Connect with us

חדשות

צפו בתיעוד: מכת פריצות לתיבות דואר בווסט הוליווד

Published

on

גנב מסתובב ברחובות ווסט הוליווד, מטרגט תיבות דואר ויוצא עם שלל רב. ככל הנראה שהוא מחזיק במפתח מאסטר

תושבי אזור ווסט הוליווד טוענים כי תיבות הדואר שלהם הושחתו ונגנבו על ידי גנב או כמה גנבים.

הקהילה מניפה את הדגל האדום כאשר יותר ויותר קורבנות מדווחים על מקרים של גניבת דואר באפליקציות כמו Next Door. השכנים חוששים שהיקף הגניבה הוא אף גדול הרבה יותר ממה שהם אפילו מודעים לו, ועוד מוסיפים כי לפי דעתם מפתח מאסטר של הבניין נפל לידים הלא נכונות.

"כל השכונה הושפעה, חמישה בלוקים שאני מכיר. הלכתי אתמול לשני סניפי דואר והאנשים בתור איתי התלוננו, 'אה, גם תיבות הדואר שלנו נפרצו וכל הדואר נגנב‘ ". סיפרה אחת הדיירות מהבניינים המושפעים מהגניבות בווסטבורן דרייב, דרומית לשדרות סנטה מוניקה.

מצלמות אבטחה שם תפסו אדם במכנסיים רחבים וקפוצ'ון שנכנס ללובי הבניין מעט אחרי השעה 4 בבוקר ביום שלישי, ופתח כל אחת מ-16 תיבות הדואר של הבניין, ורוקן אותן.

במקרה אותה דיירת אספה את הדואר שלה כבר ביום שני בערב, אבל כל שכניה שלא הספיקו להוציא את הדואר שלהם בזמן לפני. הגניבה, הגיעו לתיבות ריקות ביום למחרת.

מהר מאוד הם הבינו שהם לא לבד. "חבורת שכנים מודאגים הלכה במורד הרחוב ממקומות שונים בשכונה, והחזירה את כל הדואר מכל שאר השכנים," אמרה.

נראה כאילו הגנב עצר לנפות את הדואר הגנוב וזרק את מה שהוא לא רוצה. השכנים אומרים כי מכת הגניבות מיום שלישי היא רק קצה הקרחון ומשערים שהדרך היחידה בה כל כך הרבה מבנים יכולים להיפגע בפרק זמן כה קצר תהיה אם למישהו תהיה גישה לכל תיבות הדואר.

תושב ווסט הוליווד הוותיק, רנדל ניומן, בטוח שלגנב או לגנבים יש איכשהו מפתח מאסטר ראשי. "אין שום דרך להיכנס לתיבות הדואר אלא אם כן יש לך פטיש וטריז," אמר.

שירות הדואר של ארצות הברית טרם הגיב ונציג אמר ל-FOX 11 כי שירות פיקוח הדואר של ארצות הברית בודק את בקשתנו למידע. רבים מהקורבנות טוענים כי הם הגישו דוחות ל-USPS ו-LASD בווסט הוליווד.

Featured

פלורידה: מאות פליירים אנטישמים נשלחו לבתים במיאמי ביץ'

פליירים דומים הופצו בעבר גם לבתיהם של תושבי שכונת בוורלי הילס • דו"ח של משרד התפוצות: עלייה בגילויי האנטישמיות בארה"ב ב-2021

Published

on

לרגל יום השואה הבינלאומי – תקרית מטרידה בארצות הברית: מאות בתים בעיר מיאמי ביץ' בפלורידה קיבלו ביום ראשון פליירים עם תכנים אנטישמיים. כך הודיע ראש העירייה דן גלבר בחשבון הטוויטר שלו. גלבר כתב כי "מאות בתים בקהילתנו מצאו שקיות ניילון מחוץ לבתיהם, מלאות בפליירים אנטישמיים מלאי שנאה ואבנים". 

המשטרה חוקרת את המקרה, ובעיר תגברו את הסיורים בשכונות ובמוסדות הדת, בעקבות האיומים שספגו המשפחות. גלבר קרא למי שקיבל פתקים אלו לטלפן למשטרה ולתעד את החומרים. "אין לכך מקום בקהילתנו, ונעשה הכול כדי להבהיר זאת", אמר. פליירים דומים הופצו בעבר גם לבתיהם של תושבי שכונת בוורלי הילס  בקליפורניה. r

אלמנטים אנטישמיים התגלו לא פעם במחאות שקשורות לנגיף הקורונה בארצות הברית. כך למשל בנובמבר האחרון נשמעו גילויי שנאה בוטים בישיבת מועצת חינוך של פרוור באריזונה. "כל חברות התרופות בבעלותו של גזע אחד. לוקחים מהכסף שלכם ונותנים לחברות התרופות האלה, ואם רוצים לדבר על גזע – אלה היהודים", אמרה מעל הפודיום תושבת העיירה – וזכתה למחיאות כפיים סוערות מהקהל שהיה במקום. 

עלייה באנטישמיות בעקבות "שומר החומות" ומגפת הקורונה

ביום שבת האחרון פרסם משרד התפוצות את דו"ח האנטישמיות לשנת 2021, שמדווח על עלייה באנטישמיות העולמית בעקבות מגפת הקורונה ומבצע "שומר החומות". בדו"ח נכתב כי בעקבות המבצע הצבאי נוטרו פרסומים אניטשמיים ברשתות בהיקפים חריגים – כ-430 אלף רק בימי המבצע. 

נגיף הקורונה הביא גם הוא לעלייה בביטויי האנטישמיות: מגבלות הקורונה ומדיניות החיסונים עודדו מכחישי קורונה ואחרים להאשים את היהודים באחריות למגפה, בגריפת רווח מהחיסונים ובניצול המשבר כדי לחזק את אחיזתם בממשלות ובכלכלה העולמית. קמפיין וויראלי שמקורו באיראן הפיץ את ההאשטאג 1948 COVID # המהדהד את סטריאוטיפ "הנגיף היהודי". במהלך חודש מאי הוא צויץ 400,000 פעם.

האנטישמיות לא נשארה רק בגבולות הרשת – בבריטניה נרשם בשנה האחרונה שיא של עשורת שנים באירועי אנטישמיות אלימים, כאשר מינואר ועד יוני בשנה החולפת דווח על 1,308 תקריות נגד הקהילה היהודית ברחבי המדינה. במרחב הווירטואלי, פריז מדורגת כעיר עם מספר הגולשים האנטישמיים הגדול ביותר, אחריה   ניו יורק, לוס אנג'לס, וושינגטון וברלין. 

בקרב אזרחים ישראלים עולה כי קרוב למחצית מהם המטיילים באירופה או בארצות הברית – יצניעו סממנים יהודים/ישראליים. ברשת הנתון יותר נמוך – 20% בלבד השיבו כי יצניעו את זהותם מול גולשים בחו"ל. 77% מהמשיבים הסכימו כי מדינת ישראל צריכה להקצות למאבק באנטישמיות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות