Connect with us

תרבות

פרק האיחוד: כמה שווה הקאסט של "חברים"?

Published

on

שכר השחקנים בעונה הראשונה עמד על 22.5 אלף דולר ובהמשך רק עלה ועלה * ג'ניפר אניסטון מוערכת בהון הגבוה ביותר ומרווחיה 20 מיליון דולר בשנה ממשחק ופרסומות   * לכבוד פרק האיחוד, כמה שווה הקאסט של "חברים" ובאיזה נכסי נדל"ן בלוס אנג'לס והסביבה הם השקיעו את המיליונים שהרוויחו?

בשנת 1994 יצאה בשורה בטלוויזיה העולמית כשהסדרה "חברים" יצאה לאוויר העולם, הסדרה הקומית עסקה בחבורה של צעירים ועל הסיטואציות ומערכות היחסים שעוברים בינם ובין עצמם. הסדרה הפכה לקאלט וזכתה לאהבת הקהל בכל רחבי העולם ושלל מעריצים שמצטטים באופן קבוע את חברי הקאסט והסדרה רצה עשר עונות עד שירדה בשנת 2004. בין השורות הבודדות שיצאו מתקופת הקורונה, הסדרה חברים התאחד לפרק מיוחד.

ב-1994 נחשפנו לראשונה לחברים, זאת הייתה סדרת הפריצה של שישה השחקנים המרכזיים: ג'ניפר אניסטון (רייצ'ל), דיוויד שווימר (רוס), מאט לה-בלנק (ג'ואי), ליסה קודרו (פיבי), קורטני קוקס (מוניקה) ומת'יו פרי (צ'נדלר). בעונה הראשונה של חברים כל אחד מחברי הקאסט קיבל שכר של   22.5 אלף דולר לפרק, בשנייה הם קיבלו שידרוג   ל-40 אלף דולר, בעונה השלישית עלו ל-75 אלף דולר, ברביעית עם שידרוג נוסף ל-85 אלף דולר לפרק, בחמישית 100 אלף דולר ובשישית 125 אלף דולר לפרק.

לפני העונה השביעית השחקנים יהלו משא ומתן לקראת העלאה דרמטית ובעונות 7 ו-8, כל אחד מהשחקנים הרוויח 750 אלף דולר לפרק ובשתי העונות האחרונות השחקנים קיבלו שידרוג נוסף למיליון דולר לכל פרק והנשים בסדרה הפכו לשחקניות המשתכרות הגבוהות ביותר בכל הזמנים. כמו כן, חברים היא הסדרה הראשונה בה חברי הקאסט הצליחו לרכוש אחוזים מבעלות על התכנית וזוכים עד היום בתמלוגים של עשרות מיליוני דולרים. עד חברים, רק ג'רי סיינפלד וביל קוסבי היו חלק מבעלי זכויות על תוכניות והתכניות נשאו את שמם.

כמה שווים חברי הקאסט?

ג'ניפר אניסטון –  שחקנית, מפיקה ודוברת אמריקאית המוערכת בהון של 300 מיליון דולר. בשלב זה, מן הסתם מובן מאליו שג'ניפר אניסטון היא אחת השחקניות הקומיות המפורסמות והמבוקשות ביותר בהוליווד. היא מרוויחה בעקביות 20 מיליון דולר בשנה ממשחק ופרסומות. תפקידה בסיטקום חברים עדיין הזכור ביותר, אך אניסטון גם אחרי עם קריירה קולנועית מכובדת מאוד בשני העשורים. היא עברה ללוס אנג'לס בשנת 1989 ועבדה במגוון עבודות במשרה חלקית לפני שנחתה בתפקידי הטלוויזיה הראשונים שלה. בין השנים 1994 ל -2004 כיכבה בתפקיד רייצ'ל גרין בסיטקום הוותיק חברים, תפקיד שהפך את ג'ניפר אניסטון לשם דבר (ובסיס לתספורת פופולרית). היא זכתה באמי בשנת 2002 ובגלובוס הזהב בשנת 2003. במקביל לתקופת ימיה בחברים, היא הופיעה במגוון סרטים.

בינואר 2012 ג'ניפר הוציאה 20.1 מיליון דולר לרכישת בית בשכונת בל אייר בלוס אנג'לס. בית זה שוכן על שטח של 3.25 דונם. בשנת 2006, זמן קצר לאחר גירושיה מבראד פיט, הוציאה ג'ניפר 13.5 מיליון דולר על בית בבוורלי הילס שאותו המשיכה לשפץ מהיסוד, בעלות של כמה מיליוני דולרים. היא מכרה את הבית הזה בשנת 2011 תמורת 35 מיליון דולר. היא גם מחזיקה בנכס של 10 מיליון דולר לפחות בניו יורק

קורטני קוקס- שחקנית ומפיקה אמריקאית המוערכת בהון של 150 מיליון דולר. נולדה בבירמינגהם, אלבמה. הוריה התגרשו כשהיתה בת 10. קורטני לא צלחה בגדול עד שעברה לעיר ניו יורק וחתם בסוכנות הדוגמנות של פורד. לאחר התעסקות בדוגמנות, השתתפה קוקס בשיעורי משחק וקיבלה תפקיד בפרק אחד של "כפי שהעולם מסתובב" בשנת 1984. עם זאת, את הפריצה הגדולה הראשונה שלה ליהק בריאן דה פלמה בסרטון הידוע לשמצה והאיקוני של ברוס ספרינגסטין "ריקוד בחושך". זמן קצר לאחר מכן הצטרפה לצוות השחקנים של הסיטקום המצליח ביותר, "קשרי משפחה" בו גילמה את חברתו של מייקל ג'יי פוקס. וב-1994 הצטרפה לקאסט של חברים.

מת'יו פרי- שחקן וקומיקאי אמריקאי בעל שווי נקי של 120 מיליון דולר. היו לו כמה הופעות אורח קצרות בטלוויזיה בסוף שנות השמונים, ואז ניסה לשנות כיוון ולהירשם לאוניברסיטת דרום קליפורניה. במקום , הוצע לו לתפקיד צ'אז ראסל בסרט "הזדמנות שנייה", והוא זכה לתשומת לב בזירת המשחק. במקור הוא לא יועד לאודישן של "חברים", בגלל שהיה מעורב בעבר בדרמת טלוויזיה בשם "LAX 2194". אבל הפרויקט היה איטי, ופרי הצליח לעשות את האודישן, וקיבל את התפקיד של צ'נדלר בינג שהוא מוכר בעיקר כיום. הסדרה נמשכה בסך הכל עשר עונות, וזכתה בפרי למועמדות לאמי בשנת 2002.

בשנת 2011 שילם 11 מיליון דולר עבור בית חדש על חוף הים במאליבו. הוא רשם את הבית הזה למכירה תמורת 15 מיליון דולר באוגוסט 2020 ומכר אותו בינואר 2021 תמורת 13.1 מיליון דולר. בשנת 2017 הוציא מת'יו 20 מיליון דולר לרכישת דירת פנטהאוז גדולה בסנטורי סיטי, קליפורניה. הוא רשם את הפנטהאוז למכירה באוגוסט 2019 תמורת 35 מיליון דולר. עד יולי 2020 הוא הוריד את המחיר ל -27 מיליון דולר. בשנת 2018 הוא מכר בית אחר באזור לוס אנג'לס תמורת 12.5 מיליון דולר. בשנת 2020 מתיו שילם 6 מיליון דולר עבור בית בשכונת האוקיאנוס השקט באוקיאנוס השקט.

דיוויד שווימר- שחקן, במאי ומפיק אמריקאי בעל שווי נקי של 100 מיליון דולר. בשנת 1998 שילם דייוויד שווימר 425,000 דולר עבור לופט בשיקגו. לאחר ששווק בתחילה את הדירה תמורת 1.15 מיליון דולר, שווימר הוריד בסופו של דבר את המחיר ומכר את הנכס תמורת 965,000 דולר בשנת 2020. בשנת 2001 שילם שווימר 5.6 מיליון דולר עבור אחוזה נרחבת בשכונה האקסקלוסיבית פארק הנקוק בלוס אנג'לס. הבית בגודל 11,336 רגל מרובע כולל תשעה חדרי שינה. האזור החיצוני כולל מגרשי טניס ובריכת שחייה. לאחר שרשם בתחילה את האחוזה תמורת 10.7 מיליון דולר בשנת 2011, דייוויד שווימר הוריד בסופו של דבר את המחיר ומכר את הנכס ב -2012 תמורת קצת פחות מ -8.9 מיליון דולר. בשנת 2010, העיר ניו יורק הפכה למגורים העיקרי של שווימר כאשר רכש בית עירוני באיסט וילג' במנהטן תמורת 3.9 מיליון דולר. לאחר מכן שווימר פיתח את הנכס מחדש באמצעות חברת אחריות מוגבלת, הרס לחלוטין את הנכס ההיסטורי משנת 1852 והחליף אותו בבית עירוני לבנים בן חמש קומות.

ליסה קודרו- שחקנית אמריקאית מוערכת ב-90 מיליון דולר. קודרו פרצה לתודעה בתפקידה כפיבי באפיי בסיטקום חברים. קודרו היא הבעלים של כמה אחוזות ברחבי העולם, בעיקר באזור לוס אנג'לס. בשנת 1996 הוציאה 1.9 מיליון דולר לרכישת בית בגודל 6,400 רגל רבוע בבוורלי הילס. בשנת 2001 הוציאה 2.4 מיליון דולר לרכישת בית שני בבוורלי הילס, לא רחוק מכונן רודיאו. באפריל 2017 היא מכרה פנטהאוז בפארק סיטי, יוטה תמורת 3.6 מיליון דולר. לא ברור כמה שילמה על הבית.

מאט לה-בלאנק- שחקן ומפיק אמריקאי בעל שווי נקי של 80 מיליון דולר. הוא ידוע בעיקר בזכות גילומו של הדמות ג'ואי טריביאני. מאז המשיך להופיע במספר תוכניות טלוויזיה וסרטים נוספים. בשנת 2007, זמן קצר לאחר שהתגרש ממליסה מקנייט, הוציא מאט 7.4 מיליון דולר על בית בשכונת האוקיאנוס השקט של לוס אנג'לס. הוא עבר מהבית בשנת 2012 והשכיר אותו תמורת 13,000 דולר לחודש על פי רישומי נדל"ן. הוא ניסה למכור את הבית בשנת 2016 תמורת 10 מיליון דולר. בסופו של דבר הוא מצא קונה בשנת 2017 ששילם קצת פחות מ-7.4 מיליון דולר שהשקיע מאט על הבית 10 שנים קודם לכן. הוא הבעלים של שני בתים זה לצד זה באנסינו, קליפורניה, וחווה של כ-1,000 דונם בסנטה אינז, קליפורניה שרכש בשנת 2002.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

תומר פרץ מציג: ברוכים הבאים לאמריקה

התערוכה השנויה במחלוקת באה להראות את הקונטרסט בחברה המערבית, המצביעה על הכישלון של המערכת, מנקודת מבטו של האומן הישראלי-אנג'לוסי 

"וולקאם טו אמריקה" היא תערוכת אנדרגראונד המורכבת ממיצגים נייחים, מיצגים חיים וציורים על ידי האומן תומר פרץ.

מדובר התערוכה השנויה במחלוקת באה להראות את הקונטרסט בחברה המערבית, המצב יעה על הכישלון של המערכת, מנקודת מבטו של האומן. 12,000 סקוור פיט של שגעון מוחלט שמשחק בין נוחות לאי נוחות, בין עושר ועוני, אמיתי ומזויף, יפה ומכוער , עצוב ושמח. 

התערוכה היא בעצם התנסות בקהל ומשחקת בכל החושים של הצופים. 

התערוכה נפתחה ב- ביוני, והוצגה ב-12 ביוני , וב-19 ליוני. רק אחרי ה 19 יהיה אפשר לדעת אם זה ממשיך. 

המלצה למבקרים: ב-19 ליוני, שימו לב לציורים, תקראו את המשפטים שמסבירים מה קורה מסביב, קחו את הזמן למעלהושימו לב לכל הרמזים. 

בין התגובות לתערוכה:  ״גאון הדור״, ״אגרוף בבטן״ , ״האומן משוגע״,, ״לא ציפינו״ , ״מטורף״, ״בכינו כשהגענו למעלה״, ״הילדה בכלוב זיעזעה אותנו״, ״אמיץ״, ״סוף סוף האמת יוצאת״, ״אמן עם ביצים״, ״דמעות״, ״מאיפה זה בא״, ״זה אמיתי?״,  ״אימאלה״, ״כל העולם צריך 

לראות את זה״, ״התערוכה הכי מטורפת שראינו״!

https://welcometoamerica.la/

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות