Connect with us

כלכלה ועסקים

קליפורניה: 2.6 מיליון משרות נמחקו, 5.4 מיליון איבדו את ביטוח הבריאות

Published

on

לאור חשיבותה הכלכלית של קליפורניה, שאחראית לנתח הגדול ביותר מהתמ"ג האמריקאי עם 14.6% נכון ל־2019, ארה"ב כולה עלולה לספוג מחיר כבד. תפוקת הסחורות והשירותים של המדינה, שבשטחה נמצאות ערים כמו סן פרנסיסקו ולוס אנג'לס, עולה על תפוקתן של פלורידה וטקסס יחד. לאחר המשבר הכלכלי של 2008 נחשבה קליפורניה למנוע הצמיחה של ארה"ב, כאשר יצרה אחד מכל שבעה מקומות עבודה חדשים — יותר מכל מדינה אחרת בארה"ב.

במרץ השנה הפכה קליפורניה למדינה הראשונה בארה"ב שהנחתה את תושביה להישאר בבתיהם. בעקבות זאת, נמחק בה מספר המשרות הגבוה יותר — 2.6 מיליון. לוס אנג'לס וסן דייגו, שתי הערים עם מספר התלמידים הגבוה בארה"ב, הודיעו כי יפתחו את שנת הלימודים הקרובה במועד המקורי, אך במתכונת מקוונת בלבד. 

בתוך כך, ארגון Families USA העריך כי בין פברואר למאי השנה איבדו 5.4 מיליון אמריקאים את ביטוח הבריאות שלהם, ביחד עם מקום העבודה. הארגון מוכר כתומך בחוק הגנת החולה וטיפול בר־השגה שזכה לכינוי אובמה־קר.

על פי נתוני KFF, ארגון ללא מטרות רווח שבסיסו בקליפורניה, ביטוח הבריאות של יותר מ־18.2 מיליון מתושבי קליפורניה ממומן על ידי המעסיק. נתון זה הופך אותה למדינה המובילה בקטגוריה זו. שיעור העובדים המחזיקים בביטוח בריאות שקיבלו מהמעסיק עומד על 47% מכוח העבודה בקליפורניה, נמוך יותר מניו יורק וגבוה יותר מפלורידה, בהן עומד הנתון על 49% ו־40%, בהתאמה. 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

סקר ענק: 49 מתוך 50 עובדים באמריקה רוצים להמשיך לעבוד מהבית

Published

on

זמן קורונה: עובדים מבסוטים ממעבר לעבודה מהבית וגם המעסיקים מגלים את היתרונות של העסקה מרחוק 

האתר "הקפיטליסט הויזואלי" פרסם לאחרונה נתונים שנאספו ממספר סקרים עדכניים ברחבי העולם והיוצרים תמונה של תרבות "העבודה מהבית" הטרנד החדש שיצרה הקורונה. "המצב לא יחזור לאחור, העבודה מהבית פה להישאר", אומר מנכ"ל חברת הייטק גדולה המעסיק מאות עובדים בישראל ובארה"ב. "החברות הגדולות מבינות שהן יכולות להעסיק עובדים במקומות כמו וויומינג, מונטנה, רחבי טקסס ואלבמה בעלות זולה יותר בעשרות אחוזים מזו של ניו יורק וסן פרנסיסקו. זה כבר לא קשור לרצון של העובדים, זה כאן בשביל להישאר. שוק העבודה בארה"ב השתטח ברגע אחד". אז איך נראה הטרנד שמשנה את אמריקה ואולי את העולם?

על פי לשכת מרשם האוכלוסין של ארה"ב, כשליש מכוח העבודה האמריקאי יכול לעבוד מרחוק – הכוונה לעבודה לא במקום העבודה, אלא מהבית, מבית קפה, וכו'. בשנים האחרונות, חלה עלייה הדרגתית במספר העובדים שעובדים באופן חלקי או מלא מרחוק. עכשיו, מסתמן שהתפרצות מגפת הקורונה גרמה להאצה משמעותית של התהליך. אחד הנתונים המדהימים ביותר הוא ש-98% מהאנשים שעובדים כיום מרחוק היו שמחים אם הייתה להם האפשרות להמשיך לעבוד מרחוק, לפחות חלק מהזמן, עד סוף הקריירה שלהם. 97% היו מתכוונים להמליץ לאחרים על עבודה מרחוק.

הנשאלים דירגו את האתגרים המשמעותיים ביותר לעבודה מרחוק כ- תקשורת\שיתוף פעולה עם קולגות, בדידות, התנתקות מהעבודה אחרי שעות העבודה, והסחות דעת בבית. 35% מהנשאלים דיווחו שהם לא מודאגים שהצמצום במגע ישיר במקום העבודה יוביל לכך שהמאמצים וההשקעה שלהם יוערכו פחות על ידי הבוסים שלהם, ו-32% דיווחו שהם כן מודאגים מכך. 40% מהנשאלים דיווחו שיותר קל להם לנהל שיחות קשות עם הבוסים שלהם באמצעות הטלפון או זום, לעומת 26% שדיווחו שיותר קל להם לנהל שיחות קשות פנים אל פנים.

מה לגבי המנהלים? כשנשאלו לגבי מחסומים העומדים בפני יישום של מדיניות עבודה גמישה יותר במקום העבודה, דיווחו מנהלים שהאתגר הגדול ביותר הוא פשוט שינוי ההרגלים המושרשים במדיניות העבודה. במקום שני – דאגה משמירה על פרטיות. כשנשאלו לגבי חששות ספציפיים הקשורים לעבודה מרחוק, ציינו מנהלים את החששות הבאים: ירידה במיקוד (עובדים לא מפוקסים – 82%), ירידה בתפוקה (85%), ירידה בלכידות הקבוצתית (75%), וקושי בשמירה על התרבות הארגונית של החברה (70%).

מתן גמישות בעבודה אינה רק דרך לשמור על עובדים מרוצים אלא גם אלמנט תחרותי. כשני שליש ממחפשי העבודה דיווחו שהם ישמחו להצטרף למקום עבודה חדש כעובדים מרחוק. גמישות בעבודה היא גורם חשוב במיוחד להורים לילדים. לפני התפרצות הקורונה, 46% מההורים העדיפו עבודה גמישה. כיום – 86%. 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות