fbpx
Connect with us

Featured

"פתאום, באמצע החיים, עצרתי ואמרתי 'אני חיה באל-איי אבל מרגישה בתל אביב!'"

Published

on

אשת החברה ליאת שלומוף מרכזת סביבה קהילה אקטיבית ומגוונת ומארחת בביתה עשרות יזמים ודמויות מוכרות בעיר * עכשיו היא מפיקה תוכנית ריאליטי טלוויזיונית, מעין שילוב של "מחוברים" ו"פריפריה", שתחשוף את הפנים האמיתיות של הקהילה הישראלית בלוס אנג'לס * ההרשמה בעיצומה, כולם מוזמנים!

משפחת שלומוף ידועה מאוד בקרב הקהילה הישראלית בלוס אנג'לס. בראש השבט עומד איציק שלומוף, איל נדל"ן ותורם ענק לקהילה ולפעילותיה וכן פילנתרופ בחסד שלאחרונה עלה לכותרות בהצעתו לבנות  5000 יחידות דיור לחסרי בית ('הומלסים') באזור העיר התחתית.

בתקופה האחרונה גונבה לאוזני שמועה שיש מישהי בקהילה ובשבט שלומוף שיוזמת סדרת טלוויזיה על ישראליות אל איי החסודות, הבאות והולכות בטרקליני השועים ועושות רבות עבור הקהילה, חבריה וחברותיה, דברים שהיו סמויים מן העין עד כה וכאלו שנוצר הצורך לחשוף לעיני עם ישראל בארץ ובגולה. 

לפיכך הזדמנתי לפגישה עם ליאת שלומוף המצודדת והנאה בבוורלי הילס כדי לשמוע על יוזמתה הברוכה והלא שגרתית ולתהות על קנקנה.

הלו ליאת, (לוגמת מכוס קפה במסעדה אופנתית בבוורלי הילס), ספרי לי קצת על עצמך.

ליאת:" בישראל, הייתה לי חברה עצמאית למכירה ושיווק של אקססוריז .זה היה בשנת 2004, בדיוק נפרדתי מחבר שהיה לי תקופה ארוכה והגעתי ללוס אנג'לס, לנקות את הראש. בהתחלה גרתי ברחוב פרנקלין בהוליווד עם חבר יקר בשם ניר בן דויד. לאחר כחודש, הכרתי את איתן שלומוף, בעלי הנוכחי. הוא היה אז גרוש עם שלושה ילדים. מיד התחברנו ותוך תקופה קצרה עברנו לגור ביחד. 

"אני אדם מאוד משפחתי והקטע של להיות רחוקה מהמשפחה שלי היה לי מאוד קשה ולא הסתדר לי בראש. הייתה לי מטרה אחת: להביא את  כל המשפחה שלי לכאן – את ההורים, האחים וכו'. חלומות נועדו להתגשם, אחי, אלעד, הגיע מיד לכאן. הוא כאן כבר 18 שנים, נשוי ואב ל-3 ילדים, בעלים של אחת החברות הגדולות בתחום החשמל (Power Electric), נשוי לסתיו, בחורה ישראלית מדהימה. אחריו, הגיע גם אחי השני שפחות התחבר לאל-איי, עבר לניו יורק והוא בתפקיד בכיר מאד ב'סיטי בנק', ומגיע לבקר אותנו הרבה.

"האתגר הכי גדול היה להביא את ההורים שלי שהם, לא צעירים. עשיתי להם גרין קארד ואמרתי להם שאין להם ברירה אלא להגיע לגישוש לחצי שנה. כשהם הגיעו, דאגנו שיהיה להם מקום ראוי לשהות בו, בית יפה וסביבה טובה וכיום, הם כבר מעל 10 שנים פה. אמא שלי בעלת סטודיו לאמנות ומעבירה חוגים, גם לילדים. אבי כבר בפנסיה. כך, באמת קיבלתי את מה שחלמתי עליו: לגור כאן, עם בעלי, הילדים וכל המשפחה הקרובה שלי, ולזה, אין מחיר. 

"לגבי הילדים של בעלי: הם חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, אנחנו חברים מאד טובים. הכרתי אותם כשהם היו קטנים, הקטנה הייתה בת 5, האמצעית בת 10 והגדול היה בן 12. היום, הגדול, בן 30, מייקי, מאוד מוכר בקהילה ועובד עם אחותו בתחום ההשקעות. 

"לי ולאיתן, יש ביחד עוד 3 ילדים משותפים: יונתן בן 14, בן בן 12 וטליה, בת 7. אני עוזרת לאיתן,שעוסק בנדל"ן, אני עושה את כל העיצוב של הבתים, בעיקר התמקדתי לאורך השנים, בעובדה שאפיינה אותי תמיד: הרצון שלי לפרגן לאחרים. כתוצאה מכך, נהיה לי מין שם כזה של 'חברת יחסי ציבור ללא מטרת רווח', בגין זה החברים צוחקים עליי. אמנם אין 'רווח' ממשי אבל הרווח שלי הוא, שאני כל כך מסופקת, שאני מקבלת טלפונים כמעט מדי יום, תודות רבות על הקישורים, החיבורים, חיסכון בזמן. הרבה ישראלים מגיעים לכאן ומקבלים את המספר שלי ואני תמיד שם לעזור, להושיט יד. אני חושבת שלעזור ולפרגן אחד לשני ובעיקר, לקהילה הישראלית כאן, מזה אנחנו מתקיימים.

את מעורבת בארגונים ישראלים כאן?

"לגבי הארגונים הישראלים, אני פחות פעילה בהם. אני פעילה בתחום שלי וזה לוקח לי מספיק שעות ביום. אני מארחת בבית שלי, פעם בשבועיים, סדנאות והרצאות של אנשים חדשים שמגיעים לכאן, מישהו שכתב ספר שרוצה לקדם או חברת קוסמטיקה או אמנות, כל תחום ועניין. הרבה אנשים פונים אליי. כולם מכירים את הבית שלי כ'בית פתוח'. 

"בגיל 15, עוד בישראל, הייתי מכורה לסדרת הטלוויזיה "בוורלי הילס 90210". ותמיד חלמתי  וחשבתי שיום אחד, 'אני אגור שם'. לאורך השנים באל איי , הסתכלתי על שגרת היום-יום שלי: אני אמא ל-3 ילדים, קמה בבוקר, הולכת לאימון כושר עם מאמנת ישראלית ומשם, קופצת לקפה הישראלי שלנו ( 'טאר טטן' של קובי על אולימפיק), הקפה השכונתי, פוגשת את החברות הישראליות שלי, משם ממשיכה למרקט הישראלי, הספר שלי ישראלי, פדיקור ומניקור-כולם ישראלים, החוגים של הילדים הם ישראלים, שיעורי עברית ועוד. 

"אז פתאום, באמצע החיים, עצרתי ואמרתי "אני חיה באל-איי אבל מרגישה בתל אביב!" והתחיל להתבשל בתוכי תסריט על "תל אביב 90210" (אני מתלבטת בין השם הזה ל'מחוברות אל איי'), ואיך זה שבעצם, עד היום, אנחנו לא מראים משהו כל כך מעניין ואטרקטיבי. 

"אני חושבת שבארץ, גם מבחינת הקהל הצעיר שרוצה להצליח, לבוא לכאן זה 'המקום להצליח'. אמנם, אני לא רוצה להעביר את כל ישראל ללוס אנג'לס אבל, מי שרוצה לראות שהחלום כן יכול להתגשם יהיה מוזמן לצפות בתוכנית הטלוויזיה שלי. אני מסתכלת על בחור כמו אחי, הוא הגיע לאל.איי ממש אחרי הצבא, בלי דולר אחד בכיס והיום הוא חי חיים מדהימים, יש לו בית מהמם, חברה גדולה עם 50 פועלים וזה לא בטוח שהיה יכול לקרות בארץ. 

"כן, אנחנו נמצאים בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות וזה מה שאני רוצה להראות, ואיך שהקהילה הישראלית כאן מדהימה. בסדרה, אני אציג את כל זה, אני אראה את חיי היום-יום, איך אנחנו יוצאים ומבלים המון, עושים הרבה ערבים ומסיבות בקהילה הישראלית המיוחדת, שאחד תמיד למען השני וזה היופי. 

איזה סוג של ישראלים יככבו בסדרה?

"בסדרה, אני רוצה ליצור מכנה משותף רחב .אני ידועה כמי שמכירה כאן הרבה ישראלים. אני לא רוצה שהסדרה תציג רק אנשים מסוימים, רק מהחוג הנוצץ, שהם רובם הקבוצה שלי, המשפחה והחברים. בסדרה, אני רוצה לתת הזדמנות לכל הישראלים באל.איי לפנות אליי. לא כולם יוכלו להיבחר ולכן, יש לנו מלהקת בארץ, היא זו שתחליט, בסופו של דבר, מי יהיו הדמויות הסופיות, בהחלטה משותפת איתי.

"מי שנתן לי את הפוש האחרון לגבי הסדרה, היה הבלוגר הפופלרי חן עמר. הוא ידע שזה יהיה להיט. יש לי הרבה חברים נוספים בתעשייה ששמעו על הרעיון ותמכו בי במאת האחוזים, שמחו בשמחתי ומאמינים שהרעיון 'יעוף'.

אז איך בעצם תיראה הסדרה?

"הרעיון הוא: לקחת חמש נשים שהצליחו בזכות עצמן כאן, ולהראות את שגרת היום-יום שלהן, עם הסביבה שלהן. הסדרה לא תהיה ממוקדת על אשה זו או אחרת אלא על הסביבה החברתית, המשפחתית, התעסוקתית וכו'.

"אחת המפיקות בארץ, ששמעה על הסדרה, מאוד התלהבה מהרעיון והציעה לתת לנו, כבר מעכשיו, את האופציה לסגור איתה את הפקת הסדרה מראש. חן עמר היה מאוד בעד, הוא שיכנע אותי להתחיל לבד, בלי הפקה נפוחה רק אנחנו..

"אני לא מחפשת מטרת רווח בסדרה (ואם יהיה כזה, הוא ילך למטרה קהילתית משותפת). המטרה תהיה להראות את המציאות, את החיים באותו הרגע, בלייב, לא משהו שכתוב ומוכתב לפני. זה יהיה אותנטי.

"חן הציע להתחיל את הפיילוט בצורה עצמאית ובהתחלה, חשבנו ללכת על רעיון של אינסטגרם או יוטיוב, כדי להעלות שם את הסדרה. היום, החלטתי לצאת עם הרעיון החוצה, לציון חגיגת 18 השנים שלי באל.איי. רציתי לעשות משהו קצת אחר, עבור הקהילה.

"כרגע, אני מממנת את כל ההוצאות על הפיילוט ובנוסף, יש מספר משקיעים אבל את הרוב אני מממנת. כמובן שפניתי לאנשים בתעשייה ולאנשים באופן פרטי, לדמויות שחשבתי עליהן וביקשתי מכל דמות לעשות וידאו שלה, שיגיע למלהקת התותחית שלנו, בישראל.

"המטרה היא לפתוח את הפיילוט לכולם – גם למפיק, צלם ובמאי שרוצים להגיע ולקחת את הפרויקט הזה. אני לא מבטיחה כרגע שהרווחים יהיו גדולים אבל אחרי שהפיילוט יופק זה רק יכול לרוץ קדימה.

"אנחנו גם רואים את זה בהמשך מצליח גם במיאמי, ניו יורק ובעוד מקומות. זה בטוח יתפוס. כל קהילה ישראלית בכל עיר, היא שונה. 

"חשוב לי מאוד, גם לתת עבודה לישראלים, להיות סביב ישראלים, להתחבר עם ישראלים. אנחנו 'חיים כאן את תל אביב', זה מה שאני רוצה להעביר בסדרה״.

ליצירת קשר בפייסבוק: Liat Shlomof. באינסטגרם: liatshlomof@

Featured

בלאק פריידי וסייבר מאנדיי באווירת מיתון: תנועה ערה במולים, אמזון כבר לא בצמרת חיפושי המבצעים

Published

on

עֿונת קניות החגים בארה"ב נפתחה בסוף השבוע האחרון עם תחזיות מתונות לעלייה במכירות, בצל האינפלציה המאמירה וסכנת המיתון. במקביל, סקרים מנבאים עונה טובה לקניונים בזכות דעיכת מגפת הקורונה, שהרחיקה לקוחות בשנתיים החולפות. קניות בחנויות פיזיות נחשבות השנה לדרך הטובה ביותר לנצל מבצעים, לאחר שקמעונאים חתכו מחירים כדי לפנות מלאים עודפים. בה בעת, ברוח הזמנים, צרכנים דיווחו כי בכוונתם לערוך קניות מחושבות היטב ולא לרכוש פריטים בגחמה. "חיכינו להנחות", סיפר לסוכנות רויטרס לקוח בחנות של בסט ביי בלוס אנג'לס, שחסך 500 דולר על מסך 85 אינטש של סמסונג. 

הקמעונאים נלחמים על ארנקי הצרכנים בעונת קניות הצפויה להיות איטית יותר לעומת שנים עברו. לפי נתוני פדרציית הסחר האמריקאית, ההוצאות על קניות החגים בנובמבר ובדצמבר צפויות לעלות בין 6% ל־8% לעומת השנה שעברה — כאשר בשיקלול האינפלציה מדובר למעשה בירידה לעומת 2021. הקניות המקוונות בחודשיים הללו צפויות לצמוח ב־2.5% בלבד ל־209.7 מיליארד דולר, בהשוואה לעלייה חדה של 8.6% בשנה שעברה. 

ואכן, ביריית הפתיחה לעונת הקניות, החסכנות נתנה את הטון. נכון ליום שישי בבוקר, קמעונאית הענק וולמארט, המועדפת על צרכנים המחפשים מחירים נוחים, ניצבה בצמרת החיפושים אחר מבצעי בלאק פריידיי. החיפושים אחרי הנחות בוולמארט זינקו ב־386% לעומת 2021 ועקפו את היריבה אמזון, אשר בשנה שעברה הגיעה לצמרת סקר Captifiy  של הקמעונאים עם מספר החיפושים הגדול ביותר. השנה, ענקית הטכנולוגיה הגיעה רק למקום הרביעי, אחרי רשתות טרגט וקוה'לס, בהתאמה.

לפי נתוני פדרציית הקמעונאים האמריקאית, כ־166 מיליון אמריקאים, 8 מיליון יותר לעומת 2021, תיכננו לערוך קניות לחגים בסוף השבוע של חג ההודיה שננעל ביום שני עם מבצעי סייבר מאנדיי.  לפי סקר של ICSC, ארגון המייצג מרכזי קניות ושאר פלטפורמות פיזיות, בכוונת הצרכנים להוציא 10% יותר בעונת החגים הנוכחית לעומת 2021, כאשר 89% צפויים לערוך את הקניות בין חג ההודיה לסייבר מאנדיי.

סקר אחר מצא כי כ־75% מהצרכנים מתכננים להגיע למרכז קניות כלשהו בחמשת ימי הקניות שהחלו ביום חמישי שעבר, מתוכם, 59% יערכו קניות. בילויים מתוכננים אחרים כוללים ביקור במסעדה (48%) ובקולנוע (29%) או השתתפות באירועי חג מיוחדים (21%).

לפי סקר בלאק פריידיי וסייבר מאנדיי של דלויט, במכירות סוף השבוע יוציאו צרכנים 12% יותר לעומת 2021. דלויט גם מצאו כי הדורות הצעירים צפויים לייצג את עיקר הרכישות, עם 86% מבני דור ה־Z שדיווחו על תוכניות לנצל את המבצעים, ו־89% מהמילניאלס.

המכירות המקוונות בבלאק פריידיי צפויות להגיע לסכום של 9־9.2 מיליארד דולר — כך לפי דו"ח של אדובי אנליטיקס — עלייה צנועה של כ־1% לעומת השנה שעברה, בזכות התחזקות הקניונים. לפי סקרי אדובי, צרכנים רכשו מוצרי אפל, כמו שעונים ואיירפודס, רמקולים חכמים וטלוויזות, מכונות אספרסו וקונסולות גיימינג. הצעצועים הפופולריים כללו בובות Funko, האצ'ימלס ובובות סקווישמלו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות