fbpx
Connect with us

Featured

פסיכיאטרית אמריקנית: "מפנטזת לירות בלבנים"

Published

on

מרצה בכירה בתחום הפסיכיאטריה סיפרה במהלך הרצאות כי "מפגש עם לבנים גורם לדם שלי לרתוח" • אוניברסיטת ייל אירחה את ההרצאה שכותרתה "הבעיה הפסיכופתית של המוח הלבן"

סערה גדולה בארה"ב סביב הצהרותיה של ד"ר ארונה חילאנני, פסיכיאטרית נודעת מהעיר ניו יורק, שאמרה במסגרת הרצאה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת ייל כי היא מוכנה "לרוקן מחסנית בראשיהם של אנשים לבנים". 

במהלך ההרצאה אמרה חילאנני: "יש לי פנטזיה לרוקן מחסנית של כדורים בראשיהם של אנשים לבנים. מפגש עם לבנים גורם לדם שלי לרתוח. אחרי הירי אני אתרחק מהמקום בדילוגים".

בעקבות ההרצאה שנקראה בשם מעורר המחלוקת "הבעיה הפסיכופתית של המוח הלבן", התראיינה לרשת פוקס ניוז הפסיכיאטרית האפרו-אמריקנית הנודעת קרול מ. סוויין, מאוניברסיטת פרינסטון, וטענה באופן נחרץ כי "אדם שאומר דברים כאלו לא יכול לעסוק בטיפול ובמתן תרופות. הדברים האלו יש להם משמעות ויש תמיד משוגעים בחוץ שיקחו את הדברים ויהפכו אותם למעשה אמיתי. היא למעשה שתלה בהרצאה הזו את המעשה בראש של אדם".

הפסיכיאטרית הנודעת לא חסכה מילים בתגובה שלה להרצאה ואמרה כי "מדובר בדברים מגוכחים, לא אמריקאים, שכנראה לא חוקיים ואם הם חוקיים אסור שהם יהיו כאלו. אסור פשוט אסור שאדם כזה בכלל יעסוק ברפואה".

בהקדמה להרצאה עצמה, שניתנה במוסד לבריאות הילד של אוניברסיטת ייל, אמרה ד"ר ארונה חילאנני כי "הדברים שאני הולכת להגיד יעררו מן הסתם רעש גדול". החוקרת גם ציינה בייעדי הלמידה שלה לקראת ההרצאה כי ההרצאה תעסוק "בהבנה כיצד פסיכולוגית הלבנים תלויים בזעם השחור". חיללאני טענה כי "ההתייחסות המחקרית לגזענות מניחה שאנשים לבנים יכולים לראות ולעבד את מה שאנחנו מדברים עליו ולהבין מה זו גזענות", אבל "הם לא יכולים לעשות את זה".

ביחס לדברים האלו אמרה פרופ' סוויין, כי "לצערי יש סטנדרט כפול מסוכן מאד המאפשר למיעוטים גזעיים ואתניים לעסוק בדיבורי שנאה ללא כל תוצאה. המציאות הזו קיימת שנים. מה שאני רואה באקדמיה מאז שהייתי תלמידה בעצמי זו שהאוניברסיטאות מתגמלות אנשים שמבטאים את הצהרות השנאה הכי מקוממות".

המרצה ד"ר ארונה חילאנני לא הגיבה לפנייה של רשת פוקס אך כתבה בטוויטר שלה כי "LOL יש רעש אדיר סביב הפנטזיות שלי שאני אף פעם לא אעשה או אממש".

באדיבות מערכת ישראל היום

Featured

חבר הקונגרס היהודי משרמן אוקס מזהיר את נתניהו: אל תשתף פעולה עם בן גביר!

Published

on

בדרך למשבר מדיני? חבר הקונגרס הדמוקרטי הבכיר בראד שרמן, המייצג חלקים נרחבים של סן פרננדו ואלי בלוס אנג'לס, קרא ביום שלישי השבוע בפומבי לכל המנהיגים הפוליטיים בישראל שלא לשתף פעולה עם גורמי ימין קיצוני כמו ח"כ איתמר בן גביר בממשלה עתידית – והזהיר מנזק ליחסים בין ישראל לארצות הברית. 

שרמן אמר את הדברים בהמשך לאזהרה של יו"ר ועדת החוץ של הסנאט רוברט מננדז לראש האופוזיציה בנימין נתניהו בנושא הזה, בפגישה בין השניי בירושלים לפני מספר שבועות.

לטענת הכתב המדיני של וואלה! ברק רביד, מספר סנאטורים דמוקרטים ורפובליקנים העבירו בשבועות האחרונים מסרים שקטים לישראל בנושא הזה, אבל שרמן הוא חבר הקונגרס הראשון שקורא בפומבי לא לשתף פעולה עם בן גביר.

"בשעה שישראל מתקרבת לבחירות בנובמבר, אני קורא למנהיגים מכל קצות המפה הפוליטית להחרים קיצונים כמו איתמר בן גביר, שדעותיו המקוממות מנוגדות לעקרונות היסוד של ישראל כמדינה דמוקרטית ויהודית", כתב שרמן בטוויטר. שרמן הוסיף: "הקיצונים הללו חותרים תחת האינטרסים הישראלים ותחת מערכת היחסים בין ישראל לבין ארצות הברית, שאני וחבריי עבדנו קשה כדי לחזק".

שרמן מכהן כחבר בית הנבחרים מטעם המפלגה הדמוקרטית מאז 1997, מייצג חלקים נרחבים מסן פרננדו ואלי ומקבל קהל במשרדו בשרמן אוקס. הוא יהודי ונחשב לאחד התומכים הגדולים של ישראל בקונגרס. במהלך השנים הוא קידם יוזמות להעברת שגרירות ארצות הברית לירושלים, להגדלת הסיוע האמריקאי לישראל עבור פיתוח מערכות הגנה מטילים, למתן פטור מוויזה לישראלים לארצות הברית, ועוד.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured3 שבועות ago

"יודעת שאני פרובוקטיבית": הכלה מורן בן אסולין שהפכה לכוכבת רשת על החתונה שכולם מדברים עליה 

Featured2 שבועות ago

ברנינג מן 2022: הייתי או היה זה חלום – פסטיבל המוזיקה המשוגע ביותר בעולם

Featuredשבוע 1 ago

מדינת כל מהגריה: קליפורניה תעניק לכל מהגר לא חוקי תעודת זהות שתאפשר גישה לעבודה, חשבונות בנק ושירותי בריאות   

Featured2 שבועות ago

גל הפשע ממשיך להשתולל בוואלי: אדם נהרג במהלך שוד מזוין בבית להשכרה קצרה באנסינו

Featured3 שבועות ago

סקר עושר גלובלי: אחד מכל עשרה מתושבי תל אביב – מיליונר; לוס אנג'לס במקום השישי אחרי ניו יורק וסן פרנסיסקו בדירוג המיליונרים בעולם

נפש4 שבועות ago

חובה בכל בית: "החגים היהודיים בהתנסות אישית"

Featured3 שבועות ago

"היא ממש בלתי ניתנת לזיהוי": מה עובר על גוון סטפני (ומה בלייק שלטון חושב על זה)?

Featured3 ימים ago

סערה בקהילה היהודית בארה״ב: תשעה ארגוני סטודנטים באונ׳ ברקלי בקליפורניה החליטו להחרים מרצים ציוניים/ תומכי ישראל

כתבות שבועיות