fbpx
Connect with us

Featured

קארן באס – האישה והאפרו-אמריקאית הראשונה שתכהן בראשות עיריית לוס אנג׳לס  

Published

on

חברת הקונגרס הדמוקרטית והמועמדת לראשות עיריית לוס אנג'לס, קרן באס, המשיכה באמצע השבוע להגדיל את יתרונה על יריבה במירוץ, היזם-מיליארדר ריק קארוסו, ופרשנים פוליטיים בעיר מעריכים כי יידרש שינוי דרמטי במסלול ספירת הקולות כדי שקארוסו ימנע ממנה את ראשות העיר הנכספת.

באס הובילה ביום שלישי ב-29,271 קולות, או 4.3 נקודות אחוז – ההפרש הגדול ביותר עד כה – עם מאות אלפי טופסי הצבעה שנותרו לספור. היתרון שלה על קארוסו גדל פי שלושה מאז יום שבת. בסך הכל, באס קיבל 354,948 קולות, או 52.15% מהקולות שנספרו עד כה. קארוסו קיבל 325,677 קולות, או 47.85% מהקולות, על סמך הספירה האחרונה של משרד הרשם.

על פי  פול מיטשל, סגן נשיא Political Data Inc., זה אמנם לא בלתי אפשרי עבור קארוסו לנצח, אבל יהיה לו קשה מאוד לגבור בשלב זה על באס, מכיוון שהוא יצטרך לקבל 56% מטפסי ההצבעה שעדיין לא נספרו. "כל מי שצופה במירוץ הזה יכול לראות שעכשיו אנחנו כבר עם ארבעה עדכונים… שכולם נטו לכיוון קארן באס", אמר מיטשל. "העדכונים האחרונים העניקו יתרונות גדולים לקארן באס. אין הרבה סיבות לחשוב שהטרנד הזה ישתנה".

פתקי ההצבעה המאוחרים יותר שקיבלה משרד הרשם מאז יום הבחירות נוטים להגיע מדמוקרטים ומבוחרים צעירים יותר, בגילאי18-34, הנוטים לתמוך במועמדים פרוגרסיביים, אמר מיטשל. אם כבר, הוא אמר, הנתונים מראים שבאס רק תגדיל את ההובלה שלה על פני קארוסו.

מאז ערב הבחירות לפני יותר משבוע, באס וקארוסו הובילו בתורות את קרב הנדנדה לרשת את כסאו של אריק גרסטי ולהפוך לראש העיר ה-43 של לוס אנג'לס. באס, שכיהנה באסמבלי של קליפורניה במשך חמש שנים לפני שנבחרה לקונגרס לפני למעלה מעשור, היא מועמדת הממסד הדמוקרטי והגיעה ליום הבחירות בגיבוי הנשיא ג'ו ביידן, סגנית הנשיא קמאלה האריס, הסנטור ברני סנדרס והנשיא לשעבר ברק אובמה, בין השאר. קארוסו הוא איש עסקים ומיליארדר הידוע בעיקר בפיתוח מרכזי קניות קמעונאיים כמו The Grove ברובע פיירפקס ו"האמריקנה" בגלנדייל. "העולה החדש" הפוליטי הצליח לממן את הקמפיין שלו בעצמו והמסר של אי-קישור לממסד הפוליטי עזר לו לגבור על פני מועמדים אחרים בפריימריז שנערכו ביוני ולהתמודד בבחירות המכריעות בנובמבר.

Featured

סקר מטריד בארה"ב: רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים נשיא שלא יתמוך בסיוע צבאי לישראל

Published

on

סקר שפרסמו ביום חמישי סוכנות הידיעות רויטרס ומכון הסקרים איפסוס מעלה נתונים מדאיגים ביותר מבחינת ישראל, ולפיהם רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים כעת מועמד לנשיאות שאינו תומך בהעברת סיוע צבאי לישראל. לפי הסקר, שנערך לאורך שלושה ימים השבוע, 56% מהנשאלים שהזדהו כדמוקרטים אמרו כי תמיכה של מועמד בסיוע צבאי כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו, ורק 40% אמרו כי תמיכה שכזו דווקא תגדיל את הסיכוי שיתנו לו את קולם.

נתוני הסקר החדש משתלבים במגמה מדאיגה ממילא מבחינת ישראל במחנה הדמוקרטי. בשנים האחרונות התחזק מאוד כוחו של הפרוגרסיבי הרדיקלי במפלגה, ודמויות קולניות ביותר כמו אלכסנדרייה אוקטבו קורטז ואילהאן עומר וחברת הקונגרס ממוצא פלסטיניי רשידה טאליב משכנעות המוני בוחרים דמוקרטים לדרוש מהממשל הדמוקרטי לעצור את הסיוע המסורתי של ארה"ב לישראל בשל ה"התעללות" שלה לכאורה בפלסטינים.

למרות הלחץ עליו מצד מחוקקים דמוקרטים ומצד נתח גדול מהמצביעים של מפלגתו, הנשיא ביידן ממשיך לתת אור ירוק לפעולה הישראלית בעזה. השבוע התקבלה תזכורת לסכנה הפוליטית הטמונה בכך מבחינתו, כשיותר מ-100 אלף מצביעים בפריימריז הרפובליקנים במדינת המפתח מישיגן בחרו באפשרות לא מחוייב" במקום להצביע לביידן, כדי להביע את מחאתם על תמיכתו בישראל.

לפי הסקר מהיום, שיעור הולך וגדל של הדמוקרטים, גם אם מדובר עדיין במיעוט, מטיל על ישראל את האשמה למלחמה בעזה – 23% מהדמוקרטים מאשימים את ממשלת ישראל, בניגוד ל-13% בנובמבר. 46% מהדמוקרטים אמרו שהם מאשימים את חמאס, ירידה מ-54% בנובמבר. רוב מוחץ מהדמוקרטים גם מצהיר כי הוא רוצה מועמד לנשיאות שיקרא להפסקת אש.

מהצד השני של המתרס הפוליטי, המצב כצפוי הפוך. כ-62% מהרפובליקנים שהשתתפו בסקר הצהירו כי הם מעדיפים מועמד לנשיאות שיתמוך בהעברת סיוע צבאי לישראל, בעוד 34% אמרו כי תמיכה בסיוע כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו.

לפי הסקר של רויטרס, בין ביידן ליריבו הצפוי בבחירות דונלנד טראמפ יש שוויון בתמיכה בדעת הקהל, וכל אחד מהם זוכה לתמיכת 36% מהבוחרים – שיעור נמוך ביותר.  בארה"ב מוכרעות הבחירות בשטית האלקטורים, ובהיבט הזה מצבו של ביידן ממשיך להיות רע. לפי סקר שפרסמה היום רשת "בלומברג", טראמפ מוביל על ביידן בשבע מדינות מפתח שהנשיא חייב לנצח כמעט בכולן אם ברצונו לזכות בכהונה נוספת בנובמבר: טראמפ מוליך ביתרון של 9% בצפון קרוליינה, 6% באריזונה, ג'ורג'יה, פנסילבניה ונבאדה, 4% בוויסקונסין ו-2% במישיגן. אם אלה יהיו התוצאות בבחירות, פירוש הדבר יהיה תבוסה מהדהדת לביידן.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות