Connect with us

טוב לדעת

פייסבוק שוקלת להסיר את ספירת הליקים

Published

on

הרשת החברתית החלה בפיילוט במספר מדינות, שבמסגרתו לא ניתן לראות כמה לייקים קיבל כל פוסט • בפייסבוק בוחנים את ההשלכות הנפשיות על הגולשים

פייסבוק עשויה להסיר בקרוב את ספירת הלייקים, כדי להגן על הגולשים מבעיות של קנאה ולמנוע מהם צנזורה עצמית. ברשת האינסטגרם, שנמצאת גם היא בבעלות פייסבוק, כבר מתבצע פיילוט של הסרת הספירה בשבע מדינות, ובהן אוסטרליה, איטליה, אירלנד, ברזיל, קנדה ויפן. פייסבוק אישרה שהיא שוקלת לבחון את הסרת אופציית הלייק, אך הדגישה שהאפשרות עדיין לא זמינה למשתמשים. סביר להניח שההסרה תתבצע בהדרגה, והיא תבוטל אם ההסרה תפגע משמעותית בהכנסותיה. הצעד נועד לעצור משתמשים מהסרת רשומות שלדעתם אינם מקבלים מספיק "לייקים" או שיתופים.

בפיילוט שהתחיל באינסטגרם בשבע מדינות מופיעים רק כמה שמות של חברים שסימנו לייק, אבל ללא המספר הכולל של כל מי שסימן. כותב הרשומה יכול לראות את מספר ה"לייקים" הכולל, אבל שאר הגולשים אינם רואים את המספר. בין היתר בודקת פייסבוק את השלכות הלייקים והסרתם על הבריאות הנפשית של הגולשים, שמושפעים מאוד כידוע מהכפתור עם האצבע שכביכול מצביעה על פופולריות.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

טוב לדעת

אמזון רוצה לקצר את התור ב"וול פודס"; היא רק צריכה לסרוק את כף היד שלכם

Published

on

ענקית הקמעונאות מפתחת קופה שמאפשרת תשלום באמצעות זיהוי כף יד

אמזון עורכת ניסויים אחרונים בטכנולוגיית התשלומים החדשה שלה, שתתבסס על סריקת כף היד. ענקית הקמעונות מאפשרת כבר כעת לעובדיה, כך לפי הדיווח בניו-יורק פוסט, להשתמש במכונות תשלום ביומטריות הפועלות לפי זיהוי של כף היד. החברה מתכננת לפרוש את המתקנים החדשים כבר בתחילת 2020, בסניפי רשת Whole Foods.

מנגנון סריקת כף היד של אמזון מפותח תחת השם "Orville", והחברה מקווה שייתר את הצורך בארנק, טלפון סלולרי או אמצעי תשלום פיזי כלשהו. הקריאה הביומטרית תתבסס על גודל וצורת כף היד, בהתאם לזוויות הצל של הנבדק. בשל כך הלקוח אפילו לא יצטרך להניח את ידו על הסורק, אלא רק לקרבה אליו. כל מי שיהיה מעוניין להשתמש בטכנולוגיה ייאלץ להירשם מראש, להניח את כף ידו על סורק ולהפקיד את הנתונים בידי אמזון.

המערכת תשכלל את הנתונים ותצליב אותם, בעזרת אלגוריתם מיוחד, עם מסד הנתונים שבידה. הטכנולוגיה החדשה אמורה גם לחסוך זמן, חסכון משמח במיוחד עבור הסופרמרקטים שמעוניינים מאוד לקצר את זמני התשלום. בעוד תשלום בכרטיס אשראי לוקח שלוש עד ארבע שניות, השימוש בקריאת כף היד לוקח רק 300 אלפיות שנייה. גם רמת הדיוק של המכשיר גבוהה, לפי הדיווח, ועומדת על אחד למיליון. מהנדסי אמזון אף פועלים על מנת להפחית את מרווח הטעות עוד יותר, בטרם תצא המערכת לפרישה ארצית.

המשך לקרוא

טוב לדעת

בקרוב: יבוטל איסור העברת נוזלים בשדות התעופה

Published

on

בעקבות התקנה מסיבית של סורקי תלת מימד חדשים בשדות תעופה מרכזיים, המסוגלים לזהות חומר נפץ נוזלי במכלים שונים, תוסר המגבלה

המגבלה של העברת נוזלים דרך עמדות הבידוק הביטחוני בנמלי התעופה גורמת לא אחת לקשיים והיתקלויות, כשגם בקבוקי משקה תמימים נלקחים מהנוסעים.

למעשה, כל מיכל המכיל נוזל בנפח שמעל 100 מ"ל מוחרם. אולם בקרוב תוסר הגזירה, בעקבות התקנה מסיבית של סורקי תלת מימד חדשים, המסוגלים לזהות חומר נפץ נוזלי במכלים שונים. אלה יותקנו בהדרגה בנמלי תעופה מרכזיים, ולאחר מכן בשאר נמלי התעופה. ההגבלה של העברת נוזלים בנפח גדול מ-100 מ"ל הוטלה בשנת 2006 במסגרת צעדים להגברת האבטחה למניעת טרור, ומחשש שמחבלים יחדירו למטוסים חומר נפץ נוזלי.

סורקי תלת מימד הותקנו כבר גם בכמה נמלי תעופה מרכזיים בארה"ב כמו או'הייר בשיקאגו ולוגאן בבוסטון. במהלך 2019 הותקנו מאות סורקי תלת מימד בעשרות נמלי תעופה בארצות הברית. למרות זאת במקביל נמשכות הבדיקות באמצעות סורקי רנטגן, המספקים רק תמונה דו ממדית של החפץ הנסרק.

המשך לקרוא

טוב לדעת

הפתעה: נשים שולחות תמונות עירום יותר מגברים!

Published

on

מחקר באוניברסיטת אריזונה על תופעת הסקסטינג מצא שנשים שולחות מרצונן תמונות עירום והודעות בעלות אופי מיני לפרטנרים שלהם – הרבה יותר מגברים. גם הסיבה לשיתוף שונה ומפתיעה

מחקר חדש טוען כי בניגוד לדעה הרווחת, נשים הן אלה ששולחות תמונות עירום והודעות בעלות אופי מיני יותר מאשר הגברים. חוקרים מאוניברסיטת המדינה של אריזונה בדקו את תופעת הסקסטינג בקרב צעירים ומצאו שנשים שולחות תמונות עירום והודעות מיניות פי 4 יותר מגברים – וזאת כדי למנוע מהם לאבד בהן עניין. הממצאים חושפים גם כי נשים מוצאות בכך משהו משחרר ומעצים.

הדוקטורנטית מורגן ג'ונסטונבאו פנתה ליותר מאלף מעמיתיה הסטודנטים וביקשה מהם להסביר לה מדוע הם שולחים הודעות בעלות אופי מיני, במידה ושלחו כמובן. כדי להגיע למסקנות מייצגות, משתתפי המחקר, המגיעים משבע אוניברסיטאות אמריקאיות שונות, התבקשו לספר על הפעם האחרונה שהם שלחו תוכן בעל אופי מיני מפורש בהודעות.

בהינתן 23 סיבות אפשרויות לכך, הם התבקשו לבחור אחת או כמה – ולפרט. "נשים מוצאות בסקסטינג דבר מאוד מעצים כי הן יכולות ליצור מרחב בו הן מרגישות בטוחות לבטא את המיניות שלהן ולחקור את גופן", אמרה מורגן, "לעדותן הן רואות בחוויה הזאת מעצימה וגם לא מעצימה במקביל. הן מרגישות שיש להן מה להרוויח מהאינטראקציה הזאת, אך יש להן גם מה להפסיד ממנה".

מחקר אחר מאוניברסיטת אינדיאנה חשף שכמעט חצי מההודעות המיניות המועברות בין הפרטנרים מבוססות על שקרים. החוקרים מצאו כי מתוך 109 סטודנטים, 48 שיקרו. שני שליש סיפרו ששיקרו כשכתבו שהם לובשים על עצמם רק תחתונים או שהם נוגעים בעצמם – רק כדי לרצות את בני זוגם. השליש הנותר אמר שעשה את זה משעשוע ושעמום.

בנוסף נמצא שנשים משקרות יותר מגברים כשזה מגיע לסקסטינג, כש-45 אחוזים מהנשים נמצאו משקרות בהודעות – לעומת רק 24 אחוזים מהגברים. ד"ר מישל דרואין השוותה בין סקטסטינג לאורגזמות: "נשים גם נוטות לזייף אורגזמה יותר מגברים. נשים משקרות כדי לרצות אחרים. לגברים כנראה פחות אכפת".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות