Connect with us

חדשות ואקטואליה

קליפורניה – המדינה הראשונה שתעניק פיצויי עתק לשחורים שאבות אבותיהם היו עבדים

Published

on

הפתעה: למרות שקליפורניה הינה המדינה הגדולה ביותר בארה״ב, מאות בודדות בלבד של עבדים הוחזקו בה בעבר

אחרי שזרעו הרס רב בערים המרכזיות בארה"ב, מפגיני Black LIves Matter יכולים לרשום לעצמם הישג כלכלי משמעותי: ברוב של 33 נגד 3 הוחלט בסנאט של מדינת קליפורניה על הקמת צוות שיגבש תכנית נדיבה במיוחד של מענקים כספיים לתושביה השחורים של המדינה. המטרה: פיצוי האזרחים האפרו-אמריקאים בגין השעבוד של אבות אבותיהם. תאריך היעד שנקבע להצגת מסקנות המחקר והמלצות פעולה מעשיות הוא יולי 2023.

״שיהיה ברור, העבדות בקליפורניה וגם ברחבי מדינתנו, הולידה מורשת של פגיעה גזעית ואי-שוויון, שממשיכה להשפיע על תנאי החיים של השחורים בקליפורניה״, אמרה הסנאטורית הדמוקרטית הולי מיטשל מלוס אנג'לס. למרבה ההפתעה, למרות שקליפורניה הינה המדינה הגדולה ביותר בארה״ב, מאות בודדות בלבד של עבדים הוחזקו בה בעבר, ואף שוחררו במהלך שנות ה-50 של המאה ה-19.

להחלטת הסנאטורים בקליפורניה קדם פרסום דו״ח מאת וויליאם דריטי ג׳וניור, כלכלן מאוניברסיטת דיוק, שבו הוא מציע להקצות 12 טריליון דולר לפיצוי אזרחים שחורים בעקבות העבדות. סכום זה יתחלק לפי הצעתו כך שכל משק בית אפרו-אמריקאי יזכה לקבל כ-800 אלף דולר. נכון לשנת 2015 התגוררו בקליפורניה 2.26 מיליון אזרחים שחורים, שהם כ-5.9 אחוז מכלל השחורים בארה״ב. לפי הצעה זו, מדינת קליפורניה לבדה תצטרך לשלם כחצי טריליון דולר לתושביה השחורים.

״ממשלת ארה"ב, הצד האשם, חייבת לשלם את החוב. בסופו של דבר, כבוד לאמריקנים שחורים כאנשים וכאזרחים, והכרה, תיקון, וסיום להיסטוריה ולמצוקה הכספית שעברו, דורשים פיצוי כספי״, כתב דריטי. 

הסנאטורית קאמלה האריס, המועמדת הדמוקרטית לתפקיד סגנית נשיא ארה״ב, הביעה את תמיכתה במהלך, לאחר שבעבר כבר הזכירה את הצורך בהענקת פיצויים כספיים לאזרחים אפרו-אמריקאים. אולם, כפי שנחשף בשנה שעברה, האריס עצמה היא צאצאית של המילטון בראון, שבבעלותו היו למעלה מ-1,100 עבדים בג׳מאייקה, עובדה שמתנגדיה ציינו לאחר שפורסמה תמיכתה ביוזמת הפיצויים.

קליפורניה הייתה הראשונה להגיב באופן הזה למחאת BLM, אך מדינות דוגמת טקסס, ניו-יורק ואף ורמונט שקלו בעבר לנקוט בצעדים דומים. בין ההצעות לפיצוי שחורים שהם צאצאיהם של משפחות עבדים, הועלו הצעות לפיצוי כספי ישיר, סיוע בהשגת דיור, הענקת הנחות בשכר הלימוד ובהלוואות לסטודנטים, הכשרות מקצועיות והשקעת תקציבים בקהילה.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

חדשות ואקטואליה

בוורלי הילס: 44 עצורים בגין הונאת דמי אבטלה

Published

on

תופעה: פושעים  מחוץ למדינה מגיעים לקליפורניה כדי להשיג במרמה כרטיסי חיוב של EDD תוך שימוש בזהויות גנובות

ארבעים וארבעה חשודים נעצרו החודש בבוורלי הילס בגין הונאת דמי אבטלה.החקירות גילו 129 כרטיסי חיוב של EDD , ששווים העולה על 2.5 מיליון דולר, כך נמסר ממשרד המשטרה של בוורלי הילסבסך הכל נתפסו 289,000 דולר במזומן מהחשודים יחד עם שבעה אקדחים.

בחקירה נמצא כי אנשים מגיעים לקליפורניה מחוץ למדינה כדי להשיג במרמה כרטיסי חיוב של EDD תוך שימוש בזהויות גנובות. הערך הכספי המונח על הכרטיסים יכול להגיע ל- 20,000 דולר ומחזיקי הכרטיס יכולים למשוך עד 1,000 דולר ליום לכרטיס.לדברי החוקרים בבוורלי הילס, "אצל רוב החשודים נמצאו כרטיסי EDD רבים עם זהותם של אנשים אחרים, יחד עם כמויות גדולות של מזומנים. לאחר מכן הם השתמשו בכרטיסים כדי להשכיר השכרה לטווח קצר, לשכור רכבי יוקרה, לסעוד במסעדות ולרכוש סחורה יוקרתית ".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות