Connect with us

חדשות

קליפורניה וניו יורק: עובדי הממשל יחויבו להתחסן, סרבנים ייבדקו כל שבוע

Published

on

בקליפורניה ההנחיה תכלול את כל עובדי הרשויות וכשני מיליון עובדים במוסדות הבריאות * בשבועיים האחרונים עלה מספר הנדבקים ב-218% ומספר החולים שאושפזו בבתי החולים עלה ב-62%

הרשויות בקליפורניה ובעיר ניו יורק הודיעו השבוע שידרשו מכל עובדי הציבור בהן להתחסן נגד נגיף קורונה, או שייאלצו לעבור בדיקות שבועיות במקום זאת.  ראש העיר ניו יורק ביל דה בלאזיו הודיע כי כל העובדים מטעם העירייה יידרשו להתחסן עד לאמצע ספטמבר, בהנחיה שכוללת מורים ושוטרים. אם לא יעשו זאת, עובדי הציבור ייאלצו לעבור בדיקות שבועיות. בקליפורניה ההנחיה תכלול את כל עובדי הרשויות וכשני מיליון עובדים במוסדות הבריאות הפרטיים, בהם עובדים בבתי אבות ובתי חולים. ההנחיה תיכנס לתוקף בחודש הבא.

הרשויות בקליפורניה פרסמו את ההנחיה בשיאו של גל הדבקה חדש. בשבועיים האחרונים עלה מספר הנדבקים ב-218% עם כ-6,400 מאומתים חדשים יום, ומספר החולים שאושפזו בבתי החולים עלה ב-62%. "אנחנו מותשים מהשפעות האמירות של גורמים בימין הקיצוני המפיצים מידע שגוי אודות החיסונים והשפעותיהם", אמר מושל קליפורניה, גאווין ניוסום. "אנחנו מותשים מהפוליטיזציה של המגפה הזו, שכוללת גם אמירות שהשוו את חובת עטיית המסכות לשואה. זה חסר כבוד ולא מוסרי, ויש לעצור את זה".

 כחודש חלף מאז שהוסרו הגבלות הקורונה במדינה המערבית, ובשבועות האחרונים הושבה חובת עטיית מסכות בחללים סגורים במחוז לוס אנג'לס, גם עבור אנשים שחוסנו באופן מלא. התאגדות הברים בסן פרנסיסקו, המאגדת כמעט 500 בתי עסק, הודיעה כי חבריה יחזרו לדרוש מלקוחות להציג תעודות חיסון בכניסה, ומי שלא יציג תעודה כזו ייאלץ לקבל שירות בחללים פתוחים. במקביל, חלה גם עלייה במספר החיסונים שהוזרקו לציבור. בקליפורניה עלה בשבוע האחרון קצב ההתחסנות ב-16%. 77% מהתושבים המבוגרים במדינה התחסנו עד כה לפחות בחיסון אחד, אך מומחים מזהירים כי זה לא מספיק וקראו להגיע ולהתחסן. "רוב מקרי ההדבקה מתרחשים אצל אלו שלא התחסנו", הזהיר ג'ורג' רותפורד, אפידמיולוג מאוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו. 

Featured

מצב חירום בווסט הוליווד: שוטרי LAPD על סוסים יאבטחו את שדרת מלרוז

זאת לאחר שתושבים מקומיים ובעלי עסקים הביעו דאגה ותסכול מעליית הפשיעה באזור * הוגשו כתבי אישום בפשע שנאה כלפי שניים מהמעורבים בתקרית האנטישמית בפיירפקס

Published

on

משטרת לוס אנג'לס  הגדילה בצורה משמעותית את נוכחותה בשדרות מלרוז בעקבות שורה של מקרי שוד מזוין שהתרחשו באזור בשבועות האחרונים.

LAPD מתכננת להציף את רובע האופנה והקניות הפופולרי בסיורים נוספים ברגליים, יחד עם שוטרים על סוסים – צעד שמטרתו להפחיד פושעים פוטנציאליים.

תושבים ותיקים ובעלי עסקים באזור מקווים שזה יהיה מספיק כדי לעצור את גל מעשי השוד והביזה: "אני חי כאן למעלה מ -30 שנה, ומעולם לא ראיתי את המצב כל כך גרוע", אמר לערוץ 7 רונלד אשפורד, המקווה שהסיורים הנוספים ירתיעו את הפשיעה.

לתושבים המתוסכלים הייתה ההזדמנות להביע את דאגתם מפני שורת מעשי השוד האחרונה במהלך פגישת עירייה וירטואלית בהנחיית ה- LAPD ביום רביעי בערב.

תושבים מקומיים ובעלי עסקים אומרים כי הם מודאגים יותר ויותר מהעלייה בפשיעה החצופה באזור.

סרטוני מעקב הנציחו כמה מהאירועים, כשבמפורסם שבהם מתחילת החודש נראו שודדים מכוונים אקדח לעבר שלושה סועדים בבית קפה במלרוז לפני שנמלטו עם ארנקים, טלפונים ושקי ות הקניות של הקורבנות.

"מי כאן יהודי?" שני חשודים פרו-פלסטינים יואשמו 

בפשע שנאה בעקבות התקרית האלימה בפיירפקס

שני גברים, תושבי דרום קליפורניה, שנעצרו בחודש מאי בגין מעורבותם בתקרית אלימה מחוץ למסעדת סושי בבוורלי גרוב, הואשמו כל אחד בתקיפה ובפשע השנאה.

חאווייר פבון (30) וסאמר ג'יילוסי (36) מואשמים כי הם חלק מקבוצה של שמונה גברים שתקפו כמה גברים יהודים שסעדו במסעדת "סושי פומי" בשדרות לה סינגה ב-18 במאי. ג'יילוסי נחשב ל"חשוד העיקרי "בתקיפה, שהתרחשה לאחר מחאה פרו פלסטינית בסמוך.

התוקפים  יצאו מתוך רכב שעלי התנוסס דגל פלסטין, ולפי הדיווחים, אחד מהם שאל "מי כאן יהודי?" לפני שבעט, חבטה וזרק בקבוקים לעבר הסועדים; לפחות קורבן אחד טוען שהוא רוסס בחומר כימי ונאלץ להתפנות לבית החולים. האירוע נתפס במצלמת הסלולר ועדים סיפרו ללוס אנג'לס טיימס כי התוקפים קראו "מוות ליהודים" ו"פלסטין החופשית".

"פשע שנאה הוא פשע נגד כולנו", אמר התובע המחוזי של מחוז לוס אנג'לס, ג'ורג גאסקון, "המשרד שלי מחויב לעשות כל שביכולתנו כדי להפוך את מחוז לוס אנג'לס למקום בו המגוון האנושי שלנו מאומץ ומוגן".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות