fbpx
Connect with us

Featured

קארן באס – האישה והאפרו-אמריקאית הראשונה שתכהן בראשות עיריית לוס אנג׳לס  

Published

on

חברת הקונגרס הדמוקרטית והמועמדת לראשות עיריית לוס אנג'לס, קרן באס, המשיכה באמצע השבוע להגדיל את יתרונה על יריבה במירוץ, היזם-מיליארדר ריק קארוסו, ופרשנים פוליטיים בעיר מעריכים כי יידרש שינוי דרמטי במסלול ספירת הקולות כדי שקארוסו ימנע ממנה את ראשות העיר הנכספת.

באס הובילה ביום שלישי ב-29,271 קולות, או 4.3 נקודות אחוז – ההפרש הגדול ביותר עד כה – עם מאות אלפי טופסי הצבעה שנותרו לספור. היתרון שלה על קארוסו גדל פי שלושה מאז יום שבת. בסך הכל, באס קיבל 354,948 קולות, או 52.15% מהקולות שנספרו עד כה. קארוסו קיבל 325,677 קולות, או 47.85% מהקולות, על סמך הספירה האחרונה של משרד הרשם.

על פי  פול מיטשל, סגן נשיא Political Data Inc., זה אמנם לא בלתי אפשרי עבור קארוסו לנצח, אבל יהיה לו קשה מאוד לגבור בשלב זה על באס, מכיוון שהוא יצטרך לקבל 56% מטפסי ההצבעה שעדיין לא נספרו. "כל מי שצופה במירוץ הזה יכול לראות שעכשיו אנחנו כבר עם ארבעה עדכונים… שכולם נטו לכיוון קארן באס", אמר מיטשל. "העדכונים האחרונים העניקו יתרונות גדולים לקארן באס. אין הרבה סיבות לחשוב שהטרנד הזה ישתנה".

פתקי ההצבעה המאוחרים יותר שקיבלה משרד הרשם מאז יום הבחירות נוטים להגיע מדמוקרטים ומבוחרים צעירים יותר, בגילאי18-34, הנוטים לתמוך במועמדים פרוגרסיביים, אמר מיטשל. אם כבר, הוא אמר, הנתונים מראים שבאס רק תגדיל את ההובלה שלה על פני קארוסו.

מאז ערב הבחירות לפני יותר משבוע, באס וקארוסו הובילו בתורות את קרב הנדנדה לרשת את כסאו של אריק גרסטי ולהפוך לראש העיר ה-43 של לוס אנג'לס. באס, שכיהנה באסמבלי של קליפורניה במשך חמש שנים לפני שנבחרה לקונגרס לפני למעלה מעשור, היא מועמדת הממסד הדמוקרטי והגיעה ליום הבחירות בגיבוי הנשיא ג'ו ביידן, סגנית הנשיא קמאלה האריס, הסנטור ברני סנדרס והנשיא לשעבר ברק אובמה, בין השאר. קארוסו הוא איש עסקים ומיליארדר הידוע בעיקר בפיתוח מרכזי קניות קמעונאיים כמו The Grove ברובע פיירפקס ו"האמריקנה" בגלנדייל. "העולה החדש" הפוליטי הצליח לממן את הקמפיין שלו בעצמו והמסר של אי-קישור לממסד הפוליטי עזר לו לגבור על פני מועמדים אחרים בפריימריז שנערכו ביוני ולהתמודד בבחירות המכריעות בנובמבר.

Featured

בלאק פריידי וסייבר מאנדיי באווירת מיתון: תנועה ערה במולים, אמזון כבר לא בצמרת חיפושי המבצעים

Published

on

עֿונת קניות החגים בארה"ב נפתחה בסוף השבוע האחרון עם תחזיות מתונות לעלייה במכירות, בצל האינפלציה המאמירה וסכנת המיתון. במקביל, סקרים מנבאים עונה טובה לקניונים בזכות דעיכת מגפת הקורונה, שהרחיקה לקוחות בשנתיים החולפות. קניות בחנויות פיזיות נחשבות השנה לדרך הטובה ביותר לנצל מבצעים, לאחר שקמעונאים חתכו מחירים כדי לפנות מלאים עודפים. בה בעת, ברוח הזמנים, צרכנים דיווחו כי בכוונתם לערוך קניות מחושבות היטב ולא לרכוש פריטים בגחמה. "חיכינו להנחות", סיפר לסוכנות רויטרס לקוח בחנות של בסט ביי בלוס אנג'לס, שחסך 500 דולר על מסך 85 אינטש של סמסונג. 

הקמעונאים נלחמים על ארנקי הצרכנים בעונת קניות הצפויה להיות איטית יותר לעומת שנים עברו. לפי נתוני פדרציית הסחר האמריקאית, ההוצאות על קניות החגים בנובמבר ובדצמבר צפויות לעלות בין 6% ל־8% לעומת השנה שעברה — כאשר בשיקלול האינפלציה מדובר למעשה בירידה לעומת 2021. הקניות המקוונות בחודשיים הללו צפויות לצמוח ב־2.5% בלבד ל־209.7 מיליארד דולר, בהשוואה לעלייה חדה של 8.6% בשנה שעברה. 

ואכן, ביריית הפתיחה לעונת הקניות, החסכנות נתנה את הטון. נכון ליום שישי בבוקר, קמעונאית הענק וולמארט, המועדפת על צרכנים המחפשים מחירים נוחים, ניצבה בצמרת החיפושים אחר מבצעי בלאק פריידיי. החיפושים אחרי הנחות בוולמארט זינקו ב־386% לעומת 2021 ועקפו את היריבה אמזון, אשר בשנה שעברה הגיעה לצמרת סקר Captifiy  של הקמעונאים עם מספר החיפושים הגדול ביותר. השנה, ענקית הטכנולוגיה הגיעה רק למקום הרביעי, אחרי רשתות טרגט וקוה'לס, בהתאמה.

לפי נתוני פדרציית הקמעונאים האמריקאית, כ־166 מיליון אמריקאים, 8 מיליון יותר לעומת 2021, תיכננו לערוך קניות לחגים בסוף השבוע של חג ההודיה שננעל ביום שני עם מבצעי סייבר מאנדיי.  לפי סקר של ICSC, ארגון המייצג מרכזי קניות ושאר פלטפורמות פיזיות, בכוונת הצרכנים להוציא 10% יותר בעונת החגים הנוכחית לעומת 2021, כאשר 89% צפויים לערוך את הקניות בין חג ההודיה לסייבר מאנדיי.

סקר אחר מצא כי כ־75% מהצרכנים מתכננים להגיע למרכז קניות כלשהו בחמשת ימי הקניות שהחלו ביום חמישי שעבר, מתוכם, 59% יערכו קניות. בילויים מתוכננים אחרים כוללים ביקור במסעדה (48%) ובקולנוע (29%) או השתתפות באירועי חג מיוחדים (21%).

לפי סקר בלאק פריידיי וסייבר מאנדיי של דלויט, במכירות סוף השבוע יוציאו צרכנים 12% יותר לעומת 2021. דלויט גם מצאו כי הדורות הצעירים צפויים לייצג את עיקר הרכישות, עם 86% מבני דור ה־Z שדיווחו על תוכניות לנצל את המבצעים, ו־89% מהמילניאלס.

המכירות המקוונות בבלאק פריידיי צפויות להגיע לסכום של 9־9.2 מיליארד דולר — כך לפי דו"ח של אדובי אנליטיקס — עלייה צנועה של כ־1% לעומת השנה שעברה, בזכות התחזקות הקניונים. לפי סקרי אדובי, צרכנים רכשו מוצרי אפל, כמו שעונים ואיירפודס, רמקולים חכמים וטלוויזות, מכונות אספרסו וקונסולות גיימינג. הצעצועים הפופולריים כללו בובות Funko, האצ'ימלס ובובות סקווישמלו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות