Connect with us

ארה"ב-ישראל

פסק דין מעורר מחלוקת בישראל: "שכבת עם אישה? זו לא בגידה בבעלך"

Published

on

ישראלית-אמריקאית לשעבר פיתחה מערכת יחסים עם חברתה כשהייתה נשואה • בית הדין קבע: לא מדובר בבגידה, היא זכאית לכתובתה • "נתנה את מיטב שנותיה לנישואים"

בית הדין הרבני בישראל קבע בצעד חריג כי מערכת יחסים שהתקיימה בין שתי נשים, בעת שאחת מהן הייתה נשואה, לא תיחשב כבגידה, ולא תהווה עילה לאובדן כתובה או לפגיעה ממונית. הסיבה להחלטה הינה שהאישה החלה לפתח את מערכת היחסים עם בת הזוג, נוכח חוסר התייחסות של הבעל, ולכן אין מקום להעניש אותה.

בני הזוג חיו יחד במשך שנים, כשלטענת עורכת דינה של האישה היא הלכה אחריו בעיניים עצומות על מנת שהוא יוכל לממש את פוטנציאל השתכרותו. בני הזוג עברו מישראל לארצות הברית, ובזמן שהבעל השקיע את כל מרצו בעבודתו, גידלה האישה את שלושת הילדים. עם הזמן חזרה המשפחה לישראל. לבעל הייתה משרה נחשקת, האישה מצאה את מקומה, אולם אחרי מספר שנים קיבל הבעל הצעת עבודה אטרקטיבית באירופה. אשתו הסכימה לעזוב את ישראל, אולם לאחר שהבעל עבר לאירופה וההכנות היו בעיצומם, היא הבינה שאינה מסוגלת לעזוב את סביבתה ומשפחתה בשנית. לטענתה, כששיתפה את בעלה בתחושת שלה, היא זכתה לכתף קרה. היא ניסתה לשכנע אותו אך הוא פעל בשיטת פאסיב אגרסיב", התעלם מתחנוניה ואיים בגירושין.

האישה מצאה נחמה בזרועות חברתה, שהייתה לה לאוזן קשבת ולכתף תומכת, ועם הזמן החלה לפתח רגשות ויחסים אינטימיים עמה. כשהתוודתה בפני בעלה על אודות מערכת היחסים, הוא שב לישראל והגיש תביעת גירושין נגדה. לטענתו, היא בגדה בו, רימתה אותו כי הפסיד חוזה העסקה של מיליונים, וגרמה לו נזקים כלכליים כבדים. לכן, ביקש שייפסקו לו פיצויים ורכושם של הצדדים יחולק באופן בלתי שוויוני. מכיוון שקיימה יחסים עם אישה בזמן שהיו נשואים, ביקש הבעל שאשתו תאבד את זכויותיה בכתובתה.

לאחר דיוני הוכחות וחקירות, הוחלט באופן חריג כי האישה לא בגדה בבעלה. בבית הדין הרבני קבעו כי אישה שמנהלת מערכת יחסים עם בת מינה מחוץ לנישואים אינה מפסידה את כתובתה. נקבע עוד כי לא הוכח שהאישה ניהלה רומן ארוך ומתמשך, כטענת הבעל, ושאין מקום לבצע חלוקה לא שוויונית של רכוש הצדדים. בית הדין קבע עוד כי אין מקום לפסוק פיצויי גירושין, פסק כי על הבעל לשלם מזונות, ואף חייב את הבעל באימוני כושר אישיים לילדתו. "בית הדין הרבני השכיל לראות כי מדובר באישה שנתנה את מיטב שנותיה לנישואים והיא איננה אשמה בפירוק המשפחה. כמו גם הכיר בזה שההתאהבות באישה אחרת לא מעלה או מורידה מזכויותיה הממוניות", אמר בתגובה עורכת הדין של האישה, איימי בכור בוני.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

אל על דוחה את חידוש הטיסות המסחריות עד ל-20 ביוני לפחות

Published

on

חברת אל על החליטה להאריך את ההפסקה הזמנית של טיסות הנוסעים הסדירות עד ל-20 ביוני. ההחלטה התקבלה לאחר שפורסמו הנחיות של משרד הבריאות שהאריכו את האיסור על כניסת זרים לישראל והאריכו את חובת הבידוד לשבועיים שחלה על הנכנסים ארצה. סיבה נוספת להארכת ההפסקה הזמנית של טיסות הנוסעים המסחריות היא הביקוש הנמוך.

אל-על הודיעה עוד כי בכוונתה להמשיך ולקיים טיסות מטען אל ישראל וממנה, לרבות שימוש במטוסי נוסעים למטרה זו וכן טיסות נוסעים במתכונת מצומצמת לפי הצורך – במתכונת טיסות החילוץ לישראלים שנתקעו בחו"ל בימי הקורונה שבוצעו בחודשים האחרונים.

במקביל חברות התעופה קיבלו הודעה על הארכת ההנחיות של ממשלת ישראל לחוזרים מחו"ל: לפי ההודעה המעודכנת עד ל-15 ביוני לא תותר כניסת זרים לישראל. 

בתוך כך נזכיר כי הנכנסים לארץ, בעלי דרכון ישראלי נדרשים להיכנס ל-14 ימי בידוד. ההקלה היא שהנוסעים החוזרים יוכלו להיכנס לבידוד ביתי ולא לשהות במלוניות. ההודעה שקיבלו חברות התעופה עשויה כמובן לשנות את התכניות שלהן – בזו אחר זו מצהירות החברות על חזרה להפעיל טיסות לישראל כולל אייר קנדה, דלתא איירליינס, לופטנזה ואחרות. עם האיסור על כניסת זרים לישראל ייתכן שלו"ז החזרה של החברות ישתנה בהתאם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות