאחר שהבתים יימכרו, ההכנסות יוקצו לתוכנית הדיור וההזדמנות הכלכלית של העמותה. התוכנית הזו מספקת מענקים והלוואות למלכ"רים או קבלנים לבניית דיור בר השגה באזור לוס אנג'לס. כ-90% מהתרומה יוקדשו למענקים לקידום פרוייקטים של דיור בר השגה. שאר הכסף יועבר לתמיכה בתוכניות לשילוב מהגרים בקהילה. 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות