Connect with us

כלכלה ועסקים

קליפורניה: מה עושים עם גירעון של 54 מיליארד דולר

Published

on

כלכלתה של המדינה הגדולה ביותר בארה"ב ספגה מכה רוחבית קשה עקב משבר הקורונה * דווקא בשל הגיוון הרחב שלה  חלק ניכר מן המשרות לא ישובו בעתיד הנראה לעין, צופה ניו-יורק טיימס

ארבעה מושלים לשעבר של קליפורניה נפגשו בשבוע שעבר ב"זום" ותיארו כיצד התמודדו עם משברים קודמים, וכולם הסכימו שמשבר הקורונה ובמיוחד השלכותיו הכלכליות אינם דומים במאומה למשהו מן העבר. קליפורניה – שאם הייתה מדינה עצמאית, הייתה אחד מחמשת המשקים הגדולים בעולם – הייתה הראשונה בארה"ב להטיל סגר ומנעה מעצמה את שיעורי התחלואה והתמותה של החוף המזרחי, אך המחיר הוא אבטלה של 20% – הרבה מעל השיעור הלאומי של 14.7%. בלוס אנג'לס הוא מגיע ל-24% – זהה לשיא של השפל הגדול. 

קליפורניה ניצבת בפני גרעון תקציבי של 54 מיליארד דולר, אשר יחייב את המושל גווין ניוסום לבצע קיצוצים כואבים בחינוך, ברווחה, בבריאות ובתשתיות. כלכלת המדינה מגוונת במיוחד, מציין ניו-יורק טיימס, והיא המובילה בארה"ב בענפים שספגו את המכה הקשה ביותר: תיירות, חינוך ובידור. רבים מאלו שאיבדו את עבודתם היו ממילא בעלי שכר מינימום, ולצידם רבבות מהגרים בלתי רשומים שאינם זכאים לדמי אבטלה. המדינה היא גם בירת ההיי-טק העולמית, אך לא בטוח שיהיה די בכך כדי לאזן את הנזק העצום שנגרם לענפים האחרים. 

לקצב ההתאוששות של קליפורניה יש השלכה ניכרת על המשק האמריקאי כולו. אחרי המשבר של 2008 סייע עמק הסיליקון לחלץ את ארה"ב, אך הפעם הנזקים נרחבים בהרבה – החל מהתותים הנרקבים לחוף האוקיינוס השקט וכלה בקמפוסים הנטושים של האוניברסיטאות הגדולות בארה"ב. החוק המקומי מחייב תקציב מדינתי מאוזן, ויש הסבורים שעל הממשל הפדרלי לסייע לה – אך הרפובליקנים בבית הלבן ובסנאט אינם צפויים לעשות זאת לטובתה של מדינה הנשלטת ביד רמה בידי הדמוקרטים. 

הפתיחה מחדש של ארה"ב נתונה בעיקרה בידי המדינות, וככלל – אלו הנשלטות בידי הרפובליקנים עושות זאת מהר יותר מאשר אלו הנשלטות בידי הדמוקרטים. תושבי קליפורניה גם מצייתים יותר מתושבי מדינות אחרות למגבלות הקורונה ונשארים בבתיהם – נתון משמעותי מאוד במדינה שהתעבורה, ובמיוחד זו האווירית, חיונית לכלכלתה. 

בשנה שעברה הגיעו לקליפורניה 83 מיליון בני אדם בדרך האוויר, כולל 80% מן המבקרים בסן פרנסיסקו ומחצית מן המבקרים בלוס אנג'לס, והכנסותיה מתיירות הסתכמו ב-145 מיליארד דולר. כל אלו נעלמו בבת אחת עם הקורונה, והתוצאה הייתה אובדן של 600,000 משרות בענף. ברמת המקרו של המדינה, היא עומדת לאבד חלק משמעותי מהכנסותיה ממיסוי התיירות, שהסתכמו אשתקד ב-12 מיליארד דולר. קליפורניה לא תתאושש לחלוטין בטרם יחזרו ענפי התיירות והאירוח לתפוקה מלאה – ואיש אינו יודע מתי זה יקרה. 

כאמור, הפגיעה היא לכל רוחב המשק במדינה. חברת הנפט והגז California Resources, מעסיק מרכזי במחוז קרן שמצפון ללוס אנג'לס, הזהירה החודש שהיא עלולה לקרוס אם לא תצליח למחזר חובות בהיקף של מיליארדי דולרים. 55,000 מגדלי התותים בקליפורניה הם דוגמה לחיוניותו של הסיוע מן הממשל הפדרלי, אשר הסכים לרכוש תוצרת ב-35 מיליון דולר כדי לחלק לנזקקים, לצד 500 מיליון דולר שהוקצו לרכישת גידולים אחרים במדינה לאותה מטרה. 

מערכת הנמלים בקליפורניה – הגדולה בארה"ב – ספגה ירידה של 15% בכמות המטענים. ספינות עמוסות בדלק סילוני לנמל התעופה של לוס אנג'לס ממתינות בחוסר מעש באוקיינוס, המחסנים מלאים בבגדים מיובאים ובמחשבים לייצוא, ושעות העבודה של נהגי המשאיות ועובדי הרציפים נחתכו בצורה חדה. חלק מהצלחתה הכלכלית של המדינה בעשור האחרון נבע מהיותה השער המרכזי לאסיה ומהריכוז הגבוה של עובדי טכנולוגיה וסטודנטים – יתרון תחרותי אשר נעלם בימי הקורונה, מציין הטיימס. 

לדוגמה: אדריאן מא, סטודנט מהונג-קונג באוניברסיטת קליפורניה, שב לביתו כאשר המגיפה הלכה והתפשטה, והוא אומר שאין לו כוונה לחזור כרגע לארה"ב: "אני במקום הבטוח ביותר בעולם; מדוע שאחזור למקום מסוכן שכזה?", הוא מסביר. כמו המרכזים האקדמיים בניו-יורק ובמסצ'וסטס, גם קליפורניה תספוג אובדן הכנסות של מיליארדי דולרים אם הסטודנטים הזרים לא יחזרו: אשתקד היו לה 160,000 כאלה, שהכניסו לכלכלתה 7 מיליארד דולר. 

כל הגורמים הללו יקשו מאוד על התאוששותה של קליפורניה, קובע הטיימס. הנתון החשוב ביותר שיקבע כמה זמן יימשך המיתון, הוא האם ובאיזו מהירות יקלטו המעסיקים מחדש את עובדיהם לאחר המגיפה. ברחבי המדינה שוררת תחושה, לפיה הנגיף יעצב מחדש את כלכלתה ובצורה כואבת לטווח ארוך. העולם השתנה, כולל הרגלי הצריכה ואופן החיים היום-יומי, והתוצאה הצפויה תהיה הרבה פחות משרות – לפחות בעתיד הנראה לעין.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

I Am management Solution: אפליקציה חובה לחברות הום אימפרובמנט

Published

on

כפיר פליישר יצר תוכנה ייחודית המסייעת לבעלי עסקים (בתחום ההום אימפרובמנט, אבל לא רק) העוקבת בצורה פשוטה ויעילה אחר שיטות המכירות האפקטיביות מבחינתן, מייעלת את צורת עבודתם חוסכת בהוצאות

לקוחות I Am Management Solution מהווים את הפרסומת הטובה ביותר עבור החברה, שהוקמה לפני חמש שנים. בעל החברה, כפיר פליישר, מספר שלמעשה, כל הלקוחות שלו ללא יוצא מן הכלל, הגיעו אליו מפה לאוזן. חברת 'הום אימפרובמנט' אחת הביאה חברה שניה ואז שמעו עליה גם חברות קבלנים שונות והבינו שגם הן יכולות לייעל את העבודה – והצטרפו כחברים. אז מהו המודל העסקי שהצליח לזכות בלקוחות רבים מבלי להתאמץ יותר מדי? מדובר בחברה המציעה תוכנה מיוחדת המסייעת לבעלי עסקים (בעיקר בתחום ההום אימפרובמנט, אך לא רק) לעקוב בצורה פשוטה ויעילה אחר שיטות המכירות האפקטיביות יותר מבחינתן, וכך גם לייעל את צורת עבודתם ולחסוך גם בהוצאות.

"זוהי סוג של אפליקציה שמובנית על Quick Base", מסביר כפיר, "היא מחולקת לשניים; החלק הראשון מתרכז בניהול הלידים. אנשים קונים לידים ממקורות שונים, חלקם עושים טלמרקטינג, חלקם מפרסמים אונליין או בעיתון וכו'. מה שהתוכנה עושה היא לבדוק מה מתוך כל הלידים שקיבלנו הפכו למכירה ומכמה מהם לא יצא דבר. כך התוכנה מסייעת להם להבין עד כמה כל אחת מהדרכים הללו לקבלת לידים אפקטיבית ורווחית מבחינתם. התוכנה מבצעת את פעולת החישוב עבורם: למשל, מתוך אלף לידים שקיבלתי, הצלחתי לעשות 100 מכירות. או דרך איזו פלטפורמה בדיוק הצלחתי להשיג את מירב המכירות ואיזו מהן הייתה הכי פחות מוצלחת".

חברת I Am Management Solution  קיימת כבר חמש שנים אך רק בשנתיים האחרונות תפסה תאוצה וזכתה להתלהבות גדולה מצד בעלי עסקים בלוס אנג'לס שהשתמשו בתוכנה. "זהו מעין כדור שלג שהלך וגדל", מספר כפיר, "זוהי הפעם הראשונה שאני יוצא עם כתבה בנושא כיוון שהחלטנו להרחיב את העסק. הפידבקים שאנו מקבלים נהדרים ומאוד מעודדים".

ללקוחות I Am Management Solution  יש שני מסלולי חברות האחד הוא מעין Lease דרכו הם משלמים תשלומים חודשיים והופכים לחברים המקבלים את השירות. מסלול שני הוא תשלום חד פעמי בו אתה קונה עותק של התוכנה, כולל ליווי ולימוד צמוד על דרך השימוש בה. "אנחנו מלווים את בעלי העסק ליווי צמוד גם לאחר ההדרכה הראשונית של השימוש בתוכנה. אנחנו ממפים את החברה, נותנים לכל עובד Training צמוד ומוודאים שהם יודעים כיצד להשתמש בתוכנה. גם לאחר מכן, אנו תמיד נמצאים שם עבורם. אני למעשה מצפה לטלפונים מהם ואפילו מעודד את זה כי חשוב מבחינתי שידעו כיצד להשתמש בתוכנה היטב על מנת לנצל אותה בצורה המקסימלית עבורם".

כפיר: "ניסיתי לעבוד מספר פעמים בחברות הום אימפרובמנט בתור איש מכירות די כושל… עם הזמן גיליתי שהאו.סי.די שלי עובד לטובתי כשזה מגיע לניהול ושם התמקדתי ונשארתי. במשך 12 שנים עבדתי עם חברות הום אימפרובמנט גדולות והבחנתי עד כמה התוכנות בהן הם משתמשים מסורבלות ולא אפקטיביות. גם אם יש מישהו שהוא אלוף העולם ב'אקסל', הוא עדיין לא יצליח להגיע לאותה רמה ולתוצאות מדוייקות כמו זו של התוכנה שלנו, ובזמן קצר בהרבה".

"התוכנה הזאת מעניקה להם יעילות ושקיפות, מה שחוסך בסופו של דבר, הרבה מאוד כסף. בעלי החברות יכולים לאתר אילו לידים לא מוצלחים, היכן לא כדאי להשקיע בפרסום, איזה איש מכירות לא מצליח לסגור מכירות וכדו'. בכך שאני יוצר עבורם את השקיפות הזאת, הם יכולים בסוף כל חודש לבדוק ולראות כמה כסף עשו, כמה הוציאו ומה הוכיח את עצמו ביותר עבורם".

יש חברות המנסות לערוך מעקב צמוד אחר ההוצאות, ההכנסות והאפקטיביות של לידים ואנשי מכירות, אולם הן מבזבזות שעות יקרות על מנת לייצר דוחו״ת דומים ולרוב אלו לא יהיו מדוייקים כמו הדו"ח שמספקת התוכנה בצורה מהירה בהרבה. כפיר מגיע ללקוחות, מציג את התוכנה ועורך "דמו" המציג את נפלאותיה. חביבותו ומקצועיותו הרבה, כמו הסבלנות בה הוא מדריך את העובדים, מסייעת להם ללמוד את השימוש בתוכנה בקלות ובמהירות. הוא זמין עבורם לאורך כל החודש במידה ונתקלו בבעיה או זקוקים לכל עזרה שהיא. "רבים מאיתנו לא יודעים איך הצלחנו להסתדר לפני שהיה לנו GPS או 'וויז' במכונית" אומר רביב, אחד מלקוחות החברה מזה שלוש שנים, "השימוש בווייז הפך את החיים שלנו להרבה יותר קלים. אותו דבר קרה לי עם האפליקציה הזאת. היא הפכה עבורי את העבודה להרבה יותר קלה ומהירה, הסתדרתי גם לפני כן, אבל בזבזתי הרבה שעות יקרות והיו לי יותר הוצאות מיותרות; היום קשה לי לדמיין את העבודה בלי האפליקציה הזאת".

==

לפרטים נוספים:

iammanagementsolution.com

טל': 714-686-9913

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות