fbpx
Connect with us

Featured

"פתאום, באמצע החיים, עצרתי ואמרתי 'אני חיה באל-איי אבל מרגישה בתל אביב!'"

Published

on

אשת החברה ליאת שלומוף מרכזת סביבה קהילה אקטיבית ומגוונת ומארחת בביתה עשרות יזמים ודמויות מוכרות בעיר * עכשיו היא מפיקה תוכנית ריאליטי טלוויזיונית, מעין שילוב של "מחוברים" ו"פריפריה", שתחשוף את הפנים האמיתיות של הקהילה הישראלית בלוס אנג'לס * ההרשמה בעיצומה, כולם מוזמנים!

משפחת שלומוף ידועה מאוד בקרב הקהילה הישראלית בלוס אנג'לס. בראש השבט עומד איציק שלומוף, איל נדל"ן ותורם ענק לקהילה ולפעילותיה וכן פילנתרופ בחסד שלאחרונה עלה לכותרות בהצעתו לבנות  5000 יחידות דיור לחסרי בית ('הומלסים') באזור העיר התחתית.

בתקופה האחרונה גונבה לאוזני שמועה שיש מישהי בקהילה ובשבט שלומוף שיוזמת סדרת טלוויזיה על ישראליות אל איי החסודות, הבאות והולכות בטרקליני השועים ועושות רבות עבור הקהילה, חבריה וחברותיה, דברים שהיו סמויים מן העין עד כה וכאלו שנוצר הצורך לחשוף לעיני עם ישראל בארץ ובגולה. 

לפיכך הזדמנתי לפגישה עם ליאת שלומוף המצודדת והנאה בבוורלי הילס כדי לשמוע על יוזמתה הברוכה והלא שגרתית ולתהות על קנקנה.

הלו ליאת, (לוגמת מכוס קפה במסעדה אופנתית בבוורלי הילס), ספרי לי קצת על עצמך.

ליאת:" בישראל, הייתה לי חברה עצמאית למכירה ושיווק של אקססוריז .זה היה בשנת 2004, בדיוק נפרדתי מחבר שהיה לי תקופה ארוכה והגעתי ללוס אנג'לס, לנקות את הראש. בהתחלה גרתי ברחוב פרנקלין בהוליווד עם חבר יקר בשם ניר בן דויד. לאחר כחודש, הכרתי את איתן שלומוף, בעלי הנוכחי. הוא היה אז גרוש עם שלושה ילדים. מיד התחברנו ותוך תקופה קצרה עברנו לגור ביחד. 

"אני אדם מאוד משפחתי והקטע של להיות רחוקה מהמשפחה שלי היה לי מאוד קשה ולא הסתדר לי בראש. הייתה לי מטרה אחת: להביא את  כל המשפחה שלי לכאן – את ההורים, האחים וכו'. חלומות נועדו להתגשם, אחי, אלעד, הגיע מיד לכאן. הוא כאן כבר 18 שנים, נשוי ואב ל-3 ילדים, בעלים של אחת החברות הגדולות בתחום החשמל (Power Electric), נשוי לסתיו, בחורה ישראלית מדהימה. אחריו, הגיע גם אחי השני שפחות התחבר לאל-איי, עבר לניו יורק והוא בתפקיד בכיר מאד ב'סיטי בנק', ומגיע לבקר אותנו הרבה.

"האתגר הכי גדול היה להביא את ההורים שלי שהם, לא צעירים. עשיתי להם גרין קארד ואמרתי להם שאין להם ברירה אלא להגיע לגישוש לחצי שנה. כשהם הגיעו, דאגנו שיהיה להם מקום ראוי לשהות בו, בית יפה וסביבה טובה וכיום, הם כבר מעל 10 שנים פה. אמא שלי בעלת סטודיו לאמנות ומעבירה חוגים, גם לילדים. אבי כבר בפנסיה. כך, באמת קיבלתי את מה שחלמתי עליו: לגור כאן, עם בעלי, הילדים וכל המשפחה הקרובה שלי, ולזה, אין מחיר. 

"לגבי הילדים של בעלי: הם חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, אנחנו חברים מאד טובים. הכרתי אותם כשהם היו קטנים, הקטנה הייתה בת 5, האמצעית בת 10 והגדול היה בן 12. היום, הגדול, בן 30, מייקי, מאוד מוכר בקהילה ועובד עם אחותו בתחום ההשקעות. 

"לי ולאיתן, יש ביחד עוד 3 ילדים משותפים: יונתן בן 14, בן בן 12 וטליה, בת 7. אני עוזרת לאיתן,שעוסק בנדל"ן, אני עושה את כל העיצוב של הבתים, בעיקר התמקדתי לאורך השנים, בעובדה שאפיינה אותי תמיד: הרצון שלי לפרגן לאחרים. כתוצאה מכך, נהיה לי מין שם כזה של 'חברת יחסי ציבור ללא מטרת רווח', בגין זה החברים צוחקים עליי. אמנם אין 'רווח' ממשי אבל הרווח שלי הוא, שאני כל כך מסופקת, שאני מקבלת טלפונים כמעט מדי יום, תודות רבות על הקישורים, החיבורים, חיסכון בזמן. הרבה ישראלים מגיעים לכאן ומקבלים את המספר שלי ואני תמיד שם לעזור, להושיט יד. אני חושבת שלעזור ולפרגן אחד לשני ובעיקר, לקהילה הישראלית כאן, מזה אנחנו מתקיימים.

את מעורבת בארגונים ישראלים כאן?

"לגבי הארגונים הישראלים, אני פחות פעילה בהם. אני פעילה בתחום שלי וזה לוקח לי מספיק שעות ביום. אני מארחת בבית שלי, פעם בשבועיים, סדנאות והרצאות של אנשים חדשים שמגיעים לכאן, מישהו שכתב ספר שרוצה לקדם או חברת קוסמטיקה או אמנות, כל תחום ועניין. הרבה אנשים פונים אליי. כולם מכירים את הבית שלי כ'בית פתוח'. 

"בגיל 15, עוד בישראל, הייתי מכורה לסדרת הטלוויזיה "בוורלי הילס 90210". ותמיד חלמתי  וחשבתי שיום אחד, 'אני אגור שם'. לאורך השנים באל איי , הסתכלתי על שגרת היום-יום שלי: אני אמא ל-3 ילדים, קמה בבוקר, הולכת לאימון כושר עם מאמנת ישראלית ומשם, קופצת לקפה הישראלי שלנו ( 'טאר טטן' של קובי על אולימפיק), הקפה השכונתי, פוגשת את החברות הישראליות שלי, משם ממשיכה למרקט הישראלי, הספר שלי ישראלי, פדיקור ומניקור-כולם ישראלים, החוגים של הילדים הם ישראלים, שיעורי עברית ועוד. 

"אז פתאום, באמצע החיים, עצרתי ואמרתי "אני חיה באל-איי אבל מרגישה בתל אביב!" והתחיל להתבשל בתוכי תסריט על "תל אביב 90210" (אני מתלבטת בין השם הזה ל'מחוברות אל איי'), ואיך זה שבעצם, עד היום, אנחנו לא מראים משהו כל כך מעניין ואטרקטיבי. 

"אני חושבת שבארץ, גם מבחינת הקהל הצעיר שרוצה להצליח, לבוא לכאן זה 'המקום להצליח'. אמנם, אני לא רוצה להעביר את כל ישראל ללוס אנג'לס אבל, מי שרוצה לראות שהחלום כן יכול להתגשם יהיה מוזמן לצפות בתוכנית הטלוויזיה שלי. אני מסתכלת על בחור כמו אחי, הוא הגיע לאל.איי ממש אחרי הצבא, בלי דולר אחד בכיס והיום הוא חי חיים מדהימים, יש לו בית מהמם, חברה גדולה עם 50 פועלים וזה לא בטוח שהיה יכול לקרות בארץ. 

"כן, אנחנו נמצאים בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות וזה מה שאני רוצה להראות, ואיך שהקהילה הישראלית כאן מדהימה. בסדרה, אני אציג את כל זה, אני אראה את חיי היום-יום, איך אנחנו יוצאים ומבלים המון, עושים הרבה ערבים ומסיבות בקהילה הישראלית המיוחדת, שאחד תמיד למען השני וזה היופי. 

איזה סוג של ישראלים יככבו בסדרה?

"בסדרה, אני רוצה ליצור מכנה משותף רחב .אני ידועה כמי שמכירה כאן הרבה ישראלים. אני לא רוצה שהסדרה תציג רק אנשים מסוימים, רק מהחוג הנוצץ, שהם רובם הקבוצה שלי, המשפחה והחברים. בסדרה, אני רוצה לתת הזדמנות לכל הישראלים באל.איי לפנות אליי. לא כולם יוכלו להיבחר ולכן, יש לנו מלהקת בארץ, היא זו שתחליט, בסופו של דבר, מי יהיו הדמויות הסופיות, בהחלטה משותפת איתי.

"מי שנתן לי את הפוש האחרון לגבי הסדרה, היה הבלוגר הפופלרי חן עמר. הוא ידע שזה יהיה להיט. יש לי הרבה חברים נוספים בתעשייה ששמעו על הרעיון ותמכו בי במאת האחוזים, שמחו בשמחתי ומאמינים שהרעיון 'יעוף'.

אז איך בעצם תיראה הסדרה?

"הרעיון הוא: לקחת חמש נשים שהצליחו בזכות עצמן כאן, ולהראות את שגרת היום-יום שלהן, עם הסביבה שלהן. הסדרה לא תהיה ממוקדת על אשה זו או אחרת אלא על הסביבה החברתית, המשפחתית, התעסוקתית וכו'.

"אחת המפיקות בארץ, ששמעה על הסדרה, מאוד התלהבה מהרעיון והציעה לתת לנו, כבר מעכשיו, את האופציה לסגור איתה את הפקת הסדרה מראש. חן עמר היה מאוד בעד, הוא שיכנע אותי להתחיל לבד, בלי הפקה נפוחה רק אנחנו..

"אני לא מחפשת מטרת רווח בסדרה (ואם יהיה כזה, הוא ילך למטרה קהילתית משותפת). המטרה תהיה להראות את המציאות, את החיים באותו הרגע, בלייב, לא משהו שכתוב ומוכתב לפני. זה יהיה אותנטי.

"חן הציע להתחיל את הפיילוט בצורה עצמאית ובהתחלה, חשבנו ללכת על רעיון של אינסטגרם או יוטיוב, כדי להעלות שם את הסדרה. היום, החלטתי לצאת עם הרעיון החוצה, לציון חגיגת 18 השנים שלי באל.איי. רציתי לעשות משהו קצת אחר, עבור הקהילה.

"כרגע, אני מממנת את כל ההוצאות על הפיילוט ובנוסף, יש מספר משקיעים אבל את הרוב אני מממנת. כמובן שפניתי לאנשים בתעשייה ולאנשים באופן פרטי, לדמויות שחשבתי עליהן וביקשתי מכל דמות לעשות וידאו שלה, שיגיע למלהקת התותחית שלנו, בישראל.

"המטרה היא לפתוח את הפיילוט לכולם – גם למפיק, צלם ובמאי שרוצים להגיע ולקחת את הפרויקט הזה. אני לא מבטיחה כרגע שהרווחים יהיו גדולים אבל אחרי שהפיילוט יופק זה רק יכול לרוץ קדימה.

"אנחנו גם רואים את זה בהמשך מצליח גם במיאמי, ניו יורק ובעוד מקומות. זה בטוח יתפוס. כל קהילה ישראלית בכל עיר, היא שונה. 

"חשוב לי מאוד, גם לתת עבודה לישראלים, להיות סביב ישראלים, להתחבר עם ישראלים. אנחנו 'חיים כאן את תל אביב', זה מה שאני רוצה להעביר בסדרה״.

ליצירת קשר בפייסבוק: Liat Shlomof. באינסטגרם: liatshlomof@

Featured

סקר מטריד בארה"ב: רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים נשיא שלא יתמוך בסיוע צבאי לישראל

Published

on

סקר שפרסמו ביום חמישי סוכנות הידיעות רויטרס ומכון הסקרים איפסוס מעלה נתונים מדאיגים ביותר מבחינת ישראל, ולפיהם רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים כעת מועמד לנשיאות שאינו תומך בהעברת סיוע צבאי לישראל. לפי הסקר, שנערך לאורך שלושה ימים השבוע, 56% מהנשאלים שהזדהו כדמוקרטים אמרו כי תמיכה של מועמד בסיוע צבאי כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו, ורק 40% אמרו כי תמיכה שכזו דווקא תגדיל את הסיכוי שיתנו לו את קולם.

נתוני הסקר החדש משתלבים במגמה מדאיגה ממילא מבחינת ישראל במחנה הדמוקרטי. בשנים האחרונות התחזק מאוד כוחו של הפרוגרסיבי הרדיקלי במפלגה, ודמויות קולניות ביותר כמו אלכסנדרייה אוקטבו קורטז ואילהאן עומר וחברת הקונגרס ממוצא פלסטיניי רשידה טאליב משכנעות המוני בוחרים דמוקרטים לדרוש מהממשל הדמוקרטי לעצור את הסיוע המסורתי של ארה"ב לישראל בשל ה"התעללות" שלה לכאורה בפלסטינים.

למרות הלחץ עליו מצד מחוקקים דמוקרטים ומצד נתח גדול מהמצביעים של מפלגתו, הנשיא ביידן ממשיך לתת אור ירוק לפעולה הישראלית בעזה. השבוע התקבלה תזכורת לסכנה הפוליטית הטמונה בכך מבחינתו, כשיותר מ-100 אלף מצביעים בפריימריז הרפובליקנים במדינת המפתח מישיגן בחרו באפשרות לא מחוייב" במקום להצביע לביידן, כדי להביע את מחאתם על תמיכתו בישראל.

לפי הסקר מהיום, שיעור הולך וגדל של הדמוקרטים, גם אם מדובר עדיין במיעוט, מטיל על ישראל את האשמה למלחמה בעזה – 23% מהדמוקרטים מאשימים את ממשלת ישראל, בניגוד ל-13% בנובמבר. 46% מהדמוקרטים אמרו שהם מאשימים את חמאס, ירידה מ-54% בנובמבר. רוב מוחץ מהדמוקרטים גם מצהיר כי הוא רוצה מועמד לנשיאות שיקרא להפסקת אש.

מהצד השני של המתרס הפוליטי, המצב כצפוי הפוך. כ-62% מהרפובליקנים שהשתתפו בסקר הצהירו כי הם מעדיפים מועמד לנשיאות שיתמוך בהעברת סיוע צבאי לישראל, בעוד 34% אמרו כי תמיכה בסיוע כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו.

לפי הסקר של רויטרס, בין ביידן ליריבו הצפוי בבחירות דונלנד טראמפ יש שוויון בתמיכה בדעת הקהל, וכל אחד מהם זוכה לתמיכת 36% מהבוחרים – שיעור נמוך ביותר.  בארה"ב מוכרעות הבחירות בשטית האלקטורים, ובהיבט הזה מצבו של ביידן ממשיך להיות רע. לפי סקר שפרסמה היום רשת "בלומברג", טראמפ מוביל על ביידן בשבע מדינות מפתח שהנשיא חייב לנצח כמעט בכולן אם ברצונו לזכות בכהונה נוספת בנובמבר: טראמפ מוליך ביתרון של 9% בצפון קרוליינה, 6% באריזונה, ג'ורג'יה, פנסילבניה ונבאדה, 4% בוויסקונסין ו-2% במישיגן. אם אלה יהיו התוצאות בבחירות, פירוש הדבר יהיה תבוסה מהדהדת לביידן.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות