fbpx
Connect with us

תרבות

פתיחת פסטיבל הסרטים: סרט אימה מתוצרת עצמית

הנאום מעורר המחלוקת של המפיק ג'ייסון בלום הביא פרסום רב לפסטיבל של פוגי, שמציג השבוע בוואלי ובעיר

ג׳ון וויט ומאיר פניגשטייין בערב הפתיחה בבוורלי הילס

מאת: הלנה שוש מיימון // צילומים: מיכל מבצרי ויוסף פאל 

כמו בכל שנה, גם פסטיבל הסרטים ה-32 נפתח לפי המסורת של מאיר פניגשטיין עם כוכבים ויוצרים ישראלים ואנשי מפתח בתעשיית הסרטים האמריקאית, שפסעו והצטלמו על השטיח האדום בשעה שנותני החסויות לפסטיבל ומאות מחברי הקהילה הישראלית באל-איי זרמו לתיאטרון סבן בבוורלי הילס.

בקהל נראו בין היתר הבימאים: אבי נשר ('ספור אחר'), אורי ברבש ('אברהם סוצקובר' ו'אחד משלנו' ) מרקו כרמל ('פרא אצל' ), אופיר גרייצר ('האופה'); המפיקים אבי לרנר, לטי גרובמן, עופר נעים, אהוד בלייברג, איתי תמיר, שרגא בר, רונית רייכמ; השחקנים: אלון אבוטבול, שירה האס, נועה תשבי, כוכב הקולנוע ההוליוודי ג'ון וייט, אדם הורוביץ והקונכ"ל הפורש, סם גרונדווג.

הפתיחה הזוהרת, שמלות הערב, והאוירה הנינוחה, לא רמזו במאום על המהומה שתתחולל באולם בהמשך. הכל דפק לפי התוכנית, והיה יפה וחגיגי. פניגשטיין סיפר איך הוא מגשים ומעצים את מפעל חייו זו השנה ה-32 סם הקונכ"ל הודה למאיר על תרומתו האדירה לחשיפת הקולנוע הישראלי בזירה הבינלאומית, והמנחה-קומיקאית סונדרה ממוצא שבדי-פורטוריקני שיתפה אותנו באנקטודות משעשעות מהחמות היהודיה שלה.

מפיקת הפסטיבל אור דינור (במרכז) עם חברות הצוות המארגן

עד שעלה לבמה המפיק היהודי האמריקאי המצליח ג'ייסון בלום, לקבל אות הוקרה על תרומתו לקולנוע בגלל שלל סרטי האימה המצליחים שהפיק, וניפק לנו סרט אימה תוצרת עצמית. היות וביום פתיחת הפסטיבל התקיימו גם בחירות ה'מיד טרם' לקונגרס ולסנאט, בלום ניצל את הבמה שניתנה לו ותקף את הנשיא טראפ, שמשתלח בתקשורת, וציין "עברו עלינו שנתיים קשות". בעוד שכל הדוברים הסתפקו בנאום קצר, בלום המשיך והמשיך בדבריו המתריסים נגד טראמפ. אמנם בהוליווד זהו בון טון לתקוף את הנשיא, אבל בלום (שעד עכשיו אני לא מבינה על מה קיבל הוקרה בדיוק? במה סרטי האימה שהפיק תרמו לחוויה היהודית או הישראלית?) לא הבין שהקהל הישראלי הוא לא הטריטוריה שלו, ובעוד הוא ממשיך לדבר אנשים עזבו את האולם, שרקו במחאה וקראו בוז. למראה הקהל הנטוש והאווירה הכעוסה, בלום לא קיצר את דבריו, ובחר לעשות דווקא עם הנאום שלו.

אני לא מתכוונת להיכנס כאן לויכוח פוליטי, רק אציין שבלום לא הבין ש-80% מהישראלים שנכחו באולם אוהבים את טראמפ. גם בגלל העובדה שהכיר בירושלים כבירת ישראל והעביר את השגרירות האמריקאית לירושלים, וגם בגלל שהוא מטרפד את הדיל הנורא שאובמה רקח עם איראן.

אני מודעת לכך שלטראמפ יש התנהגות בעייתית, שהוא משסה נגד התקשורת ושהעיר את השדים האנטישמיים מרבצם. מצד שני – לדעתי בלום יכל להסתפק במשפט או שניים, ולא לצאת בנאום חוצב להבות ולסרב לעצור גם כשהוא רואה אנשים נוטשים את האולם ושורקים לו בבוז.

מנחת הערב סונדרה, מאיר והמפיקה לטי גרוברמן

הפארסה איימה להימשך עד שיוסי דינה, בעל חנות המשכון בבוורלי הילס, עלה לבמה ודרש מבלום שיירד מהבמה. כאן נכנסו אנשי הביטחון לפעולה ואבי נשר, שעמד לעלות לבימה אחרי בלום, היווה חיץ בין בלום לבין אנשים שהתגודדו בירכתי הבמה ודרשו שירד מהבמה.

בהתחלה מאיר פניגשטיין שלנו מרט את שיער ראשו, אבל אחרי שראה שכל אתרי האינטרנט בארץ ובעולם וגם פוקס ניוז' דיווחו על התקרית, מאיר התחיל לקלוט שגם פרסום מהסוג הזה הוא פרסום ששווה כסף רב.

לסיכום: נראה לי שבשנה הבאה מאיר פניגשטיין יבקש מהאורחים לא לדבר על פוליטיקה ואם כן – אז רק במשפט או שניים ולא לתת לזה להימשך 5-6 דקות.

סרטים מומלצים בפסטיבל: 'סיפור אחר' – בבימוי אבי נשר; 'אין בתולות בקריות' – בבימוי: קרן בן רפאל; שרוכים'- בבימוי ינקול גולדווסר; 'גאולה'- בבימוי יוסי מדמוני; 'האופה' – בבימוי אופיר גרייצר; 'פרא אציל' בבימוי מרקו כרמל; ו'אברהם סוצקובר – בבימוי אורי ברבש.

Featured

האימא של כוכב "צעירים חסרי מנוח" אישרה: הוא התאבד בעקבות הפרעה דו-קוטבית. איך מזהים ומתמודדים עם המחלה?

Published

on

לוס אנג'לס – מותו של בילי מילר בן ה-43, שחקן הידוע בעיקר בזכות תפקידו באופרת הסבון "הצעירים וחסרי המנוחה", נבע מהתאבדות, כך אישרה אמו. פטרישיה מילר כתבה בהצהרה ששיתפה ב-X, הפלטפורמה שנודעה בעבר כטוויטר, כי בנה סבל מהפרעה דו קוטבית, וציינה כי "בסופו של דבר המחלה ניצחה במאבק".

"הוא נלחם מאבק אמיץ ארוך וקשה עם דיכאון דו קוטבי במשך שנים. הוא עשה כל שביכולתו כדי לשלוט במחלה", כתבה. "הוא אהב את משפחתו, חבריו ומעריציו אבל בסופו של דבר המחלה ניצחה במאבק והוא נכנע על חייו".

ההצהרה שותפה ב-X על ידי מנהלו של בילי מילר, שביום ראשון הודיע בפומבי על מותו בהצהרה ל-Variety. יום ראשון היה יום הולדתו ה-44 של השחקן.

לפי המגזין, בילי מילר מת ביום שישי באוסטין, טקסס. בנוסף לתפקידו ב"Young and the Restless", שעליו זכה בשלושה פרסי אמי, בילי מילר כיכב גם בתוכניות טלוויזיה כולל "General Hospital", "Suits", "Ray Donovan", "NCIS" ו-"Truth Be Told".

מה צריך לדעת על הפרעה דו קוטבית

במאבק בהפרעה דו-קוטבית, בילי מילר היה רחוק מלהיות לבד: כמעט 3% מהמבוגרים בארצות הברית חיים עם המצב, על פי המכון הלאומי לבריאות הנפש.

בשנים האחרונות, דמויות בעלות פרופיל גבוה כולל הזמרות מריה קארי, סלינה גומז, שחקן ה-NBA לשעבר דלונטה ווסט ומאמנת הכדורסל של המכללות, ג'ואן פ. מקאלי, חשפו כולם בפומבי את המאבקים שלהם עם מצב בריאות הנפש.

מספר שיא של 49,449 אמריקאים מתו בהתאבדות בשנת 2022, על פי נתונים זמניים חדשים שפורסמו על ידי ה-CDC.

הפרעה דו קוטבית מוגדרת על ידי ה-NIMH כ"מחלת נפש הגורמת לשינויים חריגים במצב הרוח, האנרגיה, רמות הפעילות והריכוז של האדם" שהם חמורים יותר מהעליות והמורדות הרגילים שאנשים חווים.

למצב יש שלושה סוגים שונים – הפרעה דו קוטבית I, הפרעה דו קוטבית II והפרעה ציקלותימית. כל שלושת הסוגים כרוכים בשינויים דרסטיים במצבי הרוח, החל ממצבי רוח גבוהים ומלאי אנרגיה, הנקראים אפיזודות מאניות, ועד מאוד נמוך ועצוב, הידוע כאפיזודות דיכאוניות, על פי ה-NIMH.

מצבי הרוח השונים והתדירות של מצבי רוח משתנים יכולים להשפיע על התפקוד היומיומי של האדם, כמו גם על רמות השינה והפעילות שלו. על פי ה-NIMH, הפרעה דו קוטבית מאובחנת לרוב במהלך שנות העשרה המאוחרות ובבגרות המוקדמת. זהו מצב הדורש טיפול לכל החיים, שיכול לכלול הכל, החל מטיפול תרופתי ועד טיפול מקצועי בשיחות.

ה-NIMH מציין שעבור אנשים עם הפרעה דו קוטבית, במקרים רבים, יש  גם מצבים נפשיים אחרים כמו הפרעות חרדה והפרעות קשב וריכוז (ADHD), ועשויים להיאבק עם שימוש לרעה בסמים או באלכוהול או בהפרעות אכילה.

תסמינים של הפרעה דו-קוטבית כוללים שינויים ניכרים במצב הרוח, השינה והפעילות, ותנודות בשינויים במצב הרוח, החל ממאניה לדכאונית, על פי ה-NIMH.

אנשים שיש להם חששות שהם או אדם אהוב עלולים להיאבק בהפרעה דו קוטבית או במצב בריאותי נפשי אחר צריכים לפנות לרופא לעזרה. 

אם אתם חווים משברים אובדניים, שימוש בסמים או משברים אחרים בתחום בריאות הנפש, אנא התקשרו או כתבו טקסט למספר 988. תגיעו ליועץ משברים מיומן בחינם, 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. אפשר גם לפנות לעזרה ל-988lifeline.org.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 ימים ago

מטורפת? נעצרה אישה על אופניים שאחראית לארבע הצתות ושריפות (מתוך 14) בשכונה שקטה ברסידה 

Featured2 ימים ago

שוד בגבעות היוקרה: רעולי פנים פרצו לבית של אייר.בי.אנד.בי בהוליווד הילס; זה מה שעושים בלוס אנג'לס בשביל שעון רולקס – צפו בסרטון

Featured2 ימים ago

אחרי דיסני ונטפליקס: הפרסומות יגיעו גם לאמזון פריים וידאו במטרה לממן את השקעות הענק בתוכן

Featured2 ימים ago

נהג נפל עם רכבו מגשר ונהרג. המשפחה תובעת את גוגל על כך שלא עידכנה את המפה

Featured2 ימים ago

ג'ו זבולוני בראש הפגנת תמיכה בנתניהו בניו יורק: ראיתי תמונה של ראש הממשלה על משאית כשאפו ארוך. זה מזכיר זמנים אפלים מאוד

Featured3 ימים ago

נתניהו על הסיכויים להסכם בין ישראל וסעודיה בחסות אמריקאית: "50:50". דיווח: אישור לסעודים לבחון העשרת אורניום; רה"מ הוזמן שוב לבית הלבן

Featured3 ימים ago

אחרי 140 יום: התקדמות משמעותית במגעים לסיום השביתה בהוליווד עוד השבוע

Featured3 ימים ago

סחורה קמעונאית גנובה ביותר מ-200 אלף דולר נחשפה בחצר האחורית של בית לוס אנג'לס; שלוש נשים ושבעה גברים נעצרו על חם

Featured6 ימים ago

חשד: רוצח סדרתי בדאון טאון לוס אנג'לס לאחר ששתי דוגמניות נמצאו תוך שבוע ללא רוח חיים בדירות יוקרה

Featured3 שבועות ago

עוזרת בית התחבאה עם תינוק בחדר האמבטיה לאחר שגברים רעולי פנים ניסו לפרוץ לבית בפיקו-רוברטסון. צפו בסרטון

Featured3 שבועות ago

הרצח שמעזע את לוס אנג'לס: בני זוג הוצאו להורג במכוניתם במגרש חניה – כשהתינוק בן השנה שלהם במושב האחורי

Featured3 שבועות ago

ישראלים בין עשרות האלפים שנלכדו בפסטיבל ׳ברנינג מן׳ בנבאדה אחרי שכמות גשם של חודשיים ירדה ביממה אחת

Featured4 שבועות ago

סינגלס בלוס אנג'לס? זה הסכום המינימלי שתצטרכו להרוויח בשנה כדי לחיות בנוחות בקליפורניה 

Featured2 שבועות ago

הטרנד החדש בלוס אנג'לס: מנצלים את משבר הדיור ומשכירים קרוואנים למשפחות של הומלסים

Featured3 שבועות ago

דודי אזולאי הפיק והזמר ישי ריבו עשה היסטוריה בהופעה בפני 15 אלף מעריצים במדיסון סקוור גארדן

Featured3 שבועות ago

קלאבסס: גנב בקבוק בשווי 1,000 דולר לאחר מאבק  עם עובד חנות המשקאות האלכוהוליים. צפו בסרטון

כתבות שבועיות