fbpx
Connect with us

קהילה

"צופן משיח": גילויים חדשים על יציאת מצריים בביתה של נטלי וייצמן בבוורלי הילס 

Published

on

גלית בן טובאל היא דוקטור לאגיפטולוגיה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, חוקרת התרבות המצרית העתיקה ושפתה, יועצת לחברות היי טק ומרצה למנהיגות ולהתנהגות ארגונית במרכז הבינתחומי/ אוניברסיטת רייכמן בהרצליה.

לרגל הוצאת ספרה הראשון, "צופן משיח", וביקורה בעיר בה חייה מספר שנים, יזמה חברתה הטובה אילנה שושן, מלכת יופי העבר ויזמית טכנולוגית בהווה, הרצאה לנשות הקהילה בביתם של נטלי וג'ק ויצמן בבוורלי הילס. עשרות נשים הגיעו לבית בצהרי יום הודות לכשרון הארגון של שרונה קופר, מו"ל שבוע ישראלי. 

בספרה מתחקה גלית אחר שאלות שתמיד הטרידו אותה, כמו  "מה קרה למשה"? איפה הר סיני"? ו"לאן התגלגלו לוחות הברית?" וגילויים מסעירים נוספים. מומחיותה הבלשנית מסייעת לגלות מערכת הצפנה חדשה בספר שמות, השופכת אור חדש על סיפור יציאת מצריים ומובילה את הקורא לתיאוריה מסעירה ומפתיעה בסוגיות רבות הקשורות בסיפורי התנ"ך.

אחת מהמשתתפות, מאפרת הסלבס מירה טל-הרשקוביץ, תיארה בפייסבוק את חוויותיה מההרצאה והמפגש: "הגעתי בנר רביעי של חנוכה להרצאה מרתקת של גלית בן טובאל להרצאה שהותירה אותי עם צמרמורת בכל חלקי גופי! ( לא, אני ממש לא מגזימה! למה שאגזים??) 

על מה ההרצאה?  ד"ר גלית דיין היא מומחית בחקר מצריים העתיקה. הידע שלה מעורר השתאות, קשה לסכם את כל מה שנאמר שם בכמה מילים, אז כמובן שקניתי את הספר שלה כדי שאוכל להשלים את מה שלא קלטתי לגמרי בהרצאה הראשונית. אני כבר בטוחה שהלילה לא אוכל להירדם… גילויים ממש מסעירים שלא שמעתי מעולם בשום מקום! אני שולחת אתכם לחנויות הספרים כדי לרכוש את הספר ״צופן משיח״ ולא לשכוח להודות לה – ולי….

"את גלית הכרתי לפני שנים רבות כשרק הגעתי ללוס לוס אנג'לס. היא הגיעה לכאן כאשת הקונסול הכללי וביחד עם אילנה שושן העבירו סמינר להעצמה נשית בקהילה, ועד היום אני מיישמת את כל העצות הנפלאות שלהן.

"תודה רבה לגלית, למארגנות אילנה ושרונה ולמארחת נטלי מעומק ליבי הגואה!"

לחץ להגיב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

קהילה

תאונות החלקה ונפילה: עורכי דין חיוניים לבטיחות הציבור

Published

on

עורכי דין המטפלים בתאונות החלקה ונפילה בקליפורניה מתמודדים לעתים קרובות עם ביקורת ותפיסה שלילית, אך עבודתם חיונית לביטחון הציבור ולאחריות עסקית. מאמר זה מבקש לבחון את משמעותם של עורכי דין לתאונות החלקה ונפילה בקידום הבטיחות בשטחי מסחר; ובהטלת אחריות על עסקים לשמירה על סביבה בטוחה לציבור.

תפקידם של עורכי דין בתאונות החלקה ונפילה עבור ביטחון הציבור:

עורכי דין אלה ממלאים תפקיד חיוני בהטלת אחריות על עסקים לשמירה על אזורים בטוחים. הם חוקרים ומתדיינים במקרים של רשלנות, תחזוקה לקויה ותנאים מסוכנים המובילים לתאונות החלקה ונפילה. על ידי כך, הם מעודדים עסקים להיות פרואקטיביים יותר בהבטחת הבטיחות של המקום שלהם, ובכך מפחיתים את הסיכון לתאונות עבור הציבור.

על פי המוסד הלאומי לבטיחות רצפות רעועות, תאונות החלקה או נפילה אחראיות ליותר ממיליון ביקורים בחדרי מיון בבתי חולים מדי שנה. תאונות אלו הן גורם מוביל לפגיעות תעסוקתיות ועלולות לגרום לפציעות קשות, נכויות ואף לאובדן חיים. על עסקים מוטלת החובה לספק סביבה בטוחה ללקוחותיהם ולעורכי דין בתחום החלקה ונפילה, תפקיד מכריע בקיום חובה זו.

כדי להמחיש עוד יותר את חשיבותם של עורכי דין אלו, חיוני לבחון תקדימים משפטיים ומקרי מבחן שבהם התערבותם הובילה לשינויים חיוביים בביטחון הציבור. דוגמה בולטת אחת היא המקרה של אנתוני זקגלין וליסה זקגלין נגד חברת רשת בתי הקפה סטארבקס; פסקי דין של חבר מושבעים משנת 2011, לאחר שעורך דין של החלקה ונפילה טען בהצלחה כי קפה סטארבקס נכשל בשמירה על סביבה בטוחה – הוביל להסדר משמעותי והניע את הקמעונאית לשפר את אמצעי הבטיחות שלה.

על ידי נקיטת הליכים משפטיים בשם נפגעים, עורכי דין להחלקות ונפילות יוצרים אפקט מרתיע על עסקים שמזניחים את אחריותם לשמירה על מקום בטוח. כאשר עסקים מתמודדים עם השלכות כספיות על רשלנות, הם מקבלים תמריץ להשקיע בתחזוקה טובה יותר, הדרכות בטיחות ואמצעים למניעת סיכונים. זה, בתורו, תורם לתועלת הציבורית הכוללת על ידי הפיכת אזורי המסחר לבטוחים יותר עבור הציבור.

לסיכום, בעוד עורכי דין לתאונות החלקה ונפילה בקליפורניה עשויים לקבל מוניטין שלילי, עבודתם חיונית לקידום בטיחות הציבור ולהטלת אחריות על עסקים על מתן מקום מאובטח. על ידי חקירת רשלנות, ליטיגציה בתיקים וסינגור עבור לקוחותיהם, הם תורמים לסביבה בטוחה יותר לציבור ומעודדים עסקים לתעדף אמצעי בטיחות. תפקידם חיוני ביצירת תרבות של אחריות ובסופו של דבר בהפיכת אזורי הקמעונאות לבטוחים יותר לכולם.

עו"ד‭ ‬אדוארד‭ ‬בראון‭ ‬נותן‭ ‬ייעוץ‭ ‬משפטי‭ ‬ראשוני‭ ‬ללא‭ ‬עלות‭ ‬בכל‭ ‬תחום‭.‬

www.eBraunLaw.com | 866-693-4456 | Eduard@eBraunLaw.com

13713 Burbank Blvd. Sherman Oaks, CA 91401

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות