Connect with us

Featured

פיצוץ אדיר של זיקוקים בלתי חוקיים פצעו 17 בני אדם כולל רכוש רב בדרום לוס אנג’לס

Published

on

משטרת לוס אנג'לס (LAPD) מגיבה לראשונה על הפיצוץ הנוראי של זיקוקי דינור בדרום לוס אנג‘לס, שהיו אמורים להיות מבוקרים אך ככל הנראה מדובר בזיקוקים מסוכנים.

לאחר שנתפסו כמויות אדירות של זיקוקים בלתי חוקיים בבית בדרום לוס אנג’לס, משטרת לוס אנג’לס ממשיכה לחקור את הנושא ומגלה פרטים חדשים. החשוד נלקח למעצר והערבות שלו עומדת על 5,000 דולר. 

מתוך כ-5,000 פאונד של זיקוקים שהוחרמו על ידי משטרת לוס אנג’לס, 10 פאונד של זיקוקים תוצרת בית הונחו בכלי מיוחד של יחידת החבלנות של LAPD לבדיקה. הזיקוקים נותחו באמצעות מכונות רנטגן וזרוע מכנית שחתכה את המכשירים, כאשר טכנאי הפצצות ראו בהם גלים מסוכנים מידי לשימוש. 

"ברור שמה שקרה כאן היה כישלון", אמר מפקד LAPD, מישל מור, על המבצע. "אנחנו מנסים לברר מדוע."

למרות שעדיין לא ידוע מה גרם להתפוצצות החיצונית של הזיקוקים, הרשויות אישרו כי 17 בני אדם נפגעו מהפיצוץ, כולל תשעה קצינים, בנוסף לתשע משפחות שנעקרו מבתיהן.

"אנחנו עובדים מהר מאוד כדי לוודא שיש להם דיור להלילה וללילות הבאים", אמר חבר מועצת העיר לוס אנג'לס, קורן פרייס, במסיבת עיתונאים ביום רביעי.

מפקד מכבי האש בלוס אנג'לס, ראלף טרזאס, אישר כי היקף הפציעות של נפגעי האירוע היו בעיקר חתכים, שריטות, צלצול אוזניים וסחרחורת, וכולם הועברו לבתי חולים מקומיים.

מור הוסיף כי הצעדים והפרוטוקולים שנקטו טכנאי הפצצות ייבדקו עם המשך חקירת האירוע.

"זו תהיה סקירה מלאה ומקיפה מלמעלה למטה של ​​כל צעד שננקט וכל רכיב שנעשה בו שימוש," אמר מור. "עלינו לבדוק כיצד היה השירות של אותו רכב? מה שנת הייצור של הכלי? האם יש מבחינה הנדסית משהו שדירוג זה כבר לא היה אפקטיבי?"

תושבים מקומיים מתבקשים ליצור קשר עם LAPD אם יימצאו שרידים או פסולת מהפיצוץ בבתיהם.

Featured

"אריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור"

אריזונה משכה 143 מיליון דולר מהשקעתה בחברה, ואליה הצטרפה מדינת פלורידה * שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action: ״חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS"

Published

on

המלחמה בחרם נגד ישראל: אחרי שאריזונה הציבה אולטימטום ליוניליוור, חברת האם של בן אנד ג'ריס, המדינה עלתה שלב נוסף ומשכה השבוע 143 מיליון דולר שהושקעו בחברה באמצעות מניות ואג"ח.   מדינת פלורידה ביצעה צעד דומה והפסיקה גם היא את ההשקעות בחברת יוניליוור בשל ההחלטה שלא לאפשר את מכירת מוצריה בשטחי ישראל.

אריזונה היא הראשונה שמשכה את כל השקעותיה בחברת בן אנד ג׳ריס בתגובה לחרם נגד ישראל. גזברית מדינת אריזונה, קימברלי יי, נימקה את ההחלטה בכך שבעצם החרם החברה עברה על חוקי המדינה. ״הצבתי לחברת יוניליוור, החברה האם של בן אנד ג׳ריס, אולטימטום: בטלו את החלטת בן אנד ג׳ריס או היפרדו מחברת בן אנד ג׳ריס כדי לציית לחוק מדינת אריזונה, או שתישאו בהשלכות. הם בחרו באופציה השנייה,״ אמרה גזברית מדינת אריזונה. היא הוסיפה: ״ישראל היא שותפת סחר גדולה של אריזונה וכך היא תמשיך להיות. כמנהלת הכספים והמשקיעה הראשית של המדינה, אני עומדת לצד ישראל, ולא אאפשר שימוש בכספי מיסים למאמצים אנטישמיים ומפלים נגדה״. על פי הודעת הגזברית, השקעות מדינת אריזונה ביוניליוור – במניות ובאג"ח – ירדו בחודש יוני מ-143 מיליון דולר ל-50 מיליון דולר, וב-21 בספטמבר, ירדו לאפס.

נקיטת הצעדים נגד בן אנד ג׳ריס ויונילוור התבצעה בעקבות פניית ארגון IAC for Action, ארגון האחות של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שאחראי על מדיניות וחקיקה, שלקח חלק פעיל בקידום החקיקה נגד BDS באריזונה בשנת 2016.

"IAC for Action" מוביל בימים אלה בארה״ב קמפיין נרחב לאכיפת חוקי ה-BDS נגד בן אנד ג׳ריס ויוניליוור במדינות רבות.
שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action, אמר: ״אלו חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS, ששמה לה למטרה לערער את עצם קיומה של מדינת ישראל. אנחנו גאים בעבודה שעשינו בשנים האחרונות כדי לוודא שישנם חוקים נגד ה-BDS, כולל באריזונה.

אבן חיים: "אנחנו מאמינים שאריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור ונמשיך לעשות כל שניתן בשביל שיהיה מחיר ברור וכבד לכל מי שמשלב ידיים ומשתף פעולה עם תנועות שנאה אנטי-ציוניות ואנטישמיות״.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות