fbpx
Connect with us

Featured

קארן באס – האישה והאפרו-אמריקאית הראשונה שתכהן בראשות עיריית לוס אנג׳לס  

Published

on

חברת הקונגרס הדמוקרטית והמועמדת לראשות עיריית לוס אנג'לס, קרן באס, המשיכה באמצע השבוע להגדיל את יתרונה על יריבה במירוץ, היזם-מיליארדר ריק קארוסו, ופרשנים פוליטיים בעיר מעריכים כי יידרש שינוי דרמטי במסלול ספירת הקולות כדי שקארוסו ימנע ממנה את ראשות העיר הנכספת.

באס הובילה ביום שלישי ב-29,271 קולות, או 4.3 נקודות אחוז – ההפרש הגדול ביותר עד כה – עם מאות אלפי טופסי הצבעה שנותרו לספור. היתרון שלה על קארוסו גדל פי שלושה מאז יום שבת. בסך הכל, באס קיבל 354,948 קולות, או 52.15% מהקולות שנספרו עד כה. קארוסו קיבל 325,677 קולות, או 47.85% מהקולות, על סמך הספירה האחרונה של משרד הרשם.

על פי  פול מיטשל, סגן נשיא Political Data Inc., זה אמנם לא בלתי אפשרי עבור קארוסו לנצח, אבל יהיה לו קשה מאוד לגבור בשלב זה על באס, מכיוון שהוא יצטרך לקבל 56% מטפסי ההצבעה שעדיין לא נספרו. "כל מי שצופה במירוץ הזה יכול לראות שעכשיו אנחנו כבר עם ארבעה עדכונים… שכולם נטו לכיוון קארן באס", אמר מיטשל. "העדכונים האחרונים העניקו יתרונות גדולים לקארן באס. אין הרבה סיבות לחשוב שהטרנד הזה ישתנה".

פתקי ההצבעה המאוחרים יותר שקיבלה משרד הרשם מאז יום הבחירות נוטים להגיע מדמוקרטים ומבוחרים צעירים יותר, בגילאי18-34, הנוטים לתמוך במועמדים פרוגרסיביים, אמר מיטשל. אם כבר, הוא אמר, הנתונים מראים שבאס רק תגדיל את ההובלה שלה על פני קארוסו.

מאז ערב הבחירות לפני יותר משבוע, באס וקארוסו הובילו בתורות את קרב הנדנדה לרשת את כסאו של אריק גרסטי ולהפוך לראש העיר ה-43 של לוס אנג'לס. באס, שכיהנה באסמבלי של קליפורניה במשך חמש שנים לפני שנבחרה לקונגרס לפני למעלה מעשור, היא מועמדת הממסד הדמוקרטי והגיעה ליום הבחירות בגיבוי הנשיא ג'ו ביידן, סגנית הנשיא קמאלה האריס, הסנטור ברני סנדרס והנשיא לשעבר ברק אובמה, בין השאר. קארוסו הוא איש עסקים ומיליארדר הידוע בעיקר בפיתוח מרכזי קניות קמעונאיים כמו The Grove ברובע פיירפקס ו"האמריקנה" בגלנדייל. "העולה החדש" הפוליטי הצליח לממן את הקמפיין שלו בעצמו והמסר של אי-קישור לממסד הפוליטי עזר לו לגבור על פני מועמדים אחרים בפריימריז שנערכו ביוני ולהתמודד בבחירות המכריעות בנובמבר.

Featured

אחרי  סערות המאה: שיא היסטורי של שלגים בהרי קליפורניה; אתרי הסקי במאמוט' ישארו פתוחים עד חודש יולי

Published

on

מומחים לחקר האקלים ידברו על שנת השלג של קליפורניה 2022-2023 במשך עשרות שנים.

כשנותרו פחות משבועיים ל"עונה הרטובה" המסורתית, נתונים שנאספו על ידי מחלקת משאבי המים של קליפורניה ביום שלישי הראו חבילת שלג ברחבי המדינה בשיעור מדהים של 225% מהממוצע לתאריך זה (21 במרץ), ו-219% מהממוצע של שנה שלמה. .

סיירה הדרומית, שבה השלג העמוק ביותר, הגיעה ל-277% מהממוצע. חבילת השלג בסיירה המרכזית היא 227% ואזור צפון סיירה/טריניטי הוא 182% מהממוצע, לפי DWR.

אזור סיירה הדרומית צועד הרבה מעל שנת השיא הקודמת של 1982-1983 והסיירה המרכזית לא רחוקה מאחור.

"יש יותר מקביל למי שלג בדרום הסיירה מאשר בכל נקודה מאז שנות החמישים לפחות… וסביר להניח שיותר זמן מזה", אמר דניאל סוויין, מדען אקלים מאוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס.

ה-1 באפריל הוא בדרך כלל סוף שנת השלג כשהטמפרטורות מתחילות להתחמם ורווי השלג יורד, אם כי בעונת 1982-83, השלג המשיך להיערם בהרי קליפורניה גם באביב.

סוויין אומר שסערות הנהר האטמוספרי הקר שפוגעות בגולדן סטייט השבוע, ה-12 מאז דצמבר, רק יוסיף לסיכומים ההיסטוריים.

"הסערות השבוע לא הולכות להמיס את חבילת השלג. הם הולכים להוסיף לזה עוד יותר, "אמר סווין. "אנחנו הולכים לראות עוד דברים לבנים על גבי עשרות הרגליים שכבר נפלו במקומות מסוימים."

בעוד שמנהלי המים אינם ששים להכריז על סיום הבצורת באופן רשמי, החורף הרטוב והמושלג הוביל להקלה בהגבלות המים.

בשבוע שעבר, מחוז המים המטרופוליטן של דרום קליפורניה הסיר את הגבלות המים החירום שהשפיעו על כמעט שבעה מיליון בני אדם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות