Connect with us

כלכלה

קורונה: האיסור על פינוי שוכרים שלא שילמו שכר דירה יוארך עד סוף יוני

Published

on

המרכז האמריקאי למניעת מחלות הודיע  על הארכת האיסור הלאומי על פינוי אנשים מבתיהם. שני שופטים פדרליים הטילו ספק בסמכותו של ה-CDC לאסור על פינויים

המרכז האמריקאי למניעת מחלות (CDC) הודיע על הארכת האיסור הלאומי על פינוי אנשים מבתיהם עד סוף יוני. ההגנה מפני פינוי הייתה אמורה לפוג, וארגוני זכויות דיירים התריעו מפני גל פינויים אם האיסור לא יישאר בתוקף. סביב 20% מהשוכרים הבוגרים אמרו שלא שילמו את שכר הדירה בחודש שעבר, בתשובה לסקר שנערך החודש ע"י משרד הסטטיסטיקה הלאומי. בקרב הנשאלים השחורים, 33% ענו שזהו מצבם.

אחת הטענות שכנראה השפיעה על החלטת ההארכה בשלושה חודשים הייתה שפינויים מסיביים יפגעו בניסיונות המדינה להשתלט על המגפה, זאת כיוון שמפונים רבים עשויים לעבור לגור אצל קרובי משפחה או חברים, או ייאלצו לפנות למקלטים צפופים. במהלך המגפה אסרו 43 מדינות, כולל וושינגטון די סי, על פינוי דיירים, חלקן למשך עשרה שבועות בלבד. חוקרים מצאו שמתן אפשרות לפינוי דיירים במדינות האלה גרם לתוספת של 433,700 מקרי קורונה מאומתים, ו-10,700 מקרי מוות נוספים בארה"ב בין מרץ וספטמבר – אז נכנס האיסור של ה-CDC לתוקף בכל ארה"ב. "כשמדובר במחלה מדבקת כמו הקורונה, פינויים עלולים להשפיע לא רק על בריאות המפונים, אלא גם על בריאות הקהילה כולה," לדברי קתרין לייפהייט, אחת מכותבות המחקר וסטודנטית לפוסט דוקטורט במכללת UCLA.

לפחות שני שופטים פדרליים הטילו ספק בסמכותו של ה-CDC לאסור על פינויים, ובעלי נכסים ביקרו את המדיניות באומרם שהם לא יכולים להרשות לעצמם לאכלס דיירים בחינם. 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כלכלה

מתקפת סייבר על חברת הבשר הגדולה בעולם

Published

on

חברת JBS מספקת בשר לסופרמקרטים ולחברות רבות בעולם, ביניהן לענקית המזון המהיר – מקדונלד'ס • חמישית מייצור הבשר בארה"ב הושבת בגלל המתקפה

חברת הבשר הגדולה ביותר בעולם תחת מתקפת סייבר: מערכת המחשבים של חברת JBS נפרצה בתחילת השבוע מה שהשבית באפן זמני חלק משמעותי מפעילות החברה באוסטרליה, קנדה וארה"ב. מהבית הלבן נמסר כי הפריצה בוצעה ככל הנראה על ידי קבוצת תוקפי סייבר שממוקמת ברוסיה.ההאקרים פרצו למחשבי החברה ואיימו ליצור הפרעות ברשת ולמחוק קבצים משמעותיים, אלא אם כן ישולם להם כופר. הבית הלבן הודיע כי ה-FBI פתח בחקירה של האירוע, ושר החוץ הרוסי מסר לתקשורת המקומית כי ממשל ביידן יצר עמם קשר בנוגע למתקפה.

מתקפת הסייבר ושיבוש הפעילות עלולים להוביל למחסור בבשר בארה"ב ולעליות מחירים זמניות. מהחברה נמסר כי ברגע שהתגלתה הפריצה הושבתו כל מערכות המחשוב שהושפעו ממנה והובהר כי שרתי הגיבוי לא נפרצו.

חברת JBS היא ספקית הבשר הגדולה בעולם עם 150 מפעלים ב-15 מדינות שונות. החברה מעסיקה 150 אלף עובדים ברחבי העולם, ועבודתם של אלפים מתוכם הושפעה מהפריצה. בין לקוחותיה ניתן למצוא רשתות סופרים גדולות ואף את ענקית המזון המהיר מקדונלד'ס, ורשתות אלה גם עלולות להיות הנפגעות המידיות ביותר של התקיפה. בארה"ב בלבד, אחראית JBS לרבע מאספקת בשר הבקר ולחמישית מבשר החזיר. חמשת המפעלים הגדולים ביותר של החברה נמצאים בארה"ב, ועל פי סוכנות הידיעות בלומברג, חמישית מייצור הבשר של החברה במדינה נעצר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות