Connect with us

ארה"ב-ישראל

צעירים, מנהיגים, משלנו

Published

on

כנס סטודנטים ישראלים-אמריקאים ממערב ארה"ב נערך בלוס אנג'לס בחסות ה-IAC • המטרה: גיבוש חברתי והקניית ידע לדור המנהיגות של העתיד • המראות והקולות

הרצאה בכנס

כ־100 סטודנטים ממערב ארה"ב הגיעו בחודש שעבר ל"סוף שבוע מנהיגות" שנערך בלוס אנג'לס עבור סטודנטים ישראלים-אמריקאים. הסטודנטים שהגיעו מאריזונה שבצפון, לאס וגאס במזרח, לוס אנגלס וסן דייגו בדרום ואף מטקסס הרחוקה נהנו ממגון רחב של הרצאות וסדנאות שעסקו ביזמות, במנהיגות צעירה ובטכנולוגיה חדשנית וכל אלה עמדו בסימן חגיגיות 70 שנה למדינת ישראל.

לכנס המנהיגות הצעירה הצטרפו דוברים ואנשי מפתח בקרב הקהילה הישראלית-אמריקאית של החוף המערבי. יובל שחורי, שהגיע במיוחד מהסיליקון וואלי בצפון קליפורניה, חלק עם הסטודנטים מניסיונו כשותף ועובד בכיר בחברת "סיסקו" המפוארת. "כבוד גדול עבורי לעמוד מול הדור הבא של המנהיגים בקהילה הישראלית אמריקאית. אני רואה בכל אחד ואחת מכם מנהיגים פוטנציאלים להיות שותפים שלי לעתיד ולהוביל את המהפכה הטכנולוגית שישראלים מעבר לים מובילים", אמר שחורי.

בנוסף ליזמים ואנשי חינוך, הצטרפו גם שותפים לקהילה וקיימו פאנל בנושא זהות יהודית-ישראלית ועתידה של הקהילה היהודית-ישראלית-אמריקאית ביבשת. נכחו בפאנל יונתן גרוני, נציג הפדרציה היהודית בלוס אנג'לס; אביטל חזקנוב, מנהלת ארגון "מסע"; וענת חיים, מנהלת הבית הישראלי בקונסוליה שחתמה את הפאנל בדברי ברכה וציפייה לשיתופי פעולה עתידיים עם הסטודנטים.

מתוך הכנס

הסטודנטים הרבו בשאלות וניסו יחד עם חבריהם לבחון כיצד ניתן לשנות, להשפיע ולעצב את פני העתיד עבור בני דורם אשר מצד אחד נלחמים על הזהות היהודית שלהם מול אלו המתנגדים לה ומצד שני מתפתחים ומשתלבים בעולם הטכנולוגיה היזמות החינוך והתרבות.

תוכנית "משלנו" של ארגון ה־IAC מכשירה ומעניקה בית לסטודנטים ישראלים־אמריקאים בכ־85 קמפוסים ברחבי ארה"ב. באזור החוף המערבי פעיל הארגון במלמעלה מ־15 קמפוסים ומגמת הצמיחה ממשיכה. אלכס רגב היא עמיתה צעירה באוניברטיסת UCSD בסן דייגו, שהחלה את דרכה כחניכה בתנועת הצופים המקומית וכיום פעילה מובילה בקרב הסטודנטים. "משלנו היא תוכנית בא כל סטודנט אשר דובר עברית או לחילופין הוא דור שני להורים ישראלים־אמריקאים יש לו מקום אצלנו", היא מספרת, "במהלך השנה אנחנו עוסקים בפוליטיקה הישראלית ארועים אקטואלים, מפגשי תרבות ואוכל וכמובן מנסים להילחם באנטישמיות ובפעילי ה־BDS באופן הכי חם וישראלי שאנחנו יכולים ויודעים. זהו פרויקט שהוא אהבה ויזמות".

הסטודנטים הצעירים סופרים את הימים עד להתכנסות הבאה שלהם, במסגרת בכנס הארצי של ה־IAC, שייערך השנה במלון דיפלומט בדרום פלורידה, בחודש נובמבר הקרוב.

תמונה קבוצתית של המשתתפים

Featured

עכשיו זה רשמי: תל אביב בראש רשימת הערים היקרות בעולם!

לפי הדוח השנתי של "האקונומיסט" ניו יורק השישית היקרה בעולם ולוס אנג'לס תשיעית
ֿ

Published

on

היקרה בעולם: העיר תל אביב מצאה את עצמה במקום המקום הראשון והמפוקפק ברשימת הערים היקרות בתבל, תוך שהיא מדיחה מהפסגה את פאריס, שמודרגת מעכשיו במקום השני והשלישי יחד עם סינגפור. כך על פי דו"ח שפרסם השבוע המגזין הכלכלי הנחשב ה"אקונומיסט".

על פי הדו"ח שבחן את יוקר המחיה ב-173 ערים שונות ברחבי הגלובוס, והשווה את העלות של יותר מ-200 מוצרים ושירותים, בתל אביב חלה עלייה חדה ביוקר המחיה. ברשת CNN צוין כי חלק מהעלייה בדירוג נובע מהתחזקות השקל מול הדולר. הדו"ח שמכינה חברת המחקר של קבוצת אקונומיסט מתפרסם מזה יותר משלושה עשורים בחודשים מרץ וספטמבר. יש לציין כי המדד משווה את המחירים בערים לפי המחירים הנהוגים בעיר ניו יורק. על כן, ערים במדינות עם מטבעות חזקים יותר מול הדולר האמריקני זוכות לדירוג גבוה יותר.

במקומות הרביעי והחמישי נמצאות ציריך והונג קונג בהתאמה לאחר שדורגו במקום הראשון בשנה שעברה יחד עם פאריס. ניו יורק, ז'נבה, קופנהגן, לוס אנג'לס ואוסקה סוגרות את העשרייה הראשונה. הרשימה מדרגת לעיתים ערים שונות באותו מקום במצב של שוויון במדד המחירים. כך, למשל, פאריס וסינגפור מודרגות במקום השני וכן הלאה.

רשימת 20 הערים היקרות בעולם

1. תל אביב
2. פאריס
2. סינגפור
4. ציריך
5 הונג קונג
6. ניו יורק
7. ז'נבה
8. קופנהגן
9. לוס אנג'לס
10 אוסקה
11. אוסלו
12 סיאול
13. טוקיו
14. וינה
14. סידני
16. מלבורן
17. הלסינקי
17. לונדון
19. דבלין
19 פרנפורט
19. שנגחאי

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות