fbpx
Connect with us

Featured

קים קרדשיאן שיתפה פוסט של ישראלית והרשת גועשת

Published

on

לאחר יותר משבוע של לחימה בארץ, כשנראה כי רוב סלבריטאי העולם בחרו לצודד עם פלסטין, סוף סוף גם משפחת קרדשיאן מצטרפת לדיון, ולא כמו משפחת חדיד, שבחרה להפוך אותנו לרעים בסיפור הזה בכל מחיר, הקרדשיאניות איתנו, לפחות חלק מהן.

אתמול (רביעי) קים קרדשיאן העלתה בעמוד האינסטגרם שלה, עבור 222 מיליון העוקבים שלה, סטורי עם התוכן הבא, "אני לא יודעת מי צריך לשמוע את זה, אבל גם לישראלים וגם לפלסטינים מגיע לחיות בשלום ובביטחון", נכתב בציטוט. "כל מי שמנסה לשכנע אותך שאחד צריך לבוא על חשבון האחר אינו תומך בזכויות אדם לכל בני האדם."

בסוף הכיתוב הוסיפה כוכבת הריאליטי שני דגלי ישראל ופלסטין. באופן מוזר היא מחכה את אותו סטורי לאחר זמן קצר, ואז העלתה בדיוק את אותו התוכן שוב לסטורי שלה, אך כפוסט מתוך עמוד האינסטגרם של הילה, ישראלית שעושה הסברה מסיבית ביותר בסטורי שלה לטובת ישראל בימים האחרונים ובכלל.

לאחר מכן, גם אחותה הקטנה, קלואי קרדשיאן, שיתפה את אותו הפוסט בדיוק עבור 146 מיליון העוקבים שלה.

הסטורי מימין (רקע שחור) זה הסטורי הראשון שקים קרדשיאן העלתה; ומשמאל (רקע לבן), זה הסטורי השני עם שיתוף הפוסט של הפעילה הישראלית. מקור: אינסטגרם של קים קרדשיאן

כמובן שברשת לא אהבו את העניין שקים בחרה להגיב למצב שדרך מפוייסת. עשרות תומכי פלסטין יצאו נגדה. "הפחד הציוני בהוליווד הוא אמיתי", כתבה אחת הגולשות. "את לא יכולה לבכות על השואה הארמנית ואז לתמוך בדיכוי בפלסטין בכך שאת מביעה עמדה ניטרלית". 

התגובות נמשכות עוד ועוד. אך נראה כי הגבר לא מרתיע במיוחד את הכוכבת עם 222 מיליון העוקבים שלה, כי היא לא מחקה את הפוסט ונראה כי גם לא תעשה זאת. זה לא כל כך פשוט להשתיק קרדשיאן. כל הכבוד לה!

Featured

בלאק פריידי וסייבר מאנדיי באווירת מיתון: תנועה ערה במולים, אמזון כבר לא בצמרת חיפושי המבצעים

Published

on

עֿונת קניות החגים בארה"ב נפתחה בסוף השבוע האחרון עם תחזיות מתונות לעלייה במכירות, בצל האינפלציה המאמירה וסכנת המיתון. במקביל, סקרים מנבאים עונה טובה לקניונים בזכות דעיכת מגפת הקורונה, שהרחיקה לקוחות בשנתיים החולפות. קניות בחנויות פיזיות נחשבות השנה לדרך הטובה ביותר לנצל מבצעים, לאחר שקמעונאים חתכו מחירים כדי לפנות מלאים עודפים. בה בעת, ברוח הזמנים, צרכנים דיווחו כי בכוונתם לערוך קניות מחושבות היטב ולא לרכוש פריטים בגחמה. "חיכינו להנחות", סיפר לסוכנות רויטרס לקוח בחנות של בסט ביי בלוס אנג'לס, שחסך 500 דולר על מסך 85 אינטש של סמסונג. 

הקמעונאים נלחמים על ארנקי הצרכנים בעונת קניות הצפויה להיות איטית יותר לעומת שנים עברו. לפי נתוני פדרציית הסחר האמריקאית, ההוצאות על קניות החגים בנובמבר ובדצמבר צפויות לעלות בין 6% ל־8% לעומת השנה שעברה — כאשר בשיקלול האינפלציה מדובר למעשה בירידה לעומת 2021. הקניות המקוונות בחודשיים הללו צפויות לצמוח ב־2.5% בלבד ל־209.7 מיליארד דולר, בהשוואה לעלייה חדה של 8.6% בשנה שעברה. 

ואכן, ביריית הפתיחה לעונת הקניות, החסכנות נתנה את הטון. נכון ליום שישי בבוקר, קמעונאית הענק וולמארט, המועדפת על צרכנים המחפשים מחירים נוחים, ניצבה בצמרת החיפושים אחר מבצעי בלאק פריידיי. החיפושים אחרי הנחות בוולמארט זינקו ב־386% לעומת 2021 ועקפו את היריבה אמזון, אשר בשנה שעברה הגיעה לצמרת סקר Captifiy  של הקמעונאים עם מספר החיפושים הגדול ביותר. השנה, ענקית הטכנולוגיה הגיעה רק למקום הרביעי, אחרי רשתות טרגט וקוה'לס, בהתאמה.

לפי נתוני פדרציית הקמעונאים האמריקאית, כ־166 מיליון אמריקאים, 8 מיליון יותר לעומת 2021, תיכננו לערוך קניות לחגים בסוף השבוע של חג ההודיה שננעל ביום שני עם מבצעי סייבר מאנדיי.  לפי סקר של ICSC, ארגון המייצג מרכזי קניות ושאר פלטפורמות פיזיות, בכוונת הצרכנים להוציא 10% יותר בעונת החגים הנוכחית לעומת 2021, כאשר 89% צפויים לערוך את הקניות בין חג ההודיה לסייבר מאנדיי.

סקר אחר מצא כי כ־75% מהצרכנים מתכננים להגיע למרכז קניות כלשהו בחמשת ימי הקניות שהחלו ביום חמישי שעבר, מתוכם, 59% יערכו קניות. בילויים מתוכננים אחרים כוללים ביקור במסעדה (48%) ובקולנוע (29%) או השתתפות באירועי חג מיוחדים (21%).

לפי סקר בלאק פריידיי וסייבר מאנדיי של דלויט, במכירות סוף השבוע יוציאו צרכנים 12% יותר לעומת 2021. דלויט גם מצאו כי הדורות הצעירים צפויים לייצג את עיקר הרכישות, עם 86% מבני דור ה־Z שדיווחו על תוכניות לנצל את המבצעים, ו־89% מהמילניאלס.

המכירות המקוונות בבלאק פריידיי צפויות להגיע לסכום של 9־9.2 מיליארד דולר — כך לפי דו"ח של אדובי אנליטיקס — עלייה צנועה של כ־1% לעומת השנה שעברה, בזכות התחזקות הקניונים. לפי סקרי אדובי, צרכנים רכשו מוצרי אפל, כמו שעונים ואיירפודס, רמקולים חכמים וטלוויזות, מכונות אספרסו וקונסולות גיימינג. הצעצועים הפופולריים כללו בובות Funko, האצ'ימלס ובובות סקווישמלו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות