Connect with us

Featured

צ’קים נוספים בדרך לתושבי קליפורניה: בדקו האם אתם זכאים

Published

on

תושבי קליפורניה רבים עשויים לקבל בקרוב סיבוב שני של צ’קים חד פעמיים נוספים.

מחוקקי המדינה אישרו ביום שני את הצעתו של המושל גאווין ניוסום לחלק צ’קים נוספים על סך 600 דולר לקליפורנים בעלי הכנסה נמוכה ובינונית בזמן שהמדינה מחלימה ממגיפת הנגיף הכלילי.

במאי הציע המושל את סבב הצ’קים השני במסגרת תקציב המדינה שלו בסך 262.6 מיליארד דולר.התקציב שאושר על ידי המחוקקים ביום שני מראה הסכמה חלקית על רוב הנושאים המרכזיים, כולל 8 מיליארד דולר לטובת צ’קים נוספים לעזרת התושבים.

המושל ובית המחוקקים עדיין דנים בפרטים כיצד יושקע הכסף למניעת אש בשדה הקוצים, לעזרה בטיפול בילדים והתמודדות עם המצב הכללי שנכפה עקב הקורונה, בין היתר. 

תוכנית הגירוי הממלכתית השנייה תספק 600 דולר צ'קים למשפחות שמרוויחות עד 75,000 $ בשנה שלא קיבלו צ'ק בסיבוב הראשון של תשלומי הגירוי באביב. הסבב הראשוני של 3.7 מיליארד דולר היה מיועד לאלה שמרוויחים פחות מ -30 אלף דולר.

אם עדיין לא הגשתם, מהרו והגישו את החזרי המס שלכם לשנת 2020. מקור: Unsplash/Thomas Lefebvre

מי זכאי? והאם נדרשת מכם פעולה כלשהי בכדי לקבל אותם?

תשלומים ישירים ישולמו למשפחות המשתכרות עד 75,000 $ לשנה, שלטענת ניוסום כוללת שני שלישים מהקליפורנים. משפחות עם ילדים יקבלו 500 דולר נוספים, ואילו מהגרים בלתי חוקיים שהוחרגו מחקיקת הצ’קים הפדרלים יקבלו תשלום ישיר נוסף של 500 דולר.

המדינה עשויה לבצע תשלומים רבים למשלמי מיסים מסוימים.

עליך להגיש את החזר המס שלך לשנת 2020 כדי להיות זכאי.

מתי היית מקבל את התשלום?

מכיוון שניוסום טרם חתם על הצעת החוק והמחוקקים עדיין מנהלים משא ומתן, לא ברור מתי יתבצעו התשלומים הישירים.

אנשים הזכאים, לעומת זאת, לא יידרשו לעשות דבר על מנת לקבל את ההטבות.

לאחר השלמת החזרי המס לשנת 2020, המדינה תתזמן ותחלק צ'קים פעמיים בחודש. בקרו בדף האינטרנט Golden State Stimulus למידע נוסף.

Featured

מחקרים: 20% מהאוכלוסייה הבוגרת בארה"ב מתנגדים לחיסונים!

93 מיליון אמריקאים שזכאים לקבל את החיסון טרם חוסנו. מתברר שיש קשר בין סרבנות חיסון להזדהות כמצביע למפלגה הרפובליקאית אבל גם על תושבי ערים, צעירים, שחורים, היספאנים ודמוקרטים

Published

on

ארה"ב מתמודדת לאחרונה עם עלייה בתחלואת הקורונה, אך נאלצת להשקיע מאמצים במאבק גם בחזית אחרת — סרבני החיסונים. כ–93 מיליון אמריקאים הזכאים לקבל את החיסון נגד הנגיף — שגבה את חייהם של יותר מ–600 אלף אזרחים במדינה — בחרו שלא להתחסן. הם נמצאים בסיכון להידבק ולפתח תסמינים קשים כתוצאה מווריאנט דלתא, וכן להדביק אנשים נוספים, כותב "הניו יורק טיימס". סקרים שנערכו בארה"ב מסייעים לעמוד על טיבם של הסרבנים, שבאופן כללי נחלקים לשתי קבוצות.

בראשונה נמצאים סרבני החיסונים האדוקים. לפי הסקרים, זו קבוצה שבה שיעור גבוה של לבנים, תושבי אזורים כפריים, נוצרים אוונגליסטים המחזיקים בעמדות פוליטיות שמרניות. החברים בקבוצה השנייה הביעו נכונות להתחסן, אך אינם ממהרים לעשות כך ומעדיפים לראות את השפעת החיסון על אחרים. לפי הסקרים קבוצה זו מגוונת יותר והחברים בה הם לרוב תושבי ערים, צעירים, שחורים, היספאנים ודמוקרטים.

עם העלייה בתחלואה, אנשי מערכת הבריאות בארה"ב מתמקדת בחיסון הקבוצה השנייה. הסקרים הראו כי חבריה הם פחות ממחצית האוכלוסייה הבוגרת הלא מחוסנת במדינה. כלומר, קבוצת הסרבנים "העקשנים" גדולה בהרבה — וחבריה מהווים כ–20% מכלל האוכלוסייה הבוגרת בארה"ב. פירוש הדבר הוא כי מבלי שאלה ישתכנעו להתחסן, ישנה עוד דרך ארוכה עד למיגור המגפה במדינה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות