Connect with us

Featured

קדחת הפאוור בול: זוכה יחיד ב-730 מיליון דולר; הסכום הגדול החמישי בהיסטוריה של ארה״ב

לראשונה בהיסטוריה הוצע פרס של יותר מ-700 מיליון דולר גם ב-Powerball וגם ב-Mega Millions, שבו עדיין אין זוכה, והסכום מתקרב למיליארד * הסיכוי לגרוף את הפרס הראשון – 1 ל-292.2 מיליון ב-Powerball ו-1 ל-302.5 מיליון ב-Mega Millions…

Published

on

20 בינואר 2021 יהיה לנצח היום הגדול לא רק בחייו של ג'ו ביידן, שהושבע אתמול לנשיא ארצות הברית בגיל 78, אחרי שהקריירה הפוליטית שלו כבר נראתה גמורה; יום חמישי השבוע התברר גם היום שבו זוכה יחיד גרף את הפרס הראשון בהגרלת ה-Powerball, פרס שעמד על 731.1 מיליון דולר. לפי שעה כל שידוע על הזוכה הוא שמדובר בתושב מחוז אלגני בצפון-מערב מרילנד.

מדובר בפרס החמישי בגובהו בהיסטוריה של משחקי הלוטו בארה"ב, והסכום העצום הצטבר משום שאיש לא גרף את הפרס הראשון מאז ספטמבר. בהגרלה שנערכה הלילה עלו בגורל המספרים 40, 53, 60, 88 ו-69 והמספר החזק 22.

הפרס העצום ב-Powerball עורר עניין בתקשורת גם משום שהוא מחולק ממש במקביל לסכום מפלצתי אחר, גבוה עוד יותר, שמוצע כעת למנחשים במשחק לוטו נוסף, ה-Mega Millions: אחרי שששוב לא הצליח איש לנחש את המספרים בו עלה הפרס הראשון במשחק זה ל-970 מיליון דולר, והוא בדרך לחצות את רף המיליארד. הייתה זו הפעם הראשונה ששני משחקי הלוטו הגדולים, Powerball ו-Mega Millions, מציעים בעת ובעונה אחת פרס של יותר מ-700 מיליון דולר.

הפרס הגבוה ביותר שהוצע אי פעם במשחק לוטו בארה"ב היה 1.58 מיליארד דולר ב-Powerball בשנת 2016, ואז הוא התחלק בין שלושה מנחשים. רק פעם אחת נוספת חצה הסכום את הרף של מיליארד דולר, באוקטובר 2018 ב-Mega Millions, ואז עמד הפרס הראשון על 1.537 מיליארד דולר. אדם אחד בלבד, תושב דרום קרוליינה, גרף את הסכום כולו.

אף אחד לא הצליח לנחש את כל המספרים בשני משחקי הלוטו מאז אמצע ספטמבר האחרון. זהו רצף נדיר, אבל הרצף הזה משקף גם את הסיכוי המזערי לגרוף את הפרס הראשון – 1 ל-292.2 מיליון ב-Powerball ו-1 ל-302.5 מיליון ב-Mega Millions.

עם זאת, גם כאשר מנחש מצליח לזכות בפרס הגדול, הוא זוכה בפרס המקסימלי רק אם הוא מסכים לקבל אותו בתשלומים לאורך יותר מ-30 שנה. רוב הזוכים מעדיפים לקבל את הכסף מיד, ולוותר על חלק מהסכום שהובטח. אם כך יעשה גם הזוכה השבוע, הפרס שיינתן לו הוא "רק" 716.3 מיליון דולר. יש לזכור כי אחרי הניכוי הזה מנוכים מהפרס גם מיסים פדרליים, וברוב מדינות ארה"ב גם הרשויות המקומיות גוזרות קופון בדמות מס.

ה-Mega Millions וה-Powerball משוחקים שניהם ב-45 מ-50 מדינות ארה"ב וכן בוושינגטון הבירה ובאיי הבתולה של ארה"ב. ב-Powerball אפשר להשתתף גם בפוארטו ריקו.

Featured

שוד לאור יום בבוורלי הילס: יריות במסעדת הכוכבים האיטלקית המפורסמת ״אל פסטיו״; אישה נפצעה ברגלה

Published

on

משטרת לוס אנג׳לס: ירי במסעדת איל פסטיו בבוורלי הילס עם פצוע אחד ביום חמישי אחר הצהריים.

אישה נורתה ברגלה במהלך ניסיון שוד והועברה לבית החולים עם פציעות לא מסכנות חיים, על פי המשטרה ועדי ראייה.

הירי דווח בשעה 14:09. במסעדה ב- Canon Drive וב- Brighton Way. על פי משטרת בוורלי הילס, שלושה חשודים- גברים ניסו לבצע שוד מאדם באזור. אחד החשודים פתח באש והכה באישה וכל שלושת החשודים ברחו ברגל.

כמה סרטונים מהאירוע פורסמו באפליקציית Citizen. אחד המשתמשים סיפר כי שמע שתי יריות שנורו, וכי נראה כי השודד ניסה לגנוב שעון.

10-20 אנשים המתינו בתור למסעדה העמוסה כאשר הירי התרחש

"כולם התחילו לרוץ לכל כיוון," אמרה אחת מהלקוחות שהמתינו בתור למסעדה. "צנחתי מאחורי עץ. הייתי בנעלי עקב. אני לא הולכת להגיע רחוק מאוד בלובוטינים בגודל ארבעה אינץ '. "

הם אמרו שהמסעדה נתנה לאנשים לתפוס מחסה והם יכלו לראות את האישה שנפגעה ברגלה. קורבן שני נפצע גם כן וטופל במקום, על פי הודעת המשטרה.

שולטן סיפר כי לפני הירי הוא ראה אישה בקרבת מקום שנראית מגושמת, ונראה כי היא מתנהגת כצופה של השודדים. הם שמעו ויכוחים לפני שפרצו היריות, ואז החשודים ברחו על פניהם לכיוון צפון מזרח בברייטון וויי.

המסעדה מהווה מקום מפגש פופולרי לסלבריטאים של הוליווד, שלעתים קרובות מצולמים אוכלים בפאטיו. זה גם מקום מועדף לארוחות צהריים בתעשיית הבידור, אם כי רוב עובדי סוכנויות הכישרונות עדיין עובדים בבית במהלך המגפה.

המסעדה בת 20 היא בבעלות ג'יאקומינו דראגו, שבבעלותו תשע המסעדות באזור לוס אנג'לס הכוללות גם את סלסטינו ודראגו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות